Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki, itd. - samochód na ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4230 odpowiedzi w tym temacie

#2401 OFFLINE   trolinka666

trolinka666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Bartek

Napisano 14 październik 2020 - 08:21

Fossegrim

Panowie, ratujcie mnie, bo zwariuję. Miało być auto które połączy moje wędkarskie potrzeby, a przy okazji pozwoli czasem rodzinie przejechać w miarę wygodnie jakąś trasę. Najbardziej to bym chciał volvo xc70, ale wygląda na to, że na ten moment poza budżetem. To znalazłem ravkę. Szwagier - samochodziarz jak mi się włączył w temat to zaczął straszyć, że 2.0 D to wtryski, a 2,2 D to jakieś amelinium w silniku... Teraz znalazłem Forestera 2.0D - przejechane 130 tys to ten teraz mnie straszy, że boxer, że cześci drogie, że się psuje... Niech mi ktoś pomoże spacyfikować typa bo nic nie kupię. Znaczy poproszę jakieś argumenty - jak szwagier ma rację to też walcie śmiało... Dzięki!

Tak przez ciekawość,bierzesz pod uwagę tylko diesle ?
Kolega właśnie sprzedał Ravkę 2 z 2006 . 2.0 plus LPG ,300 tys przejechane i wymieniane były tylko rzeczy eksploatacyjne,a użytkował ją 11 lat. W dieslu z tego roku pewnie by się posypało kilka rzeczy.Sprzedał tylko dlatego,że przesiadł się na dużo nowszego jeepa. Ostatnio widziałem fajne autko na o... . Mazda tribute 2009,wersja kanadyjska, tyle,że właśnie
benzyna.

Użytkownik trolinka666 edytował ten post 14 październik 2020 - 08:24


#2402 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2419 postów

Napisano 14 październik 2020 - 08:45

Fossegrim

Panowie, ratujcie mnie, bo zwariuję. Miało być auto które połączy moje wędkarskie potrzeby, a przy okazji pozwoli czasem rodzinie przejechać w miarę wygodnie jakąś trasę. Najbardziej to bym chciał volvo xc70, ale wygląda na to, że na ten moment poza budżetem. To znalazłem ravkę. Szwagier - samochodziarz jak mi się włączył w temat to zaczął straszyć, że 2.0 D to wtryski, a 2,2 D to jakieś amelinium w silniku... Teraz znalazłem Forestera 2.0D - przejechane 130 tys to ten teraz mnie straszy, że boxer, że cześci drogie, że się psuje... Niech mi ktoś pomoże spacyfikować typa bo nic nie kupię. Znaczy poproszę jakieś argumenty - jak szwagier ma rację to też walcie śmiało... Dzięki!

Tak przez ciekawość,bierzesz pod uwagę tylko diesle ?
Kolega właśnie sprzedał Ravkę 2 z 2006 . 2.0 plus LPG ,300 tys przejechane i wymieniane były tylko rzeczy eksploatacyjne,a użytkował ją 11 lat. W dieslu z tego roku pewnie by się posypało kilka rzeczy.Sprzedał tylko dlatego,że przesiadł się na dużo nowszego jeepa. Ostatnio widziałem fajne autko na o... . Mazda tribute 2009,wersja kanadyjska, tyle,że właśnie
benzyna.

Wszystko co używane kiedyś się zepsuje. Pytanie na które nie znamy odpowiedzi, to kiedy. Załóż sobie jakiś margines inwestycji, przeczytaj posty i zdecyduj. Będzie dobrze.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

#2403 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2891 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 14 październik 2020 - 09:24

Mitsubishi Outlander 2.2 MIVEC DID 177KM. Bardzo wygodny na trasie, mnóstwo miejsca dla pasażerów, ogromny bagażnik. Spalanie autostradowe 7,5-8l, a jak się jedzie przez zadupia to spokojnie do ok. 5l schodzi. W terenie radzi sobie znacznie lepiej niż piszą w necie. A na pewno lepiej od podniesionych kombi z 4x4 (mam porównanie do Subaru Outback, które mają rodzice Igi i Scouta, którego ma sąsiad). No i przede wszystkim sam decydujesz, czy jedziesz z napędem na wszystkie osie, tylko na przednią, czy komputer ma sam o tym decydować. Trochę teraz staniały, można ładny egzemplarz kupić za 35 tys.
  • Jano lubi to

#2404 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 październik 2020 - 10:36

Mitsubishi Outlander 2.2 MIVEC DID 177KM. Bardzo wygodny na trasie, mnóstwo miejsca dla pasażerów, ogromny bagażnik. Spalanie autostradowe 7,5-8l, a jak się jedzie przez zadupia to spokojnie do ok. 5l schodzi. W terenie radzi sobie znacznie lepiej niż piszą w necie. A na pewno lepiej od podniesionych kombi z 4x4 (mam porównanie do Subaru Outback, które mają rodzice Igi i Scouta, którego ma sąsiad). No i przede wszystkim sam decydujesz, czy jedziesz z napędem na wszystkie osie, tylko na przednią, czy komputer ma sam o tym decydować. Trochę teraz staniały, można ładny egzemplarz kupić za 35 tys.

Wszystko prawda, coś wiem na ten temat- szczególnie cenię sobie dużą przestrzeń wewn. i bagażnik.

Out II ma fajną rozkładaną burtę bagażnika, mega fajna sprawa, niestety w III już jej nie ma (odchudzili auto).

Ja mam drugiego już, teraz III 2.0,150KM i zanosi się na kolejną III lift :)

Jeżeli auto do jazdy bez zbytniej napinki to jak najbardziej... czasem myślę, że to samochód trochę taki "nijaki", ale polubiłem ze wszystkimi cechami (+/-)
 



#2405 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 14 październik 2020 - 10:40

Fossegrim

Panowie, ratujcie mnie, bo zwariuję. Miało być auto które połączy moje wędkarskie potrzeby, a przy okazji pozwoli czasem rodzinie przejechać w miarę wygodnie jakąś trasę. Najbardziej to bym chciał volvo xc70, ale wygląda na to, że na ten moment poza budżetem. To znalazłem ravkę. Szwagier - samochodziarz jak mi się włączył w temat to zaczął straszyć, że 2.0 D to wtryski, a 2,2 D to jakieś amelinium w silniku... Teraz znalazłem Forestera 2.0D - przejechane 130 tys to ten teraz mnie straszy, że boxer, że cześci drogie, że się psuje... Niech mi ktoś pomoże spacyfikować typa bo nic nie kupię. Znaczy poproszę jakieś argumenty - jak szwagier ma rację to też walcie śmiało... Dzięki!

Tak przez ciekawość,bierzesz pod uwagę tylko diesle ?
Kolega właśnie sprzedał Ravkę 2 z 2006 . 2.0 plus LPG ,300 tys przejechane i wymieniane były tylko rzeczy eksploatacyjne,a użytkował ją 11 lat. W dieslu z tego roku pewnie by się posypało kilka rzeczy.Sprzedał tylko dlatego,że przesiadł się na dużo nowszego jeepa. Ostatnio widziałem fajne autko na o... . Mazda tribute 2009,wersja kanadyjska, tyle,że właśnie
benzyna.

 

na twoim miejscu powiedział bym szwagrowi niech spier***. Nie znam osoby która nie jest niezadowolona z Ravki jaka by nie była a wtryski siadają bo jak się tankuje na jakiś podwioskowych stacjach paliw to tak jest. Kumpel miał w corolli silnik 2.0 diesel i jeździł nią 3 lata bez awarii i zachciało mu się raz zatankować właśnie na jakiejś stacji pod moim miastem gdzie ropa była tańsza o 4groszei załatwił 3 naraz. Regeneracja 800zł/szt zregenerował i sprzedał auto. 



#2406 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 14 październik 2020 - 11:25

Szwagier żaden mechanik, ale jara się samochodami dziesięć razy bardziej niż ja wędkarstwem... Diesel to dlatego, że mam dosyć cholernego gazu, a w benzynie zawsze trochę drożej się jeździ. Chociaż po powyższych wpisach zacząłem się bliżej przyglądać skodzie yeti i może się skończy, że będę jeździł na benzynie. Ogólnie mój accord trochę za długi na łąki, zbliża się też do pełnoletności, więc zaczynam myśleć o odwrocie. I godzić się na rzeczywistość w której tak bezawaryjnych samochodów to już nie ma. Zostaje fabia po żonie, chwilę nią polatam najwyżej...

 

Wojtek, oglądałem fajną ravkę z 2006, 2,2D - jakiś fanatyk jeździł, bardzo dbał


Użytkownik Fossegrim edytował ten post 14 październik 2020 - 11:32


#2407 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 14 październik 2020 - 12:06

Jak chcesz RAV-kę to tylko z 2.0 benzyna bezawaryjny i bezobsługowy silnik


  • BraWo lubi to

#2408 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2891 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 14 październik 2020 - 13:11

Szwagier żaden mechanik, ale jara się samochodami dziesięć razy bardziej niż ja wędkarstwem...

 

Ta, mój przyszły teściu też tak się na wszystkich samochodach rewelacyjnie zna, a jakoś jak sam sobie kupił 'najlepszy' samochód to średnio 2 miesiące rocznie stoi popsuty w garażu...


  • Pumba lubi to

#2409 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 14 październik 2020 - 13:59

Ja napiszę tak. Jak chcesz jak najmniej problemowy samochód to kup sobie japończyka w benzynie i będziesz miał spokój 😊 i nie ważne czy to Toyota, Honda, Mazda czy Subaru, to są dopracowane auta. A diesle? To chyba we wszystkich markach są jakieś koszty, wyższe od benzyny.
Fakt, że boxer w dieslu ma złe opinie, szczególnie te z początku produkcji, ale znam kilku użytkowników Forestera i Xv co złego słowa nie powiedzą...
A trafić trefny egzemplarz można w każdej marce i wtedy to niestety boli.
Kup taki, który Ci się podoba, jest praktyczny i wygodny. Ja kupując auto potrafię zjeździć pół polski i zmarnować kilka dni. I nie piszę tu o wydaniu kilkudziesięciu tysięcy na auto, tylko kilkunastu 😊 może stare jest lepsze 😁

Użytkownik chojny83 edytował ten post 14 październik 2020 - 14:21

  • nalewator i pawelHERP lubią to

#2410 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 październik 2020 - 14:13

Co w tymi dieslami macie. Miałem Golfa 4 i Alhambre 1,9 Tdi, teraz SMaxa 2,0 Tdci i wszystkie sobie bardzo chwalę. Wtryskiwacze to niestety część eksploatacyjna i po przebiegu 200,300 czy więcej tkm trzeba je zmienić.


  • tomi101, gulf i malinabar lubią to

#2411 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 14 październik 2020 - 14:22

Andrzej, o tym właśnie piszę... diesle takie są i już. No jeszcze dwumasa w wielu samochodach to problem. Auta temat rzeka 😊
Ps. Wolcwagenowskie 1.9 nie powinno należeć do diesli 😉

Użytkownik chojny83 edytował ten post 14 październik 2020 - 14:23


#2412 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 październik 2020 - 14:25

Co jest najlepsze wszystkie podkręcone. Golf ze 101 na 180, Alhambra ze 115 na 148 a obecny SMAX ze 163 na 200.  



#2413 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 14 październik 2020 - 15:13

przesiadł się na dużo nowszego jeepa

Uuuu. Współczuję.
Widziałem niedawno silnik z jeepa, chyba 3,0 285KM diesel z 2015r. Naleciane ok 100 tys km.
Pozacierany na maxa.
Nowego na wymianę nie ma bo....co wjedzie do Polski to schodzi od razu.
Duże zapotrzebowanie.
Naprawa? konstrukcja przemyślana tak, żeby łatwo i tanio nie było.
Samochód super, ale silniki podobno fiat produkuje i jest kupa.

Znawcą silników nie jestem - napisalem co usłyszałem od mechanika.

#2414 OFFLINE   trolinka666

trolinka666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Bartek

Napisano 14 październik 2020 - 15:31

Drac

Uuuu. Współczuję.
Widziałem niedawno silnik z jeepa, chyba 3,0 285KM diesel z 2015r. Naleciane ok 100 tys km.
Pozacierany na maxa.
Nowego na wymianę nie ma bo....co wjedzie do Polski to schodzi od razu.
Duże zapotrzebowanie.
Naprawa? konstrukcja przemyślana tak, żeby łatwo i tanio nie było.
Samochód super, ale silniki podobno fiat produkuje i jest kupa.

Znawcą silników nie jestem - napisalem co usłyszałem od mechanika.

Kupił compassa ,benzynę z 2017 ,na razie jeździ czwarty tydzień i jest zadowony. Co będzie później zobaczy. Zawsze chciał mieć auto z napisem jeep na masce to ma 😉

#2415 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 14 październik 2020 - 15:32

Co jest najlepsze wszystkie podkręcone. Golf ze 101 na 180, Alhambra ze 115 na 148 a obecny SMAX ze 163 na 200.


Andrzej przy sprzedaży kasowałeś "podkręcenie"?

#2416 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 październik 2020 - 15:46

Andrzej przy sprzedaży kasowałeś "podkręcenie"?

Nie, Ci co brali wiedzieli i byli zadowoleni.

Poza tym to nie były magiczne chip-boxy bo te są do bani ale indywidualne strojenie na hamowni.



#2417 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 14 październik 2020 - 17:14

Nie, Ci co brali wiedzieli i byli zadowoleni.
Poza tym to nie były magiczne chip-boxy bo te są do bani ale indywidualne strojenie na hamowni.


Pytam bo również robiłem, i również na hamowni i mi powiedzieli że niby przy sprzedaży lepiej powrócić do "fabryki".Że ludzie boją się takie auto kupić czasem.

#2418 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 14 październik 2020 - 17:57

Chociaż po powyższych wpisach zacząłem się bliżej przyglądać skodzie yeti i może się skończy, że będę jeździł na benzynie.

yeti w benzynie 4x4 tylko 1,8 , spalanie na poziomie 10l

osobiście jeżdżę yeti 2,0 tdi 140km 4x4 spalanie na poziomie 6l ,przy normalnej jeździe bez oszczędzania

słabe punkty moim zdaniem to zabezpieczenie antykorozyjne , szczególnie tylne drzwi  , tylne nadkole , okolice klamek ,

poprzednio octavia 1, 1,9 tdi 110km i było to auto bardziej żwawe , i lepiej zabezpieczone antykorozyjnie 

jak masz możliwość poszukaj wersji 170km w tdi
 



#2419 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 październik 2020 - 18:49

A ja se dustera klekota 4x4 mam zamiar kupić  :P  :D



#2420 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 14 październik 2020 - 18:55

A ja se dustera klekota 4x4 mam zamiar kupić  :P  :D

Przyzwoite auto.Mamy w formie i nie najgorzej się spisują, ale póki co mają po 60 tysi na zegarze i 3 lata. Co będzie dalej, czas pokaże...


Użytkownik Jozi edytował ten post 14 październik 2020 - 18:55





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych