Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki, itd. - samochód na ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4171 odpowiedzi w tym temacie

#2161 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 luty 2020 - 17:49

U mnie niestety nie ma żadnych zaślepek (Jeep Cherokee XJ) chyba producent wyszedł z założenia ,że kierowca ma się trzymać kierownicy ;)

Ja właśnie podjąłem decyzję o zakupie WK :D  Miałem problem z dojechaniem z przyczepą do zbiornika wodnego - teraz sobie przyciągnę zbiornik wodny do przyczepy :D



#2162 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 13 luty 2020 - 23:21

U mnie niestety nie ma żadnych zaślepek (Jeep Cherokee XJ) chyba producent wyszedł z założenia ,że kierowca ma się trzymać kierownicy ;)

Nalewator, jaki to model tej zacnej maszyny? :wub:

 

Ja właśnie podjąłem decyzję o zakupie WK :D  Miałem problem z dojechaniem z przyczepą do zbiornika wodnego - teraz sobie przyciągnę zbiornik wodny do przyczepy :D

Kruz, kiedyś słyszałem, że WK, to już Chińska produkcja, więc przed chwilą sprawdziłem w Wiki i niby nie. :)​ 



#2163 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 luty 2020 - 07:12

Nalewator, jaki to model tej zacnej maszyny? :wub:

Kruz, kiedyś słyszałem, że WK, to już Chińska produkcja, więc przed chwilą sprawdziłem w Wiki i niby nie. :)



Kumpel kupil ze dwa lata temu i bardzo zadowolony. Jestem juz po slowie z jakims sprzedajacym i we wtorek mam wszystko dograc.
Kupuje go tylko do ciagania lodki i moze za jakis czas zaczne przerabiac pod lekki off road. Mam nadzieje, ze bedzie ok
  • SID lubi to

#2164 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 14 luty 2020 - 12:57

Nalewator, jaki to model tej zacnej maszyny? :wub:

 

 

Załączony plik  Zdjęcie0874.jpg   91,99 KB   27 Ilość pobrań

 

4.0 + podtlenek LPG ;)



#2165 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 14 luty 2020 - 13:05

Te silniki 4.0L byly bardzo udane.   :good:



#2166 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 14 luty 2020 - 16:21

Te silniki 4.0L byly bardzo udane.   :good:

To prawda i w tym modelu jest nawet żwawy.



#2167 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 14 luty 2020 - 16:32

Mógby ktoś z kolegów skrobnąć kilka zdań na temat Mazdy CX-5, tylko benzyna i skrzynia manual. Również proszę o kilka zdań na temat Insigni, też benzyna i manual. Modele z lat 2014-2016. Jakie silniki w tych autach są godne zainteresowania?


Użytkownik Artek edytował ten post 14 luty 2020 - 16:35


#2168 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 14 luty 2020 - 18:57

A jak bierzesz więcej i zostawiasz np. w pokrowcach to sądzisz, że wtedy są lepiej zabezpieczone ? Mają zayebać to zayebią i nic Cię przed tym nie uchroni.

Zapasową wędkę przykrywam roletą, żaden ciekawski nie ma pojęcia, czy coś jest w bagażniku. A włamywać się tylko po to, by sprawdzić czy bagażnik jest pusty czy nie, to się raczej rzadko zdarza.

Jeśli łowię z brzegu, to nie uwiązuję się na dystans zasięgu wzroku od auta, idę gdzie mam ochotę nie zważając na auto. Ale skoro podwieszonych wędek nie kradną, to jest nadzieja w tym narodzie!


  • S.N. lubi to

#2169 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 14 luty 2020 - 20:21

Gorzej jak ukradna cale auto :)



#2170 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2890 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 17 luty 2020 - 09:51

W końcu udało mi się kupić samochód. W sumie szukanie takiego rybowo-wspinaczkowo-rodzinnego wozidełka zacząłem jakoś od sierpnia (a nawet dużo wcześniej, ale po drodze Focus z 2001 był już u krańca życia, więc na szybko kupiliśmy Clio Grandtour z 2014, notabene super autko w swojej klasie).

Jak już pisałem, liczyłem na zakup Volvo XC70, ale właściwie nie było szans na fajny egzemplarz w zadowalającej cenie (jak już było coś pewnego to powyżej 70k pln...). Potem przestawiłem się na szukanie Outlandera z rocznika 2010-2012, bo i cenowo i z popularnością modelu jest znacznie lepiej. Po obejrzeniu kilku 'niepewnych' egzemplarzy już powoli traciłem nadzieję, ale w końcu jednak wyczekałem - pierwszy właściciel, z łódzkiego salonu, wszystko serwisowane na bieżąco, przebieg niecałe 123tys., jednostka napędowa dokładnie, jak szukałem, reszta wyposażenia zresztą też właściwie taka jak chciałem. W szoku byłem, bo dostałem całą teczkę papierów z fakturami za zakup nawet piór wycieraczek. Dwa incydenty drogowe (otarcie tylnych drzwi i stłuczenie grila) nie z winy właściciela naprawione w ASO z OC sprawcy i udokumentowane zdjęciami i fakturami.
Jedynie muszę kupić opony, bo oba komplety na wykończeniu. Cena nie do końca rewelacyjna, ale za tak pewny samochód byłem w stanie przepłacić.
Jednak da się trafić na pewny egzemplarz od uczciwego sprzedawcy tylko trzeba wyczekać.


#2171 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 luty 2020 - 14:04

 

...ale za tak pewny samochód byłem w stanie przepłacić.

 

A mi się wydaje, że nie przepłaciłeś. Pewne i zadbane samochody z rynku wtórnego nie są tanie i im szybciej się z tym pogodzimy tym lepiej dla nas.


  • Marcyś, SID i MarCinFin lubią to

#2172 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2890 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 17 luty 2020 - 14:28

Podoba mi się Twoje wytłumaczenie ;)

#2173 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 luty 2020 - 14:49

Podoba mi się Twoje wytłumaczenie ;)

Chyba, że kupiłeś w cenie salonowej to wtedy zmienia postać rzeczy...:)



#2174 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 17 luty 2020 - 19:37

Z którym silnikiem?
Jak będziesz sprzedawać daj znać :)

#2175 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 luty 2020 - 20:06

 

W końcu udało mi się kupić samochód. W sumie szukanie takiego rybowo-wspinaczkowo-rodzinnego wozidełka zacząłem jakoś od sierpnia (a nawet dużo wcześniej, ale po drodze Focus z 2001 był już u krańca życia, więc na szybko kupiliśmy Clio Grandtour z 2014, notabene super autko w swojej klasie).

Jak już pisałem, liczyłem na zakup Volvo XC70, ale właściwie nie było szans na fajny egzemplarz w zadowalającej cenie (jak już było coś pewnego to powyżej 70k pln...). Potem przestawiłem się na szukanie Outlandera z rocznika 2010-2012, bo i cenowo i z popularnością modelu jest znacznie lepiej. Po obejrzeniu kilku 'niepewnych' egzemplarzy już powoli traciłem nadzieję, ale w końcu jednak wyczekałem - pierwszy właściciel, z łódzkiego salonu, wszystko serwisowane na bieżąco, przebieg niecałe 123tys., jednostka napędowa dokładnie, jak szukałem, reszta wyposażenia zresztą też właściwie taka jak chciałem. W szoku byłem, bo dostałem całą teczkę papierów z fakturami za zakup nawet piór wycieraczek. Dwa incydenty drogowe (otarcie tylnych drzwi i stłuczenie grila) nie z winy właściciela naprawione w ASO z OC sprawcy i udokumentowane zdjęciami i fakturami.
Jedynie muszę kupić opony, bo oba komplety na wykończeniu. Cena nie do końca rewelacyjna, ale za tak pewny samochód byłem w stanie przepłacić.
Jednak da się trafić na pewny egzemplarz od uczciwego sprzedawcy tylko trzeba wyczekać.

 

Kamil wyższa cena jest za spokój i mniejsze wydatki podczas eksploatacji, utraty bezcennego zdrowia nie wspomnę :) .

Nie ma nic za darmo, tanie okazje to drogie okazje.


  • Pumba lubi to

#2176 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 17 luty 2020 - 20:22

Józek bardzo trafnie to ująłeś. :)



#2177 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 17 luty 2020 - 21:11

Sprzedałem toyotę Avensis 2.2 dtec 2005 rok za 16 tysięcy pomimo innych tańszych ogłoszeń 140 k przebiegu (prawdziwego) ja byłem drugim właścicielem . W aucie wszystkie wymiany robione na bieżąco włącznie z regeneracją xenonów awarji nie było . Poszła od razu A w rodzinie marudzili że drogo. Jechał do mnie gościu ponad 300 km i umówione było że jeśli coś nie tak z autem to oddam mu kasę za paliwo , sprawdził czujnikiem i nawet na przegląd nie chciał jechać. To auto to była okazja.

Użytkownik Robert.B edytował ten post 17 luty 2020 - 21:15


#2178 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2890 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 17 luty 2020 - 21:27

Z którym silnikiem?
Jak będziesz sprzedawać daj znać :)

 

2.2 DID MIVEC - zależało mi na 4x4, a nie chciałem jednostki z VW, więc możliwy wybór był tylko jeden.

Absolutnie nie wyobrażam sobie, żebym miał się go pozbywać ;) a mojej narzeczonej chyba jeszcze bardziej się podoba niż mi ;)

 

 

Kamil wyższa cena jest za spokój i mniejsze wydatki podczas eksploatacji, utraty bezcennego zdrowia nie wspomnę :) .

Nie ma nic za darmo, tanie okazje to drogie okazje.

 

Dokładnie tak samo sobie tłumaczę :) wolałem pewny egzemplarz drożej niż potem co chwila coś naprawiać.


  • Jozi lubi to

#2179 OFFLINE   katystopej

katystopej

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaMysłowice
  • Imię:Rafał

Napisano 20 luty 2020 - 10:58

Czemu nie chciałeś TDIka od Vaga ? Mieć jest bardzo fajny, dopóki nie zacznie się sypać, części nie dostaniesz wszędzie na już, a dodatkowo ma problem w wałkami wyrównoważającymi, ale da się je wywalić i jeździć bez nich ;) Niech służy, ja mam przedlifta 2.2 156km z prawie max wyposażeniem.

#2180 OFFLINE   krzysju

krzysju

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 20 luty 2020 - 15:03

Wrzucę temat trochę z innej beczki.

 

Ostatnio trafiłem na kontrolę spalin  i miałem problemy - przekroczone CO 2 razy  , reszta w normie.

Byłby mandat  ale byli łaskawi panowie z kogutem.

 

Katalizator jest w proszku i planuję jego wymianę.

Teraz pytanie  czy te zamienniki katalizatorów dostępne  na ALEDrogo  od 350 pln do 600 (Magnaflowsą  dobrą alternatywą  dla wysłużonej Vitarki ?

 

Uprzedzam  żę, jestem zdecydowany na jego wymianę  , tylko szukam jakiś wskazówek od kolegów co podążyli już  ta drogą.

 

Wolę to zrobić   niż znowu mieć problemy  i mandat 500 PLUS  :) i  na ewentualnym przeglądzie technicznym


Użytkownik krzysju edytował ten post 20 luty 2020 - 15:03





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych