Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Drużno


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2214 odpowiedzi w tym temacie

#1181 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 grudzień 2019 - 16:26

Tomek, wiesz, że tak nie mysle. Dla mnie to skandal, ale nie wolno tez przesadzac w druga strone. Moze inaczej, gdyby wedkarze ptzrstrzegali limitow nawet tych obecnych i by nie bylo klusownictwa to ryby by bylo pelno. Obecnie jednak powinno byc zabieranie mocno ograniczone, przynajmniej na kilka lat, a zabieranie ryb niewymiarowych mocno karane.


Zabieranie powinno być zakazane i surowo karane. Takich łowisk powinno być w Polsce jak najwięcej.
Jak ktoś chce zjeść szczupaka to niech sobie skoczy na inne łowisko a na większości można.

#1182 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 01 grudzień 2019 - 18:01

Zabieranie powinno być zakazane i surowo karane. Takich łowisk powinno być w Polsce jak najwięcej.
Jak ktoś chce zjeść szczupaka to niech sobie skoczy na inne łowisko a na większości można.

Ja staram sie pogodzić tych no kill z tymi co zabierają, każdy powinien miec swoj rozum i postepowac zgodnie z.prawem. Inaczej to tyrania. Z ludzmi jest jak to z ludzmi, to tak jak z ochrona kormoranow. Ile krzyku bylo że to wspaniałe ptaki, dziś kazdy ma inne zdanie. Swoja droga kormorany wyjadaja rocznie 20 ton młodych szczupakow z Drużna. Niestety obok kormoranów kolejną plagą tej wody są klusownicy i warszawiacy, bez urazy to na pewno nie do ciebie. Pamietam kilka sytuacji.gdy wplywalismy na lowisko po "gościach" z mazowieckiego, a tam plywajace.szkielety i łby. Tu nawet no kill nie pomoże, tylko ostre kary z konfiskata sprzetu wlacznie. Wielu z was jezdzi na Druzno, ale mało kto wie co na tym jeziorze robia wasi czasem najblizsi koledzy. Mam nadzieje, ze takie osoby dożywotnio na Druzno nie wjada.


  • jacekp29 lubi to

#1183 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10171 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 grudzień 2019 - 18:07

"warszawiacy" mówisz? czyli do mnie? (bo Andrzeja wyłączyłeś z listy osobowej) . Może nie byłem zbyt wiele razy na Drużnie, ale kilka ryb złowiłem. Wiesz ile zabrałem? ... zero. Więc zalecam wstrzemięźliwość w oskarżającym uogólnianiu. 



#1184 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 01 grudzień 2019 - 18:10

"warszawiacy" mówisz? czyli do mnie? (bo Andrzeja wyłączyłeś z listy osobowej) . Może nie byłem zbyt wiele razy na Drużnie, ale kilka ryb złowiłem. Wiesz ile zabrałem? ... zero. Więc zalecam wstrzemięźliwość w oskarżającym uogólnianiu. 

Dobrze, to nie do wszystkich normalnych, ale swoja droga uderz w stół, a ...  :D



#1185 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10171 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 grudzień 2019 - 18:16

Nie insynuuj nawet jako żart (nie jestem stołem ani nożycami ;)  :P ). Napisz X z Warszawy lub Y z Poznania itd. Bo inaczej to tylko tworzy konflikty i podziały zamiast wspólnoty z jednym celem ...naszym hobby


  • Flame, wojciech1919 i Filip14 lubią to

#1186 OFFLINE   koval75

koval75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Szymon

Napisano 01 grudzień 2019 - 18:27

Ja staram sie pogodzić tych no kill z tymi co zabierają, każdy powinien miec swoj rozum i postepowac zgodnie z.prawem. Inaczej to tyrania. Z ludzmi jest jak to z ludzmi, to tak jak z ochrona kormoranow. Ile krzyku bylo że to wspaniałe ptaki, dziś kazdy ma inne zdanie. Swoja droga kormorany wyjadaja rocznie 20 ton młodych szczupakow z Drużna. Niestety obok kormoranów kolejną plagą tej wody są klusownicy i warszawiacy, bez urazy to na pewno nie do ciebie. Pamietam kilka sytuacji.gdy wplywalismy na lowisko po "gościach" z mazowieckiego, a tam plywajace.szkielety i łby. Tu nawet no kill nie pomoże, tylko ostre kary z konfiskata sprzetu wlacznie. Wielu z was jezdzi na Druzno, ale mało kto wie co na tym jeziorze robia wasi czasem najblizsi koledzy. Mam nadzieje, ze takie osoby dożywotnio na Druzno nie wjada.

Kolego, też jestem z Warszawy i nie życzę sobie takich uogólnień. Nie zabieram ryb, wszystkie trafiają z powrotem do wody. W czwartek i piątek byliśmy w czterech na Drużnie i wszyscy jesteśmy z mazowieckiego. Jakoś wszystkie złapane ryby wróciły do wody...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik koval75 edytował ten post 01 grudzień 2019 - 18:27


#1187 OFFLINE   koval75

koval75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Szymon

Napisano 01 grudzień 2019 - 18:29

Wczoraj byłam świadkiem jak gość wyłapał 500pln za schowanego szczupaka w torbie. Na pytanie strażnika czy mają jakieś ryby odpowiedział że nie.
Dla mnie powinien wyłapać 5tys A inny by się zastanowił


Daniel w samo sedno .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • lukaszglu i urasenty lubią to

#1188 OFFLINE   Qamil

Qamil

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 01 grudzień 2019 - 18:32

Na Drużnie spłędziłem 11 dni od ubiegłego roku zaczynając, nigdy nie wyzerowałem i nigdy nie zabrałem jakiejkolwiek ryby a mam rejestrację na W....  Nie ma co uogólniać bo mandat za rybę  81 cm w tym tyogniu  otrzymała osoba z rejestracją od G poczynając, nie ma co się spierać bo każdy ma jakieś przykłady za swoją racją.  



#1189 Guest_trilung_*

Guest_trilung_*
  • Guests

Napisano 01 grudzień 2019 - 19:16

Pejoratywne określenie 'warszawiak' niestety dotyczy najeźdźców,a także zakompleksionych mieszkańców miejscowości satelitarnych...wśród moich ziomków podchodzimy do życia z moresem,no nie lubimy mieć krzywo z kimkolwiek.
Wolak
  • hi tower i Matteoo lubią to

#1190 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 01 grudzień 2019 - 21:59

Ja staram sie pogodzić tych no kill z tymi co zabierają, każdy powinien miec swoj rozum i postepowac zgodnie z.prawem. Inaczej to tyrania. Z ludzmi jest jak to z ludzmi, to tak jak z ochrona kormoranow. Ile krzyku bylo że to wspaniałe ptaki, dziś kazdy ma inne zdanie. Swoja droga kormorany wyjadaja rocznie 20 ton młodych szczupakow z Drużna. Niestety obok kormoranów kolejną plagą tej wody są klusownicy i warszawiacy, bez urazy to na pewno nie do ciebie. Pamietam kilka sytuacji.gdy wplywalismy na lowisko po "gościach" z mazowieckiego, a tam plywajace.szkielety i łby. Tu nawet no kill nie pomoże, tylko ostre kary z konfiskata sprzetu wlacznie. Wielu z was jezdzi na Druzno, ale mało kto wie co na tym jeziorze robia wasi czasem najblizsi koledzy. Mam nadzieje, ze takie osoby dożywotnio na Druzno nie wjada.

No cóż choć łowię na Drużnie od samego początku istnienia bazy i możliwości łowienia pajków w tej wodzie pozwolę sobie wtrącić parę groszy do tej brzydkiej breji.

Otóż napisałeś kłusownicy i wędkarze ze Stolycy-w miejsce pierwszego członu powinieneś napisać-elblążacy/ale nie wszyscy/,tak tak.

A dlaczego?Bo kurna nie raz widziałem jak kolesie z Elbląga podpływali do bazy i przekazywali siatki z rybami swoim znajomym co podjeźdzali autami.

Dlaczego nie reagowałem?Bo po prostu wtedy trudno było dostać łódkę i takie tam znajomości.Kto wie o czym pisze to siedzi cicho.



#1191 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 01 grudzień 2019 - 22:29

No cóż choć łowię na Drużnie od samego początku istnienia bazy i możliwości łowienia pajków w tej wodzie pozwolę sobie wtrącić parę groszy do tej brzydkiej breji.

Otóż napisałeś kłusownicy i wędkarze ze Stolycy-w miejsce pierwszego członu powinieneś napisać-elblążacy/ale nie wszyscy/,tak tak.

A dlaczego?Bo kurna nie raz widziałem jak kolesie z Elbląga podpływali do bazy i przekazywali siatki z rybami swoim znajomym co podjeźdzali autami.

Dlaczego nie reagowałem?Bo po prostu wtedy trudno było dostać łódkę i takie tam znajomości.Kto wie o czym pisze to siedzi cicho.

Tak jak wszystkich wędkarz z W-wy tak samo tych z Elbląga czy Gdańska nie można wrzucać do jednego wora i nazwać no-killowcami czy mięsiarzami.

Ale przyznacie, że miejscowi mają łatwiej "oszukiwać" czy łamać regulaminy dlatego, że po prostu to jest Ich podwórko. Mam rodzinę w Elblągu i wiem, że we wcześniejszych latach rzeź niewiniątek zaczynała się zimą jak pojawiał się lód. Dawniej gdy kontroli było mniej działy się dantejskie sceny.



#1192 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 01 grudzień 2019 - 22:47

Był ktoś z forum dziś? Jak woda? Jest jeszcze? :)



#1193 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 grudzień 2019 - 22:55

Ja staram sie pogodzić tych no kill z tymi co zabierają, każdy powinien miec swoj rozum i postepowac zgodnie z.prawem. Inaczej to tyrania. Z ludzmi jest jak to z ludzmi, to tak jak z ochrona kormoranow. Ile krzyku bylo że to wspaniałe ptaki, dziś kazdy ma inne zdanie. Swoja droga kormorany wyjadaja rocznie 20 ton młodych szczupakow z Drużna. Niestety obok kormoranów kolejną plagą tej wody są klusownicy i warszawiacy, bez urazy to na pewno nie do ciebie. Pamietam kilka sytuacji.gdy wplywalismy na lowisko po "gościach" z mazowieckiego, a tam plywajace.szkielety i łby. Tu nawet no kill nie pomoże, tylko ostre kary z konfiskata sprzetu wlacznie. Wielu z was jezdzi na Druzno, ale mało kto wie co na tym jeziorze robia wasi czasem najblizsi koledzy. Mam nadzieje, ze takie osoby dożywotnio na Druzno nie wjada.



To jest nie do pogodzenia.
A za Warszawiaków to kolego (specjalnie z małej) to przeproś.

#1194 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 02 grudzień 2019 - 16:27

Widzę ciekawa dyskusja się zawiązała ;) A prawda taka,że wędkarze z całej polski byli tam równi,jeśli chodzi o niszczenie tej wody.Zawsze byli normalni i Ci którzy myśleli tylko o Kg białka.Nie ma co bić piany Panowie, bo to już lat świetności Drużna nie wrócą.Tak jak kol. Paweł @gaweł łowiłem na tych wodach od początku i nie raz widziałem patologiczne sytuacje.Wcześniej czasy były inne,rezerwację się robiło telefonicznie i choć łódki stały nieraz to i tak słyszało się że terminy zaklepane.... Z czasem zrobiło się łatwiej dzięki "wodzie ognistej" %%% ,która "otwierała księgę zapisów"...Nie było kontroli tego co wynoszą wędkarze z łodzi po spłynięciu itd.Pamiętam przypadek jak gościę probowali przemycić Mauchę 112cm,wyrzucając ją gdzieś na Wał.Naszczęscie złapano ich.Ilu nie złapano...Hmmm

Jak rybka gryzła, sporadycznie tylko się widziało że wędkarze wypuszczali ryby i nie przywozili dozwolonego limitu.Widziałem nawet takich patoli co ciągali pajki na agrafkach i jak dołapali większego mieszczącego się w widełkach to puszczali mniejszą rybę z agrafki którą maltretowali już kilka godzin a wieszali wieksza  :angry:  :( Można się domyśleć jakie szanse miała ona na przeżycie...teraz wprowadzają jakieś zmiany ,ale to zdecydowanie za pózno o kilka dobrych lat.To już nie to samo eldorado co 6-8-10 lat temu i trochę czasu musiało by pewnie potrwać przy nawet wprowadzeniu NO KILL dla wędkarzy aby stan z przed lat powrócił.

Ps.Ja osobiście nie lubię kulinarnie szczupaka.Często wolałem zamówić u Adama 20-30kg Japonki  i obdarować teściową,szwagra ,sąsiada itd i miałem święty spokój...


  • Flame i BOB lubią to

#1195 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 03 grudzień 2019 - 23:22

Dziś bardzo trudne warunki - rano łowienie w oczkach na lodzie, później trochę lekkiej falki rozbiło większe fragmenty wody i pajki odpaliły na 30 min.

3 brania, 2 ryby 74 i 81 cm. Niektóre ekipy na zero, pojedyncze rybki, dzień trudny i słaby ale pogoda była piękna ;)

 

Na marginesie nie widziałem, żeby ktoś zabrał rybę ale wyjątek był - sorry Chłopki ale z NE :( nawet WE, W.., W.. mieli litość...

Gospodarze niestety nie dają dobrego przykładu :( a powinni moim skromnym zdaniem


Użytkownik danielos edytował ten post 03 grudzień 2019 - 23:23

  • szydłoś lubi to

#1196 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 03 grudzień 2019 - 23:35

To prawda dzis trudno bylo o rybe przy pełnej lampie. Coś jednak udało sie, ot takie małe 101.

Rybka albo uciekła z jakiejś pułapki, albo stoczyla walkę z inną mamusia. Ślad na łbie.

Załączone pliki


Użytkownik Matteoo edytował ten post 03 grudzień 2019 - 23:38

  • wojciech1919 i ODYSEUSZ lubią to

#1197 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 grudzień 2019 - 00:40

To prawda dzis trudno bylo o rybe przy pełnej lampie. Coś jednak udało sie, ot takie małe 101.

Rybka albo uciekła z jakiejś pułapki, albo stoczyla walkę z inną mamusia. Ślad na łbie.

A ja na 100% obstawiam nieumiejętne traktowanie przez wędkarza, który macał ją przed Tobą. Całkiem niedawno jak widać na zdjęciu.


  • szydłoś lubi to

#1198 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 grudzień 2019 - 09:50

Jebła pewnie o dno łódki. Widziałem już takie akcje.



#1199 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 04 grudzień 2019 - 15:36

To prawda, dziś trudno było o rybę przy pełnej lampie. Coś jednak udało się, ot takie małe 101.

Rybka albo uciekła z jakiejś pułapki, albo stoczyła walkę z inną mamusia. Ślad na łbie.

Zapewne to efekt jakże modnych coolfotek z wyprostowanymi rękami prosto w obiektyw.


  • morrum lubi to

#1200 OFFLINE   puszek7

puszek7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 662 postów
  • LokalizacjaWM OST M
  • Imię:Przemek

Napisano 04 grudzień 2019 - 15:40

E tam coolfotki nie są złe :) panowie zamiast pisać - łowić !;) sezon trwa - Damian coś o tym wie :)) 394379fa1ae186a2deac713c2abeb974.jpg


Tapatalkniete z iPhone 7

Użytkownik puszek7 edytował ten post 04 grudzień 2019 - 15:41