Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okręg Mazowiecki - mity a rzeczywistość.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2100 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 07 czerwiec 2016 - 20:34

A ja chyba juz nie umiem czytać :blink:  ,bo ni hu...a nie rozumiem co ty chłopie klepiesz z tej klawiatury  :D .



#342 OFFLINE   ~30

~30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻelechów
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 czerwiec 2016 - 20:47

Niech zatem to radzieckie kondominium urzędujące przy ul. Twardej uda się może na zasłużoną emeryturę w jakiś ciekawy rejon świata? Z pożytkiem dla wszystkich, oraz krzyżykiem na drogę.

Mam kilka sugestii, gdzie mogli by spędzić zasłużoną trzecią młodość.

-Czarnobyl zdrój

-Semipałatyńsk (ładne grzyby tam mają, mieli by co robić)

-Tockoje

Tuszę, iż mości panowie odnaleźli by spokój sumienia, ba, może nawet doświadczyliby jakiegoś katharsis i poniechali obecnych priorytetów, o jakich śpiewał ś.p. obywatel G.C.



#343 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 czerwiec 2016 - 20:59

A ja chyba juz nie umiem czytać :blink:  ,bo ni hu...a nie rozumiem co ty chłopie klepiesz z tej klawiatury  :D .

 

Pisałem już, że chyba w tym wątku sposoby na PZW - brak kasy, na @Sławka - brak riposty. 

Bez pikiet, bez nerwów. 



#344 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 07 czerwiec 2016 - 21:17

Nie widziałem chyba nigdy myśliwych ani rybaków pajacujących na asfalcie, ale pewnie nie ma wśród nich popytu ani komicznej  podatności na autohejterskie klimaty, insynuacje i podszczuwanie przez  wodzowsko zorientowanych pismaków.

Jakby nie patrzył jesteśmy przy nich jak Afryka przy Ameryce.. :)  



#345 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 07 czerwiec 2016 - 21:44

Strasznie tajne to nasze stowarzyszenie ... myślałem, że znajdę coś na temat wydatków PZW w Biuletynie Informacji Publicznej, ale zamiast tego znalazłem informację, że związek nic tam nie publikuje, pomimo, że powinien. Warto przeczytać dyskusję z rzecznikiem PZW ws PZW a BIP

 

Powoływanie się na "tajemnicę handlową" i rzekome "lepsze warunki", jest absurdem, ponieważ PZW interpretuje przepisy w wygodny dla siebie sposób i jednocześnie ogranicza zasady uczciwej konkurencji oraz dostęp do informacji publicznej. 

 

 

Pozostaje jeszcze wniosek o udostępnienie informacji publicznej, a w razie bezczynności adresata wniosku lub odmowy udostępnienia tej informacji dalsze kroki na drodze sądowej...


  • Woytec lubi to

#346 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 czerwiec 2016 - 05:17

Można współczuć nieszczęsnym ofiarom redaktorskiej dydaktyki - i należy to robić.. bez najmniejszej litości. Operat jest do wglądu dla ludzi  zainteresowanych jego treścią - co było zresztą jasno powiedziane na konferencji zorganizowanej dla kultowych wodzów oraz ich świty -  co znaczy, że świat nie musi stawać w nabożnym lęku na baczność przed każdym zachcianką nabuzowanego  internauty.

Kto chce - ten wie..

Większość krzykaczy ma to w ciulu, podobnie zresztą jak każdą formę własnego stowarzyszenia.. :)  



#347 OFFLINE   Afghan

Afghan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaSokołów Podlaski
  • Imię:Adrian

Napisano 08 czerwiec 2016 - 06:49

Nie mogę już słuchać (czytać) twoich wywodów.

#348 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 czerwiec 2016 - 07:58

Pozostaje jeszcze wniosek o udostępnienie informacji publicznej, a w razie bezczynności adresata wniosku lub odmowy udostępnienia tej informacji dalsze kroki na drodze sądowej...

 

Mam nadzieje, że ktoś to wreszcie zrobi. Powie - sprawdzam. I wtedy może okazać się, że killo szczupaka wpuszczonego do wody jest dwa razy drożdzy niż tego z marketu. ;)


Użytkownik Jan76 edytował ten post 08 czerwiec 2016 - 08:07


#349 OFFLINE   Darek P

Darek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 postów

Napisano 08 czerwiec 2016 - 08:24

Mam nadzieje, że ktoś to wreszcie zrobi. Powie - sprawdzam. I wtedy może okazać się, że killo szczupaka wpuszczonego do wody jest dwa razy drożdzy niż tego z marketu. ;)

Kilogram szczupaka potarłowego cena dla dużego okręgu tj. ok12 zł.Cena za szczupaka w dużym markecie ok 36zł.
W moim okręgu wpuszczane były szczupaki przed tarłem tzw tarlaki ;)

#350 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 czerwiec 2016 - 13:59

Nikt dotąd nie zrobił tak wiele dla dezintegracji środowiska łowiących jak ambicjonerski duecik redkulcików ze swoją dozgonną, autoreklamiarską retoryką..

A fuj !!

Również na briefingu zaprezentowali typowe populistyczne chwyty pod publiczkie - co w zderzeniu z nudną urzędową wykładnią zaprezentowaną przez zarząd OM I przedstawicieli IRŚ może sprawiać u bardziej podatnych na tanie grepsy, wrażenie ich obiektywizmu albo nawet wyższości.. :)

Merytorycznie 3:0 dla OM..

 

 

A konkretnie to co zrobili dla "dezintegracji środowiska łowiących"? Jakoś nie widzę dezintegracji wśród "mięsiarzy", "szarpakowców", "rybaków" itp. I nie sądzę, by za fakt braku integracji zwolenników C&R z wyżej wymienionymi odpowiadali redaktorzy jednego z pism. Opowiada za to podejście do wędkarstwa niektórych osobników i stan naszych wód, który im zawdzięczamy.

Osobiście bardzo szanuje Pana Szymańskiego (jeżeli o nim mowa). Posiada ogromną wiedzę, którą umie przekazać w bardzo przystępny i jakże charakterystyczny sposób. Podobnie Pan Kolendowicz.

I cieszę się, że są zaangażowani w Naszą wspólną sprawę. Poza tym na łamach miesięcznika dość intensywnie promują C&R i myślę, że byłbyś zaskoczony jak wiele osób dzięki temu zmieniło swoje podejście.

Mam nadzieję, że z czasem uda się rozwalić to całe, betonowe środowisko dziadów i ich zwolenników. A nie tylko zdezintegrować...

 

Pozdrawiam


Użytkownik leszczynski.bp edytował ten post 08 czerwiec 2016 - 14:00

  • sajdol1 i Pickerel lubią to

#351 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 czerwiec 2016 - 19:56

Daj leszczynski spokój z tym notorycznie nadużywanym c&r wytrychem. Jesteś też w błędzie co do osób i faktów..Bo image i fakty to niestety dwa różne światy..   

Moja trollosoba funkcjonuje życiem pełnym śmiechu oraz uciechy, dzięki regularnie znajdowanym tutaj głupawkom. Jak bum cyk cyk.. :)

Proponowałem nawet kiedyś aby założyć na forum stosowną zakładkę.. :)

 

Są pomiędzy nami ludzie wychowani i wyedukowani przez popularne w środowisku media. Nawet większość. I większość poglądów wyrażanych tutaj jest dosłownym odwzorowaniem pociśnięć medialnej sztancy. Sztance są lepsze albo gorsze. Do tych gorszych w sposób jednoznaczny zaliczam miesięcznik uchodzący za wyjątkowo kultowy i twórców jego przekazu .

Czemu tak ?

Albowiem w ramach konkurencyjnej walki o czytelniczy rynek, popularność i wodzowskie nawyki chcący - niechcący pod nowoczesnym albo reformatorskim szyldem występując, pogłębiają dezintegrację i tak spsiałego środowiska, propagują w nim typowo hejterskie opisanie świata, kreują bezsensowne podziały, inicjują  typowo populistyczne nagonki na kolejnych wrogów ludu wędkarskiego - rybaków, ichtiologów, a nawet własny związek, ale dla równowagi i klakę dla ekooszołomskich idiotyzmów.. :)  Przyglądam się dwie dekady tej niewyszukanej pedagogice, lecz pozytywnego jej efektu śladu najmniejszego nie widzę. Zero jakiegokolwiek ruchu do przodu - prócz naturalnie kultowego łowienia z opadu..

Widzę środowiskowy paraliż, brak elementarnej kultury, podziały, niedowład, iście komediowe próby konsolidacji przez uprzedzenia albo ślepą nienawiść.. albo nieustającą śmieszność wiecznych pretensji..

Hejt zawsze powinien wracać do jego autorów. I ten nie przyjęty na ogół wraca.. :) 



#352 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 08 czerwiec 2016 - 20:34

Albowiem w ramach konkurencyjnej walki o czytelniczy rynek, popularność i wodzowskie nawyki chcący - niechcący pod nowoczesnym albo reformatorskim szyldem występując, pogłębiają dezintegrację i tak spsiałego środowiska, propagują w nim typowo hejterskie opisanie świata, kreują bezsensowne podziały, inicjują  typowo populistyczne nagonki na kolejnych wrogów ludu wędkarskiego - rybaków, ichtiologów, a nawet własny związek, ale dla równowagi i klakę dla ekooszołomskich idiotyzmów.. :)  

 

Niestety mimo paru lat na tym ziemskim padole nie rozumiesz mechanizmów jego funkcjonowania co jest bardzo zaskakujące. Czego byś się spodziewał po treści w takim miesięczniku? Poklasku dla ewidentnie szkodliwych działań związku? Domyślam się, że wiesz co to jest opozycja, odmienny punkt widzenia etc. a piszesz takie dziecinne dyrdymały. Kto oglądał konferencję ten wie, że kruszywo pod nazwą PZW w obecnym wydaniu zaczyna pękać u podstaw. Ta erozja potrwa jakiś czas jeszcze ale jest nie do zatrzymania. Siła argumentów Pana K. była niestety jak waga walka bokserów z dwóch różnych wag. Natomiast z Panem Sz. masz szanse wejść w bezpośrednią polemikę bo zdaje się jest użytkownikiem tego forum a i udzielał się nawet ostatnio. 

 

Wskaż 3, no dobra nawet 1 dobry reformatorski przykład płynący w ostatnim czasie z OMPZW które w jasny sposób można powiedzieć poprawia sytuację wękdarzy okręgu lub w minimalny sposób działają w ich interesie. 

 

ps: na odpowiedź nie liczę. Zadzwoń do Pana Bedyńskiego i mu podpowiedz w takim razie bo on nie wie jak się do tego zabrać.



#353 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 czerwiec 2016 - 21:10

Kilogram szczupaka potarłowego cena dla dużego okręgu tj. ok12 zł.Cena za szczupaka w dużym markecie ok 36zł.
W moim okręgu wpuszczane były szczupaki przed tarłem tzw tarlaki ;)

 

To był skrót myślowy.  WSZYTKIE koszty PZW w okręgu podzielone na ilość zakupionych kg/szt materiału zarybieniowego.  To nie będzie 12zł. 

Dodać należy, jak już ktoś pisał, że PZW kupuje u siebie za tyle za ile sobie sprzeda. Brak konkurencji oznacza zawsze większą cenę. 


Użytkownik Jan76 edytował ten post 08 czerwiec 2016 - 21:11


#354 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 czerwiec 2016 - 21:58

"Albowiem w ramach konkurencyjnej walki o czytelniczy rynek, popularność i wodzowskie nawyki chcący - niechcący pod nowoczesnym albo reformatorskim szyldem występując, pogłębiają dezintegrację i tak spsiałego środowiska," - O DEZINTEGRACJI JUŻ PISAŁEM. NIKT NIKOMU NIE ZABRANIA SIĘ INTEGROWAĆ. DLA PRZYKŁADU ZAWSZE MOŻESZ PREZESOWI PODRZUCIĆ KANAPKĘ NA LUNCH I PRZYBIĆ PIĄTKĘ, A RYBAKOM DOSTARCZYĆ TERMOS CIEPŁEJ HERBATY.

 

 

"propagują w nim typowo hejterskie opisanie świata," - NIE WIEM JAK MOŻNA OPISAĆ W PRZYJEMNY SPOSÓB PATOLOGIĘ? MOŻE TAK: ZAPORY, KTÓRE POWSTAŁY NA WIŚLE SĄ NIEZWYKLE POŻYTECZNE. DZIĘKI NIM NIE MA ŁOSOSI, CO BEZPOŚREDNIO PRZEKŁADA SIĘ NA BRAK DEZINTEGRACJI POMIĘDZY ZWOLENNIKAMI SAMEGO ICH ŁOWIENIA, A ZWOLENNIKAMI MIĘSA. 

 

"kreują bezsensowne podziały, inicjują  typowo populistyczne nagonki na kolejnych wrogów ludu wędkarskiego - rybaków, ichtiologów, a nawet własny związek, ale dla równowagi i klakę dla ekooszołomskich idiotyzmów..  :) " - PODZIAŁ TO JAK ROZUMIEM DEZINTEGRACJA, JUŻ SIĘ WYPOWIEDZIAŁEM. ODNOŚNIE NAGONKI NA RYBAKÓW, ICHTIOLOGÓW (ZAPRZYJAŹNIONYCH Z PZW) I WŁASNY ZWIĄZEK, TO CO JEST NIEUZASADNIONA? PRZYKŁAD - ODCINEK C&R NA KANALE ŻERAŃSKIM DO UJŚCIA DO ZEGRZY. A NA UJŚCIU SIATY. .. SIEMIANÓWKA - PRZY KAŻDEJ CIEKAWSZEJ MIEJSCÓWCE SIATY - PODOBNO NA WĘGORZA. MUSZĄ BYĆ JAKIEŚ MEGA SELEKTYWNE. MASZ POMYSŁ JAK DZIAŁAJĄ I ODŁAWIAJĄ TYLKO WĘGORZA?

 

"Przyglądam się dwie dekady tej niewyszukanej pedagogice, lecz pozytywnego jej efektu śladu najmniejszego nie widzę. Zero jakiegokolwiek ruchu do przodu - prócz naturalnie kultowego łowienia z opadu..

Widzę środowiskowy paraliż, brak elementarnej kultury, podziały, niedowład, iście komediowe próby konsolidacji przez uprzedzenia albo ślepą nienawiść.. albo nieustającą śmieszność wiecznych pretensji..

Hejt zawsze powinien wracać do jego autorów. I ten nie przyjęty na ogół wraca.."   :) - NO TO DWIE DEKADY W DU*Ę.

 

Pozdrawiam.


Użytkownik leszczynski.bp edytował ten post 08 czerwiec 2016 - 21:59

  • Sławek Oppeln Bronikowski i jbk lubią to

#355 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 09 czerwiec 2016 - 05:35

Jak już mówiłem wielokrotnie, większość ludzi redaktorski hejt i plebejskie opisanie świata łyknie z osobniczą przyjemnością, przyjmując go z braku innych możliwości za własne poglądy, których będzie później bronić dosłownie do upadłego. Vide Lis, Olejnik, pewnie i prawidłowo ukierunkowany nonkonformista Hołdys itp. Zgadzam się na to.. a nawet z pewną niecierpliwością czekam na co lepsze umysłowe odloty. Mogłoby to być na ten przykład miasteczko namiotowe na asfalcie.. albo jakaś słuszna ekologicznie petycja przeciw betonowi.. może protestacyjny zlot gwiaździsty - rowerowy.. :) Co nic nie zmieni, a zwłaszcza mentalności..  

A ja znów powiem, jak jest.. :)   



#356 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 09 czerwiec 2016 - 05:41

.... powiem, jak jest.. :)   

 

 

Jest już  jeden co mówi jak jest ;)
 


  • Bandit lubi to

#357 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1187 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 09 czerwiec 2016 - 06:50

Jak już mówiłem wielokrotnie, większość ludzi redaktorski hejt i plebejskie opisanie świata łyknie z osobniczą przyjemnością, przyjmując go z braku innych możliwości za własne poglądy, których będzie później bronić dosłownie do upadłego. Vide Lis, Olejnik, pewnie i prawidłowo ukierunkowany nonkonformista Hołdys itp. Zgadzam się na to.. a nawet z pewną niecierpliwością czekam na co lepsze umysłowe odloty. Mogłoby to być na ten przykład miasteczko namiotowe na asfalcie.. albo jakaś słuszna ekologicznie petycja przeciw betonowi.. może protestacyjny zlot gwiaździsty - rowerowy.. :) Co nic nie zmieni, a zwłaszcza mentalności..  
A ja znów powiem, jak jest.. :)


Nie no jak się zgadzasz to dzięki. Wbrew tym bredniom co tu wypisujesz to na prawde spoko gość z ciebie. No i oczywiście czekamy na kolejne sprawozdanie z jak ci się wydaje że jest.
  • chulo, Jan76 i Hunter_pike lubią to

#358 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 czerwiec 2016 - 08:58

Cały czas zaskakujący jest dla mnie fakt, że wędkarze utrzymują kilku speców którzy nie ogarniają tematu poza tym, że wiedzą jak specem zostać.  Z roku na rok jest gorzej a wędkarze dalej płacą. I to płacą coraz więcej. 

Myślę, że trzeba by jakiegoś socjologa a może psychologa żeby to wyjaśnić. 



#359 OFFLINE   blackfury

blackfury

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 czerwiec 2016 - 09:27

Psychologiem nie jestem ale myślę, że po prostu

wędkarze płacą za marzenia i trochę z sentymentu.


  • Pinciu lubi to

#360 OFFLINE   plewo

plewo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • Lokalizacjazielona góra
  • Imię:radek
  • Nazwisko:świątek

Napisano 09 czerwiec 2016 - 09:29

Bardziej dlatego ze nie maja mozliwosci albo nie chca gdzie indziej lowic, a lowic chca.


  • mariusz79 lubi to