Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Drużno


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2214 odpowiedzi w tym temacie

#1161 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 29 listopad 2019 - 10:42

W ubiegłym tyg mieliśmy na łodzi 4 rybki z przedziału 70-75, 76, 2x78 i 84 + kilka spadów. W tym tyg (wtorek) już miernie z ilością - tylko 3 rybki za to 94 cm szczęścia zameldowało się na pokładzie :)  woda rzeczywiście niska  i ciężko się wypływa z bazy.



#1162 ONLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 29 listopad 2019 - 10:45

Kontrola powinna być coodziennie przy spłynięciu wtedy wszystko byłoby Ok . Mentalności się nie zmieni - zachowanie już tak . Niestety nadal chęć pochwalenia się rybą wygrywa ze zdrowym rozsądkiem .


Tapatalkniete z iPhone 7


Nie tyle pochwalenia, bo od tego są zdjęcia i filmy, co perfidnego zeżarcia.
Mam nadzieję,że mandat był w takiej wysokości, że facet na długo to popamięta.

#1163 OFFLINE   Qamil

Qamil

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 29 listopad 2019 - 10:59

W ubiegłym tyg mieliśmy na łodzi 4 rybki z przedziału 70-75, 76, 2x78 i 84 + kilka spadów. W tym tyg (wtorek) już miernie z ilością - tylko 3 rybki za to 94 cm szczęścia zameldowało się na pokładzie :)  woda rzeczywiście niska  i ciężko się wypływa z bazy.

W ubiegły poniedziałek też mieliśmy 15 szczupłych ( max 93 cm ) i ładnego okonia.   Natomiast w poziom wody wynosił wtedy ok 528/529 a dziś 504. Wypływając trzeba się już nagminastykować i podnosić napęd lub na wiosłach. Ogólnie jeden dzień potrafi być super, żeby dzień później ryby zapadły się pod ziemię.  Zostaje cierpliwe biczowanie cały dzień w oczekiwaniu na aktywację :)



#1164 OFFLINE   Wojtunio

Wojtunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Wojciech

Napisano 29 listopad 2019 - 11:00

Na GP 17listopada też padła metrówka 103cm. Polecam oglądać mapy satelitarne i szukać czarnych plam.



#1165 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 29 listopad 2019 - 11:01

Przynajmniej jest poprawa - pojawiła się "kontrola" tzn. ktoś z bazy pyta czy ma się jakąś rybę.

Wcześniej była totalna olewka tego tematu - tylko "oddajcie kapoki" i nic więcej nikogo nie interesowało.



#1166 OFFLINE   Qamil

Qamil

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 29 listopad 2019 - 11:10

Strażnik był w środę także na kontroli na wodzie i czwartek po spłynięciu.  Dodatkowo ryby były mierzone i ważone przy czym udział brał też pracownik bazy. 



#1167 OFFLINE   Maniekk

Maniekk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 29 listopad 2019 - 11:31

Witam

Ogólnie kontrole ryb sporadyczne po spłynięciu ale jak to jest, że na spalinie ludzie pływają po całym rezerwacie i nic się nie dzieje? Regulamin jest jasny, to są wędkarze??? Bylismy teraz kilka dni i takie zachowanie to norma a przecież wystarczy straż rybacka na wodzie i wszystko jest ok. Oprócz tego widać kto nie ma "elektryczka" do cichego przemieszczania się po wodzie. To, że ktoś weźmie 1 rybę to robi zgodnie z prawem i niema co komentować. Na stan rybostanu wpływa wiele czynników a nie tylko zabieranie przez wędkarzy ryb ze sobą.


  • Białek lubi to

#1168 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 29 listopad 2019 - 12:37

Witam
Ogólnie kontrole ryb sporadyczne po spłynięciu ale jak to jest, że na spalinie ludzie pływają po całym rezerwacie i nic się nie dzieje? Regulamin jest jasny, to są wędkarze??? Bylismy teraz kilka dni i takie zachowanie to norma a przecież wystarczy straż rybacka na wodzie i wszystko jest ok. Oprócz tego widać kto nie ma "elektryczka" do cichego przemieszczania się po wodzie. To, że ktoś weźmie 1 rybę to robi zgodnie z prawem i niema co komentować. Na stan rybostanu wpływa wiele czynników a nie tylko zabieranie przez wędkarzy ryb ze sobą.

Ale rybę można zabrać 60-80 a gość zabrał szczupaka 81

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

#1169 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 538 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 29 listopad 2019 - 12:38

Krótka relacja z naszego wypadu 20 listopada 😉
https://www.angrypik...roznie-rematch/

#1170 OFFLINE   Wojtunio

Wojtunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Wojciech

Napisano 29 listopad 2019 - 12:48

Właśnie byłem spojrzeć jak to wygląda z brzegu. Nie oddałem ani jednego rzutu, taki niski stan. W miejscach gdzie wyciągałem ryby jest kałuża :D Jak nie zacznie wiać z północy to będzie nie dobrze.



#1171 OFFLINE   Maniekk

Maniekk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 29 listopad 2019 - 18:19

Ale rybę można zabrać 60-80 a gość zabrał szczupaka 81

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Zgadza się ale pisałem o zabieraniu zgodnie z prawem :)  i wcale nie pochwalam innego zachowania. Chodziło mi raczej o to, że można zabierać złowione ryby zgodnie z limitami i nie ma co się na to oburzać. Pozdrawiam.



#1172 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 29 listopad 2019 - 18:45

Zgadza się ale pisałem o zabieraniu zgodnie z prawem :) i wcale nie pochwalam innego zachowania. Chodziło mi raczej o to, że można zabierać złowione ryby zgodnie z limitami i nie ma co się na to oburzać. Pozdrawiam.

Maniekk , podchodzimy na tym forum bardzo niechętnie do zabijania a nawet niewłaściwego obchodzenia się że złowioną rybą . Tutaj propagujemy no kill , więc troszeczkę inaczej patrzymy na zabijanie ryb.
Chyba poczytaleś regulamin i wiesz o tym co piszę

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
  • ODYSEUSZ lubi to

#1173 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 29 listopad 2019 - 18:53

Krótka relacja z naszego wypadu 20 listopada
https://www.angrypik...roznie-rematch/

Super ralacja Borys :) Fajne rybki i znajome jakieś mordki.Extra,że Wam się udało i byliście zadowoleni.



#1174 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 636 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 29 listopad 2019 - 20:14

Na GP 17listopada też padła metrówka 103cm. Polecam oglądać mapy satelitarne i szukać czarnych plam.Tr

Tego dnia 20 zawodników złapało 133 szczupaki i 17 okoni, największy pike wspomniane tu 103 i okonek 39.



#1175 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 29 listopad 2019 - 20:15

Zgadza się ale pisałem o zabieraniu zgodnie z prawem :)  i wcale nie pochwalam innego zachowania. Chodziło mi raczej o to, że można zabierać złowione ryby zgodnie z limitami i nie ma co się na to oburzać. Pozdrawiam.

Policz sobie. Zabierając z Drużna  tylko jedną rybę dziennie, przez miesiąc ile ich zniknie z wody. Wynik jest zatrważający.



#1176 OFFLINE   Wojtunio

Wojtunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Wojciech

Napisano 29 listopad 2019 - 20:19

Policz sobie. Zabierając z Drużna  tylko jedną rybę dziennie, przez miesiąc ile ich zniknie z wody. Wynik jest zatrważający.

Dopływów jest tyle że ryba migruje ale fakt co zabiorą z samego zbiornika to ubytek.



#1177 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 29 listopad 2019 - 20:20

Wczoraj byłam świadkiem jak gość wyłapał 500pln za schowanego szczupaka w torbie. Na pytanie strażnika czy mają jakieś ryby odpowiedział że nie.
Dla mnie powinien wyłapać 5tys A inny by się zastanowił
  • koval75 lubi to

#1178 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 636 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 29 listopad 2019 - 20:27

Policz sobie. Zabierając z Drużna  tylko jedną rybę dziennie, przez miesiąc ile ich zniknie z wody. Wynik jest zatrważający.

To prawda ale jest to okolo 3100 ryb w roku. Czy to duzo czy nie.dla.takiego zbiornika powinien oceniać ichtiolog. 20 km od Drużna jest rzeka Nogat, gdzie codziennie plywa na odcinku 10km kilkanaście.łódek, z których kilka po 3 osoby na lodzi. Watpie czy zabieraja tylko po 1 rybie, a rybostan nadal jest niezly. Na obu tych wodach nie są problemem wedkarze zabierajacy zgodnie z prawem, aklusownicy ci bliscy i dalecy. Normalne odłowy w łowisku nie niszczą go a wg wielu ichtiologów rozwijają je.



#1179 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 30 listopad 2019 - 19:19

To prawda ale jest to okolo 3100 ryb w roku. Czy to duzo czy nie.dla.takiego zbiornika powinien oceniać ichtiolog. 20 km od Drużna jest rzeka Nogat, gdzie codziennie plywa na odcinku 10km kilkanaście.łódek, z których kilka po 3 osoby na lodzi. Watpie czy zabieraja tylko po 1 rybie, a rybostan nadal jest niezly. Na obu tych wodach nie są problemem wedkarze zabierajacy zgodnie z prawem, aklusownicy ci bliscy i dalecy. Normalne odłowy w łowisku nie niszczą go a wg wielu ichtiologów rozwijają je.

Robert,czyli sugerujesz,że jeśli każdy wędkarz z łódki na Nogacie wezmie dwa szczupaki ze sobą,to nie robi się tym krzywdy łowisku!?Proszę Cię....Te limity powinny już być dawno zmienione....


  • godski i Sandi lubią to

#1180 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 636 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 30 listopad 2019 - 21:36

Tomek, wiesz, że tak nie mysle. Dla mnie to skandal, ale nie wolno tez przesadzac w druga strone. Moze inaczej, gdyby wedkarze ptzrstrzegali limitow nawet tych obecnych i by nie bylo klusownictwa to ryby by bylo pelno. Obecnie jednak powinno byc zabieranie mocno ograniczone, przynajmniej na kilka lat, a zabieranie ryb niewymiarowych mocno karane.


Użytkownik Matteoo edytował ten post 30 listopad 2019 - 21:38

  • Wojtunio lubi to