Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okręg Mazowiecki - mity a rzeczywistość.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2100 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 12 maj 2016 - 18:15

Zdaje się że bredzisz.... to tak samo jak by zakazać spinningu ... bo jest skuteczny ...

 

Ciekawi mnie skąd masz te procentowe wylicznki itp...

 

Temat odnosi się do sieciowych odłowów jakie prowadzi PZW a Ty chcesz dyskryminować wędkarzy tylko dlatego że ktoś posiada echosondę i środek pływający...

O zabieraniu ryb nie będę pisał bo temat mnie nie dotyczy , tak samo jak o ''nielegalnych'' metodach połowu. ( posiadanie samochodu też powinno być zakazane bo.... napijesz się alkoholu i możesz zostać potencjalnym mordercą )


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 12 maj 2016 - 18:24

  • sucks_one lubi to

#262 OFFLINE   Darek P

Darek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 postów

Napisano 12 maj 2016 - 18:17

Jan76,może o echosondach porozmawiaj w dziale specjalnie do tego stworzonym?Ten jest o OM..

Piszę to bez złośliwości.



#263 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1590 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 12 maj 2016 - 18:56

Zakaz echosond to kompletny nonsens ... Może zakazać okularów polaryzacyjnych bo ryby widać ?


  • hlehle lubi to

#264 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 maj 2016 - 20:15

Tak jak kolega prosił skończe temat echosondy choć akurat w woj. mazowieckim ma on bardzo duzy wpływ na populacje ryb (ZZ, Bug, Narew, wszędzie przystanie). 

Jeśli narzędzia połowu nie są ważne jak piszą koledzy to ja chce siatki stawiać oczywiście takie co ryb nie uszkodzą, specjalne. 

Potem oczywiście wszystkie puszcze poza tymi co mi się "należy" zgodnie z RAPR.

 

Ryb będzie mniej czy więcej? 

 

Co jeszcze trzeba zrobić żeby wędkarz miał łatwiej wyjąć ostatnie sztuki wyrośniętych drapieżników? 

 

 

 

@Krause - słowo "bredzisz" używa kolega a za chwile o tych procentach. Jakoś tak się złożyło - pewnie przypadkowo. 

Za chwile znowu o alkoholu... . Może się przespać i potem na spokojnie pomyśleć o co chodzi w tym poście i czy o procenty na pewno. ;)

 

Zadałem już kilka razy pytanie - czy w ostatnich 25 latach istotnie wzrosły połowy rybackie na ZZ, Narwi i Bugu?

Pamiętam ZZ z 2009 roku. Przepaść z tym co jest teraz - ilu rybaków przybyło? 


Użytkownik Jan76 edytował ten post 12 maj 2016 - 20:18

  • mariusz79 lubi to

#265 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 12 maj 2016 - 20:22

sugerujesz że mam problem z procentami .... kolego Jan76 ??? , chyba nie ten adres...

 

 

Nię będę wdawał się z Tobą w polemikę bo nie jesteś w stanie zrozumieć że to nie wędkarze są w głównej mierze przyczyną ''bezrybności'' większości wód w Polsce , nie tylko w okręgu Mazowieckim...

Problem leży głównie po stronie zarządzania wodami ( PZW ) , braku polityki zarybieniowej , ochrony naturalnego tarła , niedostatecznej kontroli i ochrony wód w kluczowych okresach tarłowych..miedzy innymi również odłowy sieciowe ''rybaków'' w okresach ochronnych i na tarliskach , zimowiskach.

A Ty i tak dalej z tego co prezentujesz w swoich wypowiedziach bronisz Związku - ''siatkarskiego'' i za główny powód i przyczynę uważasz wędkarzy oraz rozwój techniki i sprzętu wędkarskiego...


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 12 maj 2016 - 20:59

  • sucks_one lubi to

#266 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 maj 2016 - 21:13

@Kolego Krauze jeśli ktoś o kimś mówi, że bredzi może narazić się na riposte 

wieloznaczną także to tylko taki sygnał 

 

Co z tego co napisałeś było "lepsze" 25 lat temu? 

Mam niestety inne zdanie przynajmniej jeśli mówimy o woj. mazowieckiem w szczególności o ZZ, Narwii i Bugu. 

Porównaj liczbę  rybaków i wędkarzy i pomyśl spokojnie ile rybacy muszą złowić żeby mieć więcej niż wędkarze. 

 

Tak uważam, że technika która zwykle  pomaga człowiekowi w tym przypadku raczej zaszkodziła. Oczywiście nie wszystkim - amatorom rybiego mięska pomogła. To fakt. 



#267 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 12 maj 2016 - 21:17

Panie Janie, Karolu, wycieczki osobiste proszę przenieść na niwę prywatnych rozmówek. Cały wątek może ucierpieć na skutek Waszych przepychanek. Szczególna uwaga do @Jan76, kolejny raz muszę interweniować z powodu Twojego zacietrzewienia. Powściągnij emocje, proszę. 


  • ezehiel lubi to

#268 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 12 maj 2016 - 21:21

Bartku ja na spokojnie próbuję wytłumaczyć koledze @Jan76 że przyczyna nie leży li tylko po stronie wędkarzy i nowinkach technicznych w wędkarstwie.

 

 

Kolego @Jan76 jeśli cytujesz czyjąś nazwę użytkownika lub nazwisko czyń to z należytym porządkiem i uwagą 

 

@Karol Krause  proszę !!!!!!



#269 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 maj 2016 - 21:25

@bartsiedlce 

 

"Zdaje się że bredzisz....'  myślę, że byłaby jakaś reakcje z Twojej strony czy nie?  Ale nie mam zamiaru aby wątek ucierpiał i cokolwiek innego czy ktokolwiek. 

Jeśli widać u mnie zacietrzewienie to pora powiedzieć do widzenia ;) Nie to chciałem tu przekazać. 

Zatem połamania i do widzenia nad wodą. 



#270 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 12 maj 2016 - 21:33

Za chwilę zakończę tę dyskusję, tego chcecie, Panowie?

Jeszcze słów kilka.   :angry:



#271 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 13 maj 2016 - 05:43

Naprawdę nie ma się o co żreć, wystarczy sobie tylko uświadomić własne nastawienie, potencjał, chęci, umiejętności.. i horyzonty. Tak w gruncie rzeczy nie chcemy ani nie potrafimy być odpowiedzialnym użytkownikiem mienia i zasobów, które mamy we własnych rękach i dyspozycji własnej. W nosie mamy realia gospodarowania albo problemy zarządzania, albowiem z osobistego założenia nie jest to nasza brocha  :) Uznając więc swoją podrzędność, zakładamy że ktoś inny lepiej to zrobi. Więc pragniemy być tylko i wyłącznie klientami, na skalę masową, sprawnie i niedrogo obsługiwanymi przez wynajętych  w tym celu ludzi, żądającymi gromko należnego nam towaru, stąd min bierze się podział na rozczarowanych biorców - czyli poirytowane masy członków vs nie spełniający oczekiwań dawcy - czyli złowroga twierdza Twarda :)

.

Ten łatwy, zupełnie prymitywny pogląd jest bardzo powszechny, nawet kultowy rednaczyk mu basuje i truchtający za nim vicuś też jest jego wyznawcą - prócz naturalnie odlotowego ekologianctwa, szałowej deindustrializacji itd itp nowomowy frazesów.. i manifowy tłumek tyż oczywizda ..

 

PZW jest jednak stowarzyszeniem kontynuującym, przynajmniej próbującym kontynuować tradycje byłych już KTR ów i towarzystw wędkarskich - co jasno wynika z jego statutu - powszechnie jak to widać po pyskówkach nieznanego albo niezrozumianego - co wywołuje nieustający konflikt pomiędzy populistycznymi dołami a zarządem kierującym się literą prawa i byłym już zdrowym duchem przytomnej wędkarskiej kooperatywy. Jakby nie patrzył - rozkrok.. :)



#272 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 13 maj 2016 - 06:54

Powtarzasz się do znudzenia. I choćbyś nie wiem jak tupał nózkami nie zmieni to faktu ze PZW jest nieudolnym gospodarzem a ludzie maja prawo oczekiwać to za co płacą. Zapisując się do związku i opłacają składkę zawieramy pewnego rodzaju umowę. My płacimy a oni zobowiązują się zrealizować dane założenia. Przy swych szerokich horyzontach powinieneś rozumieć tak proste mechanizmy.

Użytkownik Pickerel edytował ten post 13 maj 2016 - 07:05

  • Jan76, Adrian K i cyprys19 lubią to

#273 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3968 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 15 maj 2016 - 22:43

Powtarzasz się do znudzenia. I choćbyś nie wiem jak tupał nózkami nie zmieni to faktu ze PZW jest nieudolnym gospodarzem a ludzie maja prawo oczekiwać to za co płacą. Zapisując się do związku i opłacają składkę zawieramy pewnego rodzaju umowę. My płacimy a oni zobowiązują się zrealizować dane założenia. Przy swych szerokich horyzontach powinieneś rozumieć tak proste mechanizmy.

I tu Kolega dosadnie wytłumaczył w czym problem - NIEUDOLNOŚĆ PZW! Kasa ze składek wpływa,więc co im jeszcze do szczęścia potrzebne...?


  • Jan76 lubi to

#274 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 maj 2016 - 11:23

Cieszę się, że wreszcie jest jakieś otrzeżwienie w narodzie. Może koledzy też przestaną płacić na PZW jak ja. Za łowienie w ZZ i na każdej innej wodzie PZW. Wtedy być może PZW będzie musiało oddać wody bo nie będzie miało z czego zarybiać. A wtedy inny gospodarz wprowadzi inny RAPR. Ot taki np. jak na łowiskach komercyjnych - chcesz rybę, zapłać. 

 

Ale kończe bo moderator już czeka z palcem na przycisku "delete". Bo przecież to niezgodne z tematem wątku... . 

Promocja C&R jest zgodna z j.pl więc apeluje - koledzy miesiarze bardzo proszę o wypuszczanie ryb. Apeluje, proszę. Zostawcie coś swoim dzieciom, wnukom.

Już mi lepiej. 



#275 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 23 maj 2016 - 11:43

http://ompzw.pl/zary..._,news,738.html



#276 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 24 maj 2016 - 13:59

"Imperium kontratakuje"

 

Odpowiedź zarządu OMPZW na postulaty skierowane podczas protestu:

 

http://ompzw.pl/odpo...y,news,739.html

 

+ info o konferencji prasowej http://ompzw.pl/konf...a,news,740.html



#277 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 24 maj 2016 - 15:06

I teraz jest czas na przygotowanie argumentów na konferencję prasową, by nie wdawać się w słowną kopaninę.



#278 OFFLINE   mariusz79

mariusz79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 maj 2016 - 16:15

Brak woli i tyle. W punktach w których coś zależy od PZW są na nie i tyle w temacie.



#279 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 24 maj 2016 - 16:40

sugerujesz że mam problem z procentami .... kolego Jan76 ??? , chyba nie ten adres...

 

 

Nię będę wdawał się z Tobą w polemikę bo nie jesteś w stanie zrozumieć że to nie wędkarze są w głównej mierze przyczyną ''bezrybności'' większości wód w Polsce , nie tylko w okręgu Mazowieckim...

Problem leży głównie po stronie zarządzania wodami ( PZW ) , braku polityki zarybieniowej , ochrony naturalnego tarła , niedostatecznej kontroli i ochrony wód w kluczowych okresach tarłowych..miedzy innymi również odłowy sieciowe ''rybaków'' w okresach ochronnych i na tarliskach , zimowiskach.

A Ty i tak dalej z tego co prezentujesz w swoich wypowiedziach bronisz Związku - ''siatkarskiego'' i za główny powód i przyczynę uważasz wędkarzy oraz rozwój techniki i sprzętu wędkarskiego...

 

 

Tak jak wytłuściłem w wypowiedzi kolegi. Takie gospodarowanie wodami przez wiele lat niestety prowadzi do bezrybności naszych wód. Nie jest to specyfiką PZW, ale i Gospodarstw Rybackich jakby ich nie nazywać. Jak Polska długa i szeroka odłowy sieciowe są praktykowane. Wystarczy się przejść po targowiskach i porównać okresy ochronne ryb, a przy tym wymiary. Ręce opadają jak widzi się tarlaki w lodzie.



#280 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 25 maj 2016 - 05:32

Eee tam! Co tu rozumieć, zmieniać albo po próżnicy dyskutować.. Trza przeciw protestować, demonstrować, śrubami ciepać, walić jak rednaczyk w bęben.. aż nie będzie niczego.. :)