Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki, itd. - samochód na ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4233 odpowiedzi w tym temacie

#2821 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 03 luty 2021 - 10:15

Odnośnie powyższych negatywnych opinii czyli mam rozumieć że jak na copart ubezpieczyciel z usa wystawia auto lekko obite to jest to niemożliwe i jest to wałek bo ubezpieczyciel powinien wystawiać auta tylko z dużymi uszkodzeniami żeby mu się opłacało?

Takie auto wiadomo że zostanie wylicytowane za dużo wyższą kwotę i opłaty będą wyższe niż niż za szrot po dużym dzwonie ale ostatecznie i tak wyjdzie taniej niż przy zakupie z PL.

Poza tym w usa są wersję, które w Polsce są niedostępne że względu na normy emisji spalin więc tutaj to już w ogóle nie ma o czy dyskutować jeśli chce się mieć auto tylko dostępne w usa.

Użytkownik dreadknight edytował ten post 03 luty 2021 - 10:17

  • nalewator lubi to

#2822 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 03 luty 2021 - 14:34

Jak już rozmawiamy o normach spalin w USA 

Chciałem Wam pokazać fotę jednego z kilku placów na których stoją zwrócone przez klientów samochody. Nie mogę jej znaleźć w kompie ale na YT jest VW 


Użytkownik M a r a s edytował ten post 03 luty 2021 - 14:36


#2823 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 03 luty 2021 - 14:51

To jak jest w końcu z tymi samochodami z USA, jest sie czego obawiać w przypadku tej adnotacji salvage? Takich samochodów jeździ bardzo dużo a wyroków jest mało wiec musza to być jakieś wyjątkowe sytuacje.

#2824 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 03 luty 2021 - 15:30

To jak jest w końcu z tymi samochodami z USA, jest sie czego obawiać w przypadku tej adnotacji salvage? Takich samochodów jeździ bardzo dużo a wyroków jest mało wiec musza to być jakieś wyjątkowe sytuacje.

Nie wiem, może wypowie się się ktoś kto ma do czynienia w większej ilości przypadków ale wydaje mi się, że zazwyczaj jest taka właśnie adnotacja.

Czytałem o przypadku, gdzie człowiek jeździł 2 lata sprowadzonym z USA elektrykiem (nie wiem z jakim tytułem) i dostał decyzję o konieczności zezłomowania, ale chyba gdyby to była norma to import z USA umarłby naturalnie.



#2825 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 03 luty 2021 - 15:59

Salvage title w wiekszosci przypadkow oznacza, ze samochod ma uszkodzenia w okolo 75%-90% przekraczajace wartosc samochodu. Zostaje spisany na straty przez firme ubezpieczeniowa i sprzedany na aukcji. 



#2826 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 03 luty 2021 - 16:12

To jak jest w końcu z tymi samochodami z USA, jest sie czego obawiać w przypadku tej adnotacji salvage? Takich samochodów jeździ bardzo dużo a wyroków jest mało wiec musza to być jakieś wyjątkowe sytuacje.

 

Salvage ma większość z tych które płyną do Europy i generalnie oznacza, że nie opłaca się tych aut naprawiać w stanach. Looknij na kanał Autodiscover na YT, który już ktoś tutaj cytował. Pokazują różne auta od momentu jak wyglądały na aukcji, opisują zakres, przebieg i koszty napraw. Każdy sam musi ocenić czy akceptuje takie uszkodzenia, a w zamian ok. 30% niższą cenę w porównaniu do UE. Przeszłości auta z USA za bardzo nie da się ukryć, bo wystarczy wpisać nr VIN w google i wyskakują zdjęcia z aukcji, a przy użyciu płatnych programów także pełna historia.

 

@dreadknight Czasem zdarza się, że już w stanach auto jest podpicowane do sprzedaży, bo nikt go nie chciał kupić na pierwszej aukcji lub osiągnęło zbyt niską dla sprzedawcy cenę. Dlatego jeśli dobrze nie ogarnia się tematu to imho lepiej zlecić zakup profesjonalistom.


Użytkownik Maciek. edytował ten post 03 luty 2021 - 16:17


#2827 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 03 luty 2021 - 16:13

Salvage title w wiekszosci przypadkow oznacza, ze samochod ma uszkodzenia w okolo 75%-90% przekraczajace wartosc samochodu. Zostaje spisany na straty przez firme ubezpieczeniowa i sprzedany na aukcji.


Przeglądając aukcje ten tytuł ma równieź wiele lekko uszkodzonych

#2828 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 03 luty 2021 - 16:30

Nie chodzi o zakres uszkodzeń tylko o koszt ich usunięcia, który stanowi w danym przypadku te 75-90 proc. wartości auta i powoduje nieopłacalność naprawy w USA.



#2829 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 03 luty 2021 - 16:56

A potem dziwota, że podczas wypadku auto rozpada się na dwie części.


  • BartasL2 lubi to

#2830 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 03 luty 2021 - 18:56

Nie chodzi o zakres uszkodzeń tylko o koszt ich usunięcia, który stanowi w danym przypadku te 75-90 proc. wartości auta i powoduje nieopłacalność naprawy w USA.

No nie zgodzę się. Pierwsze przykłady z brzegu, poniżej. Auta prawie całe, a tytuł salvage jest.

 

https://www.copart.c...tx-dallas-south

 

https://www.copart.c...gp-nv-las-vegas

 

 

poza tym zakres uszkodzenia idzie w parze z kosztem usunięcia szkody. W jaki sposób mogłoby być inaczej ?



#2831 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 03 luty 2021 - 19:15

Auta zalane tez maja "salvage title" i wtedy niekoniecznie widac jakiekolwiek zniszczenie. 

 

Uszkodzenie ramy rowniez kwalifikuje sie do automatycznego "salvage title" i nie koniecznie moze byc widoczne na zdjeciach. 


Użytkownik Kwinto edytował ten post 03 luty 2021 - 19:17


#2832 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 03 luty 2021 - 19:16

Auta zalane tez maja "salvage title" i wtedy niekoniecznie widac jakiekolwiek zniszczenie.


Ale jest wtedy w opisie "flood"

#2833 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 03 luty 2021 - 19:20

To jak jest w końcu z tymi samochodami z USA, jest sie czego obawiać w przypadku tej adnotacji salvage? Takich samochodów jeździ bardzo dużo a wyroków jest mało wiec musza to być jakieś wyjątkowe sytuacje.

jeżeli jest to samochód dedykowany na Stany to na dzień dobry:

- przeróbka świateł 

- przeróbka kierunkowskazów

- problem z częściami , bo odpowiedniki na Europę nie pasują

- jeszcze parę drobiazgów 

;)



#2834 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 03 luty 2021 - 19:21

No strasze niedogodności 😉

#2835 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 03 luty 2021 - 19:58

Ale jest wtedy w opisie "flood"

W takim razie nic tylko kupowac. 

 

 W Stanach samochody z salvage title sa omijane przez Amerykanow duzym kolem. Ja osobiscie nigdy takiego auta bym nie kupil. Za duze ryzyko, a i z odsprzedaniem pozniej ogromny klopot. Nie wspominajac, ze wiekszosc firm ubezpieczeniowych po prostu nie chce ubezpieczac takiego pojazdu( mowa o USA). Mozna oczywiscie trafic dobrze, jak koledzy wyzej opisali. Rozumiem ludzi, ktorzy chca taki samochod sobie sprowadzic. Koszta zakupu i naprawy takiego samochodu sa kuszace. Trzeba po prost uwazac i tyle.


Użytkownik Kwinto edytował ten post 03 luty 2021 - 20:00

  • Maciek. i Tom Rob lubią to

#2836 ONLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 03 luty 2021 - 20:30

No nie zgodzę się. Pierwsze przykłady z brzegu, poniżej. Auta prawie całe, a tytuł salvage jest.

 

https://www.copart.c...tx-dallas-south

 

https://www.copart.c...gp-nv-las-vegas

 

 

poza tym zakres uszkodzenia idzie w parze z kosztem usunięcia szkody. W jaki sposób mogłoby być inaczej ?

 

To się nie zgadzaj, co mi do tego? Zadzwoń do firmy, która sprowadza auta z USA to Ci to potwierdzą.

 

Nie zrozumiałeś więc tłumaczę: to że szkoda nie wygląda na zdjęciach z zewnątrz na rozległą nie oznacza, że jest tania w usunięciu.


  • coma lubi to

#2837 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1969 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 03 luty 2021 - 20:35

No strasze niedogodności

E tam, takie niedogodności. 

 

1c025ca8-5aa3-4a07-b7f1-43565662eb4c.JPG



#2838 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 03 luty 2021 - 20:38

Przeglądając aukcje ten tytuł ma równieź wiele lekko uszkodzonych

Zgadnij na ile została wyceniona tą malutka szkoda (poduszki całe)?

Użytkownik Sławek77 edytował ten post 03 luty 2021 - 21:11


#2839 OFFLINE   bho70

bho70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:raffik
  • Nazwisko:mmm

Napisano 03 luty 2021 - 20:45

Nie wiem dlaczego tak atakujcie samochody z USA, tak jakby w Europie nie było porozbijanych samochodów. 

Może macie rację? Wszak sprowadzane z Europy samochody to tylko od dziadków co tylko kościoła jeździli raz w tygodniu. :)


  • kristofer232 lubi to

#2840 ONLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 03 luty 2021 - 20:48

Zgadnij na ile została wyceniona tą malutka szkoda (poduszki całe)?
IMG_20200522_202254_resized_20210203_083522774.jpg


Nie wiem.
Zaskocz mnie. 😊