Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Drużno


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2214 odpowiedzi w tym temacie

#1201 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 04 grudzień 2019 - 16:59

Na przystani większość aut z rejestracją na W ... A najporzadniejsi to ci z BIA ... niby śledzie A nic nie zabrali ;)
  • szydłoś lubi to

#1202 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 04 grudzień 2019 - 17:44

Na przystani większość aut z rejestracją na W ... A najporzadniejsi to ci z BIA ... niby śledzie A nic nie zabrali ;)

Znam tych z Białegostoku, oni nie zabieraja to fakt bo pływają tylko turystycznie po Drużnie, bez wędek.  :clappinghands:



#1203 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 04 grudzień 2019 - 18:17

Może tylko sznury stawiają  :D


  • Pumba lubi to

#1204 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 grudzień 2019 - 19:20

Może tylko sznury stawiają :D

Tam żaczek w trzcinach lepiej działa ;)
  • Gadget lubi to

#1205 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 04 grudzień 2019 - 19:38

Tam żaczek w trzcinach lepiej działa ;)

No i się wydało  :P


  • Pumba lubi to

#1206 OFFLINE   polak9

polak9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaPasłęk
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:B..

Napisano 04 grudzień 2019 - 21:43

Nie zabierają bo nie łowią Ci z BI
  • docent1985 lubi to

#1207 OFFLINE   Qamil

Qamil

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 04 grudzień 2019 - 21:56

A kto łowi, czy to taka tajemnica? Większość z tu piszących jest na wodzie rzadziej lub częściej.   Pochwalcie się wynikami, opiszcie coś nawet bez zdjęć.  Większość jednak łowi, nie zawsze okazy  do zdjęcia, ale jednak :)


Użytkownik Qamil edytował ten post 04 grudzień 2019 - 21:57


#1208 OFFLINE   polak9

polak9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaPasłęk
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:B..

Napisano 04 grudzień 2019 - 22:09

Nikt już nie będzie się za mocno chwalił bo równa się to z problemem rezerwacji. A co do wyników to nie jest źle. Łowi się ilościowo mniej ale większe szt. Miejsca i przynęty bez zmian 😎
  • tomaszGD, docent1985 i Qamil lubią to

#1209 OFFLINE   Qamil

Qamil

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 04 grudzień 2019 - 22:27

Nikt już nie będzie się za mocno chwalił bo równa się to z problemem rezerwacji. A co do wyników to nie jest źle. Łowi się ilościowo mniej ale większe szt. Miejsca i przynęty bez zmian

Z racji na raczkowanie na jeziorze, pierwszy raz w ubiegłym roku nie odniosę się do "miejsc i przynęt bez zmian". Dopiero wyciągam wnisoki i poznaję wodę.  W ubiegłym roku 4 dni, w tym 7 i już niestety koniec. Nie poznałem jeszcze całej wody, dużo pływam i "zwiedzam". Przykładowo rok temy wędkowaliśmy przy stanie wody 590 cm, pływaliśmy wszędzie bez problemu, brania ryb możliwe spod każdej trzcinki, nawet pod brzegiem i prawym polderze  była rozsądna woda.  W tym roku niska woda, kulminacja ubiegły tydzien 504/505, wpływaliśmy nieświadomi  w miesca na wodzie, gdzie kontra wiosłami była konieczna. Cały czas są rejony w których nie pływaliśmy.    Obłożenie łodzi w listopadzie i grudniu faktycznie jest, ale zerowanie wiele osób może zniechęcić w kolejnych latach. Nie mam porównania do porzednich sezonów. Mnie nieprzewidywalność, specyfika płytkiego łowienia i malowniczość tej wody przekonuje w 100% jeśli chodzi o polskie wody. 


Użytkownik Qamil edytował ten post 04 grudzień 2019 - 22:29


#1210 OFFLINE   polak9

polak9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaPasłęk
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:B..

Napisano 04 grudzień 2019 - 22:40

To że ktoś zeruje to normalne jak to na rybach. Wczoraj były łodki na zero i dziś też. Ale fakt jest taki ze z roku na rok jest słabiej.

#1211 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 04 grudzień 2019 - 23:11

To że ktoś zeruje to normalne jak to na rybach. Wczoraj były łodki na zero i dziś też. Ale fakt jest taki ze z roku na rok jest słabiej.

Ale Ciebie chyba wczoraj nie było. Co do obłożenia łodzi, to tylko zła pogoda lub przypadek daje wolną łódkę, nie dotyczy to jedynie września.



#1212 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 04 grudzień 2019 - 23:25

Ryby są tylko trzeba potrafić złowić ;)

 

 

Nawet, jeśli miał to być żart, to raczej z tych "mniej smacznych". Regulamin obowiązuje na całym forum, polecam przypomnienie sobie głównych jego zapisów http://jerkbait.pl/t...rum-jerkbaitpl/



#1213 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 04 grudzień 2019 - 23:32

Ryby są tylko trzeba potrafić złowić ;)

 

Nie za duże te żywce zabraliście ze soba? Przypominam, że w okręgu elbląskim jest zakaz używania japonki jako żywca.  :lol: Swoja drogą niezłe przyłowy.


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 05 grudzień 2019 - 10:45


#1214 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 06 grudzień 2019 - 11:47

Panowie, jak sytuacja z lodem na jeziorze?

#1215 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 06 grudzień 2019 - 23:03

Panowie, jak sytuacja z lodem na jeziorze?

Lód na jeziorze nieobecny, w najbliższych dniach i godzinach miedzy 3 a 7 stopni więc spokojnie można łowić.


  • havy lubi to

#1216 OFFLINE   loponez

loponez

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 grudzień 2019 - 14:30

Panowie, wybieram się pod koniec tygodnia na to jezioro i ponieważ jadę tam pierwszy raz to mam prośbę o wskazówki co do przynęt i "miejscówek" na szczupaka.

Podpowiedzcie coś a jak połapię to przed zwolnieniem do wody cyknę fotę i wrzucę na forum :)



#1217 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 08 grudzień 2019 - 15:53

Panowie, wybieram się pod koniec tygodnia na to jezioro i ponieważ jadę tam pierwszy raz to mam prośbę o wskazówki co do przynęt i "miejscówek" na szczupaka.

Podpowiedzcie coś a jak połapię to przed zwolnieniem do wody cyknę fotę i wrzucę na forum :)

Jeżeli jedziesz tam pierwszy raz to powinieneś zabrać se sobą osobę która zna wode, lub liczyć na swoje umiejętności. To jezioro ma około 1000 ha i cóż z tego, że napiszę Ci, że ryby są u Olewnika, to okolo 100ha. Podpowiem Ci inaczej, pływaj tam gdzie w okolicy sa inne łódki. To bedzie najlepsza wskazówka, na dziś. Być może kolejne razy, tak jak ja bedziesz od nich uciekał. Przynęty stosuj zawsze ye ktore najbardziej lubisz, wiara czyni cuda, a dostosuj je do wody na jaką trafisz. Mam tam niezłe wyniki, ale nigdy nie lowie szablonowo. Ta woda jest za czesto zmienna, jednego dnia potrafi stracic nawet 50cm glebokosci i juz nie polapiesz tam gdzie lapales wczoraj, mocne ochlodzenie tez wykluczy pewne strefy tego jeziora. Tam po prostu trzeba caly dzien plywac.


  • BOB lubi to

#1218 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 08 grudzień 2019 - 16:11

Panowie, wybieram się pod koniec tygodnia na to jezioro i ponieważ jadę tam pierwszy raz to mam prośbę o wskazówki co do przynęt i "miejscówek" na szczupaka.

Podpowiedzcie coś a jak połapię to przed zwolnieniem do wody cyknę fotę i wrzucę na forum :)

Tak jak napisał Matteoo - nie ma czegoś takiego jak "bankówki" na Drużnie. Po prostu trzeba być cały dzień na wodzie i wstrzelić się w godziny żerowania i gusta szczupłych w danym dniu - czyli rzucać, zmieniać, rzucać, zmieniać i tak do bólu :)

Jednak są dwie rzeczy, które ja stosuję zawsze na Drużnie: szukam możliwie czystej wody i łowię tylko dużymi - nigdy nie łowię mniejszymi przynętami niż 15 cm. Oczywiście wielu wędkarzy tam łowiących ma na koncie metrówki na 7-9 cm gumki, ale ja łowię zawsze na grubo bo tak lubię i to mi się sprawdza :D 


  • BOB i docent1985 lubią to

#1219 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10171 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 08 grudzień 2019 - 16:11

Zabierz kij do pływających jerków 10-15 cm. Kolory naturalne (płoć, szczupak ale i coś z oczojebów)

Kije (lub kij) które ogarną gumki ok. 12 cm na główkach 3-10gr oraz gumy 20-25cm bez obciążenia. Kolory perła z błękitem, naturalne (jak jerki) i jakieś zwariowane papugi. Szukaj czystej wody lub wyraźnego styku wody kawa z mlekiem i czystej. 

Zachowuj na łódce absolutną ciszę. Zero stukania i nawet głośnego gadania (jak butelka szklana upadnie a dno to zmień miejscówkę. Nawet elektryk wyłączaj z wyprzedzeniem i dopływaj w dryfie.


Użytkownik BOB edytował ten post 08 grudzień 2019 - 16:12


#1220 OFFLINE   loponez

loponez

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 grudzień 2019 - 17:04

Wielkie dzięki za podpowiedzi. Już wiem jak mniej więcej się przygotować sprzętowo. Wiem że nikt mi nie powie z pod której trzcinki wyjąć metrówkę. Bardziej chodziło mi w pytaniu na którą część wody się kierować, czego nie napisałem w swojej prośbie, za co przepraszam.