Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Sprzęt na szczupaka


  • Please log in to reply
407 replies to this topic

#161 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,976 posts
  • Lokalizacja3miasto

Posted 25 June 2012 - 07:27

to chłopaki niezły mi mętlik w głowie porobiliście tym TFO. W sumie brałem pod uwagę ten kijek choć odpadł w przedbiegach bo wystraszył mnie grafit IM6 (bałem się że jednak będzie za kluskowaty). Cena blanku to 460pln (fishingrod.pl)a gotowca ok. 160$ (tylko raczej nie do dostania w PL). W sumie jak bym miał brać blank i go zbroić to wychodzi mi że wyjdzie niewiele taniej niż Vision Catapult SW. Może jednak warto dozbierać i nabyć Visona? Big Daddy odpada choćby ze względu (jak już zauważył Bigos) na wieśniaki dizajn.

#162 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9,640 posts
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Posted 25 June 2012 - 09:26

Ja mam na oku TFO w europie, za 75 funtów plus wysyłka
Namiar Pan chce?

#163 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,976 posts
  • Lokalizacja3miasto

Posted 25 June 2012 - 11:27

Kuba w sumie to już naprawdę sam nie wiem. Napaliłem się już na tą Twoja Sierre HM+ #8 i zupełnie przez przypadek udało mi się dziś mieć w ręku ten kijek oraz Daiwe Widerness #8 9'6. Przyznam ze na sucho ta Sierra nie sprawia wrażenia mocnego kija a wręcz zdaję się być wiotka. Daiwa była ciut bardziej sztywna choć to znowu to kolejna stówka więcej. Wezmę jutro swoje linki i może chłopaki pozwolą machnąć parę razy na trawniku. Co do TFO to na razie dziękuje bo mam straszna niechęć do zakupów przez net-a i nawet transakcje na allegro przeżywam jak moja Matka mój pierwszy rejs na Bałtyk, a co dopiero zakupy w UK. Cały czas jednak chodzi mi po głowie ten Vision Catapult SW. Ku...a spać przez to nie będę mógł. A mówią że wędkarstwo uspokaja.

#164 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,939 posts
  • LokalizacjaLublin

Posted 25 June 2012 - 12:18

mIałem tak przez pół roku a teraz to zlewam. Kupić w miarę dobry kijek ( dzięki uprzejmości Bujo mam cd ict #8)i łowić sparowac w miarę z linką i trenować rzuty przede wszystkim.Jeśli lubisz mocne kij kup mocniejszy i tyle. Tak jak pisali Koledzy to kij szybki jest na początku trudniej opanować ale dzien treningu i spoko porzucasz. Ciekawe jakie masz linki
P.S.
Tym postem nie zamierzałem deprecjonować Twoich rozterek. Po prostu już dawna od tego odbiłem bo jak słyszę te dyskusje o doborach kijow i linek miliony testów i rozmów w których czasem każdemu o co innego chodzi to wymiękłem. To takie czasem poszukiwanie nieistniejącego w wędkarstwie graala. No chyba ze ktoś ma nieograniczone rezerwy kasy i czasu to wtedy szacun bo to już uprawianie sztuki dla sztuki.
  • logun74 likes this

#165 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 25 June 2012 - 12:45

ja ostatnio zakupiłem kijek . Cena po przecenie 130zł z tubą 3 składy klasa 4. Jak się okazało przelotki nie nadają się do niczego. Ale blank pozwolił mi ostatnio rzucać sporymi strimerami za szczupakiem i to z linką dt. Gdyby dali lepsze przelotki cena nie wzrosłaby do 2000zł jak tych wszystkich super hiper na w.... i s...
I te gwarancje dożywotnie...

#166 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,939 posts
  • LokalizacjaLublin

Posted 25 June 2012 - 12:52

Zawsze można znaleźć złoty środek trzeba tylko chcieć.Szkoda ze czasu na ryby kupić sie nie da.

#167 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,976 posts
  • Lokalizacja3miasto

Posted 26 June 2012 - 12:09

Stało się!!! Mam kijek. Wybrałem się dziś z własnym kołowrotkiem i linką (airflo 40+ #8) do Centrum Wędkarstwa w Gdańsku. Szanowny Pan kierownik (Mysza) zapakował mnie w służbowe autko z dwoma kijkami Sierra HM+ #8 oraz Daiwa Wildreness XT #8 i pojechaliśmy nad pobliski staw cobym mógł sobie zobaczyć jak to lata. Niestety polecana przez Kubę Sierra mocno gasła i nie latało to tak jak bym oczekiwał natomiast Daiwa jest mocniejszym kijkiem i te 20m mimo wiatru udało się machnąć z 15cm muszydłem na agrafce. Tak więc stałem się posiadaczem owej Daiwy (680pln). Jak uda mi się ją sprawdzić w terenie podczas realnego łowienia to postaram się napisać więcej.
  • Bolo90 likes this

#168 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,939 posts
  • LokalizacjaLublin

Posted 26 June 2012 - 12:10

Tak z ciekawości jakąś tonacą machaleś czy inter?

#169 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,976 posts
  • Lokalizacja3miasto

Posted 26 June 2012 - 12:31

intermediate clear

#170 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9,640 posts
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Posted 26 June 2012 - 12:37

Tą Sciekrę to taką niebieską miałeś, z dziwną przelotką wejsciową?

#171 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,976 posts
  • Lokalizacja3miasto

Posted 26 June 2012 - 12:45

Nie. Ciemno szary matowy blank dokładnie taki jak w linku:
http://www.flyhouse....ista/scierra-hm

#172 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9,640 posts
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Posted 26 June 2012 - 14:10

To w takim razie pomyliłem kije? :wacko:

#173 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,976 posts
  • Lokalizacja3miasto

Posted 26 June 2012 - 14:52

może miałeś na myśli Scierra BW2? Tylko tego już nie produkują a podobno rewelacyjny kijek.

#174 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9,640 posts
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Posted 26 June 2012 - 16:28

Scierra bw2 miałem i była to wedka super. Zaraz po kupieniu jej sprzedałem Xi2, nie widziałem wielkiej różnicy na plus.
Bardzo żałuję ze mi ją ukradli ale też że nie kupiłem 2giej - w tym czasie kupowałem je na ebayu po 56 funtów? a dla dwóch kumpli wciągnąłem za jakieś 80-90 funtów. Niemniej jednak - kij rewelacja, tyle że chyba już nie do dostania. Mam powiedzmy ze znajomego, który jest ze scierry i jeździ z tym kijem po świecie, chyba też go bardzo lubi? :mellow:

#175 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 977 posts
  • LokalizacjaOstrołęka

Posted 27 June 2012 - 07:33

Stało się!!! Mam kijek. Wybrałem się dziś z własnym kołowrotkiem i linką (airflo 40+ #8) do Centrum Wędkarstwa w Gdańsku. Szanowny Pan kierownik (Mysza) zapakował mnie w służbowe autko z dwoma kijkami Sierra HM+ #8 oraz Daiwa Wildreness XT #8 i pojechaliśmy nad pobliski staw cobym mógł sobie zobaczyć jak to lata.


Polecam się na przyszłość. Zawsze to przyjemniej pomachać muchówką niż zastanawiać się ile robali zamówić na weekend :lol: .


#176 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 posts
  • LokalizacjaIrlandia

Posted 08 July 2012 - 22:15

Wracajac do tej wedki TFO za pare dolcow, co to sie miala nie nadawac - lub nadawac - na szczupaki pod duze przynety.

Dostalem blank i jesli wyjdzie z tego kiepska wedka o wspomnianym wyzej przeznaczeniu, to urodzilem sie wczoraj, a ryby lowie od dzisiaj :D

TFO TiCr 10 WT 9'0'' 4 pc.

Pozdro,
Bigos


#177 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,296 posts
  • LokalizacjaBow River

Posted 09 July 2012 - 10:57

witam!
miłem tego TrCi w 9tej klasie. na duże muchy się zupełnie nie nadawał. 10cha może być dobra. z reszta pewnie wiesz co piszesz:-)
pozdrówka

#178 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9,640 posts
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Posted 09 July 2012 - 11:15

Mówisz, ze taki wypierdaśny?
Chętnie oblookam jak będzie okazja
Ja sobie tez coś wynalazłem, ciekaw jestem jak przyjedzie

#179 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 posts
  • LokalizacjaIrlandia

Posted 09 July 2012 - 11:35

witam!
miłem tego TrCi w 9tej klasie. na duże muchy się zupełnie nie nadawał. 10cha może być dobra. z reszta pewnie wiesz co piszesz:-)
pozdrówka



Wiesz ze jestem zwolennikiem sprzetu z kategorii ,,nie gniotsa , nie lamiotsa'', a ten blank wydaje mi sie sakramencko mocny. Bardzo podobny przy pierwszym wrazeniu do Xi2 w 10 klasie - on tez byl sztywna szprycha i dopiero jak dostal przelotki, to zycie w niego wstapilo...

Narka,
Bigos



#180 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 posts

Posted 09 July 2012 - 13:38

Bigos,mialem takie same wrazenie kiedy kupilem ten kij, dolnik bardzo mocny lecz niestety szczytowa czesc tego blanku jest za miekka w stosunku do dolu co sprawia ze kij nie laduje na calej dlugosci i ma sie uczucie ze robi to tylko dolnik. Ja probowalem rzucac tylko linkami, mysle ze z duza mucha bylo by jeszcze gorzej. Z malym rozczarowaniem oddalem go z powrotem do Cabelas.