Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki, itd. - samochód na ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4226 odpowiedzi w tym temacie

#2241 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 10 maj 2020 - 18:53

Miało być lajtowo i było 😈.

Załączone pliki


  • M a r a s lubi to

#2242 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 10 maj 2020 - 18:57

Złapał wody przez filtr powietrza ?



#2243 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 10 maj 2020 - 19:08

Tak a kolega pierwszy raz przejeżdzał przez wodę i z wrażenia próbował jeszcze zapalić silnik. Za tydzień będzie jeździć jak zła i obowiązkowo kibel rura. Wlot powietrza jest bardzo nisko ,trzeba to poprawić.

#2244 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 10 maj 2020 - 19:32

Snorkel czy jakaś "rzeźba" :)  



#2245 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 10 maj 2020 - 19:41

Zdecydowanie rzeźba do tego nic nie ma. A jak by był w oryginale to podwajasz wartość auta.
  • M a r a s lubi to

#2246 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 13 maj 2020 - 14:07

Mam do was pytane, jak narazie wozilem ze soba ponton na przyczepie nie mialem do dzis zadnych problemow z wyciaganiem zestawu z wody, dno raczej piaszczyste.

W tym roku bede mial zestaw z lodzia na przyczepie roznica bedzie napewno w wadze tego co na przyczepie, ponton  max 100kg z silnikiem itp.  lodz ok 180kg ze sprzetem.

Czy bedzie to spora roznica w wyciaganiu zestawu przy takim wzroscie wagi ?

Dodam ze jezdze PEUGEOT 3008  Hybrid4,  jak narazie nie mialem z nim zadnych problemow nawet jak byl 4 kolami na piasku, ale waga teraz bedzie zdecydowanie wieksza.



#2247 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1119 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 13 maj 2020 - 17:30

Moim zdaniem to nieduża różnica w wadze. Ale to raczej wróżenie z gwiazd, wszystko zależy od slipu i warunków na nim panujących. Sam wiesz najlepiej w jakich miejscach się wodujesz...



#2248 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 13 maj 2020 - 17:34

Mam do was pytane, jak narazie wozilem ze soba ponton na przyczepie nie mialem do dzis zadnych problemow z wyciaganiem zestawu z wody, dno raczej piaszczyste.
W tym roku bede mial zestaw z lodzia na przyczepie roznica bedzie napewno w wadze tego co na przyczepie, ponton max 100kg z silnikiem itp. lodz ok 180kg ze sprzetem.
Czy bedzie to spora roznica w wyciaganiu zestawu przy takim wzroscie wagi ?
Dodam ze jezdze PEUGEOT 3008 Hybrid4, jak narazie nie mialem z nim zadnych problemow nawet jak byl 4 kolami na piasku, ale waga teraz bedzie zdecydowanie wieksza.

Ja po zmianie mam lżej wodować łódkę 3,50 niż gumiak 3,30...

Użytkownik Sławek77 edytował ten post 13 maj 2020 - 17:34


#2249 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 14 maj 2020 - 07:36

Moim zdaniem to nieduża różnica w wadze. Ale to raczej wróżenie z gwiazd, wszystko zależy od slipu i warunków na nim panujących. Sam wiesz najlepiej w jakich miejscach się wodujesz...

Tak, jesli ktos ma normalny slip jakis utwardzony to pewnie nie bedzie roznicy, ja niestety mam slipy raczej dzikie z wjazdem do wody z typowym piasekie plazowym lub zwykla ziemia brzegowa.

Pytam bo myslalem ze bedzie ktos tutaj kto ma podobne warunki i przesiadl sie z gumiaka na lodz i ma jakies doswiadczenia.  



#2250 ONLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 14 maj 2020 - 07:41

Nie znam 3008 ale to jest chyba hybryda z dopędzanym elektrycznie tyłem? Podobnym jechałem i reakcja elektrycznego tyłu jest bardzo dobra, nie sądzę żebyś miał problemy. 



#2251 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 14 maj 2020 - 07:41

Tak, jesli ktos ma normalny slip jakis utwardzony to pewnie nie bedzie roznicy, ja niestety mam slipy raczej dzikie z wjazdem do wody z typowym piasekie plazowym lub zwykla ziemia brzegowa.

Pytam bo myslalem ze bedzie ktos tutaj kto ma podobne warunki i przesiadl sie z gumiaka na lodz i ma jakies doswiadczenia.  

Na suchym jak nie będzie ślisko i grząsko powinieneś dać radę, ale jak popada lub będzie bardziej stromo to tego nie dowiesz się od nikogo póki sam nie spróbujesz :D  :D  :D  :D . Najwyżej dowiedz się o numer telefonu do pana z traktorem  :lol:  :lol:


  • De'Ptak lubi to

#2252 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 22 maj 2020 - 22:58

Nie znam 3008 ale to jest chyba hybryda z dopędzanym elektrycznie tyłem? Podobnym jechałem i reakcja elektrycznego tyłu jest bardzo dobra, nie sądzę żebyś miał problemy.


Dziś wyjechałem zestawem 4m riverfox405 Peugeot 3008 Hybrid4, na mój jeden z najlepszych dzikich slipów wcześniej tu nie było żadnych problemów z zestawem gumiaka nawet jak wiechałem po zanurzenie wtyczki od przyczepy.
Niestety muszę stwierdzić że z zestawem z łodzią nie dałem rady, to znaczy nie wyciągnolem jej kolami tylnymi wjechałem z ok 1m do wody i nie był swstanie wyciągnąć zestawu mimo ze kręcił 4ema kołami nie chciałem dłużej tego testować, odczepielm pojechałem kawałek i wyciągnolem linką za koło podporowe które praktyczni orało ziemię a nie toczyło.
Jutro przetestuje nie wjeżdżając do wody tylnymi kolami.
Zastanawiam się czy jakimś większym SUVem np. RAV4 czy Mitsubishi Outlander itp. Po wjechaniu do wody dały by rade wyciągnąć zestaw.

#2253 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 23 maj 2020 - 05:45

Myślę że auta które wymieniłeś na standardowych oponach też by nie dały rady

#2254 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 23 maj 2020 - 07:04

... jeżdżę od bardzo dawna RAV "czwórkami" w wer. III  i nie mam problemu z wodowaniem , a czasami trzeba wjechać 4 kołami do wody , piachu , a i czasami błotka  ;) jak dotąd nie potrzebowałem pomocy  :) choć naprawdę bywało nie łatwo ...  :rolleyes:

 

.... do HARDKORU i EXTREMY - to one się nie nadają bo i do tego nie były stworzone  B)  , ale myślę , że spokojnie dają radę w lekkim terenie  :) ... i jeszcze jedno :  bele nie automat !!!!  B) ... chyba , że do miasta ...


Użytkownik miramar69 edytował ten post 23 maj 2020 - 07:20


#2255 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 23 maj 2020 - 08:11

... jeżdżę od bardzo dawna RAV "czwórkami" w wer. III  i nie mam problemu z wodowaniem , a czasami trzeba wjechać 4 kołami do wody , piachu , a i czasami błotka  ;) jak dotąd nie potrzebowałem pomocy  :) choć naprawdę bywało nie łatwo ...  :rolleyes:

 

.... do HARDKORU i EXTREMY - to one się nie nadają bo i do tego nie były stworzone  B)  , ale myślę , że spokojnie dają radę w lekkim terenie  :) ... i jeszcze jedno :  bele nie automat !!!!  B) ... chyba , że do miasta ...

Od 12 lat jeżdżę automatami, większość aut w rodzinie to SUV-y z automatem. CRV 2gen , Grand Vitara 2-gen , ML W163. Wszystko na cywilnych oponach. Nigdy nie miałem większych problemów wyciągania zestawu. Nawet z 2 osiami pędnymi w wodzie, na mokrym slipie, błocie, piachu itd.
Wiadomo że wszystko w granicy zdrowego rozsądku.

Dodam że najprzyjemniej jeździło mi się CRV 2 gen (z przyczepą już tak lekko nie jeździ ) i Grand Vitarą 2 gen w wersji USA ( 2.7L V6 174KM - tutaj odlotu niby też nie było ,ale elastyczność i zdolności terenowe rekompensują baaardzo dużo).

ML W163 V8 Diesel daje wiele radochy, ale trzeba się liczyć z tym że to już wiekowe auta i jak się zepsuje elektronika może słono kosztować - holowanie auto lawety czy czegokolwiek nie robi większego wrażenia na samochodzie - chyba że będzie to sporej wielkości Camping ...


  • nalewator, Marcyś i Janusz1966 lubią to

#2256 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 23 maj 2020 - 08:42

... jeżdżę od bardzo dawna RAV "czwórkami" w wer. III i nie mam problemu z wodowaniem , a czasami trzeba wjechać 4 kołami do wody , piachu , a i czasami błotka ;) jak dotąd nie potrzebowałem pomocy :) choć naprawdę bywało nie łatwo ... :rolleyes:

.... do HARDKORU i EXTREMY - to one się nie nadają bo i do tego nie były stworzone B) , ale myślę , że spokojnie dają radę w lekkim terenie :) ... i jeszcze jedno : bele nie automat !!!! B) ... chyba , że do miasta ...


Witaj, te autka sa napewno troche cięższe, jakie opony miałeś, mój slip to piaszczysta plaża wyjazd od lini wody od górke jakies 15 moze 20 stopni z czarna ziemia bez trawy poprostu piach z ziemia.
Aktualnie mialem zimowe opony co niby powinno buc lepiej , dzis zmieniam na letnie zobacze czy bedzie roznica, ale nie wjadę do wody kołami.
Przyznam ze liczyłem ze da rade.

Dlaczego nie automat, co złego jest w automacie?

#2257 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 23 maj 2020 - 09:04

Witaj, te autka sa napewno troche cięższe, jakie opony miałeś, mój slip to piaszczysta plaża wyjazd od lini wody od górke jakies 15 moze 20 stopni z czarna ziemia bez trawy poprostu piach z ziemia.
Aktualnie mialem zimowe opony co niby powinno buc lepiej , dzis zmieniam na letnie zobacze czy bedzie roznica, ale nie wjadę do wody kołami.
Przyznam ze liczyłem ze da rade.

Dlaczego nie automat, co złego jest w automacie?

Cywilne opony, W jednym Kormoran Summer SUV, Vredestein Quatrac (wielosezonowe). Wiadomo że jak popada deszcze , na mokrej trawie każde auto zaboksuje. Na śliskim slipie z glonami też nie ma co oczekiwać.
Większa masa auta ma swoje wady i zalety - zależy od warunków w jakie się pchamy... Czasem większa masa w sypkim terenie to plus a czasami krzyż na drogę... Do tego dochodzi masa przyczepy ,rodzaj napędu jaki mamy w aucie, pochylenie terenu i warunki atmosferyczne.... Nie mówiąc o rodzaju opon i ciśnieniu powietrza w oponach w ekstremalnych warunkach terenowych....


Użytkownik cabage edytował ten post 23 maj 2020 - 09:05


#2258 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 23 maj 2020 - 09:08

Dziś wyjechałem zestawem 4m riverfox405 Peugeot 3008 Hybrid4, na mój jeden z najlepszych dzikich slipów wcześniej tu nie było żadnych problemów z zestawem gumiaka nawet jak wiechałem po zanurzenie wtyczki od przyczepy.
Niestety muszę stwierdzić że z zestawem z łodzią nie dałem rady, to znaczy nie wyciągnolem jej kolami tylnymi wjechałem z ok 1m do wody i nie był swstanie wyciągnąć zestawu mimo ze kręcił 4ema kołami nie chciałem dłużej tego testować, odczepielm pojechałem kawałek i wyciągnolem linką za koło podporowe które praktyczni orało ziemię a nie toczyło.
Jutro przetestuje nie wjeżdżając do wody tylnymi kolami.
Zastanawiam się czy jakimś większym SUVem np. RAV4 czy Mitsubishi Outlander itp. Po wjechaniu do wody dały by rade wyciągnąć zestaw.

 

Po prostu brakło trakcji. Może trochę większa masa by pomogła a na pewno At-ki przynajmniej. Tyle że to tak naprawdę kombi i na AT? :(



#2259 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 23 maj 2020 - 10:07

Nie jeżdżę na typowych letnich kołach , raczej na oponach dedykowanych do SUV - głównie na YOKOHAMIE .

Trochę głośniejsze niż nie jedne , za to dużo lamelek i grubszy bieżnik robią robotę ; nie muszę się tak szybko przestawiać na zimówki i właśnie w piasku i błotku bardzo pomocne.... ;)



#2260 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 23 maj 2020 - 10:13

... a tak naprawie , to oprócz sprzętu jakim dysponujemy potrzeba jest trochę praktyki i wprawy ... bo jak nie raz , nie dwa - patrzę co niektórzy potrafią wyczyniać na slipach pomimo naprawdę niezłych możliwości które daje im ich samochód .... to MAAKRA !!!  :D  :rolleyes:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

2 użytkowników, 0 gości, 1 anonimowych


    AdrianMa, Konstanty