Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki, itd. - samochód na ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4232 odpowiedzi w tym temacie

#2441 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 10 listopad 2020 - 23:49

Jadę jutro oglądać grand vitarę II 2.0 Pb+Lpg. Na coś szczególnie zwrócić uwagę w tym modelu ? Jadę bez ciśnienia, mam blisko, pomyślałem, że warto obejrzeć. Chociaż w serduszku gra mi boxer :D ale ciężko o zdrowego legacy lub forka do 20000 :(

A więc:

- Posłuchaj czy nie dzwoni kat na zimnym - na wolnych obrotach zaraz po uruchomieniu silnika, tak w ogóle ten silnik (2.0) uwielbia pić olej.
- Sprawdź czy "Rudy" nie zagląda pod uszczelki w drzwiach , szczególnie w tylnych drzwiach w górnej części drzwi.

- jeśli automat to sprawdź kolor w skrzyni biegów ( powinien być ciemno malinowy)

- sprawdź czy listwą dachową lub na miejscu zgrzewu w klapie bagażnika nie dostaje się woda pod wykładzinę w bagażniku - uwielbiają przeciekać i potrafi się nazbierać pół wiadra wody.

- z kolejnych usterek to awaryjna pompa ABS - jednorazowa regeneracja załatwi sprawę na wieki. 

 

W zasadzie to by było na tyle. Auto samo w sobie bardzo dobre, słabo zabezpieczone na korozję i 2.0 nie nadaje się do holowania łódki. Na pusto ten silnik ledwo daje radę z samym sobą  i sporo pali, a z łódką to on już w ogóle nie jedzie :) :)

Diesla unikaj bo to dość awaryjne jednostki + felerny DPF.

Godne polecenia silniki to : 2.4 , 2.7 V6 oraz Oplowski 3.2 V6
 


Użytkownik cabage edytował ten post 10 listopad 2020 - 23:49

  • thug, SID i M a r a s lubią to

#2442 OFFLINE   damianb

damianb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaGryfice
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Bogdan

Napisano 11 listopad 2020 - 18:58

Potrzebuję auta do ciągania Łodzi i do wypraw solo. Auto musi mieć koniecznie napęd 4x4. Najlepiej stały.

Głównie mam na myśli Subaru Forester 1 generacji. 2.0 benzyna z turbo lub bez.
Jedyny mankament to blacharka w tym aucie, ale to najmniejszy problem ze względu na charakter pracy.
Jest to typ auta jaki potrzebuje. Do tego dodałabym jakiś lift zawieszenia i opony AT lub MT
Może macie coś na sprzedaż lub do polecenia. Auto ma być tanie, będzie jako 3 w posiadaniu i tylko wędkarsko.

Załączone pliki


Użytkownik damianb edytował ten post 11 listopad 2020 - 18:58


#2443 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 11 listopad 2020 - 20:09

Legasia kombi mam na sprzedaż BPIV 2.0 163KM, 2005r. Tylko kierownica nie po naszej stronie niestety 🙄

#2444 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1120 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 11 listopad 2020 - 20:40

damianb nie bagatelizuj stanu blacharskiego, estetyka to nie wszystko. W forku potrafią wpaść tylne amortyzatory do bagażnika ;)
Wiem co mówię, bo mój już słabo wygląda pod tym względem, szukam następcy.
Auto samo w sobie świetne.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

#2445 OFFLINE   damianb

damianb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaGryfice
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Bogdan

Napisano 11 listopad 2020 - 20:58

Wiem, że kielichy to ich słaba strona, jak i blacharka
Ale pracuje na codzień na blacharni w autoryzowanym serwisie więc chłopaki problem pomaga ogarnąć. Facynuje mnie ten samochód, a jego właściwości terenowe są wprost pod moje oczekiwania
  • thug lubi to

#2446 OFFLINE   hanz

hanz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 287 postów
  • Lokalizacjamałopolskie
  • Imię:Marcin

Napisano 11 listopad 2020 - 21:46

A napiszcie coś koledzy o tych Forester ach coś więcej. Jak to w terenie daje rade? Błoto, koleiny takie standardowe drogi dojazdowe do rzeki... Czy w budżecie powiedzmy 15-20 jest sens szukać? I z tym gazem... Czytałem że te silniki przy dużych przebiegach w gazie potrafią sprawiać problemy... Cóż z zaworami chyba. Szukam właśnie auta i w zasadzie poluje na vitare ale tu Forester jakoś bardziej ucywilizowany i może czasem do pracy by mnie zawiózł :) nie tylko na ryby.

Użytkownik hanz edytował ten post 11 listopad 2020 - 21:47


#2447 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1120 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 11 listopad 2020 - 22:03

Jeśli chodzi o współpracę silników wolnossących Subaru z LPG to nie ma problemów, ale zawory regulować trzeba co 25-30 tysięcy km. Może nie tyle regulować, co kontrolować.
W terenie dzielny, ale trzeba pamiętać że nie ma blokad. I prześwit też niewielki. Za 15-20tysi. można próbować szukać drugiej generacji (SG) ale będzie trudno w tej cenie. A z rdzą podobne problemy jak w starszym modelu.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik thug edytował ten post 11 listopad 2020 - 22:11


#2448 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 12 listopad 2020 - 08:48

W tej kasie może pajero pinin? Terenowo dzielny, reduktor blokady, na at lub mt dobrze jedzie,sam szukam (mam sj xt 18my w forku) ale opony szosowe , w terenie dzielny ale opony musiałbym zmieniać co chwile. starsze forki jednak maja duże problemy z kielichami z tylu, zawsze trzeba to sprawdzać, 2,0 125km ma reduktor ,potem model od 2008 ten 150km manual tez ma.jeździłem tez terrano 2,7td mega mocne mosty reduktor blokady,idzie po błocie jak dzik! Ja szukam zdrowego pinina benzyny lub terrano 2,7td. Może ktoś z kolegów posiada?

Użytkownik hasior edytował ten post 12 listopad 2020 - 08:48


#2449 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 12 listopad 2020 - 09:06

Przemek jest ciekawy na znanym portalu aukcyjnym. Import z Holandii, zerknij.



#2450 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 382 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 12 listopad 2020 - 12:24

Posiadam Forestera 2.5 wolnossaka jeżdżę nim na ryby i do pracy. Dojazd nad Bug średni teren bez problemu sobie radzi a jeżdżę z przyczepką bagarzową na której leży ponton 330 cm. LPG w tym aucie b/u. Mój kolega sprzedaje 2.5 wolnossaka w automacie stan blach dobry + , kielichy ok bez lpg.

#2451 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2420 postów

Napisano 12 listopad 2020 - 12:30

To chyba nawet lepiej, bi instalacje gazowe z drugiej ręki są bardzo różnie wykonane/serwisowane

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

#2452 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 12 listopad 2020 - 12:50

Miałem Subaru Forestera I.

W teren super, na dobrych oponkach wjeżdżał zawsze tam gdzie chciałem, nie tylko w lekkim teranie.

Ciągałem nim przyczepę z Semperem 440, demonem nie był ale dawał radę (2.0 125KM)

Reduktor fajna sprawa jak zjedzie się z przyczepą z asfaltu.

Jeździłem nim kilka lat, zero awarii (prócz czujnika Abs, 30zł), zero brania oleju itp.

Trzeba się nim nauczyć jeździć bo łatwo można spalić w nim sprzęgło (ciężki teren)

 

Z minusów, to małe auto i tak jak koledzy pisali trzeba uważać na rudą.

Miałem dziada gazować (12-13l Pb na 100km.) ale go skasowałem i teraz jeżdżę czym innym.

Szkoda, bo bardzo dobrze go wspominam i pewnie kiedyś wrócę do tematu.



#2453 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 12 listopad 2020 - 12:58

To chyba nawet lepiej, bi instalacje gazowe z drugiej ręki są bardzo różnie wykonane/serwisowane

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Czyli LPG od innych są złe, ale jak sami założymy to dobre? Instalacje tak jak i auto są do sprawdzenia :) 


  • nalewator lubi to

#2454 OFFLINE   hanz

hanz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 287 postów
  • Lokalizacjamałopolskie
  • Imię:Marcin

Napisano 13 listopad 2020 - 09:08

W tej kasie może pajero pinin? Terenowo dzielny, reduktor blokady, na at lub mt dobrze jedzie...

