Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprzęt na szczupaka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
407 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   PiterS

PiterS

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 22 czerwiec 2012 - 19:33

hi tower, będę miał w ręku tą Daiwę (9'6ft #8) jakoś na początku przyszłego tygodnia więc na pewno coś skrobnę na jej temat. Mam nadzieję potwierdzić dobrą recenzję z team-rapa.


Mam w tej długości ale #7.
Czytałem recenzję na Team-rapa i po części się zgodzę.
Jakośc: na dzień dobry zastanawiałem się czy nie odesłać (zakup na allegro). Dwie dziury wielkości 1cm2 każda w korku przy mocowaniu kołowrotka, po prostu wysypał się wypełniacz. Podumałem, poszedłem do kuchni, wygrzebałem korek po szampanie i ....ani śladu. Zacząłem lekko prostować trzecią przelotkę na szczytówce bo lekko skręcona, mogłem nie prostować ale kuło w oko no i nikiel odprysł - cieniutka warstwa. Reszta ok jak na 240zł jest naprawdę ok no i tuba super.
Akcja? Raczej wolna niż szybka. Ze szczytowej części robi się kółko, a dalej też nie za sztywno, przy holowaniu kłody (na razie rybki nie dopisują) miałem pełną parabolę. Możliwości rzutowe dobre, ale z dobrze dobranym sznurem. Czy #8 mocno różni się od #7 tego nie wiem, ja ten kijek mam do strimka pod pstrąga, ale próbuję również za bolkiem bo to pod niego ten kijek kupiłem.


#142 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 23 czerwiec 2012 - 10:48

Kuba, kumam. Do tej Sciery nie pije, bo w pierwszym zdaniu napisalem ze nie wiem co to za wynalazek. Odnosze sie tylko do paremetrow muchowek do lowienia wielkimi przynetami, ogolnie - sugeruje zeby sie nie wychylac poza 9 stop i celowac w okolice 9-10 klasy. Cokolwiek by to mialo byc. Co kto zrobi i na co wyda kase, to juz jego sprawa. Dyskusja w moim rozumieniu polega na wymianie pogladow, a nie walce w obronie wlasnych. 11 lat mieszkam na emigracji i nie ogladam w TV pana K :D Zatem nie udziela mi sie ogolnie wysoki w narodzie poziom podekscytowania podczas wymiany spostrzezen :D

Tloczek pyta o kije. Napisze czym sam lowie ( wersja raczej nie budzetowa) i czym lowia koledzy, ktorzy kumaja baze i postanowili zaoszczedzic kase.
Zatem albo Sage Xi2 9 lub 10 klasa albo TFO takie same parametry. Wedki oczywiscie 9 stopowe.
Blanki TFO mozna kupic w Stanach po mniej niz 100 dolcow z przesylka do Europy i jeszcze daja gwarancje na forewer. Uzbrojenie do lowienia, a nie jerkowania ( w tlumaczeniu doslownym) kosztuje grosze. Mozna zatem po taniosci i we wlasciwa strone.

I jeszcze jedno, pisalem wczesniej o B.Daddy nie majac pojecia ile to kosztuje. Bylem pewien ze malo, bo na tyle wyglada. Sprawdzilem ...Wydaje mi sie, ze komus niechcacy omsknela sie reka i kliknal czwarta cyfre podczas wbijana ceny produktu...To jest jak dla mnie kij porownywalny uzytkowo ze wspomnianym TFO. Wcale bym sie nie zdziwil gdyby ten sam Chinczyk maty zwijal...

Pozdro,
Bigos

Ps:Jesli ktos definitywnie nie ma siana, a musi czyms lowic, to proponuje ebay i uzywane kije ze swiata - sprawdzone przez lata w boju (stare serie) i renomowanych marek. Wiele ma dozywotnie gwarancje. Sklepy sa pelne taniego syfu, ktory moze czlowieka zniechecic do fly fishingu.

#143 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 23 czerwiec 2012 - 11:24

Bigos, przeta nikt nie twierdzi, ze kij pod szczupaka ma mieć 11 stóp :mellow:
W pełni zgoda z tym co piszesz, z tym, że nie robił bym dramatu z kijem niedopasowanym.
Mimo ze każdemu poleciłbym szybką 9'#9 pod szczupłe i sam takiej szukam, uważam, ze z dwojga złego lepiej kupić to co można i jest w zasięgu, nawet jak jest klasę-dwie za słabe i nie do końca dopasowane, niż nie kupić nic i np kolejny sezon wzdychać, odkładać kasę a w końcu i tak to opony będzie trzeba zmienić, to żonie czy dzieciakom coś kupić i zostanie się z niczym :mellow:
Jeśli komuś zależy na kupieniu na naszym rynku, to ma trochę problem - zostaje albo Vision, ale to spora kasa, dla wielu zdecydowanie ponad budżet. Zostaje scierra, taimen - ci robią max do #8, orvis clearwater - a to już znowu spory kesz, bo okolice tysia, czyli np ja bym sobie na razie na taki kij nie pozwolił. Jeśli zaczynamy zakupy za wodą, moze się okazać, ze jakikolwiek problem z kijem i zaczynamy od nowa - vide woblerek, który dość szybko połamał wędkę i jest w dupie, bo angole zlali temat.
Brakuje bardzo jakiegoś rozsądnego szybkiego kija bez wodotrysków w #9, w cenie 500plnów (a mozna takie kupić np w UK) - myślę że ruszyłaby sprzedaż w niezły, zyskowny dla producenta/dystrybutora sposób.
Po za nieoglądaniem pana K przez naście lat chyba też odzwyczaiłeś się od rzeczywistości, w której 300e to po obecnym kursie prawie 1400 PLN, a nie 2 dni pracy... Wyobrażasz sobie kogoś tutaj kupującego wędkę za 1500 euro? Zbierającego np kilka miesięcy kasę by kijek kupić? I to nie na zasadzie puszeczki i odkładania drobnych, a uwzględniania w budżecie odłożenie 10% pensji, żeby po iluś miesiącach na kijek stykneło... A taka jest niestety smutna rzeczywistość w PL, tej której nie stać na sprzęt i wyjazdy, czyli przytłaczającej większości.

#144 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 23 czerwiec 2012 - 13:21

Bigos, przeta nikt nie twierdzi, ze kij pod szczupaka ma mieć 11 stóp :mellow:
W pełni zgoda z tym co piszesz, z tym, że nie robił bym dramatu z kijem niedopasowanym.
Mimo ze każdemu poleciłbym szybką 9'#9 pod szczupłe i sam takiej szukam, uważam, ze z dwojga złego lepiej kupić to co można i jest w zasięgu, nawet jak jest klasę-dwie za słabe i nie do końca dopasowane, niż nie kupić nic i np kolejny sezon wzdychać, odkładać kasę a w końcu i tak to opony będzie trzeba zmienić, to żonie czy dzieciakom coś kupić i zostanie się z niczym :mellow:
Jeśli komuś zależy na kupieniu na naszym rynku, to ma trochę problem - zostaje albo Vision, ale to spora kasa, dla wielu zdecydowanie ponad budżet. Zostaje scierra, taimen - ci robią max do #8, orvis clearwater - a to już znowu spory kesz, bo okolice tysia, czyli np ja bym sobie na razie na taki kij nie pozwolił. Jeśli zaczynamy zakupy za wodą, moze się okazać, ze jakikolwiek problem z kijem i zaczynamy od nowa - vide woblerek, który dość szybko połamał wędkę i jest w dupie, bo angole zlali temat.
Brakuje bardzo jakiegoś rozsądnego szybkiego kija bez wodotrysków w #9, w cenie 500plnów (a mozna takie kupić np w UK) - myślę że ruszyłaby sprzedaż w niezły, zyskowny dla producenta/dystrybutora sposób.
Po za nieoglądaniem pana K przez naście lat chyba też odzwyczaiłeś się od rzeczywistości, w której 300e to po obecnym kursie prawie 1400 PLN, a nie 2 dni pracy... Wyobrażasz sobie kogoś tutaj kupującego wędkę za 1500 euro? Zbierającego np kilka miesięcy kasę by kijek kupić? I to nie na zasadzie puszeczki i odkładania drobnych, a uwzględniania w budżecie odłożenie 10% pensji, żeby po iluś miesiącach na kijek stykneło... A taka jest niestety smutna rzeczywistość w PL, tej której nie stać na sprzęt i wyjazdy, czyli przytłaczającej większości.


Kuba, wiem jaka jest rzeczywistosc. Nie zyje na Marsie. Dlatego napisalem o TFO jako alternatywie dla ,,krajowego'' badziewia za podobna kase. Rzeczywistosc jest tez taka, ze jest rok 2012, wszyscy maja neta, wiec przyciskasz 3 razy enter i kupujesz co chcesz, w dowolnym miejscu na globusie...O tym mniej wiecej napisalem wczesniej...

Ja mysle ze wiele spraw zwiazanych ze FF ( sprzet czy nawet wspomniane przez Ciebie wyjazdy) jest demonizowanych, a przy spokojnej i rozsadnej kalkulacji moze sie okazac, ze cos co na pierwszy rzut oka jest bez sensu i nieosiagalne, stanie sie prostsze do zdobycia i tansze, niz te ,,zamienniki i zapychacze dziury'' lezace na wyciagniecie reki...

Moim zdaniem jesli masz sprzet jaki masz, a nie jaki powinienes miec w danych warunkach, to musisz sie liczyc z tym ze wyniki tez bedziesz mial jakie mozesz miec, a nie jakie moglbys. Jesli komus taki kompromis pasuje, to jego sprawa. Ale wtedy cicho sza i nie wolno mowic ze ryb nie ma, pogoda slaba, a w ogole winne wszystkiemu PZW oraz kormorany.Trzeba sie nauczyc patrzec w lustro.

Sprzet ryb nie lowi , ale bardzo w lowieniu pomaga. Tak samo jak moze przeszkodzic...Generalnie przeslanie koncowe jest takie : Robta co chceta, ale porazki bierzta na wlasna klate. Ja juz przestalem kwitowac sakramentalnym ,,a nie mowilem ! ''. Nie chce mi sie :D



Ide sznur przewietrzyc. Daleko nie mam :D

Pozdro,
Bigos


#145 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 23 czerwiec 2012 - 17:24

Ja własnie sznur byłem wietrzyć i... już nie mam kijka w klasie #8... :(...

#146 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 23 czerwiec 2012 - 18:11

Cóż się wydarzyło? :wacko:

#147 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 23 czerwiec 2012 - 18:26

Powiem szczerze - nie wiem
wyciągnałem z tuby kij z połamanymi przelotkami...
Nie do końca to rozumiem, jak to zaszło, ale zaszło- więc szukam czegoś innego
9'#9 żeby móc spojrzeć w lustro :mellow:

#148 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 23 czerwiec 2012 - 22:10

To lustro nie bylo do Ciebie personalnie. Z wedkami ,,z Lidla'' tak juz jest, ze sie cos rozpada znienacka i bez wyraznej przyczyny... Dlatego lowie na Sage...Nienawidze niespodzianek.


#149 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 23 czerwiec 2012 - 22:14

na sage mnie obecnie jeszcze nie stać, xi2 nie do upolowania w normalnej kasie, xi3 jeszcze za drogie.
Ale - jest następca wytypowany, ta sama stajnia co sage (to coś jak seat to VW), tylko musze się z tym przespać jeszcze.
tym razem kijek troszke ponad 8'

#150 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 23 czerwiec 2012 - 22:34

Nie sugeruje, ze wszyscy maja lowic na Sage czy inne Winstony, bo to nie sa najtansze zabawki. Ja lowie tym czym lowie, bo nie moge sobie pozwolic na akcje pod tytulem ,,odpadly mi znienacka przelotki'', kiedy znajde sie w miejscu gdzie do najblizszego sklepu wedkarskiego bedzie tysiac kilometrow...A w Irlandii - bo lubie :D

Znajdz ochotnika ktory uzbroi TFO, to mozemy kupic dwa blanki. Wezme jedna dla siebie na sytuacje wypadkowe czy wypozyczenie .

#151 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 23 czerwiec 2012 - 22:40

Kijek ma 8 lat :mellow:
Miał prawo zmęczyc materiał, tym bardziej ze ostre wciry dostawał, był juz łamany, wymieniłem rękojeść bo prawie się rozpadła itd etc... Szkoda wędki, ale już coś knuje reanimację.
Tym razem padnie chyba na redingtona, lubię te kije, mam jednego - od Misia, oglądałem inne - no-nonsense...
I 170e pod drzwi

#152 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 23 czerwiec 2012 - 23:08

Nie sugeruje, ze wszyscy maja lowic na Sage czy inne Winstony, bo to nie sa najtansze zabawki. Ja lowie tym czym lowie, bo nie moge sobie pozwolic na akcje pod tytulem ,,odpadly mi znienacka przelotki'', kiedy znajde sie w miejscu gdzie do najblizszego sklepu wedkarskiego bedzie tysiac kilometrow...A w Irlandii - bo lubie :D

Znajdz ochotnika ktory uzbroi TFO, to mozemy kupic dwa blanki. Wezme jedna dla siebie na sytuacje wypadkowe czy wypozyczenie .


witam!
rozumiem że piszesz o TFO jim teeny. bo to chyba jedyny kij tfo pod zębate. seryjnie bardzo kiepsko uzbrojony, choć kij b. dobry. niestety sam blank nie do kupienia... swego czasu sam szukałem i kupiłem... Xi2 :D
pozdrówka

#153 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 czerwiec 2012 - 00:42

9' #9 TFO professional lefty kreh uzbrojenie morskie. ładny kijek i miota dalej niz sage xi2. Sprawdzone. Chyba że ktoś do saga #9 wkłada sznur #11 , ale to chyba nie oto chodzi.
Moi koledzy chwalą saga tylko czemu mają tyle usterek i ciągle wysyłają na gwarancyjne naprawy? Może to jak z kupnem drogiego samochodu?

#154 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 24 czerwiec 2012 - 10:06

Peresada, zobaczymy czy jedyny. Wydalem wlasnie cale 78.90 USD :D I nawet bedziesz mogl mu przyczepic przelotki jak masz czas i ochote :D A jak sie nie bedzie nadawal, to oddamy dzieciom do poganiania krow :D

#155 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 24 czerwiec 2012 - 10:24

9' #9 TFO professional lefty kreh uzbrojenie morskie. ładny kijek i miota dalej niz sage xi2. Sprawdzone. Chyba że ktoś do saga #9 wkłada sznur #11 , ale to chyba nie oto chodzi.
Moi koledzy chwalą saga tylko czemu mają tyle usterek i ciągle wysyłają na gwarancyjne naprawy? Może to jak z kupnem drogiego samochodu?

O tym professional mozesz coś więcej napisać - jakość wykonania, ogórowatość ogólna itd?


#156 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 24 czerwiec 2012 - 10:24

Peresada, zobaczymy czy jedyny. Wydalem wlasnie cale 78.90 USD :D I nawet bedziesz mogl mu przyczepic przelotki jak masz czas i ochote :D A jak sie nie bedzie nadawal, to oddamy dzieciom do poganiania krow :D

Co kupiłeś?

#157 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 czerwiec 2012 - 11:04

Co mogę napisać otym kijku TFO. Kolega który handluje sprzętem muchowym ogladając powiedział że to nie jest kij szczupakowy tylko bardzo fajny kijek morski(nie rzucał nim!!). 4 składy ,duże przelotki i gęsto rozmieszczone. Materiał im6 więc nie spodziewaj się szybkiego kija. Glębokie ugięcie.
Pierwsze spotkanie z tym kijem w porcie gdzie za plecami mało miejsca było z linką big mama. Zniechęciłem sie jakoś.
Drugie spotkanie w zimie na testach rzutowych. Napaliłem się na kijka sage naczytałem o ich kosmicznych właściwościach i głównie skupiłem się na testach tego kija. Rzucaliśmy jedną linką airflo 40+ w klasie #9 i tą samą duuuuużą muchą. Sage to bardzo ładny kij i imponuje pałowatością w stosunku do średnicy blanku. Wypadł odległościowo tak samo jak mój shimano technium. No i przyszedł kolega z TFO professional. Założyłem linkę i tą muchę zdziwiony wiotkością kijka. Parę wymachów i mucha poleciała kilka metrów dalej niż w poprzednich kijkach. Z kijkiem sage strasznie się uszarpałem używając coraz więcej siły chcąc naładować blank. W Tfo wychodzi to spokojniej i naturalniej. Znajomi wyrażają się że ja chodzę dostojnie i samochodem jeżdżę dostojnie co może oznaczaś że jestem ślamazarny i pewnie z tego powodu pasuje mi ten kijek, :D

#158 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 24 czerwiec 2012 - 11:22

[quote]
Peresada, zobaczymy czy jedyny. Wydalem wlasnie cale 78.90 USD :D I nawet bedziesz mogl mu przyczepic przelotki jak masz czas i ochote :D A jak sie nie bedzie nadawal, to oddamy dzieciom do poganiania krow :D
[/quote]
Co kupiłeś?
[/quote]

Nie powiem - bo jak bedzie dobre ( a bedzie :D) to wykupie wszystkie blanki i odsprzedam Wam w komisie z narzutem :lol:

#159 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 24 czerwiec 2012 - 11:24

Aj ryży kudła...
Wróci to, wróci :lol:

#160 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 czerwiec 2012 - 11:33

ed
to coprawda nie jest szczupak ale na #4 kijek miło by było