Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okręg Mazowiecki - mity a rzeczywistość.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2100 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 06 czerwiec 2016 - 09:09

Każda normalna spółka giełdowa przedstawia wszelkie dane finansowe i strategiczne. Wiadomo ile zarabia zarząd, jakie ma premie, jakie plany, jak postrzega rynek i konkurencje. Przedstawia też rożnego rodzaju ryzyka i sposoby ich niwelowania. Kiedy deweloper kupi tanio ziemie, to się tym chwali! Potencjalny inwestor przewiduje, że wpłynie to na wyższy zysk i chętniej kupuje akcje. Większy popyt winduje ceny i wartość spółki rośnie.

Wszystko proste i przejrzyste.



#322 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 06 czerwiec 2016 - 09:12

Nikt dotąd nie zrobił tak wiele dla dezintegracji środowiska łowiących jak ambicjonerski duecik redkulcików ze swoją dozgonną, autoreklamiarską retoryką..

A fuj !!

Również na briefingu zaprezentowali typowe populistyczne chwyty pod publiczkie - co w zderzeniu z nudną urzędową wykładnią zaprezentowaną przez zarząd OM I przedstawicieli IRŚ może sprawiać u bardziej podatnych na tanie grepsy, wrażenie ich obiektywizmu albo nawet wyższości.. :)

Merytorycznie 3:0 dla OM..

 

Ach ten przepełniony nienawiścią rozumek. Chyba straszną krzywdę uczynili Ci panowie z WŚ?

 

PS. I znowu nakarmiłem trolla swoją uwagą... trudno niech się cieszy ;)


Użytkownik hlehle edytował ten post 06 czerwiec 2016 - 09:12

  • Bandit, Pisarz.......ewski Piotr, urasenty i 4 innych osób lubią to

#323 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 06 czerwiec 2016 - 09:23

Każda normalna spółka giełdowa przedstawia wszelkie dane finansowe i strategiczne. Wiadomo ile zarabia zarząd, jakie ma premie, jakie plany, jak postrzega rynek i konkurencje. Przedstawia też rożnego rodzaju ryzyka i sposoby ich niwelowania. Kiedy deweloper kupi tanio ziemie, to się tym chwali! Potencjalny inwestor przewiduje, że wpłynie to na wyższy zysk i chętniej kupuje akcje. Większy popyt winduje ceny i wartość spółki rośnie.

Wszystko proste i przejrzyste.

PZW to nie spółka giełdowa. To układ byłych towarzyszy i to jest zasadnicza różnica. Że przez tyle lat żadne instytucje typu NIK nie dobrały im się do tyłków to aż dziwne. Chyba była ubecja wciąż trzyma parę osób mocno za jaja.

 

Ale Jarek zrobi z nimi porządek :-)



#324 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 06 czerwiec 2016 - 09:48

Wiem ;), podałem przykład spółki giełdowej, jako wzór, do którego powinniśmy dążyć.

Wyobraźcie sobie, kary za działanie na szkodę firmy. Ponad 1mln to chyba 10 lat.

Spokojnie, na wszystko przyjdzie kiedyś kolej, mam nadzieję, że wcześniej, niż później.


  • Jopek1971 lubi to

#325 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 06 czerwiec 2016 - 18:58

hle hle - o mnie się nie lękaj, bo to nie mnie red alibo  vicek zrobili krzywdę ani wyrządzili szkodę, ale całemu naszemu wędkarskiemu światu poprzez wieloletnie bredzenie połączone z lansem na wodzów - przy zeroleżących kompetencjach.

Widzę, że też jesteś poszkodowany.. 

I to jest niewybaczalne.. :)



#326 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 czerwiec 2016 - 19:51

Każda normalna spółka giełdowa przedstawia wszelkie dane finansowe i strategiczne. Wiadomo ile zarabia zarząd, jakie ma premie, jakie plany, jak postrzega rynek i konkurencje. Przedstawia też rożnego rodzaju ryzyka i sposoby ich niwelowania. Kiedy deweloper kupi tanio ziemie, to się tym chwali! Potencjalny inwestor przewiduje, że wpłynie to na wyższy zysk i chętniej kupuje akcje. Większy popyt winduje ceny i wartość spółki rośnie.

Wszystko proste i przejrzyste.

 

Pisałem już o tym, Możliwe że członkowie PZW płacą głównie na fajne wczasy, samochody i domy Prezesów oraz wszystkich znajomych królika. Jakby ktoś nie wiedział jak to moze działać polecam taśmy z tamtego roku. 

Chyba wiadomo jakie taśmy? 

A wiecie co się stanie jak ktoś podsłucha co się naprawdę dzieje w PZW? Wsadzą tego co nieładnie "podsłuchowuje" :)


Użytkownik Jan76 edytował ten post 06 czerwiec 2016 - 19:54


#327 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 06 czerwiec 2016 - 20:39

Fantastyczne - wręcz bezkonkurencyjne resume całego wątku.. :clappinghands: :clappinghands: :clappinghands: :clappinghands:



#328 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1187 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 czerwiec 2016 - 20:42

hle hle - o mnie się nie lękaj, bo to nie mnie red alibo  vicek zrobili krzywdę ani wyrządzili szkodę, ale całemu naszemu wędkarskiemu światu poprzez wieloletnie bredzenie połączone z lansem na wodzów - przy zeroleżących kompetencjach.
Widzę, że też jesteś poszkodowany.. 
I to jest niewybaczalne.. :)


Nie wiem jak innym użytkownikom jb.pl ale mi krzywdy na pewno nie zrobili. Tobie natomiast niemiłosiernie zryli psychikę co widać niemalże po każdym napisanym przez ciebie poście. Tak więc mów za siebie.
  • chulo i urasenty lubią to

#329 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 czerwiec 2016 - 21:12

Fantastyczne - wręcz bezkonkurencyjne resume całego wątku.. :clappinghands: :clappinghands: :clappinghands: :clappinghands:

 

Dziękuje.  Czas zatem aby go zakończyć.

 

 

A tak przy okazji http://jerkbait.pl/t...owy-prezes-pzw/

 

Poprzedni Prezes wybierany wielokrotnie żył z waszych składek 23 lata.  Życiorys dostępny także warto się zapoznać. 

http://mazurskiwedkarz.pl/prezes-pzw/


Użytkownik Jan76 edytował ten post 06 czerwiec 2016 - 21:19


#330 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 czerwiec 2016 - 21:28

Specjalnie dla @Sławka na dobranoc wypowiedź poprzedniego Prezesa:

" Kaczyński skłóca naród, buduje poparcie na negatywnych emocjach, Kaczyński chce poróżnić wędkarzy ze Ślązakami. Nie damy się siłą wcielić do Wermachtu jak dziadek Tuska. Wędkarze, to rzesza emerytów i rencistów którzy złowionymi własnoręcznie rybami utrzymują całe rodziny. Zwłaszcza na Śląsku".

 

 

 " Emeryci czują się poniżeni tym, że określa się ich jako zjadaczy ościstych ryb, o mniejszej zawartości białka, kosztem zwiększonej zawartosci wapnia"

 

 

 

Dobrej nocy.

 

p.s Dla przypomnienia z nieoficjalnych źródeł zarząd PZW zarabia około 4mln zł. Nie wiadomo ile bo to tajne jest. 


Użytkownik Jan76 edytował ten post 06 czerwiec 2016 - 21:32


#331 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 07 czerwiec 2016 - 05:15

Są redaktorzy zdecydowanie bieglejsi w grach na emocjach prostego tłumu. Jeden nawet zapomniał, że był najukochańszym pupilem byłego prezesa, związkowym czempionem wielokrotnie nagradzanym i honorowanym przez niego na wszystkie możliwe sposoby przez - nim zmienił barwy na odlotowo ekologiczne. Cóż za czarna niewdzięczność.. :(

Następny wylansował kultowe - acz nieskończenie haniebne łowienie keltów. Oraz kopyto.To ci są dopiero zasługi dla wędkarskiego świata, potomności i kwalifikacje na przewodników stada !!! 

Kto kupi , ten ..... ..

Ale klientów jak widzę - całe multum.Sprzedaż idzie, więc jest gites & tenteges. Trzymajta się tak dalej, czegoś trzymać się musita.. :)


Użytkownik Sławek Oppeln Bronikowski edytował ten post 07 czerwiec 2016 - 05:25


#332 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 czerwiec 2016 - 08:32

Jeśli chodzi o mnie to cytat był z TVN a te 4mln to po prsotu trzeba sprawdzić. Dzwonisz do kadr PZW i pytasz o wynagrodzenia zarządu ze wszystkimi składnikami. 

Trza te bzdury co jakiś redaktor , oportunista nawypisywał wreszcie wyjasnić. Zadzwoń i napisz. Prosiłem i czekam cały czas. Pasek Prezesa i wszystko jasne. 

Tu sobie troszkę poczytałem 

http://forum.fishing...zarabia-5000-zl

i tu http://www.echodnia....ladek,id,t.html

 itd

Jak ktoś chce utrzymywać Panów Prezesów i sekretarki z wynagrodzeniem 5000zł ja mu nie bronie. Naprawdę!!! ;) 



#333 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 07 czerwiec 2016 - 09:03

Ja bym nie miał nic przeciwko wysokim zarobkom. Kadra zarządzająca musi być dobrze wynagradzana, ale również rozliczana z wyników.
Patrzymy na wzrost wartości przedsiębiorstwa nie jako nominalne dochody PZW, ale wzrost potencjału/atrakcyjności polskich wód. Ile więcej generują pieniędzy dla turystyki zagranicznej.
Jak to wpłynie na bilans handlowy?

Zarabiać, przez ubój całego stada podstawowego, ścięcie wszystkich drzew, czy też wyprzedaż majątku stoczni potrafi każdy, ale co dalej?


Użytkownik korol edytował ten post 07 czerwiec 2016 - 09:27

  • hlehle, Woytec i SkiDivPL lubią to

#334 OFFLINE   FanAtyk

FanAtyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 07 czerwiec 2016 - 11:04

Ja bym nie miał nic przeciwko wysokim zarobkom. Kadra zarządzająca musi być dobrze wynagradzana, ale również rozliczana z wyników.
 

Jestem tego samego zdania. Jakbym za każdym wypadem nad wodę wędkował w czystym łowisku, był kontrolowany i zawsze wracał z przynajmniej kilkoma rybami na koncie, to miałbym w nosie że prezes zarabia 10 tysięcy na rękę. Niech ma i dwadzieścia, jeśli wywiązuje się wzorowo z powierzonych mu zadań. A jak jest każdy widzi. Szczególnie boli to ludzi w czasach umów śmieciowych, niepewnego jutra i wymagań pracodawców w stosunku do zarobków.


  • Woytec lubi to

#335 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 czerwiec 2016 - 11:16

Dlatego dałem wypowiedź wodza abyście sami ocenili czy taki przywódca mógł zapewnić wam to o czym piszecie. 

Ja nie jestem za tym aby w PZW były takie wynagrodzenia. Jest teraz taki minister i Prezydent którzy mają kilkukrotnie (kilkunastrokrotnie) mniejsze stawki niż w pracy z których rezygnowali. 

Można wierzyć lub nie, że oprócz kasy zależy im jeszcze na czymś innym. Jak zarząd ma taką kasę wątpie czy mają w sobie choć procent misji. Czy rozumieją po co jest C&R...

Raczej myślą w kategoriach zapewnienia jak największych wpływów nad kosztami zbytnio się nie pochylając. 



#336 OFFLINE   Darek P

Darek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 postów

Napisano 07 czerwiec 2016 - 13:28

Link do konferencji prasowej: 

Manipulacje i kłamstwa.Źle się robi człowiekowi jak to ogląda.Pada w trakcie konferencji stwierdzenie,że Okręg Ciechanowski nie ma wód nadających się do tfu gospodarki rybackiej.Mówi to pan profesor piszący operaty jako prywatna firma dla Okręgu Mazowieckiego(jakby okręg nie mieli własnych zatrudnionych na etacie PIĘCIU ichtiologów?!)za panem profesorem wykrzykuje to samo pan prezes.Przypominam,że w czasach kiedy Okręg Ciechanowski miał Narew rybaków NIE BYŁO!

Fatalny jest też sposób w jaki prezes zwraca się inicjatorów pikiety.Zwroty typu"a kim Wy jesteście,nikogo nie reprezentujecie."

Podziwiam opanowanie.Nie na moje to nerwy.

Z całej tej konferencji odniosłem wrażenie ,że zarząd OM nie reprezentuje wędkarzy.Reprezentuje zarząd.



#337 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 07 czerwiec 2016 - 14:51

Bardzo dziwna ta "tajność" operatu - to chyba nie ma żadnych podstaw prawnych, tego typu dokumenty powinny być powszechnie dostępne a jak się je próbuje chować czy też utrudniać do nich dostęp to niestety rodzą sie podejrzenia  :rolleyes:

 

Strasznie tajne to nasze stowarzyszenie ... myślałem, że znajdę coś na temat wydatków PZW w Biuletynie Informacji Publicznej, ale zamiast tego znalazłem informację, że związek nic tam nie publikuje, pomimo, że powinien. Warto przeczytać dyskusję z rzecznikiem PZW ws PZW a BIP

 

Powoływanie się na "tajemnicę handlową" i rzekome "lepsze warunki", jest absurdem, ponieważ PZW interpretuje przepisy w wygodny dla siebie sposób i jednocześnie ogranicza zasady uczciwej konkurencji oraz dostęp do informacji publicznej. 

 

Jestem przeciwnikiem wprowadzania reform na drodze protestów i lub innych siłowych argumentów, ale w przypadku arogancji jaką wykazuje PZW, to może być jedyna słuszna metoda. Nie ma co czekać aż się koledzy wędkarze wyedukują i zrozumieją, że PZW to MY, nie mówiąc już o szeroko rozumianej odpowiedzialności za ochronę wód i racjonalnej gospodarce nimi. 



#338 OFFLINE   Bandit

Bandit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaLegionowo
  • Imię:Marcin

Napisano 07 czerwiec 2016 - 15:07

Bylem dziś na pikiecie przez kilkadziesiąt minut. Poznalem kolegow z Pisza którzy przyjechali autokarem zorganizowanym przez lokalne władze wspolnie z przwdstawicielami samorządu. Wedkarze wspólnie z samorządem walczą tam o usuniecie sieci juz dluzszy czas, udalo im sie wybrac nowych delegatów ba nawet wybrać nowego prezesa okregu ale beton nie dal za wygrana i final historii jest dosc smutny. Jednak nie poddaja sie i walczą przed przyszłorocznymi wyborami.

I cos mi się wydaje ze powoli szykuje sie ogolnokrajowa pikieta na ktora przyjada ludzie z wielu rejonow.

Opowiedziana w skrocie historia wprawila mnie w oslupienie bo w tym momencie zrozumialem jaki monolit jest do obalenia.

Warto sie bylo tam wybrac i porozmawiać.

A organizatorów nazywajcie krzykaczami czy jak chcecie. Z mojej strony dla nich szacunek za to ze podjęli walkę czy też nie ustają chęci wprowadzenia zmian.

#339 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 czerwiec 2016 - 19:43

Myślę, że jest szansa za zmianę. Zwyczajnie tak jak PZPR wypalił się do końca tak wydaje się, że będzie z PZW.  Ludzie mają zwyczjnie dość. 



#340 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 07 czerwiec 2016 - 20:04

Jest w rosyjskiej terminologii politycznej odziedziczony po sowieckiej komunie termin - naganianie biomasy. Także i u nas - byłym jakby nie było radzieckim kondominium, można bez trudu na ulicy przyuważyć planowo oburzone masy w słusznym rewolucyjnym proteście. Coś tu ewidentnie jest na rzeczy.. :)

Ale mogę się też zgodzić na matrix - co jest cool bardziej i aktualnie trendy..Też świat podstawiony i urojony.. :)

 

Statut przeczytali ?