Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okręg Mazowiecki - mity a rzeczywistość.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2100 odpowiedzi w tym temacie

#521 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 czerwiec 2016 - 09:08

Przy takiej skali trwającej non stop presji, przy masowym nielimitowanym dostępie do wody zarybienia są koniecznością. Kto wam tych rzewnych farmazonów nawciskał ? Kultrednaczyk albo vicuś pewnie znowu..?

 

 

 

Czy potrzeba nam lepszej diagnozy?  

działania PZW w/g wikipedii 

  • ochrony wód i środowiska naturalnego - "Przy takiej skali trwającej non stop presji, przy masowym nielimitowanym dostępie do wody..." Sławek O- B
  • gospodarki rybacko-wędkarskiej - ",,,zarybienia są koniecznością" cytat j.w

 

 Jakiś czas temu sluchałem na yt wypowiedzi w PE jednego z polskich przedstawicieli który zwracał się do kanclerz Niemiec i porównywał PZPR i UE

 

parafrazujac - "PZW to związek który odważnie rozwiązuje stworzone przez siebie problemy".  

Pobierając za to odpowienie sumy od jego członków. :)


Użytkownik Jan76 edytował ten post 28 czerwiec 2016 - 09:18


#522 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 05 lipiec 2016 - 14:03

Odpowiedzi okręgu na wnioski płynące z kół po walnych zebraniach członków:

 

http://ompzw.pl/modu...ol_8h3hweq0.pdf



#523 OFFLINE   Roseth

Roseth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaDolina Mierzawy
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 lipiec 2016 - 14:18

"W opracowaniach naukowych nie ma dowodów, które potwierdzałyby pozytywne działanie górnego wymiaru. Wskazuje się natomiast na niekorzystne działanie górnego wymiaru ochronnego na populację drapieżnych ryb (szczupak, sandacz). Górne wymiary mogą być wprowadzone tylko po stosownej analizie ichtiologicznej, która potwierdziłaby zgodność wprowadzenia tych wymiarów z racjonalną gospodarką rybacką." :o

 

 

Rybacy z Władywostoku złowili wieloryba. Zmierzyli go i okazało się, że od ogona do głowy ma 25m, a od głowy do ogona 30m. Zwrócili się do instytutu w Moskwie z zapytaniem, dlaczego tak jest. Po pewnym czasie przyszła odpowiedź, że na razie nie wiadomo dlaczego, ale nauka radziecka zna podobne przypadki. Na przykład poniedziałek od piątku dzielą cztery dni, a piątek od poniedziałku tylko trzy.


Użytkownik Roseth edytował ten post 05 lipiec 2016 - 14:21

  • luk_80, mariusz79 i Błachy lubią to

#524 OFFLINE   PawełPOP

PawełPOP

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 05 lipiec 2016 - 14:29

Normalnie kwintesencja wszystkiego....

 

 

16. Wniosek o zniesienie zasady „złów i wypuść” obowiązującej obecnie na odcinku Kanału Żerańskiego od mostu w Aleksandrowie do Zb. Zegrzyńskiego w okresie od 1 listopada do 31 marca. (k-30)

Zarząd Okręgu rozważy wniosek przy ustalaniu zasad wędkowania na rok 2017.

 

35. Utrzymanie na odcinku Kanału Żerańskiego od mostu w Aleksandrowie do Zb. Zegrzyńskiego w okresie od 1 listopada do 31 marca zasady „złów i wypuść”. (k-62)

Wniosek w kontrze do wniosku nr 18. Czy chronimy masowe karpiowate? Z punktu widzenia racjonalności gospodarki rybackiej jest to niezasadne. Rozsądniejszy byłby zakaz spinningu (ograniczyłoby to nie tylko połów drapieżnika, ale także „szarpanie”). Ponadto potrzebne są połowy ryb karpiowatych masowych.



#525 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 05 lipiec 2016 - 15:16

@janie Mam alternatywna propozycje do Twojej.

"Za licencje 10zł doba w każdym miejscu w kraju. Za połów z echosondą plus 10 za trolling kolejne 15. Za spinning doplata 25zl. Za gruntowke doplata 35zl." ;)

Tylko to placenie smsem nieco nietrafione bo polowa kasy pojdzie do operatora ;)

Podoba sie?

#526 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 lipiec 2016 - 15:22

@janie Mam alternatywna propozycje do Twojej.

"Za licencje 10zł doba w każdym miejscu w kraju. Za połów z echosondą plus 10 za trolling kolejne 15. Za spinning doplata 25zl. Za gruntowke doplata 35zl." ;)

Tylko to placenie smsem nieco nietrafione bo polowa kasy pojdzie do operatora ;)

Podoba sie?

A gdzie dopłata za łowienie na żywca i na trupa  ;) ???



#527 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 05 lipiec 2016 - 15:42

@godski Uznalem ze zawiera sie w gruntowce :) Chyba jednak trzeba dodac te dwa punkty ;)

#528 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 lipiec 2016 - 16:57

:)


Użytkownik Jan76 edytował ten post 05 lipiec 2016 - 17:04


#529 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 lipiec 2016 - 17:03

@janie Mam alternatywna propozycje do Twojej.

"Za licencje 10zł doba w każdym miejscu w kraju. Za połów z echosondą plus 10 za trolling kolejne 15. Za spinning doplata 25zl. Za gruntowke doplata 35zl." ;)

Tylko to placenie smsem nieco nietrafione bo polowa kasy pojdzie do operatora ;)

Podoba sie?

 

Panowie widzę, że ubaw macie. Jeśli @bartsiedlce pisze prawdę to w sumie wypada podziękować. Płacicie 60% podatku za swoje hobby - domy dziecka, przedszkola, drogi, szkoły. Ogólnie wpieracie Państwo także i mnie. Dziękuje zatem i już nie mam Wam nic do zarzucenia. Kupujce jak najwięcje przynęt, zanęt, echosond, silników itd - ze wszystkiego po 23% dla nas wszystkich. 

Połamania i czym więcej wedkarzy tym więcej na 500+ Popieram !!!  ;)



#530 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6256 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 05 lipiec 2016 - 20:48

Panowie widzę, że ubaw macie. Jeśli @bartsiedlce pisze prawdę to w sumie wypada podziękować. Płacicie 60% podatku za swoje hobby - domy dziecka, przedszkola, drogi, szkoły. Ogólnie wpieracie Państwo także i mnie. Dziękuje zatem i już nie mam Wam nic do zarzucenia. Kupujce jak najwięcje przynęt, zanęt, echosond, silników itd - ze wszystkiego po 23% dla nas wszystkich. 

Połamania i czym więcej wedkarzy tym więcej na 500+ Popieram !!!  ;)

Zapomniałeś o dochodowym  :P



#531 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 lipiec 2016 - 21:07

Dzięki całej szóstce za aprobatę moich przemyśleń; kolego dziki - sorry jesli uraziłem, nie miałem takiego zamiaru, ale we mnie już też się gotuje jak słyszę i widze co się dzieje. Czasem sie zastanawiam po cholerę jeździć setki a czasem latać na takie Ebro tysiące km w pogoni za fajnymi rybami..a czasem w ogóle za jakimikolwiek sandałami czy bassami ( tam rumun już też zrobił i robi swoje) W końcu my na mazowszu mamy gdzie łowić i to tylko od nas zależy i od naszych składek jak i na co je wydamy. Nie czas narzekać tylko solidarnie się skrzyknąć i walnąć pięścią w warszawski stół! Jeżeli któregoś roku nikt nie zapłaci PZW haraczu, to na pewno zaczną nas słuchać.MOŻNA??......

 

Rozumiem, że to w emocjach jest ale ... . Nikt się z nikim nie skrzyknie i nadal PZW to będą "rzesze emerytów i rencistów" którzy utrzymują z tego hobby swoje rodziny. To z wypowiedzi byłego Prezesa. Zapewniam Cię, że ta rzesza którą po prostu chce smażoną rybę to jeszcze dekady będzie miażdżąca większość a PZW nie strzeli sobie gola samobójczego i nie wprowadzi żadnych ograniczeń która zmniejszą wpływy. Wy i tak zapłacicie :) 

Kolega dziki jest na wodzie co parę dni. Nawet jeśli raz na pięć wypraw połowi to też jest fajnie. Jeśli będę miał tyle czasu pewnie też zapłacę. 


  • Rowino lubi to

#532 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 lipiec 2016 - 21:20

Zapomniałeś o dochodowym  :P

 

Fakt. Ale wiesz wzruszyłem się gdy pomyślałem, że ja fanatyk wędkarski chce uszczuplić dochody Państwa przez zmniejszenie sprzedaży echosond czy silników zaburtowych a koledzy walczą z moim egozimem. Łzy mi pociekły stąd to zapomnienie. Ale dzięki - fakt jeszcze dochodowy. Teraz nie tylko "Wędkarze, to rzesza emerytów i rencistów którzy złowionymi własnoręcznie rybami utrzymują całe rodziny." ale także wędkarze to rzesza społeczników którzy wydaje ciężko zarobione pieniądze na cele wyższe. 

 

Od dziś już jestem zwolennikiem wszelkiego typu nowinek technicznych. Więcej, jeśli w przyszłym roku będę sprawdzał informacje z jednej wiadomości prywatnej, wstąpie znowu do naszego ukochanego Związku. Zakupie teź echosondę. Aby takze poczuć się nieco tak jak koledzy, społecznikiem. 

Wiadomo, że sytem C&R zupełnie nie wchodzi w gre bo w byciu wędkarzem przecież nie o to chodzi ;)


Użytkownik Jan76 edytował ten post 05 lipiec 2016 - 21:22


#533 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 05 lipiec 2016 - 21:38

@janie nie gniewaj sie, ale robisz z echosondy "Włócznię Longinusa" o magicznych mocach. Malo kto umie sensownie zastosowac echo, a posiadanie echa nie oznacza skutecznego lowienia.

Szarpakowiec na zimowisku bedzie skuteczniejszy niz cala armia trolingowcow z echosondami.
  • Spawciu lubi to

#534 OFFLINE   sergio7

sergio7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sergiusz

Napisano 05 lipiec 2016 - 21:55

Smutne to, emocje i owszem ale im głośniej będzie i więcej chętnych do działania to może nasze pobożne życzenia nie będą tylko wymachiwaniem szabelką i w końcu będzie lepiej...Ktoś w końcu wezwie do bojkotu i reszta pójdzie siłą rozpędu! to było by nawet do zrobienia, nawet teraz,ale pewnie do tego trzeba jeszcze dojżeć...Oby nie za długo bo z roku na rok lepiej nie będzie. To tyle.    ( aż sam się sobie dziwię że tyle się dziś nakrzyczałem, bo w zasadzie nigdy nie udzielam się w tego typu dyskusjach  :huh: )



#535 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 lipiec 2016 - 06:14

@janie nie gniewaj sie, ale robisz z echosondy "Włócznię Longinusa" o magicznych mocach. Malo kto umie sensownie zastosowac echo, a posiadanie echa nie oznacza skutecznego lowienia.

Szarpakowiec na zimowisku bedzie skuteczniejszy niz cala armia trolingowcow z echosondami.

 

Gniewanie nie ma tu nic do rzeczy. Po paru tygodniach pisania na j.pl  rozumiem już wypowiedzi @Sławka O-B i @bartasiedlce.

Wędkarze to "rzesza"   sterowalna, bez wspólnego mianownika, wewnętrznie skłócona, pełna hipokryzji i zazdrości. Nie akceptujaca "żadnego kamyczka w swoim ogródku". Tylko od takiego środowiska Państwo może brać 60% danin a Zarząd PZW zarabiać 4 mln. 

Kiedyś pewni ludzie ustalili 21 postulatów i będąc solidarni złamali system. Pewnie nie każdy z postulatów był dla każdego zrozumiały. Ale szli razem. Póżniej część - i to nie najlepsza- przywłaszczyła sobie to zwycięstwo ale to już inna sprawa.  

W naszym środowisku każda zmiana, inne spojrzenie spotyka się z ironią i krzykiem. Moje pomysły  albo wyśmiewane albo przemilczane.  Mało rozmowy konstruktywnej. 

Ochrona wody powinna być wielopłaszczyznowa ale łatwiej jest jaki pisze @dziki1916 być hipokrytą i udawać, że jest się lepszym od innych i  teoretycznie praktykować C&R. 

p.s w istocie jednak jest jedna postawa które spaja nasze środowisko "tumiwisizm".


Użytkownik Jan76 edytował ten post 06 lipiec 2016 - 06:40


#536 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 06 lipiec 2016 - 06:38

Kol Jan76 po lekturze Twoich wypowiedzi nasuwa mi się pytanie:
Co zrobiłeś, aby poprawić sytuację na swoich wodach?
Ucieczka z PZW z podkulonym ogonem i żale na forum to żaden sposób.
Jako były członek pretensji mieć nie powinieneś do PZW bo Ciebie już nie dotyczy,łowisz na komercji.
Zachowałeś się jak przedszkolak, który obraził się na wszystkich dookoła, zabrał zabawki i siedzi w kąciku powtarzając jak mantrę:zakazać trolingu, zakazać echosondy, a najlepiej to zakazać wędkowania,jak ja nie mogę to inni też nie. "Sorry Batory",ale tą drogą daleko nie zajedziesz.Masz takie samo podejście jak większość tego znienawidzonego przez Ciebie PZW czyli "Weźmy się i zróbcie"
Żeby nie było,że bronie PZW bo to skostniały twór minionej epoki i w/g mnie przeznaczony do kasacji,zastąpiony powinien być przez lokalne towarzystwa wędkarskie.
  • jbk i Spawciu lubią to

#537 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 lipiec 2016 - 06:56

Kol Jan76 po lekturze Twoich wypowiedzi nasuwa mi się pytanie:
Co zrobiłeś, aby poprawić sytuację na swoich wodach?
Ucieczka z PZW z podkulonym ogonem i żale na forum to żaden sposób.
Jako były członek pretensji mieć nie powinieneś do PZW bo Ciebie już nie dotyczy,łowisz na komercji.
Zachowałeś się jak przedszkolak, który obraził się na wszystkich dookoła, zabrał zabawki i siedzi w kąciku powtarzając jak mantrę:zakazać trolingu, zakazać echosondy, a najlepiej to zakazać wędkowania,jak ja nie mogę to inni też nie. "Sorry Batory",ale tą drogą daleko nie zajedziesz.Masz takie samo podejście jak większość tego znienawidzonego przez Ciebie PZW czyli "Weźmy się i zróbcie"
Żeby nie było,że bronie PZW bo to skostniały twór minionej epoki i w/g mnie przeznaczony do kasacji,zastąpiony powinien być przez lokalne towarzystwa wędkarskie.

 

Odpowiedź znajdziesz w tym wątku http://jerkbait.pl/t...wistość/page-27



#538 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 06 lipiec 2016 - 07:07

Czyli poza w/w w mojej wypowiedzi NIC nie zrobiłeś tylko żale i pretensje.Poprostu należysz do kasty wyznawców "tumiwisizmu",niestety takich jest zbyt wielu.
  • Spawciu lubi to

#539 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 06 lipiec 2016 - 08:13

@janie jesli chcesz ograniczyc presje to z pewnoscia zakaz spinningu bardziej ja ograniczy niz zakaz echosondy bo spiningistow jest po prostu wiecej. Zakaz spiningowania wykluczylby tez szarpakowcow - jednak mimo to nie chcialbym faktycznie takiego wprowadzac bo to by niewiele zmienilo i nie tedy droga.

Twoj wniosek ze powodem bezrybnosci jest echosonda jest abstrakcyjny. Mam nadzieje ze to szalenstwo nie znajdzie wyznawcow. Mozna sobie z tego tylko robic jaja.
  • jbk lubi to

#540 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 lipiec 2016 - 09:35

@janie jesli chcesz ograniczyc presje to z pewnoscia zakaz spinningu bardziej ja ograniczy niz zakaz echosondy bo spiningistow jest po prostu wiecej. Zakaz spiningowania wykluczylby tez szarpakowcow - jednak mimo to nie chcialbym faktycznie takiego wprowadzac bo to by niewiele zmienilo i nie tedy droga.

Twoj wniosek ze powodem bezrybnosci jest echosonda jest abstrakcyjny. Mam nadzieje ze to szalenstwo nie znajdzie wyznawcow. Mozna sobie z tego tylko robic jaja.

 

Widać, że nie przeczytałeś moich wszystkich postów lub nie przczytałeś ze zrozumieniem. Wbrałeś może jeden czy dwa. Rozumiem, że dla Was echosonda jest czymś ważnym, może nawet ważniejszym niż samo łowienie ryb :) ale ja poruszam szereg wątków i proponuje różne rozwiązania. 

Trzymacie się kurczowo jednej rzeczy co naprawdę bardziej świadczy o waszym podejściu do wędkarstwa niż o czymś innym. Chcecie zrozumienia dla idei C&R jednocześnie to co Wam nie pasuje natychmiast odrzucacie bez najmniejszej woli zrozumienia. 

 

Jeżeli ktoś naprawdę jest za C&R to zgodzi się na każdą nawet pozornie niemądrą formę ochrony ryb. Bo C&R ma na celu ochronę ryb czy może coś innego?

Moje propozycje mają ten sam cel. Także albo środowisko zacznie ze sobą rozmawiać i solidarnie podejmie jakieś działania albo ty będziesz uważał za szaleństwo mój pomysł a ja za szaleństwo będę uważał na przykład C&R. 

I tak to działa od lat o czym już napisałem wyżej. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych