Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Fenwick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1744 odpowiedzi w tym temacie

#741 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 21 czerwiec 2014 - 13:56

koledzy ma ktos moze serie hmg na 2014 rok a mianowicie model o cw 7-21 jakie wrazenia czy obsluzy glowki 12 do 20 g i riperki 8 i 10 cm bo musze cos na zeda zakupic

myślę że za około 600zł nic lepszego nie kupisz niz fenwick HMG na 2014rok, widziałem je w sklepie HMG70M-FS-2 dwu składowy cw do 21gram prawdziwa kosa i zaje. amortyzacja, drugi jednoskład HMG70MH-FS cw do 28gr.  też mi się podobał tylko dla mnie jednoczęściowy jest bardzo nieporęczny w transporcie :)

 

mi sie b.podobają te kije ale każdy ma swoje upodobania więc trzeba ruszyć tyłek i samemu sprawdzić ;) 



#742 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 21 czerwiec 2014 - 14:14

Ten jednoczęściowy do 28g HMG ........hmmm musze przyznać solidny kijaszek ......super baza do przeróbki zdarłem lakier zalozylem sic i wyszla dopiero kosa ;) naprawdę solidny mięsisty blank.......



#743 OFFLINE   arti24

arti24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie
  • Imię:Artur

Napisano 21 czerwiec 2014 - 16:42

koledzy ma ktos moze serie hmg na 2014 rok a mianowicie model o cw 7-21 jakie wrazenia czy obsluzy glowki 12 do 20 g i riperki 8 i 10 cm bo musze cos na zeda zakupic

 

Ta wedka jest stworzona do takiego zakresu i bez problemu poradzi sobie z 20g+ 4'. Jezeli chodzi o wrazenia estetyczne to niestety tutaj nie wyglada to najlepiej a na pewno duzo gorzej niz w poprzedniej serii. Ale nie to jest decydujace w przypadku wedki. Z praktycznego punktu widzenia sam uchwyt i rekojesc nie jest za wygodna. Dla mnie sa po prostu za cienkie a nie naleze do osob o wielkich dloniach :-) sam blank o dosyc przyjemnej pracy ale dokladnego opisu nie oczekuj ode mnie bo tylko raz bylem z nim nad woda....

 

Pzdr



#744 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 21 czerwiec 2014 - 16:54

Nie wiem co trzymasz na codzień w dłoniach ? Maybacha jakiegoś ? -) Bez przesady jest wszystko Ok, uzytkuje ten model od maja i nie mam dyskomfortu przez uchwyt, ale każdy ma inne odczucia wiec możesz miec takie wrażenie, kijek niedoszacowany w nurcie Wisły operuje gramatura od 20-30gr a i 35 g z mała gumka tez pociągnął, kupiłem dobrze bo niecałe 600zl, po sezonie będę mógł opisać dokładnie bo był dopiero 6 x ze mną, ale w tym wątku koledzy pisali i o starej seri i nowej ze jest super, kolega fachowiec oglądał go a konkretnie jakość wklejenia przelotek,ustawienie ich i cis tam jeszcze i sam był miłe zaskoczony, w końcu to masówki a nie z pracowni, ja polecam
Pzdr all.

Użytkownik PiernikTorunski edytował ten post 21 czerwiec 2014 - 16:55


#745 OFFLINE   arti24

arti24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie
  • Imię:Artur

Napisano 21 czerwiec 2014 - 18:25

w nurcie Wisły operuje gramatura od 20-30gr a i 35 g z mała gumka tez pociągnął

Widzialem na YT wedki co samochod pociągnęły ale to nie znaczy, ze sa do tego stworzone :D ..... Takze, to ze operujesz taka gramatura nie oznacza komfortowego i skutecznego lowienia a o to chyba chodzi. Fenwicki sa niedoszacowane z reguly jak wiekszosc wedek zza oceanu ale wg mnie max dla tego modelu to 25gr w porywach do 30gr w sprzyjajacych warunkach. Seria 2014 i tak jest trafniej opisana niz poprzednia, ktora ma naprawde spory zapas w stosunku do opisu.

 

Chcialbym zobaczyc skutecznosc Twoich zaciec ta wedka w nurcie Wisly z 35 gramami na koncu....

 

Pzdr



#746 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 23 czerwiec 2014 - 22:30

koledzy ma ktos moze serie hmg na 2014 rok a mianowicie model o cw 7-21 jakie wrazenia czy obsluzy glowki 12 do 20 g i riperki 8 i 10 cm bo musze cos na zeda zakupic

Cześć Damian!

 

Jak mniemam zakupiłeś u mnie tego kija HMG66MFS-2  :) Mam nadzieję, że Ci się spodoba, gdyż solidnie go zareklamowałem w rozmowie telefonicznej podpierając się na własnym doświadczeniu z tym kijem (co prawda 1-cz) którego używam prywatnie. W środę na 100% będzie u Ciebie, a więc zdaj relację z użytkowania! Pozdrawiam Kamil_Be  ;)

 

 

Panowie, gdyby ktoś szukał porady w sprawie Fenwicków, poszukiwał krzywych ugięcia itd to proszę pytać tutaj lub na PW a jak ktoś zechce na spokojnie pogadać to na PW mogę podać tel, chociaż na allegro jest podany. Postaram się codziennie tutaj zawitać i wrzucać na bieżąco fotki itd. Posiadam ich między 30 a 40 sztuk więc jest w czym wybierać. Niestety na tą chwilę nie mam serii ICE, EliteTECH SS oraz Methods. Pare castów też się znajdzie  :wub:



#747 OFFLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 23 czerwiec 2014 - 22:51

Witam,

Mój aetos do 21g pękł 2 cm od szczytowej przelotki,próbowali mnie zrobić zakładając przelotkę w pękniętym miejscu i naprawa, poinformowałem ,że się nie zgadzam i poprosiłem o wymianę na nową.Zostałem poinformowany,że bez problemu po prośbach i groźbach trwało to 3 miesiące.Wymienili mi na nową szt do 28g, ponieważ w międzyczasie kupiłem sobie nową wędkę st.Nowy aetos po przyjściu z serwisu pierwszy raz na ryby dokręcanie rękojeści do kręciła i urwał się korek na pół.

 

Także to takie przygody z moim fenwickiem aetos może to ja mam pecha sam blank fajnie przenosi brania osprzęt tytany .......................ale co to dodac pech

Mam identycznie ze swoim Aetosem(korek trzaśnięty na pół)... z tą różnicą że już taki przyszedł z serwisu :D

 

Też zostałem szczęśliwcem który miał zaszczyt połamać Aetosa :D Niestety stało się to na moje własne życzenie... jak kompletny idiota zostawiłem przynętę we wodzie i płynąłem cała na przód... niestety po drodze wpłynąłem w grążele i trzask... w sumie cała reklamacja trwała jakieś 5dni i mogłem iść nad wodę. Jestem na prawdę pod wrażeniem tego w jaki sposób KR podchodzi do klientów, jeszcze nie spotkałem się z takim znakomitym serwisem.

Tylko mam wrażenie, że podmienili mi dolnik na serwisie... taka szczelina na gwincie mocującym kołowrotek i rozerwany korek... no niemożliwe żebym tego nie zauważył wcześniej bo mocno rzuca się w oczy.

 

 

http://screenshooter...7114423/hjavqfo dla porównania, nowiutki Aetos(na górze) i ten który złamałem(na dole)

http://screenshooter...7114423/nupfxjh


Użytkownik okonilowca edytował ten post 23 czerwiec 2014 - 22:54


#748 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 23 czerwiec 2014 - 22:53

Panowie, gdyby ktoś szukał porady w sprawie Fenwicków, poszukiwał krzywych ugięcia itd to proszę pytać tutaj...

To ja mam takie pytanko może nie całkiem w temacie ale jednak w sprawie Fenwicków. Mam Irton Feather i nad wodą zauważyłem, że jedna przelotka jest pęknięta i wypadł z niej pierścień (tytanowy albo platynowy albo diamentowy, nie pamiętam dokładnie ;) ). Czy Fenwick uzna to na gwarancję czy muszę we własnym zakresie naprawiać? A jeżeli to drugie to czy mogę takową przelotkę nabyć u Ciebie?



#749 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 24 czerwiec 2014 - 06:40

Iron Feather to Fenwick? Myślałem, że Phenix.



#750 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 24 czerwiec 2014 - 09:49

Panowie używa ktoś tego HMX-C892M-F  2,7m 8-20lb 10-28gr.

Potrzebuje  dłuższego  casta pod szczupaka i się zastanawiam nad tym modelem?



#751 OFFLINE   Bachamut

Bachamut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaMiłomłyn
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Stolarski

Napisano 24 czerwiec 2014 - 15:49

no kamil dzieki za pomoc w wyborze kijka jestem strasznie podekscytowany i nie moge sie doczekac srody i pierwszych testow i jak ktos porady potrzebuje to polecam sklep fishingland z olsztyna i pytatc wlasnie o kamila zna sie na rzeczy i odpowiedzial mi na wszystkie pytania pelna profeska :)


Użytkownik Bachamut edytował ten post 24 czerwiec 2014 - 15:50


#752 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 24 czerwiec 2014 - 18:43

Iron Feather to Fenwick? Myślałem, że Phenix.

Na moim blanku nabazgrane Fenwick :)



#753 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 25 czerwiec 2014 - 12:55

Fenwick HMX Spin HMX-S862L-MF Mial ktos? Uzytkowal? Jakies informacje moze? :)

#754 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 28 czerwiec 2014 - 06:27

Fenwick HMX Spin HMX-S862L-MF Mial ktos? Uzytkowal? Jakies informacje moze? :)

 

Mam taki na sklepie. Bardzo fajny kijek nad rzekę na woblery. Pięknie się ładuje już przy wobkach około 4 - 5g. Dziś może wrzucę jego ugięcie :wub:

 

Co do Iron Feather to KR Fishing rozpatruje tylko wędziska Fenwicka w oryginałach z polskiej dystrybucji.

 

Dzięki Damian za słowa uznania! :)

 

Także obiecane foto. Pierwsze na normalnym ugięciu, drugie jak widać. W worku 1kg zanęty.

Załączone pliki


Użytkownik Kamil_Be edytował ten post 28 czerwiec 2014 - 09:20

  • wobler129 i Kuballa44 lubią to

#755 OFFLINE   Bachamut

Bachamut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaMiłomłyn
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Stolarski

Napisano 28 czerwiec 2014 - 19:22

jeszcze raz dięki kamil kijek dotar w środe i jest mega jest taki jak oczekiwalem jutro na rybki rano ide i morze sie cos uwiesi :)


  • uvex lubi to

#756 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 04 lipiec 2014 - 19:57

Kamil_Be, dzieki bardzo za fotki. :) Pomogles w wyborze. :)


  • uvex lubi to

#757 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 06 lipiec 2014 - 14:34

Nie ma sprawy!  :)



#758 OFFLINE   Shark

Shark

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 lipiec 2014 - 18:37

Panowie zastanawiam się nad zakupem Ateosa, interesuje mnie jednoskład, chciałbym max. 2m (można zrobić wyjątek, ale musi być to uzasadnione). CW jakie mnie interesuje to 3g (sporadycznie), 5g (standard), 7g (sporadycznie), 10g (bardzo wyjątkowo), guma to głównie 3". Na którym modelu będę w stanie wyczuwać każde pobicie i chciałbym by opad był widoczny na tych 5g. Czy któryś ze stajni Ateosa spełnia te kryteria ? Ktoś ma sprawdzał w takich gramaturach, potwierdza, ma jakiś filmik itp ?



#759 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 14 lipiec 2014 - 20:32

Żaden nie spełnia, od 7g dla organoleptyków, od 12g dla innych. Jak jednoskład to albo StC do 1/4 ewentualnie jakiś Phenix

#760 OFFLINE   Shark

Shark

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 lipiec 2014 - 07:51

No to skoro Fenwicki odpadają to co St. Croix-y ? Czy coś z pracowni ? Jestem w stani9e zapłacić 1100PLN za STL Bass-a więc do tej kwoty szukam wędki.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych