Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lekki uniwersał

blank kleń uniwersał

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   bencur

bencur

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 775 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Tarnowska
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Sz

Napisano 23 listopad 2015 - 13:56

nie wiem czemu ale mi osobiście bardziej leży batson lub MHX. Myśle że jest to spowodowane tym że nie lubie szybkich wędek :) a blaasy które miałem w rękach były dużo szybsze :) a i cenowo nie wychodzą aż tak dużo taniej myśle że porównywalnie do MHX


  • Paweł R. lubi to

#82 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 23 listopad 2015 - 18:16

TOMI803 widziałem :) ale szukam tych 2 konkretnych wędek o których napisałem powyżej :) ta też by wchodziła może w gre gdyby była tańsza :) doszedłem do wniosku że nie dam za używkę tyle ponieważ mhx zrobię już nowego za 650zł :)

MHX na gotowo za 650zł? :blink:

Blank 410zł z przesyłką 450

przelotki ok 120-140

korek ok 100

uchwyt policzmy najtańszy dps 27zł

zaczep + jakiś pierścionek ok 25zł

Arbor do montażu uchwytu 12zł ( no chyba ,że na taśmie papierowej to 0zł)

wychodzi ok 720zł za same komponenty a pewnie dojdą jeszcze jakieś koszty wysyłek, robotę licząc w gratisie.

Proponował bym brać trochę większą odpowiedzialność za to co się pisze bo inni użytkownicy też to czytają i zostają wprowadzani w błąd..



#83 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 23 listopad 2015 - 19:01

dał by radę w tych pieniążkach  sie zmieścić ;)

przelotki PB Hard plus fuji sic , na szczyt  - 83zł

pianka 25cm - spokojnie starczy na rękojeść dzieloną - 16zł

uchwyt 30zł

blank 450zł

arbor 8zł

 

i zostanie jeszcze na pierścionki plus uchwyt do przynęt  co wcale nie są konieczne



#84 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 23 listopad 2015 - 19:22

Idąc tą drogą to można jeszcze taniej. 

przelotki wygiąć sobie z drutu

Uchwyt nie potrzebny bo kołowrotek na taśmę można przykleić

A całą rękojeść z  drewnianego trzonka od szczotki ,ładny wygląda prawie jak korek z daleka.

To żart oczywiście.

Koszt który wyliczyłem to taki przeciętny normalnie zbudowanego kijka. Robienie kijka na siłę po najniższej linii oporu ( czyt. najtaniej jak się da) nie ma sensu bo taki kijek zawsze (no prawie zawsze) trafia na giełdę bo coś mu brak i okazuje się nie taki wspaniały jak miał być.

Jestem w stanie sobie wyobrazić jak by wyglądał taki kijek zbudowany z 25cm najtańszej pianki bez jakiegokolwiek zakończenia rękojeści i pierścieni. I powiem szczerze ,że wolał bym przyzwoicie zrobioną używkę niż taką nóweczkę nie śmiganą za przeszło 6 stówek 


  • popper lubi to

#85 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 23 listopad 2015 - 19:40


Jestem w stanie sobie wyobrazić jak by wyglądał taki kijek zbudowany z 25cm najtańszej pianki bez jakiegokolwiek zakończenia rękojeści i pierścieni. I powiem szczerze ,że wolał bym przyzwoicie zrobioną używkę niż taką nóweczkę nie śmiganą za przeszło 6 stówek 

w galerii @ yglo są kijki zbudowane z pianki , chyba nie koniecznie fuji ;) , wykończenia z nici , i wygląda to bardzo estetycznie , a przy tym blanku jeśli będzie używana żyłka , to druciaki dadzą spokojnie radę 



#86 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 23 listopad 2015 - 19:42

w galerii @ yglo są kijki zbudowane z pianki , chyba nie koniecznie fuji ;) , wykończenia z nici , i wygląda to bardzo estetycznie , a przy tym blanku jeśli będzie używana żyłka , to druciaki dadzą spokojnie radę 

Miałeś kiedyś w ręku ta piankę 25cm za 16zł?

Co do przelotek pełna zgoda można je użyć.


Użytkownik skalek-77 edytował ten post 23 listopad 2015 - 19:45


#87 OFFLINE   lukanio

lukanio

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 19:51

Idąc tą drogą to można jeszcze taniej. 

przelotki wygiąć sobie z drutu

Uchwyt nie potrzebny bo kołowrotek na taśmę można przykleić

A całą rękojeść z  drewnianego trzonka od szczotki ,ładny wygląda prawie jak korek z daleka.

To żart oczywiście.

Koszt który wyliczyłem to taki przeciętny normalnie zbudowanego kijka. Robienie kijka na siłę po najniższej linii oporu ( czyt. najtaniej jak się da) nie ma sensu bo taki kijek zawsze (no prawie zawsze) trafia na giełdę bo coś mu brak i okazuje się nie taki wspaniały jak miał być.

Jestem w stanie sobie wyobrazić jak by wyglądał taki kijek zbudowany z 25cm najtańszej pianki bez jakiegokolwiek zakończenia rękojeści i pierścieni. I powiem szczerze ,że wolał bym przyzwoicie zrobioną używkę niż taką nóweczkę nie śmiganą za przeszło 6 stówek 

W dawnych czasach miałem bacika 3m, przelotki na taśmę izolacyjną, mocowanie kołowrotka - taśma przezroczysta... i szczupaki się łowiło. A jak już siadł taki kloc 52cm to przelotki pospadały :-) Pamiętasz?



#88 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 23 listopad 2015 - 19:55

W dawnych czasach miałem bacika 3m, przelotki na taśmę izolacyjną, mocowanie kołowrotka - taśma przezroczysta... i szczupaki się łowiło. A jak już siadł taki kloc 52cm to przelotki pospadały :-) Pamiętasz?

Pamiętam. Twoją minę też :P



#89 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 23 listopad 2015 - 20:33

Miałeś kiedyś w ręku ta piankę 25cm za 16zł?

Co do przelotek pełna zgoda można je użyć.

mam tylko że kupiona w Artrod , myślę ze to to samo , jak dla mnie może być , pewnie można by użyć fuji , tak samo jak korek klasy flor a najtańszy , tylko że chodzi o koszt zbudowania kijka w określonej kwocie , i w tych komponentach będzie służył , wątpię aby się rozpadł po sezonie lub dwóch , miałem w tej piance 3 lata mhx i oprócz śladów na piance od delikatnych wgnieceń innych skutków ubocznych nie zaobserwowałem 



#90 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 23 listopad 2015 - 20:53

Nie no spoko jak mówisz ,że ta pianka jest ok. ;) Po wpisach o podobnym charakterze jak Twój zaczynam się zastanawiać nad sensem całego tego rodbuildingu.

Bez urazy :)



#91 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 23 listopad 2015 - 21:47

czyli uważasz że wszyscy którzy sprzedają tani towar w pracowniach robią z nas jeleni , i nie da się na tych komponentach zbudować wartościowego kijka ?

 


Jestem w stanie sobie wyobrazić jak by wyglądał taki kijek zbudowany z 25cm najtańszej pianki bez jakiegokolwiek zakończenia rękojeści i pierścieni. I powiem szczerze ,że wolał bym przyzwoicie zrobioną używkę niż taką nóweczkę nie śmiganą za przeszło 6 stówek 

nie musisz sobie tego wyobrażać , skoro Sam coś takiego stworzyłeś  :) 

http://jerkbait.pl/t...leczalna/page-7

bez urazy ;)


  • krzychun i strary lubią to

#92 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 24 listopad 2015 - 13:55

Nie uogólniajmy sprawy. Nie powiedziałem ,że wszystko co tanie jest złe. Sprawa dotyczy wyłącznie najtańszej pianki.

A jeżeli chodzi o zdjęcie to nie wiem jak Ty ale ja nie widzę tam najtańszej zwykłej czarnej pianki. Nie pozakańczanych elementów rekojeści i najtańszych przelotek.

Z resztą dyskusja ta nie  ma większego sensu . Ja wyraziłem swój pogląd,a niech każdy buduje swoje kijki jak chce i na czym chce.



#93 OFFLINE   tebe

tebe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 24 listopad 2015 - 16:04

MHX na gotowo za 650zł? :blink:

Blank 410zł z przesyłką 450

przelotki ok 120-140

korek ok 100

uchwyt policzmy najtańszy dps 27zł

zaczep + jakiś pierścionek ok 25zł

Arbor do montażu uchwytu 12zł ( no chyba ,że na taśmie papierowej to 0zł)

wychodzi ok 720zł za same komponenty a pewnie dojdą jeszcze jakieś koszty wysyłek, robotę licząc w gratisie.

Proponował bym brać trochę większą odpowiedzialność za to co się pisze bo inni użytkownicy też to czytają i zostają wprowadzani w błąd..

A jednak są dobrzy ludzie którzy potrafią za taką kasę zbudować wędkę i nie żądać kosmicznych pieniędzy za robociznę, a i jakość nie odbiega od topowych pracowni :)

 

Pozdrawiam !


Użytkownik tebe edytował ten post 24 listopad 2015 - 16:08


#94 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 24 listopad 2015 - 16:23

A jednak są dobrzy ludzie którzy potrafią za taką kasę zbudować wędkę i nie żądać kosmicznych pieniędzy za robociznę, a i jakość nie odbiega od topowych pracowni :)

 

Pozdrawiam !

 

Trzeba liczyc sie z tym ze pracownia jeszcze musi zaplacic podatki, zusy itp. Jak ktos robi po kolezensku, raczej tego nie placi  ;)


Użytkownik Del Toro edytował ten post 24 listopad 2015 - 16:23

  • Hubertus lubi to

#95 OFFLINE   I W

I W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaKarczew
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Wyszomirski

Napisano 24 listopad 2015 - 16:58

Pozostaje jeszcze sprawa pełnego zadowolenia z końcowego efektu. Świadomość, że można było trochę drożej i jakościowo lepiej, pozostawia pewien psychiczny dyskomfort.Przynajmniej jak tak mam .Poza kilkoma przeróbkami zrobiłem dwie wędki. W pierwszej część komponentów w wersji budżetowej i cały czas coś mi nie pasuje. Druga zrobiona z blanku Matagi, gratów Fuji , dobrego korka = pełne zadowolenie.


  • skalek-77 lubi to

#96 OFFLINE   bencur

bencur

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 775 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Tarnowska
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Sz

Napisano 24 listopad 2015 - 17:18

MHX na gotowo za 650zł? :blink:
Blank 410zł z przesyłką 450
przelotki ok 120-140
korek ok 100
uchwyt policzmy najtańszy dps 27zł
zaczep + jakiś pierścionek ok 25zł
Arbor do montażu uchwytu 12zł ( no chyba ,że na taśmie papierowej to 0zł)
wychodzi ok 720zł za same komponenty a pewnie dojdą jeszcze jakieś koszty wysyłek, robotę licząc w gratisie.
Proponował bym brać trochę większą odpowiedzialność za to co się pisze bo inni użytkownicy też to czytają i zostają wprowadzani w błąd..






Kolego nie wyssałem sobie tego z palca jeśli już tak strasznie o odpowiedzialności piszesz. Dostałem takie propozycje więc sam może będziesz bardziej odpowiedzialny i popytaj ludzi za ile zrobią Ci wędkę a później pisz takie rzeczy. Ja zdaje sobie doskonale sprawę ze jak chce się miec cos konkretnego to i więcej zapłacić trzeba
  • skalek-77 lubi to

#97 OFFLINE   bencur

bencur

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 775 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Tarnowska
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Sz

Napisano 24 listopad 2015 - 18:02

Ja nie chce najtańszego dziadostwa, jasna sprawa ale dostałem takie propozycje i ze to wcale badziew nie będzie. Nie wiem czemu taka cena nie znam sie na tym. Może ktos ma zapasy materialu kupione kiedys taniej. Widziałem wykonania wędek tych ludzi i są naprawde rewelacyjne. Na forum są znani i nie jedna wędkę zrobili. Jak będę musial dolozyc troche więcej żaden problem bo wole cos lepszego ale za taka cenę dostałem propozycje i zapewnienie ze będzie ok a czy tak będzie nie wiem zobaczymy. Tak czy siak w tej chwili jestem na etapie szukania używek. Jak nie znajdę to pomyśle nad nowa. Jesli ktos chce się wypowiedzieć albo mnie i innych w czymś uświadomić to fajnie ale jak tylko podnosić ciśnienie i udowadniać ze ktos nie ma racji to dzieki.

Użytkownik bencur edytował ten post 24 listopad 2015 - 18:09

  • skalek-77 lubi to

#98 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 28 grudzień 2017 - 22:38

Przez zime bym chcial zlozyc lekki rzeczny uniwersal do łowienia ryb malych i srednich w rzece (Narew , bug , wisla).

Założenia jakie musza byc spelnione to :

Akcja szybka (dobrze sie ladujaca) z progresywna praca (nie palowata) i nie zaden krowi ogon. Długość kija jaka biore pod uwage to 2,7 metra (taka mi pasuje).

Ryby jakie chce tym lowic to bolen, okon , klen , jaz , sredni szczupak

Przynety to gumy typu keitech 2 oraz 3 cale na glowkach maks 7 gram , woblery od smuzakow po wobki typu minnow do 7 cm maks , obroty do nr 2

Szukam czegos o cw do okolo 15 gram maksymalnie ale zeby ogarnelo wszystkie ww oczekiwania raczej coś maksymalnie 12 lb ,( preferuje.plynne ugiecie blanku do samego dolnika) proporcjonalnie do przyrostu mocy

Powyzej od 10 do 40 gram mam juz kije ktore ogarna resztę.

Zalezy mi rowniez aby przy komfortowym lowieniu na ww przynety w ww rzekach kij nie gial sie w nurcie do polowy jak klusek.

Założenia ciezkie ale moze sie uda cos ogarnac.

Pozdrawiam

Użytkownik Szerman edytował ten post 28 grudzień 2017 - 22:41


#99 OFFLINE   Kostek Kleń

Kostek Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaKartno/Lubuska Odra

Napisano 28 grudzień 2017 - 22:46

Osobiście polecam Talona VI+ posiadam wersje 3,05m na minimach o cw 14g. Łowie na Odrze od wspomnianych smużaków przez głębiej schodzące SDR kończąc na boleńówkach. Pociągnie bez problemu i 3 cale predatora na 7g główce. Praca może nie jest w pełni parabol, delikatna szczytówka pięknie ładuje malutkie wobki a w dolniku jest mięso łowię przy użyciu żyłki 0,20, żeby uzyskać pełne ugięcie kija trzeba przyłożyć trochę siły. Bez problemu hamuje brzany i bolki nie boi się przyłowów.

 

Pozdrawiam


Użytkownik Kostek Kleń edytował ten post 28 grudzień 2017 - 22:47


#100 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 28 grudzień 2017 - 23:07

O to to wlasnie chodzi. A wystepuje ten blank w krotszej wersji?





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, kleń, uniwersał

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych