Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rybka w Szwecji?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 25 maj 2006 - 08:28

w takich przypadkach nalepiej kasowac i nie odpowiadac, chyba, ze ktos ma wielką wiarę w ludzi :wacko:

#22 OFFLINE   Waci

Waci

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • Lokalizacjato tu to tam

Napisano 25 maj 2006 - 09:59

OCENZUROWANO! :unsure:
Nawet nie zdążyłem obejrzeć.
W mojej ocenie zdjęcia tego typu powinno się jednak pokazywać i jednocześnie piętnować autora eliminując i edukując tym samym wszelkiego rodzaju potencjalnych naśladowców.
Natomiast sama cenzura nie przyniesie efektu poza estetycznym. Poza tym np. mnie źle się kojarzy z minioną epoką.


#23 OFFLINE   marek_k84

marek_k84

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaZielonka

Napisano 25 maj 2006 - 10:11

W 100% (mimo, że dziś u Nasz prohibicja) popieram Waciego. MOże jedynie nie tak ostro z autorem (chyba, ze to rzeczywiście prowokacja). Najpierw wytłumaczyc, pokazać, że można inaczej. Tak aby nie zrazić, a właśnie zarazić innym podejściem....

A fotki przerzucić w jakieś miejsce, gdzie właśnie będa służyć jako materiał poglądowy jak nie należy...

Inaczej mamy inkwizycję-cenzurę-kaczyzm...

#24 OFFLINE   and1

and1

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 25 maj 2006 - 10:31

Embarassed Obiecuję poprawę. Przepraszam.

#25 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 maj 2006 - 11:55

@Waci, @Marek

Sorki chłopaki ale ta kwestia była już kiedyś omawiana na forum i była wypowiedź Remka że rezerwuje sobie prawo do oceny czy zdjęcie spełnia walory estetyczne na tyle że warte jest publikacji na stronie...

:unsure:

Oczywiście wszystkich zachęcamy do publikacji fotek :D ale nie będziemy zostawiać zdjęć szczupaków z siekierą we łbie, czy łowców pozujących z trofeami w kiblu itp - to nie jest żadna cenzura tylko takie a nie inne stanowisko. Taki mamy po prostu redakcyjny gust i nie ma na to rady

Nie będziemy też tworzyć odrębnego działu pt. Tak się nie robi czy coś w tym stylu, bo byłoby to w pewnym sensie żerowanie na negatywnych emocjach. Jak ktoś chce oglądać tego typu zdjęcia to niestety jest sporo miejsc w internecie gdzie może to robić, publikować zresztą też.

Pozdrawiam serdecznie



#26 OFFLINE   marek_k84

marek_k84

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaZielonka

Napisano 25 maj 2006 - 12:38

no to pa!

#27 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 maj 2006 - 13:12

@Marek
jeśli tak zrozumiałeś mojego maila to mogę tylko rozłożyć ręce :unsure: może tak Ci było wygodniej

Pozdrawiam


#28 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 25 maj 2006 - 22:42

Mimo skruchy goscia Andy1 nie cofam skunksiego prysznicu . Kara za rzeznickie podejscie musi byc . Zabicie tylu szczupakow - bo jest ich tam duzo - nie tlumaczy Cie . Na tym Forum od poczatku plynie idea zeby nie zabijac czegos co ginie a wprost odwrotnie ochraniac i pielegnowac aby sie ostalo . Mysle ze te zdiecia zostaly swiadomoie tu wstawione aby wzbudzic w nas smutek i zlosc . Cale szczescie ze obejrzalo te widoki niewielu i Ci moga spac spokojnie , nie zaluj Waci , nie zaluj ....te zabite ryby to polski wstyd .
Marku ...za duzo filozofii a za malo krotkich pilek , zycie w sumie jest bardzo proste B)

#29 OFFLINE   Esox_PW

Esox_PW

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 maj 2006 - 14:00

W wielu kwaterach szwedzkich (i nie tylko) jest zwyczaj prowadzenia książki gości. W jednej takiej nad Asnen widziałem wpisy ekipy, która dziennie przywoziła 40-60 sandaczy, kilkanaście szczupaków, a po nocach rąbali węgorze na sznury. I oczywiście komentarz do tego w tym samym stylu: ryby od zaj..., wyjazd się zwróci... Do kraju wywieźli bryłę mięcha.

Smród padliny po patroszeniu niósł się brzegiem na kilometr, a mieszkający w pobliżu Szwedzi wystawili tabliczkę po polsku uwaga - zły pies. Przeszło im dopiero jak zobaczyli, że ekipa się zmieniła i nie ma już bydła nad wodą.

Myślę, że nie ma co się oszukiwać. To nie są wyjątki. To nie jest nawet rzadkość. To jest mentalność, która długo będzie się zmieniać...

#30 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 maj 2006 - 18:52

...za duzo filozofii a za malo krotkich pilek , zycie w sumie jest bardzo proste
Dawno nie czytalem tak trafnej opinii zawartej w tak niewielu wyrazach.
Gumo

#31 OFFLINE   legolas

legolas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSault - Francja
  • Imię:Robert

Napisano 26 maj 2006 - 23:09

...no cóż z jednej strony żałowałem, że nie dane mi było obejrzeć tych zdjęć ale z drugiej strony może to i lepiej..... Po co ma mi się przypominać błagalny wzrok szwedzkich gospodarzy, gdy na dźwięk słowa Poland mieli smutek w oczach i nieśmiało z zakłopotaniem zaczynali rozmowę o tym, że może jednak lepiej wypuszczać złowione ryby..... albo makabryczny widok szczupaczych łbów już wyschniętych i starych na przemian z tymi świeżymi pozatykanych na sęki okolicznych drzew nad jednym ze szwedzkich jezior po pobycie tam z kolei Niemców......... :( .... w końcu śpiewać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej i nie o to wcale chodzi jak co komu wychodzi..... może wędkować też?.... tylko, że tak jak na Polską piosenkę mimo wielu naprawdę wspaniałych artystów patrzy się teraz przez Wiśniewskiego i ich troje czy czworo.... i Mandarynę.... tak i na wędkarstwo Polskie mimo licznych nagród w konkursach - także międzynarodowych tudzież propagowania wspaniałych nowych metod łowienia czy przynęt - patrzy się za granicą przez pryzmat ot takich.... wyczynów.....

#32 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 27 maj 2006 - 14:55

Witam,

Mimo, że jestem uzytkownikiem forum od wczoeraj, to miałem okazje obejrzeć te obrzydliwe zdjęcia. Nawiązuję tu do postu wysłanego przez Tomka W. Nawet w Egipcie nad J.Nassera kilku miejscowych rybaków i przewodników w delikatnych słowach opowiedziało mi co wyprawiali na jednym z łowisk Polacy i Rosjanie. Myślę, że tacy goście jak and1 jeszcze długo bedą przynosic wstyd całej grupie polskich wędkarzy stosujących C&R.
jerzy

#33 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 27 maj 2006 - 15:50

Nie chcialbym konczyc tego smutnego watka calkowicie destrukcyjnie . Uwazam ze zawsze jest Nadzieja ze ten Ktos przejrzy na oczy i zrozumie ze jest Czlowiekiem a nie chciwa bezmyslna machine . Zastanow sie nad tym Andy1......ale najpierw skunks , potem wielkie mycie i w koncu prawdziwy Wedkarz .....taka jest kolej rzeczy B)

#34 OFFLINE   and1

and1

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 27 maj 2006 - 15:53

Nie wiem na jakim świcie żyjecie, polsce gdzie łowią rybę ponad normę, kłusownicto kwitnie na całego a PZW okrada nas z kasy, ja już skończyłejm z łowieniem w naszych wodach szkoda czasu a ryb tak mało że wręcz wygineły , bede jeździć do Szwecji na ryby bo tylko tam jestem wstanie zobaczyć szczupaka, a brać bede tyle ile mi się chce :mellow: :mellow: . :mellow:

#35 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 27 maj 2006 - 15:59

No coz Andy0 ...skunks nadal czeka :angry:

#36 OFFLINE   legolas

legolas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSault - Francja
  • Imię:Robert

Napisano 27 maj 2006 - 17:29

no nie!!!!!! and1 to co ty wyprawiasz to jakaś farsa czy kpiny. Najpierw publikujesz swoje wyczyny, później ledwie kilka wypowiedzi wcześniej piszesz: obiecuję poprawę! Przepraszam; a na koniec mówisz i tak będę robił to co mi się podoba czyli to od czego zacząłeś ten wątek......
...ciekawi mnie zatem czego ty tu szukasz na tym forum???? Chcesz propagować zasadę all kill?

#37 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 maj 2006 - 17:33

No coz Andy, tak czytajac, co masz do powiedzenia, wypada stwierdzic, ze czlowiek to brzmi dumnie..
Jak widze, niewiele zrozumiales z tego, o czym tu byla mowa.

Ja w kazdym razie zdecydowanie odcinam sie od tego rodzaju wedkarzy, dzieki ktorym musze coraz dalej jezdzic na polnoc Szwecji, tam gdzie jeszcze nie znaja mojej nacji...

Ciekawe sa te porownania do psa i skunksa...warto sie zastanowic nad tym, ze jedno i drugie zwierze kieruje sie scisle okreslonymi zachowaniami, ktore sa zwiazane z jego natura...zadne z nich nie zabije i nie obeszczy, jezeli nie uzna, ze zagrozony jest jego byt.....ze ssakiem, nieraz omylkowo zwanym czlowiekiem, roznie to bywa...

Gumo

#38 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 27 maj 2006 - 21:45

Przyjedzie Remek, wykona pare ruchów i bedzie po wszystkim :unsure:
Rozumiem, ze gdyby w Polsce byla ryba, to tluklbys ja tak samo, jak tluczesz w Szwecji...zle trafiles. Tu slaba tolerancja panuje na takie ruchy. Tu nawet RAPR sie nie lapie, niezaleznie od kraju.

#39 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 maj 2006 - 22:02

Cześć,
Pierwszy post po powrocie i chciałbym od razu coś wyprostować. Marku myślę, że nie rozumiesz słowa cenzura.

Ponadto jerkbait.pl ma być źródłem wiedzy na temat nowoczesnego wędkarstwa. Osobiście, nie chcę publikacji zdjęć martwych ryb.
Jeśli ktoś chce to robić proszę bardzo ale nie na tym forum.

Na zachętę jedno zdjęcie z naszej wyprawy.



Pozdrawiam
Remek

Załączone pliki

  • Załączony plik  publ.jpg   147,49 KB   208 Ilość pobrań


#40 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 28 maj 2006 - 22:10

Remku Przyjacielu nareszcie jestes :mellow: Tak , tak , tak niech plywaja w toni .....