Tylko to o czym piszesz dostajesz w silniku 1.8gdi a to panie kolego to już chyba historia jeśli chodzi o utrzymanie. Jak trafisz dobry egzemplarz to ok, ale zdecydowanie więcej jest tych z problemami a te silniki tanie ani proste w naprawach nie są. Sam myślałem o pininie ale jak przeczytałem kilka stron na forum mitsubishi to płakałem razem z właścicielami opisującymi problemy. Jak masz dobrego mechanika co się tego silnika nie boi to tylko brać.

#2455 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 13 listopad 2020 - 12:54

Jeździłem raz, dzielny był lekki i mocny, nie szperałem aż tak dużo o silnikach, myślałem o 2 litrowym benzyniaku i tu tak źle nie wypadał ?, ale jak serce słabe to faktycznie, może zniechęcić.

U mnie byłby to trzeci samochód tylko na ryby, ale myślę ,że wolałbym jak każdy uniknąć awarii szczególnie z przyczepka i gratami na pace.

w przyszłym tygodniu oglądam Terrano, zobaczymy...



#2456 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 13 listopad 2020 - 16:05

Kolega ma pininn, zawsze coś tam się dzieje ale wiekowy już jest.



Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

#2457 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1120 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 13 listopad 2020 - 16:10

Też kiedyś się przymierzałem, jeszcze przed zakupem forka. Z minusów to pamiętam rdzę, silniki gdi i słabe łożyska w kołach :)

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

#2458 OFFLINE   hanz

hanz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 287 postów
  • Lokalizacjamałopolskie
  • Imię:Marcin

Napisano 13 listopad 2020 - 17:03

Ja to jednak w vitare pójdę. Małe, proste i nie bardzo ma się co psuć. Komfort średni ale ciężko w moim budżecie ogarnąć żeby było tanio,dobrze i wygodnie...przyczepki nie będę ciągał więc to mi odpada.... Największy problem jaki widzę to rdza. Oglądałem już kilka i jak zdrowa rama to buda jak po dachowaniu, jak wygląda przystępnie to rama zardzewiala że śrubokretem dziury można robic...

#2459 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 14 listopad 2020 - 10:07

Hej ja mam Forestera II, 2.0 wolnossacy. Używam go głównie na ryby i ciągania łodzi. Jeszcze żona jeździ do pracy lub dziećmi do przedszkola. Kupiłem w lutym, już ma przelatane i mnie ponad 15 k i złego słowa nie powiem. Auto dzielne terenowo, zupełnie wystarczajaco do naszej pasji. Ja go dodatkowo podniosłem i założyłem opony terenowe R/T, finalnie poszedł około 7-8 cm w górę, ciężko go teraz zatrzymać w terenie. Najlepiej szukać forka II przedlifta lub I, wolnossaka 2.0 lub 2.5 SOHC. Dobrze znoszą gaz i eksploatacyja nie zniszczy portfela, regulacja na śrubki bez wyciągania silnika koszt około 400 zł. Oleju mi nie pije. W forku II po lifcie czyli silniku DOHC koszty regulacji wzrastają, utrudniony dostęp, większość serwisów do tego zabiegu chce wyciągać silnik. W turbo wyciąganie obligatoryjne. W Turbo szczególnie 2.5 pojawiają się problemy z uszczelką pod głowicą lub panewką. Jak bym miał polecić też bym szukał z manualną skrzynią biegów gdyż ma dodatkową wajchę z "ala" reduktorem. Wersja z automatem jest tego pozbawiona. Automaty mają ciut lepsze napędy a właściwie systemy. Są testy gdzie auto zjeżdża z 3 rolek pod kołami, maual bez przeróbek sobie z tym nie poradzi. A i na na trzeba w nich wszystkich zwrócić uwagę to kielichy z tyłu. Dostęp i cała prawda od środka pod tapicerką. Jak kielichy zdrowe to reszta do ogarnięcia 😊

Załączone pliki


Użytkownik Lucas edytował ten post 14 listopad 2020 - 10:19


#2460 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1120 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 14 listopad 2020 - 17:09

Lucas bardzo dobre info o forkach w pigułce :)
A i twój egzemplarz dobrze wygląda :D
Ja dziś oglądałem legacy z 2007r. Nawet zdrowy był, ale malowany powtórnie w całości, więc odpuściłem. Ale widzę się w tym modelu. Może coś się trafi.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka