Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Fenwick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1744 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   spiningista

spiningista

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaNoord Brabant/Holandia
  • Imię:Irek

Napisano 17 grudzień 2012 - 14:49

ESMC69MH-F

to jest ten do 1oz? Jak tak to ja go mam. Łowię do Sliderów i Fatso 10 max. Nie gubi ryb, nie jest pałowaty, nada się nawet to gum. Na filmie kijek w akcji 4" Relax + kilka gram główka:

 

Dokładnie ten. Powiedz mi czy rzuca się tymi sliderami i fatsiakami komfortowo, czy raczej już trzeba uważać? Zakładając Jacka lub Sweepera to na którego byś wskazał: Fenwick HMG GT70MH-F czy Fenwick HMG GT66MH-MF?


  • p0371 lubi to

#382 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 17 grudzień 2012 - 21:17

A ja dziś po długich negocjacjach pozbyłem się na szczęście swojego Aetosa i nigdy już żadnego kija z tej serii nie kupię. Uważam, że żaden Fenwick nie jest kijem specjalistycznym, wszystkie, którymi łowiłem HMG, EliteTech i Aetos to uniwersały i jeżeli ktoś poszukuje kija pod konkretną technikę będzie zawiedziony.

#383 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 17 grudzień 2012 - 21:21

Hej, spokojnie rzucałem sliderami bez problemu. Do jacka itp. - nie wiem który, miałem kiedyś hmg do 35g ale nie rzucałem takimi przynętami jak jack, sweeper.



#384 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 18 grudzień 2012 - 00:03

A ja dziś po długich negocjacjach pozbyłem się na szczęście swojego Aetosa i nigdy już żadnego kija z tej serii nie kupię. Uważam, że żaden Fenwick nie jest kijem specjalistycznym, wszystkie, którymi łowiłem HMG, EliteTech i Aetos to uniwersały i jeżeli ktoś poszukuje kija pod konkretną technikę będzie zawiedziony.

Czyżbyś łowił wszystkimi modelami? Gratuluje i pozazdrościć ;) Tyle modeli i wszystkie uniwersały zrobili  :rolleyes: Niezłe by to było :)



#385 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 18 grudzień 2012 - 16:00

Wiesz, @angler1212 nie trzeba łowić wszystkimi. Miałem 2 Aetosy i mam HMG Kolegi i widzę co to za kije. Co więcej, sporo osób, które ze mną pływały miały podobne zdanie.

Oglądałem i łowiłem jakiś czas temu St.Croix Legend Extreme do 18g i Aetos, którego miałem w żadnej gramaturze nie pracował tak jak Legend - piszę konkretnie o łowieniu sandaczy z opadu na gumki + główki 10-25g, a więc o konkretnej technice. Możliwe, a nawet prawdopodobne, że Fenwick lepiej poradziłby sobie z woblerami i blaszkami.. Podobnie HMG radzi sobie z jerkowaniem, spiningiem czy jiggowaniem i w żadnej z tych technik nie jest super bajer hiper rewelacja, jest OK. Tylko, a może aż tyle. To właśnie uniwersalność Fenwicka, o której pisałem.

 

Skusiły mnie warunki gwarancji i tyle, za kwotę 900zł można zrobić sobie kij z pracowni pod konkretne wymagania - tak też zamierzam zrobić, dwa blanki St.Croix czekają na zbrojmistrza.



#386 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 18 grudzień 2012 - 17:02

Oglądałem i łowiłem jakiś czas temu St.Croix Legend Extreme do 18g i Aetos, którego miałem w żadnej gramaturze nie pracował tak jak Legend - piszę konkretnie o łowieniu sandaczy z opadu na gumki + główki 10-25g, a więc o konkretnej technice. Możliwe, a nawet prawdopodobne, że Fenwick lepiej poradziłby sobie z woblerami i

 

Tego Legenda o którym wspominasz mam już długo i to że jest OK do jigowania 10-25g to się zgodzę, ale że Aetosem do 21g czy HMG według ciebie to minimum 20-25g to wybacz, ale jakieś tu dziwoty wypisujesz :) 



#387 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 18 grudzień 2012 - 17:31

może jak w 2013 dojdzie do zawodów forumowych to będzie okazja do zaprezentowania tych niesamowitych kijów Fenwick

#388 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 18 grudzień 2012 - 17:38

Jak to ze wszystkim bywa, nie każdemu leży to samo. I całe szczęście że tak to już jest ;)



#389 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 18 grudzień 2012 - 17:39

Nieeeeee no ja tym Aetosem łowiłem 3,5g + 4" guma i każde wychylenie ogona czuć i widać na szczytóweczce :)  Na filmie od 1 do 64 sekundy to aetos 6,3 stopy do 18g :)

 


Użytkownik wobler129 edytował ten post 18 grudzień 2012 - 17:39

  • angler1212 lubi to

#390 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 18 grudzień 2012 - 18:32

Jak to ze wszystkim bywa, nie każdemu leży to samo. I całe szczęście że tak to już jest ;)

I dokładnie, a ponieważ każdy może wyrazić swoje subiektywne zdanie, zwłaszcza krytyczne to je wyrażam. Sądzę, że wiele osób może skusić aura boskości marki, ale może część z nich uzna moją opinię za przydatną i zaoszczędzą kilkaset pln.



#391 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 18 grudzień 2012 - 18:58

Akurat aurę boskości w tym przypadku to ja mam gdzieś. Ważne że kije dają mi to coś. A zaoszczędzenie jak to wspominasz kilkuset złotych to w wielu przypadkach chyba na plus, w stosunku do wielu tych za które się czasem przepłaca :) Ten kto ma i użytkuje a nie tylko sprawdza to wie o czym pisze.
Nieeeeee no ja tym Aetosem łowiłem 3,5g + 4" guma i każde wychylenie ogona czuć i widać na szczytóweczce :) Na filmie od 1 do 64 sekundy to aetos 6,3 stopy do 18g :)
A jakaż to kamerka nagrała tak fajny filmik?

Użytkownik angler1212 edytował ten post 18 grudzień 2012 - 19:02


#392 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 841 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 19:07

Aura boskości nie inna tutaj, niż w przypadku innych marek; a koledze Marcinowi to i wizyta w samej świątyni (czyt. pracowni) nie pomoże.


  • angler1212 lubi to

#393 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 18 grudzień 2012 - 20:05

Contour... Myślałem nad GoPro i nie wiem czy dobrze kupiłem, nie jestem zawiedziony - ale nie miałem gopro więc nie mogę porównać :)  I myślę nad GoPro już...

 

A jak z podlodóweczkami - miał ktoś już? Widziałem na FB są już w sklepach od tygodnia albo i lepiej?



#394 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 18 grudzień 2012 - 20:46

Aura boskości nie inna tutaj, niż w przypadku innych marek; a koledze Marcinowi to i wizyta w samej świątyni (czyt. pracowni) nie pomoże.

Ech, ja jednak mam nadzieję, że znajdę to czego szukam. Takie poszukiwania maję zasadniczą wadę, ciężko coś wybrać na sucho, trzeba kupić, potestować i jak coś to gonić dalej ;P a czasem to pogonienie może być trudne...

#395 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 18 grudzień 2012 - 22:44

No i ze stratą gotówki takie sprzedawanie... Ja tam nie sprzedaje. Kiedyś tak robiłem, teraz mam - leżą ładnie i czekają, jeść nie wołają. A później jest problem - nie mam kija :(  A tak wszystko pod ręką :)

 

Stojaczek jakiś chyba będę musiał powoli kupić... :D



#396 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 19 grudzień 2012 - 06:16

Tak ze stratą, ale i tak mniejszą niż jakby kij, który mi się nie podoba i na którego lowił nie będę miałby leżeć w piwnicy.

#397 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 19 grudzień 2012 - 23:08

Tak ze stratą, ale i tak mniejszą niż jakby kij, który mi się nie podoba i na którego lowił nie będę miałby leżeć w piwnicy.

Witam, 

Albo się nie znasz albo masz jakiś interes w tym żeby jechać tak po Fenwick-u? :blink:

 

Łowiłem kilkoma Fenwick-ami były tam HMG, Elite Tech i Aetos, miałem wiele kijów z pracowni a od jakiś pięciu lat sam składam sobie kije a i tak bardzo często sięgam po kije Fenwick. Nie kumam Twojego zacięcia w walce z ta marką? Coś Ci zrobili, oszukali Cię?

 

Wielu moich znajomych ( też Ci którzy sami składają kije ) stwierdziło, że nie opłaca się montować kija w pracowni lub kupować jakiś "Hi-endowych" wymysłów rodzimych ale i nie tylko producentów ( a w zasadzie importerów cudów technologicznych ) skoro dostępne są bardzo dobre kije - sprawdzone ( podkreślam sprawdzone ) z doskonałym systemem gwarancyjnym ( bo żaden inny producent nie daje tak komfortowej gwarancji jak Fenwick ).

 

Trzeba się tylko cieszyć, że wreszcie pojawiło się w Polsce trochę kijów które odróżniają się od szarej rzeczywistości dostępnej na naszym rynku ( coś wiem na ten temat i nie tylko z teorii ).

 

Ja z kolej wbrew temu co napisałeś polecam Fenwick-a jak firmę produkująca świetne kije i wbrew temu co piszesz kije, które są przeznaczone do konkretnych zadań nie jakieś uniwersały bo takich na świecie niema to nasza przypadłość żeby mieć jednego kija do wszystkiego - niestety tak się nie da, "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego".

 

Tak swoją droga to pokaż mi jakąś wędkę w przedziale od 400 do 900 zł która ma dożywotnią gwarancję i jest dostępna od ręki, jest dobrze uzbrojona, ciekawie wygląda, i jest wytworem firmy która była prekursorem nowoczesnych grafitów, i jak mało która zna się na tym co robi - to tak jakby napisać, że BMW robi słabe samochody!

 

Fenwick to bardzo dobre wędki za bardzo dobre pieniądze ( za zdecydowanie gorsze konstrukcje w pracowniach zapłaci się więcej ) ze świetną gwarancją.

 

Polecam i pozdrawiam przed świątecznie, 

Tarłoś.

 

Ps.

Nie pracuje dla Fenwick-a, ani w Fenwick-u, po prostu uważam, że Fenwick robi bardzo dobre wędki.

Łowiłem 9-cioma różnymi wędkami Fenwick-a więc jakieś doświadczenie mam.



#398 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 20 grudzień 2012 - 07:29

No, a już się bałem, że tylko ja jestem jakiś dziwny... :D

 

Również pozdrawiam świątecznie

wobler129



#399 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 20 grudzień 2012 - 07:33

kończę dyskusję w tym wątku bo rzeczywiście nie ma sensu. każdy ma własne zdanie, swoje napisałem.
  • wobler129 lubi to

#400 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 20 grudzień 2012 - 09:57

Witam, 

Albo się nie znasz albo masz jakiś interes w tym żeby jechać tak po Fenwick-u? :blink:

....

Witam.

A może jest tak, że po prostu wyroby jakiejś firmy, albo konkretny blank, czy wędka na nim ukręcona po prostu komuś nie leży? Albo nie spełnia wszystkich pokładanych w nim nadziei, albo po prostu po bezpośrednim kontakcie nad wodą wędkarz stwierdza, że to nie do końca "to".

Gusta są różne i chyba dlatego mamy taką różnorodność i wybór na rynku?

Swego czas miałem okazję pomachać i połowić wędką na bardzo chwalonym i zbierającym dobre opinie blanku ze stajni CD. Wziąłem toto do ręki. Ciężkie, jakiejś to takie...."nie dla mnie". Co z tego, że dla właściciela było to dokładnie to czego szukał i oczekiwał, a kij był jego podstawowym narzędziem połowu.

Nie twierdzę też absolutnie, że Fenwick jest zły. Są różne gusta i oczekiwania :)

 

Pozdrawiam i połamania kijów(jakichkolwiek ;) )

Kamil

 

P.S Nie cytowałem całości, coby całej strony postem nie zawalać.....






Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych