Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okręg Mazowiecki - mity a rzeczywistość.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2100 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6268 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 16 czerwiec 2016 - 08:51

W przeciwieństwie do innego użytkownika forum który wypisuje te same bzdury w każdym wątku dotyczącym PZW i rybaków, jednocześnie doprowadzając do ich zamykania kolega Jan76 swoimi wpisami nikogo nie obraża. Rozumiem że do niego podobnego apelu nie wystosujesz?

 

Wojtku, nie zarzucam Koledze Janowi obrażania kogokolwiek, tak po prostu mierzi mnie nieco zbyt częste używanie kombinacji klawiszy ctr C, ctr V w kilku wątkach i tylko tyle.

 

W temacie wypowiedzi Kolegi Sławka O-B mam odmienne od Ciebie zdanie, pozwól że na razie przy nim pozostanę.

 

 

Radku, możesz mieć sporo racji, przykładem jest Grupa Rybacka Zegrze. 


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 16 czerwiec 2016 - 08:51


#442 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 czerwiec 2016 - 09:05

Janie, poznaliśmy Twoje zdanie w kilkudziesięciu odsłonach kilku wątków. Mam prośbę, zupełnie prywatnie, jako jeden z uczestników tego forum. Napisz coś nowego, nie wiem, jak inni, ale już jestem okrutnie znudzony pomimo wielu tez, z którymi się zgadzam.

 

 

Jeśli  odpowiesz mi @bartsiedlce na podstawowe pytania nie tylko nie będę powtarzał moich teorii i pomysłów ale wcale nie będę tu pisał. 

Oczywiście odpowiedź ma pokazywać, że moje pomysły likwidacji PZW są bez sensu. 

Kręcenie  się przez kolejne 25 lat wokół coraz to nowych przepisów i reformowanie PZW zostawie specom.  Takim co mają przynajmniej 2000 postów na j.pl ;)

 

A  to te pytania już raz zadane (kolejny raz -drugi- użyłem skrótu klawiszowego ;)): 

 

 

 Czy kierunek rozwoju gospodarki rybackiej  w OM idzie w kierunku odpowiednim? 

Czy zarządzający chroni wody właściwie? Czy dba o dobro wszystkich wędkarzy w sposób właściwy (oddaje sprawy do sądu gdy np. woda została zatruta i ryby padły)? Czy ma takie uprawnienia? Ile pieniedzy udało się w ten posób odzyskać? Czy jest stroną w sądzie w sprawach o kłusownictwo? Czy wykazuje, że nie jest to "mała szkodliwość społeczna czynu"? Czy po 25 lat widzisz nadzieje na zmianę w ramach tego zarządzania? 

Czy po ostatnich protestach na Twardej widziałeś chęć słuchania ze strony zarządu oraz wprowadzenie reform? Czy znasz ich zdanie na temat zasobności wód w OM?  Czy odławia ryby w okresie ochronnym lub niewymiarowe?  Czy chroni ryby w tym czasie w szczególny sposób? 

Skąd brały się jeszcze niedawno napchane ikrą sandacze i szczupaki w marketach? 


Użytkownik Jan76 edytował ten post 16 czerwiec 2016 - 09:16


#443 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 czerwiec 2016 - 09:19

W przeciwieństwie do innego użytkownika forum który wypisuje te same bzdury w każdym wątku dotyczącym PZW i rybaków, jednocześnie doprowadzając do ich zamykania kolega Jan76 swoimi wpisami nikogo nie obraża. Rozumiem że do niego podobnego apelu nie wystosujesz?

 

Z przykrością to pisze ale polemika kolegi @bartsiedlce już dawno przestała być merytoryczna.



#444 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2204 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 16 czerwiec 2016 - 09:29

Jan76 być może się powtarza. Możliwe, że po którymś poście staje się to nużące (z powodu wrażenia, że już wszystko zostało powiedziane).
Ale przynajmniej ma dobre intencje, w przeciwieństwie do trolowania Słwka O-B (w tematach związanych z PZW i WŚ). Mimo barwnego języka, tego drugiego nie da się czytać.


Użytkownik korol edytował ten post 16 czerwiec 2016 - 09:30

  • Hunter_pike lubi to

#445 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 czerwiec 2016 - 09:55

Ja już zawarłem umowe z @bartsiedle.  Na swoje reformy miał 25-30 lat.  Miał czas zreformować PZW tak, że ryb będzie dla każdego. Odpowie mi na zadane pytania znikam. Nie będę nikogo męczył. Ale jeśli się okaże, że dotychczasowe działania przez 25-30 lat nic nie dały to moje być może nużące posty będą dalej potarzane. Podałem już link z mrówką która nie może przekroczyć lini narysowanej długopisem. Może moje nudzenie da komuś do myślenia. 

 

Wyniki z zawodów z ZZ pokazują, że likwidacja PZW może skutkować najwyżej tym, że ponad 100 zawodników  nie złowi tego jednego szczupaka. Myślę, że podejmę takie ryzyko ;) a ty @bartsiedlce? 


Użytkownik Jan76 edytował ten post 16 czerwiec 2016 - 10:08


#446 OFFLINE   Spawciu

Spawciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaChotomów
  • Imię:Kamil

Napisano 16 czerwiec 2016 - 11:36

Wtrace swoje trzy grosze . Uwazam tez ze nie ma co sie kurczowo trzymac tego jakie wyniki byly na zalewie zegrzynskim podczas zawodow bo kazdy wie kto startuje ze na te szczupaki czy wieksze ryby nikt sie nie nastawia a lapie sie na micro przynety i dlubie okonki .
Co nie znaczy tez ze bronie pzw i cala gospodarke bo uwazam ze jest zle i jest malo ryb i moze byc jeszcze gozej .

Ale juz sam fakt ze pzw robi mistrzostwa polski na dadaju a nie na swoich wodach to juz wyrazny przyklad gdzie sa ryby i jak trzeba zarzadzac zeby te ryby byly

pozdrawiam Kamil;)

#447 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 czerwiec 2016 - 11:53

Rozumiem twoje argumenty co do ZZ. Czy koledzy piszący w wątku poniżej także nastawili się na okonie? Czy ukrywają od lat swoje sukcesy? Aaaa nieładnie.

 

 

http://jerkbait.pl/t...zegrze/page-186

 

wcześniej byli bardzie otwarci 

 

http://jerkbait.pl/t...4-zegrze/page-4

 

kolega @mario kasuje moje posty co chwila więc w ramach sympatii jego post 

 

"Wywołany do tablicy uzupełniam:

w sobotę z Markiem mieliśmy 8 szczupłych (4 wymiarowe: 53, 52 i 2x50) + leszcz 55cm 'za kapotę'. Fajerwerków w wielkości ryb nie było, ale brania - owszem, owszem  :D Co ciekawe - biała ryba (leszcze i krąpie) są ciągle płytko -> na 2-3m.

W niedzielę Marek z Rafałem stawili się także na łowisku, ale wieszały im się głównie niewymiarowe szczupaczki, dopiero po południu w ciągu godziny mieli na kijach 3 duże sztuki, które po krótkiej walce wybrały wolność  B) 

Metoda: troling.

Pozdrowienia dla ekipy Huntera

 

lub

Jak zauważyła Micoona zapolowaliśmy z Markiem całkiem skutecznie (@Micoona: po spotkaniu z Wami dołożylismy jeszcze kilka ładnych ryb w okolicach naszego portu) - kilka godzin pływania dało nam 6 szczupłych (75, 64, 59 i 3x ok. 50cm), 3 okołowymiarowe bolenie i kilka ładnych okoni"


Użytkownik Jan76 edytował ten post 16 czerwiec 2016 - 12:02

  • Spawciu lubi to

#448 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 16 czerwiec 2016 - 12:42

 
W temacie wypowiedzi Kolegi Sławka O-B mam odmienne od Ciebie zdanie, pozwól że na razie przy nim pozostanę.
 


Rozumiem ze nudzą tylko niewygodne fakty? Ciągłe pieprzenie o rednaczu i vicku jest ok? To są dopiero standardy godne pochwały.
  • Hunter_pike lubi to

#449 OFFLINE   Spawciu

Spawciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaChotomów
  • Imię:Kamil

Napisano 16 czerwiec 2016 - 13:21

Jan76 uwierz mi ze na ZZ ten kto lapie regularnie tu sie nie pochwali:) z reszta wedkarzy z ZZ na forum jest moze 1-3% na wszystkich wedkujacych wiec nie ma miarodajnego punktu wyjscia na stan tej wody

#450 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 czerwiec 2016 - 13:24

Stawiam kolejną drażniącą tezę - każdy kto po tych 25 latach gospodarowania PZW jest za dalszą taką formą zarządzania ma jakiś interes w tym aby zachować status quo. To nie musi być interes finansowy. Sentyment, bycie działaczem itd. 



#451 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 16 czerwiec 2016 - 13:30

A tak naprawdę jest się tylko członkiem.
  • Hesher lubi to

#452 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 czerwiec 2016 - 13:36

Jan76 uwierz mi ze na ZZ ten kto lapie regularnie tu sie nie pochwali:) z reszta wedkarzy z ZZ na forum jest moze 1-3% na wszystkich wedkujacych wiec nie ma miarodajnego punktu wyjscia na stan tej wody

 

Rozumiem, że ilość łowiących na ZZ z j.pl diametralnie spadła od 2005 roku?  Widzisz sam łowiłem na ZZ. Jeszcze parę lat temu. Trudno mnie będzie przekonać. 



#453 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 16 czerwiec 2016 - 15:55

Panowie proponuje iść na ryby.
Emocje opadną ☺
  • Hunter_pike lubi to

#454 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 czerwiec 2016 - 16:21

Byłem parę dni temu na "komercji". Ryby nie brały ale widać  było, że są. To kolejna różnica między wodami PZW a wodami na których PZW ostatnio łowi. 

Będąc turystycznie na Wisłą czy ZZ trudno zobaczyć widok atakującego bolenia czy szczupaka. Jak czytam wątki o ZZ czy Wiśle to ręce opadają. 



#455 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4911 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 czerwiec 2016 - 16:37

PZW to przecież my wszyscy - Pan Bedyński, tutejsze anonimy, zżerany ambicją kultrednaczyk.. moja trollosoba również.. :) Te kilkaset tysięcy ludzi z  wędką nie stworzyło jak dotąd niczego wartościowego, specjalnie godnego uwagi albo sensownego. Ilość  nie przeszła w jakość. I trzeba to stale przypominać. Choć ostatnie czasy robią w tej mierze malutki wyłom - street fishing extreme. Czyn znaczący zamiast dołującej hejterki i  wiecznego plucia poszczutych..

Nie jestem admiratorem wędkarskiego świata, ani ślepym na głos rozsądku i zwykły rozum szowinistą redaktorskiego chowu - mam zatem wiele różnych powodów do szczerej niechęci. Tym niemniej odróżniam w tej swojej notorycznej antypatii postawy programowego zwisu ludzi pogubionych, albo progrmowo obojętnych od histerycznych emocji do gruntu zduraczonych członków .. ale o dziwo wciąż i uparcie ze związkową legitymacją przy sobie. Naprawdę nie wiem - konformizm to czy plebejskie cwaniactwo, ale jedno jest gorsze od drugiego.. :)



#456 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 czerwiec 2016 - 17:36

PZW to nie wszyscy my bo ja już nie. 

Skoro niczego nie stworzyli (czekałem na odpowiedź od @bartasiedle ale i tą się zadowole) ze @Sławkiem O-P oraz @bartemsiedlce na czele to i nie stworzą i czas skończyć tą parodię i nie wnikać czy to konfomizm czy plebejskie cwaniactwo.  

Wody mają swoją wartość nie tylko jako miejsce do uprawiania naszego hobby. Tak jak Lasy nie są tylko po to żeby zbierać w nich grzyby. 

Wystatarczy dobry zarządzający i zaraz okaże się, że jak na Dadaju , można. I nawet trzeba bo jak nie to nikt nie przyjedzie. Nikt nie zostawi pieniędzy. 


  • Hunter_pike lubi to

#457 OFFLINE   blackfury

blackfury

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 czerwiec 2016 - 18:09

Jan76 uwierz mi ze na ZZ ten kto lapie regularnie tu sie nie pochwali:) z reszta wedkarzy z ZZ na forum jest moze 1-3% na wszystkich wedkujacych wiec nie ma miarodajnego punktu wyjscia na stan tej wody

Spawciu osobiście nie znam nikogo kto łowiłby regularnie ryby ostatnimi czasy na ZZ. Owszem stali bywalcy potrafią coś jeszcze wydłubać bo taką wodę jak ta trudno wyjałowić do zera. Prawda jest taka że ZZ to woda z ogromnym potencjałem, która powinna tętnić życiem. Rzeczywistość jest jednak inna. 

Setki wędkarzy korzystających z dostępnych limitów, kilometry legalnych sieci rozstawianych przez panów w kamizelkach z napisem PZW, trollingowców trollingujących od połowy marca (prawdopodobnie za okoniami  sic!) , kłusowników z wędkami, kłusowników z sieciami. Do tego brak systematycznych kontroli, nieodpowiedzialne i nieskuteczne zarybienia (robione wyłącznie w celu zatkania gęby plebsowi). Żaden zbiornik nie jest w stanie się sam obronić, przed taką "gospodarką". Podejrzewam, że gdyby rzecz taka  miała miejsce  w Skandynawii dawno by został ogłoszony stan klęski ekologicznej.



#458 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 czerwiec 2016 - 18:36

To co napisał @blackfury to nie jest obraz tylko ZZ ale wód w całym OM a mogę chyba zaryzykować, że w całym kraju skoro PZW wynajmuje łowiska na zawody. 



#459 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6268 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 16 czerwiec 2016 - 20:35

Drogi Janie.

Wybacz, że tak długo zwlekałem z odpowiedzią. Tak mi się czasem zdarza, że pracuję, robię coś społecznie, albo po prostu odpoczywam od patrzenia w okienko komputera. Tak zdarzyło się dziś, ale do rzeczy.

Nie mam zamiaru namawiać Ciebie, ani nikogo innego, do zaprzestania prezentacji swoich poglądów. Twoje złośliwości w stosunku do mojej osoby (egoistycznie zakładam, że tylko mojej) pozostawię bez komentarza. Sam byłem złośliwy w stosunku do Ciebie, więc Twoje prawo.

Wszystkie Twoje opinie na temat zasobności wód OM i sposobu gospodarowania na nich zapewne są poparte faktami. Nigdy z tym nie dyskutowałem, gdyż zaprzestałem korzystania z tych wód jakiś czas temu. Jak już wcześniej pisałem mam swoje zdanie na temat Zarządu OM, ale nie będę go wyrażał publicznie, by nie zostać pozwanym za znieważenie (tu chyba zgadzamy się w 100%?).

Generalnie nie zgadzam się z Twoim, powszechnie powielanym, uogólnianiem. OM to nie całe PZW, Prezes Bedyński to nie jedyny działacz związku. Osobiście znam kilkuset członków PZW, w tym działaczy z krwi i kości, którzy poświęcają czas i pieniądze na to, by dbać o wodę, chronić ryby, ścigać kłusoli, zarybiać, szkolić dzieci i młodzież, dawać radochę wędkarzom zrzeszonym w Kołach PZW. Wyobraź sobie, że są Prezesi Okręgów, którzy społecznie pracują na rzecz stowarzyszenia kilkadziesiąt godzin w tygodniu. Podkreślam społecznie, bez żadnego wynagrodzenia. Utożsamianie OM z całym związkiem jest dla nich obelgą, a należy im się wielki szacunek i poważanie, szczególnie ze strony członków PZW. Dzięki staraniom takich ludzi istnieją wody dobrze zarządzane. I tu zastrzeżenie, nie podam nazw Okręgów, ani konkretnych nazw obwodów, możesz mi to wytknąć.

Polemika z Tobą jest niemerytoryczna z mojej strony? Nie przypominam sobie, bym takową podjął, ale każdy ma prawo do opinii i swobodnej oceny. Jeśli mnie pamięć nie myli, to zadawałem pytania i oceniałem formę Twoich wypowiedzi, nie ich merytoryczną treść.

Zawarłeś ze mną umowę? O ile mam jakiekolwiek pojęcie o Kodeksie Cywilnym, to do umowy niezbędne są dwie strony. Dalej kolejna dziwna sugestia w stosunku do mojej osoby, ja miałem 25 lat na swoje reformy? Chyba troszkę się zagalopowałeś Szanowny Janie.

Konkludując, według mnie najlepszym rozwiązaniem problemu zarządzania wodami byłoby przejęcie wszystkich obowiązków przez skarb państwa. Obawiam się jednak, że w obecnym stanie rozwoju naszego kraju skończyłoby się to powołaniem armii kilku tysięcy urzędników w dziesiątkach urzędów, a ci geniusze przeżarliby przeznaczone na zarybianie, ochronę i gospodarowanie miliardy. Dlatego jestem zdania, że jesteśmy skazani na PZW jeszcze przez jakiś czas, a by zmusić do właściwego działania zarządy niektórych Okręgów (szczególnie tych największych) trzeba doprowadzić do radykalnych zmian w statucie. Jakie zmiany mam na myśli? Pisałem o tym kilka razy w różnych wątkach, nie będę tutaj powtarzał, by nie zanudzić czytających.

 

Na koniec słówko do Kolegi Wojtka vel @Pickerel. 

Nie nudzą mnie fakty, a ich wielokrotne powtarzanie, podobnie jak czytanie tych samych zdań enty raz. Temat moich standardów pozostaw dla siebie, proszę.

 

Tyle miałem do powiedzenia w tym wątku, jeśli ktoś chciałby coś mi wytknąć, czy odpowiedzieć, proszę na priv. 


  • Darek P, godski i NMCNP lubią to

#460 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4911 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 17 czerwiec 2016 - 06:11

Nie można nie zgodzić się z bartsiedlce.. :)

Nie musimy być zakładnikiem liczebnie i organizacyjnie wielkiego PZW - zawsze możemy pójść na swoje, zrealizować swoje interesy w inny sposób, w innym trybie, innym miejscu. Co jest bardzo mało prawdopodobne albowiem tego nie potrafimy , nie umiemy ani też nie chcemy - chyba że deklaratywnie. Ani w przebrzydłym związku, ani nigdzie.. :)

 

Ale też nie powinniśmy być dożywotnimi jeńcami zupełnie paranoicznej narracji, masowo wyznawanej przez członkowskie doły, na której u życia wiszą naczredkult i vicek jego,  która podsuwa w miejsce osobistej aktywności kult dezintegracji, prymitywny hejt i komiczne zabobony jako główny oręż nieudaczników z wędką.. :) 

 

Tu cmokiersko dodam, że street fisng extreme jest przykładem tego czego ponoć zrobić się nie da. Podobnie się tworzy koła, związki, towarzystwa, kooperatywy, lobby chociażby. Współdziałając - nie wyszukując urojonych wrogów ani ograniczeń..