Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Syrsan 2016 - wyprawa jerkbait.pl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
561 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 maj 2016 - 16:23

Witam Panowie

 

Zapytanie:

Jak Wasze oceny po 3 dniach pobytu? Mam na myśli wyniki, w powiązaniu z zmienną pogodą? 

Doczytuję, że Caryce..a owszem są, ale jak to one, lekko kapryśne. Dużo maluchów ( 50-60 cm). Pojedyncze okonie. Co z sandaczem?

Jakieś ew porównanie z ubiegłorocznym wyjazdem? Oczywiście tylko 2 słowach..

Remku, jak Ci idzie z muchą?

Niech am Panowie trzeszczą....nadgarstki.

 

Pozdrawiam

Alek



#322 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 17 maj 2016 - 16:23

I jeszcze kawa i na wodę :)

Załączony plik  ImageUploadedByTapatalk1463498606.651057.jpg   257,63 KB   34 Ilość pobrań
  • Kamil Z., Gazdzior i platynowłosy lubią to

#323 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3229 postów

Napisano 17 maj 2016 - 16:41

Nasza łódka zaliczyła dzisiaj około 15 szczupaków. Wsztstkie z jednej klasy, 55cm :) tradycyjnie okolice trzcin.

Użytkownik Pride edytował ten post 17 maj 2016 - 16:41


#324 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 17 maj 2016 - 17:11

Dziś Syrsan zaskoczył nas linami a w szczególności ich różnorodną kolorystyką od zieleni po blekit.


Załączony plik  WP_20160517_002.jpg   64,58 KB   36 Ilość pobrańZałączony plik  WP_20160517_005.jpg   40,66 KB   34 Ilość pobrań

#325 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 maj 2016 - 17:17

Wiesz co Hasior, nie kopałbyś lezącego. Ja tu już 2 tydzień walczę, żeby chociaż jakiekolwiek bąble w zanęcie uświadczyć a Ty tak bezczelnie na spina. Powiedz jeszcze, że na Kopyto 6 :)


  • popper lubi to

#326 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5821 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 17 maj 2016 - 19:04

0cd9b40667560b0b6eefe4ae78e7362e.jpg

piękne widoki:)

Oj bardzo miło wspominam tą zatoczkę :). Jednego dnia wyjęliśmy tam sporo ryb do 96cm. Jak biorą króciaki na płytkim spróbujcie na głębokim, choć wiem że to niewdzięczne łowienie. 


Użytkownik wujek edytował ten post 17 maj 2016 - 19:05

  • tpe i wobler129 lubią to

#327 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 17 maj 2016 - 19:14

Koniec dnia ... podsumowanie wkrótce

Załączony plik  ImageUploadedByTapatalk1463508839.448059.jpg   185,76 KB   32 Ilość pobrań

#328 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 17 maj 2016 - 19:14

I płytko i głęboko, wszędzie próbowaliśmy, tak daleko że wymagaliśmy wsparcia i teraz płyniemy na sznurku za Silurusem i Remkiem którzy to ruszyli na ratunek
Załączony plik  WP_20160517_19_58_31_Pro.jpg   46,66 KB   32 Ilość pobrań
  • remek, joker i coma lubią to

#329 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1062 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 maj 2016 - 19:22

Oj bardzo miło wspominam tą zatoczkę :). Jednego dnia wyjęliśmy tam sporo ryb do 96cm. Jak biorą króciaki na płytkim spróbujcie na głębokim, choć wiem że to niewdzięczne łowienie.

Na plytkim byly krociaki-braly, a na glebokich sledzie i duze banany-ale niesety nie chcialy wspolpracowac :/

#330 OFFLINE   daroo2009

daroo2009

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Skrzypek

Napisano 17 maj 2016 - 20:45

Co dzien staram sie napisać co nieco z dnia. Dziś niestety o poranku padł mi silnik. Nie pali prawdopodobnie na jeden cylinder. Dostałem przyzwolenie na wyplyniecie lecz tylko na niewielkie odległości by nie dojechać nowej Yamaszki...nic nie poradzi im więcej elektroniki tym ciężej naprawić. Mam nadzieję że jutro mechanik naprawi i będzie ok. Co do dnia dzisiejszego to uparlem się złowić coś większego ,więc lowilem na big bandita przez większość dnia. Z takim rezultatem że dzień zakończyłem na 5szczupakach. Największy 70cm. Dzień był ciężki ale teraz może już być tylko lepiej.
  • platynowłosy i coma lubią to

#331 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 maj 2016 - 21:45

Co dzien staram sie napisać co nieco z dnia. Dziś niestety o poranku padł mi silnik. Nie pali prawdopodobnie na jeden cylinder. Dostałem przyzwolenie na wyplyniecie lecz tylko na niewielkie odległości by nie dojechać nowej Yamaszki...nic nie poradzi im więcej elektroniki tym ciężej naprawić. Mam nadzieję że jutro mechanik naprawi i będzie ok. Co do dnia dzisiejszego to uparlem się złowić coś większego ,więc lowilem na big bandita przez większość dnia. Z takim rezultatem że dzień zakończyłem na 5szczupakach. Największy 70cm. Dzień był ciężki ale teraz może już być tylko lepiej.

Pozdrowienia serdeczne Darku.

Dawaj czadu.



#332 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 17 maj 2016 - 22:30

Witam Panowie

 

Zapytanie:

Jak Wasze oceny po 3 dniach pobytu? Mam na myśli wyniki, w powiązaniu z zmienną pogodą? 

Doczytuję, że Caryce..a owszem są, ale jak to one, lekko kapryśne. Dużo maluchów ( 50-60 cm). Pojedyncze okonie. Co z sandaczem?

Jakieś ew porównanie z ubiegłorocznym wyjazdem? Oczywiście tylko 2 słowach..

Remku, jak Ci idzie z muchą?

Niech am Panowie trzeszczą....nadgarstki.

 

Pozdrawiam

Alek

 

Sporo albo też bardzo dużo małego i średniego szczupaka (myślę, że każdy zaliczył już w sumie po kilkanaście, kilkadziesiąt stuk). Niestety średnia wielkość to myślę, że ... około 55-60cm. Niewiele 70cm, kilka 80cm i .... jedna 90+. Dużych ryb jak na lekarstwo, nawet nie widać - wyjścia ryb przede wszystkich małych.

 

Warunki nad wodą - zróżnicowana temperatura wody. W głównej zatoce około 11-12C. Są jednak miejsca ze skrajnymi temperaturami - nawet kilka stopni (minimalna to 2C). Im bliżej morza - za mostem tym temperatura stopniowo maleje. Znaleźliśmy też miejsca z 13C. Trzcina tylko w niektórych miejscach wychodzi - w większości jeszcze nie rozwinięta. 

 

Pod wodą - na pewno tarło śledzia. Większość śledzi albo miało ikrę albo mlecz. Część wytarta. Śledzie zlokalizowane nawet kilka metrów od brzegu. Ponadto tarło ... cierników .... a szczupaki też je pożerają. 

 

Co z muchą? Ano ... łowię ale ... średnia wielkości też niewielka niestety. Wyjść bardzo dużo.

 

Co jutro? Jutro płyniemy na północną część zatoki. Tam do tej pory była zimna woda natomiast odwrócił się wiatr i ... prawdopodobnie tam zmieniła się temperatura - największa zmiana temperatury. Łowimy tylko na stokach. Szukamy głębokiej trzciny i poławiamy na stokach. Albo przyglebimy albo .... złowimy coś ciekawego.

 

Do jutra!



#333 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 maj 2016 - 23:15

Dzięki Remku

 

Pozdrawiam i życzę dobrego i obfitego czasu nad wodą.

 

Pozdrawiam

Alek



#334 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 maj 2016 - 06:34

Kolejny dzień rozpoczynamy rynnie :) w ilościach na prawdę pokaźnych :) Ale to ma być przygoda więc ... na śniadanie złowione przez nas śledziki. Ślinka cieknie .....

Załączony plik  ImageUploadedByTapatalk1463549663.184333.jpg   347,98 KB   32 Ilość pobrań

#335 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 18 maj 2016 - 07:26

Jęzor wywaliło mi do pasa ..... :P , a ja na głodówce od dwóch dni przed zabiegiem.

Miałem czytać i się odstresować a tu !!!.....nieładnie koledzy, nieładnie ..... :D


  • platynowłosy lubi to

#336 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 18 maj 2016 - 07:28

A gdzie zasada C&R się pytam?!

Mimo, że mamuśki nie rozpieszczają to i tak macie fajnie.

Zazdroszczę!


  • filser lubi to

#337 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5821 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 18 maj 2016 - 07:53

Jak czytam przypomina mi się zeszłoroczna Szwecja na Belen, tyle że cały szczupak był na głębokim, zimno, trzcina też nie rozwinięta i obżerały się sielawą, duże też nie chciały współpracować. Myślę że ktoś coś jeszcze przywali ładnego, ale znając życie będą to nieliczni szczęśliwcy. Ma się ocieplać to może większe wyjdą na płytkie, choć jak mają śledzia w tarle to po co to mają robić.

powodzenia


  • platynowłosy i BOB lubią to

#338 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 maj 2016 - 10:02

Właśnie nastąpił przymusowy powrót .... Kołowrotek wyzionął ducha. Wieczorem trzeba będzie rozkręcić i naprawić. Ojjjj .... jest przygoda. Spust zacięty o trzeba wymienić na inną maszynę.

Załączony plik  ImageUploadedByTapatalk1463562147.946543.jpg   418,73 KB   31 Ilość pobrań

Załączony plik  ImageUploadedByTapatalk1463562165.504247.jpg   229,27 KB   32 Ilość pobrań

#339 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 maj 2016 - 10:12

C&R jest i owszem.

A to już nowa maszyna .... Da radę?

#340 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10170 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 18 maj 2016 - 10:21

"Śledź to nie ryba" ... tak się w Polsce mówi. ;)

A nie zjeść świeżego śledzia, smażonego na masełku to grzech śmiertelny! :rolleyes:

Więc ... smacznego Panowie :P  :D


  • platynowłosy i grzesiekp. lubią to