Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okręg Mazowiecki - mity a rzeczywistość.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2100 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   Darek P

Darek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 postów

Napisano 11 maj 2016 - 10:52

http://www.pzw.org.p...e_wspolmalzonka
Tak ,żeby pokazać różnicę .Na filmie udostępnionym przez WW dyrektor OM z oburzeniem mówi,że musiałby rozdawać pozwolenia współmałżonkom ZA DARMO!
Mniejsze okręgi mogą?
W Ciechanowskim WIĘKSZOŚĆ etatów z pośród osób zatrudnionych w Okręgu to strażnicy.Biorą też udział w KAŻDYM zarybieniu czy budowie tarlisk.
Rybaków nie ma od dawna bo wykazywali,że zarabiają 300 zł miesięcznie. W trosce o ich los nie przedłużono im dzierżawy ;)
  • hlehle, Jan76 i sajdol1 lubią to

#242 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2016 - 11:00

@karol - dzięki. Jeśli ktoś słyszał o Pileckim, Karskim, Popiełuszce, husarii, Krzyżakach ma powody do dumy. Samo to, że jeszcze jesteśmy między Niemcami a Rosją jest powodem do dumy. 

 

@godski @Pickerel - o to mi chodzilo. Mozliwe, że faktycznie taniej jest pojechać na łowisko komercyjne niż płacić na PZW. I mówię tu o opłacie za wstęp i za rybę. 

 

PZW jest nieprzejrzyste i potrzebny byłby raport co gdzie i za ile. Wtedy można by świadomie płacić na PZW lub nie. A tak ... . 

Możliwe że wasze składki idą głównie na utrzymanie zarządu (jakieś 4 mln) i znajomych królika. 

Oczywiście jak ktoś zauważył na papierze się zgadza. 


Użytkownik Jan76 edytował ten post 11 maj 2016 - 11:15

  • coma lubi to

#243 OFFLINE   Hector

Hector

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaKamion

Napisano 11 maj 2016 - 11:03

Sławku . Mam rozumieć że cieszyłby Cię powrót sojuszników na Sulejów ?

Janku . Co tam echosonda , zabronić używania wszelkiej maści kręćków i po paru latach ryby nie pomieszczą się w wodzie  ;-)



#244 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2016 - 11:18

Sławku . Mam rozumieć że cieszyłby Cię powrót sojuszników na Sulejów ?

Janku . Co tam echosonda , zabronić używania wszelkiej maści kręćków i po paru latach ryby nie pomieszczą się w wodzie  ;-)

 

Proponuje jeszcze raz test. Jezioro gdzie jest zakaz stosowania echosondy. RAPR. Pozwolić na echonodę i trolling. 

Jezioro ze sporym pogłowiem szczupaka, sandacza i suma. Poczekać ze 4 lata.  



#245 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 11 maj 2016 - 19:26

Oooo.. Za czasów zarządzania zbiornikiem Sulejowskim przez złowrogich rybaków narodziła się jego legenda - a kiedy zaczęliśmy zarządzać nim my  - nadeszła czarna rozpacz. Z tej rozpaczliwej rozpaczy wypada, a nawet trzeba dla zwykłej uczciwości wyłączyć Pana Aleksandra Góralczyka, ichtiologa  z ZO Piotrków .. Podobnie zresztą było na Mazurach, albo Pomorzu, albo słynnej Biebrzy. To są oczywiste fakty, nie muszę konfabulować, ani szukać tanich oklasków wędkarskiego światka, albowiem powiewają - mi.. :) 

Profesjonalizm zawsze ma wroga w utopijnej amatorszczyźnie, tak samo jak zakodowana - ooo! - w genach postkomunistyczna nieufność i niechęć jest wroga wobec możliwości jakiejkolwiek współpracy i współdziałania.. :)   



#246 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1590 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 11 maj 2016 - 19:30

Sławku kiedyś Zalew Sulejowski miał zupełnie inną charakterystykę , ZS z lat 80/90 a dziś to zupełnie inna woda.



#247 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2016 - 19:53

Co do Biebrzy to z tego co wiem tam kłusownicy robią swoje. Sam jedną siatkę z martwymi rybami wytargałem. Gadałem o tym z gospodarzem, chyba to wójt był. 

Panie dla wszystkich ryb starczy. A ja mu, że może i tak, ale jak nie to on będzie miał dużo mniej gości niż mogło by być. 

I pewnie tak jest. Bo ryb tam coraz mniej. Ale ja bym widział główny problem tam w tym, że kiedyś rzeka wylewała i broniła się sama. Teraz dużo łatwiej zlokalizować rybę i postawić siatkę. 



#248 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 11 maj 2016 - 20:16

Prezio zaczyna główkować ...

 

Załączony plik  xxx.jpg   77,55 KB   7 Ilość pobrań



#249 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 11 maj 2016 - 21:42

Kropla drąży skałę.

#250 OFFLINE   Darek P

Darek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 postów

Napisano 12 maj 2016 - 07:00

A dokładniej prezio chroni swoją dupę .
Żaden z tych cwaniaków mających konkretne pieniądze od rybaków nie zrezygnuje z kasy bez konkretnego nacisku.
Ten papier to tylko po to żeby przed wyborami nim pomachać.Niestety
No i zamknąć usta wędkarzom,że niby się coś robi.Pełnia sezonu za chwilę i pewnie na Twardej liczą, że ludzie przestaną pisać na forach czy organizować pikiety.
  • sajdol1 lubi to

#251 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 maj 2016 - 07:51

Kolegów proszę o pamiętaniu, że PZW miała wystarczająco dużo czasu na reformy 25-30 lat. A tego typu pisemka nic nie zmieniają... . 

Prezes apeluje do podwładnych. Myślicie, że Prezes w firmie apeluje? Nie, on wyznacza cele i z nich rozlicza. 

A tu zarząd ma jakieś 4mln więc wymaganie powinny być podobne. 

 

Przecież ten apel to jak za komuny jest mowa-trawa. 


Użytkownik Jan76 edytował ten post 12 maj 2016 - 07:58

  • Bandit i buszmen lubią to

#252 OFFLINE   FanAtyk

FanAtyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 12 maj 2016 - 08:17

Ale zaraz, przecież odłowy sieciowe wynikają z operatów, którymi PZW się zasłania i skutecznie zamyka usta wędkarzom. Więc czy tak czy siak nie mogą ich ograniczyć bo okręg nie wywiązałby się z zapisów zawartych w umowie o dzierżawę, dobrze rozumuję czy nie??? Jeśli źle to mnie poprawcie, ale uważam (zupełnie jak ww koledzy) że to pisemko to można wziąć ze sobą do wychodka, w razie by papieru zabrakło...


  • Jan76 lubi to

#253 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 12 maj 2016 - 08:19

To tylko pokazuje dobitnie jakie uprawnienia ma ZG PZW w stosunku do władz okręgów. Może jedynie apelować. Dobrze wie, że przy najbliższych wyborach to delegaci z okręgów będą wybierać nowe władze. Nie warto więc być zbyt nadaktywnym i próbować coś zreformować.



#254 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 maj 2016 - 08:43

Żaden z tych cwaniaków mających konkretne pieniądze od rybaków nie zrezygnuje z kasy bez konkretnego nacisku.


Jakie konkretne pieniądze? Przecież ci biedni racjonalni rybacy dokładają do interesu.

#255 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 maj 2016 - 08:49

Ja też nie chciałbym żeby to poszło wszystko na rybaków. Dla mnie istotą rzeczy jest fakt, że w woj. mazowieckiem nie ma ryb (wiem to uproszczenie). 

A zarząd który ma 4 mln nie powinien iść w kierunku tych co łazili do kolegów sów i ich przyjaciół tylko wziąć się do roboty. Nie twierdze, że z ichtiologów stali się ornitologami ale boję sie, że tak może być ;)

 

W sumie mnie nie obchodzi ile rybacy złapią. Kiedyś jadać nad ZZ na 80% łodziach z wędkarzami widziałem szczupaka/szczupaki. Jak byłem ostatnio proporcje były na odwrót albo i gorzej. 

 

Mieli na reformy  30 lat także ja nie płacę bo nie mam za co. 


Użytkownik Jan76 edytował ten post 12 maj 2016 - 08:54


#256 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 12 maj 2016 - 09:03

Ale zaraz, przecież odłowy sieciowe wynikają z operatów, którymi PZW się zasłania i skutecznie zamyka usta wędkarzom. Więc czy tak czy siak nie mogą ich ograniczyć bo okręg nie wywiązałby się z zapisów zawartych w umowie o dzierżawę, dobrze rozumuję czy nie??? Jeśli źle to mnie poprawcie, ale uważam (zupełnie jak ww koledzy) że to pisemko to można wziąć ze sobą do wychodka, w razie by papieru zabrakło...

 

Operaty nie narzucają konieczności prowadzenia odłowów sieciowych. Operat określa ilości i gatunki ryb wprowadzane do obwodu rybackiego celem zrównoważenia odłowów (wszelkich, wędkarskich też) oraz ilości odławianych ryb poszczególnych gatunków. W operacie podane są metody odłowu i ich udział ilościowy w całości. 

W każdej chwili użytkownik rybacki może wykazać, że w danym roku podział ilościowy metod połowowych zmienił się i dlatego ograniczono niektóre z nich. RZGW to nie bogowie, to ludzie mający dużo pojęcia o zarządzaniu wodami i tym, co w nich żyje. Trzeba tylko chcieć, albo aż chcieć  :ph34r:



#257 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 maj 2016 - 09:29

Jeżeli mają dużo pojecia a nie chcą to ... czas na dobrą zmianę? ;)



#258 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 maj 2016 - 09:47

Nie trzeba mieć chyba dużego pojęcia żeby na początek w woj. mazowieckim

1. 1 szt drapieżniaka (sum, sandacz, szczupak) dziennie sandacz 45-70; szczupak 50-75 sum 100-170

2. Zakaza trollingu i echosondy na min. 5 lat

3. Zwiększenie kontroli

4. Ustawa zmieniająca kary za wędkowanie bez pozwolenia, kłusownictwo. 

5. Brak rybaków w woj mazowieckim

 

Trzeba tyko chcieć. 


Użytkownik Jan76 edytował ten post 12 maj 2016 - 09:50


#259 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 12 maj 2016 - 11:36

Nie trzeba mieć chyba dużego pojęcia żeby na początek w woj. mazowieckim

 

2. Zakaza trollingu i echosondy na min. 5 lat

 

 Czy mógł byś rozwinąć , co taki zakaz ma wnieść i dlaczego ??? 

Dlaczego ''dyskryminujesz'' legalną metodę połowu ???

 

Jest cała masa innych problemów , które są przyczyną obecnego bezrybia w naszych wodach i chyba nie bardzo zdajesz sobie z tego sprawę 


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 12 maj 2016 - 11:37


#260 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 maj 2016 - 18:08

 Czy mógł byś rozwinąć , co taki zakaz ma wnieść i dlaczego ??? 

Dlaczego ''dyskryminujesz'' legalną metodę połowu ???

 

Jest cała masa innych problemów , które są przyczyną obecnego bezrybia w naszych wodach i chyba nie bardzo zdajesz sobie z tego sprawę 

 

a. Powyżej 80% wędkarzy w Polsce zabiera ryby. Większość zgodnie z RAPR.

b. Skuteczność połowu z echosondą i trollingiem bardzo wzrasta wzrasta ( w Polsce chyba zabronione ale pokazuje jak  może działać echosonda)

c, Jest proporcjonalnie do skuteczności tych narzędzi mniej ryb. 

 

Jeśli a i b jest prawdą to c jest prawdą. 

 

Jeśli z czegoś sobie nie zdaje sprawy to posłucham - o rybakach, kłusownikach już czytałem ale to się nie zmieniło od 25 lat. Było i jest. 


Użytkownik Jan76 edytował ten post 12 maj 2016 - 18:09

  • Hunter_pike lubi to