Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki, itd. - samochód na ryby


  • Please log in to reply
4232 replies to this topic

#3681 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,121 posts

Posted 14 February 2022 - 21:41

Siema. Nie znam się na zasięgach bo nie zwracam uwagi na to. Zawsze sandał mam w podłodze. Mieszkam od lat w skarzysku i tu jest bp. W 90proc tankuję tu. Bo tak mi wygodnie. I mają dobrą kawę. Nie miałem od lat problemów silnikowo wtryskowych. (I wytryskowych HEHEH) może to przypadek, może nie. Wcześniej lałem różne cuda gdzie taniej gdzie sraniej czy kradzione z bańki. Zawsze pompowtryki umierały. Może VW się polepszyło. Nie prowadzę statystyk. Orlen z pisuarami mi się kojarzy więc nie przepadam tam lać. A skąd paliwo na BP.... czego oczy nie widzą.... Kiedys mechanik mój stary powiedzial nie lej wynalazków. Lej zwykły ON. I tak robię. I sandał w podlogę
  • godski and Marcyś like this

#3682 OFFLINE   gryzon

gryzon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:G

Posted 16 February 2022 - 06:54

Panowie czy ma ktoś może ML W163? Pytanie jak z awaryjnością? Ile to pali? No i najważniejsze dla mnie bagażnik. Prosił bym o wymiary podłogi bagażnika. Internet przeszukałem i co nie co wiem ale np wymiarów bagażnika nie ma. Dzięki i pozdrawiam.

#3683 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1,517 posts
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Posted 16 February 2022 - 10:54

Miałem W163 4.0 V8 - 250 KM. Silnik potrafił spalić 8,5l i potrafił wypić 16 l/100km. W aucie leci głównie elektryka, drogie części, sporo elektroniki która lubi się wysypać. 

 

Teraz to już leciwe samochody i szczerze unikałbym tego modelu.


Edited by cabage, 16 February 2022 - 10:54.

  • Marcyś and gryzon like this

#3684 OFFLINE   gryzon

gryzon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:G

Posted 16 February 2022 - 17:51

Rozumiem że ta 4to diesel, którego należy unikać jak ognia. 😁.a w elektryce to co leciało? Szukam 3.2 LPG ale mało tego więcej i młodsze są 2.7D więc zastanawiam się czy się nie skusić. Spalanie kwotowo wyjdzie mniej więcej tak samo.

#3685 OFFLINE   cys82

cys82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 posts
  • LokalizacjaBusko Zdrój - Żerniki Górne
  • Imię:Krzysiek

Posted 16 February 2022 - 18:37

Hmm czy unikać ML'a z 4.0 diesel, to bym nie powiedział. Przy ciężkiej nodze pali faktycznie jak smok, ale elastyczności mu nie brakuje. Teściowe mieli takiego ponad 10 lat. Dopiero szwagier dał mu radę wpadająć w poślizg na oblodzonej drodze ;) . Wiem , że jeden jedyny raz był problem z automatem, o elektryce nic nie słyszałem.

Co do silnika 2.7d., to w E klasie sprawował się super. Ale ML to kawał bryły i nie wiem jak z masami obu samochodów.


Edited by cys82, 16 February 2022 - 18:43.


#3686 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,166 posts
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Posted 16 February 2022 - 18:47

A nie lepiej X5 z trzylitrowym dieslem ?. Ale z drugiej strony  (diesel ) to jakieś strefy czystego ładu szykują 

 

I pytanie czy to ma być rybowóz  czy rodzinne ?


Edited by M a r a s, 16 February 2022 - 18:47.


#3687 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 posts
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Posted 16 February 2022 - 18:53

Często w ML 400 miały problemy ze skrzynią, właśnie ciężka noga z momentem tego silnika wykańczały skrzynie widziałem trzylatki z rozwaloną skrzynią. Ten drugi diesel daje radę chociaż nie jest to rakieta to też nie bardzo muli. Ja osobiście wybrałem ML350 z 3.7L i sam go zahamowałem, dziewięć lat u mnie jeździł i przejechał 300tys mil zero problemów. Jedyna naprawa która była dość poważna to przetarty przewód wspomagania.

#3688 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1,517 posts
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Posted 16 February 2022 - 21:13

Rozumiem że ta 4to diesel, którego należy unikać jak ognia. .a w elektryce to co leciało? Szukam 3.2 LPG ale mało tego więcej i młodsze są 2.7D więc zastanawiam się czy się nie skusić. Spalanie kwotowo wyjdzie mniej więcej tak samo.

Naprawiałem:

- Rdza !!

- skrzynie automatyczną (dodam że żadnej modyfikacji podnoszącej Nm nie robiłem - skrzynia wpadła w tryb awaryjny i się poszła ...) ,

- wysypał się komputer  pokładowy w podsufitce przy lusterku wstecznym - konieczna wymiana na nowy ,

- miałem problem z common railem - ,

- zepsuł się centralny zamek - jakiś siłownik w drzwiach czy coś takiego :)

- coś było nie tak z alternatorem i to też przyjemne dla portfela nie było

- problem z wałem napędowym ( przy przebiegu 70 tys km trzeba było wymieniać łożysko i wyważać wał i wymienić jakiś łącznik czy coś takiego - ),

- świrowała elektryka sterująca Xenonami - mrugały nie wiadomo dlaczego ( nawet serwis ASO nie wiedział o co chodzi),

- Rdza !! Rdza !! Rdza !!

 

Jednak KIEDY samochód nie dawał znać o swoich problemach był to ten typ auta którym najmilej pokonywało się kilometry w trasie.
Jeśli chodzi o bardziej terenowe jeżdżenie ( nieutwardzone miejsa ) to moim zdaniem jest do kitu wybór - auto jest za ciężkie i nie ma typowej blokady. Może po śniegu i mokrej trawie fajnie jedzie ale w błocie i grząskim terenie już było gorzej - może to kwestia szosowych opon ...

Potężny moment obrotowy na poziomie 560nm i masa ponad 2200 kg bez problemu da sobie radę z każdą przyczepą. Sam silnik genialny (OM628) ale miały wadę rozciągającego się łańcucha rozrządu. 
Jeśli miałbym brać ponownie ML-a to wybrałbym W163 z silnikiem 430 przed liftem i 500 po lifcie (mocy w tej 500-cie nie brakuje ale i apetyt sporawy )- niestety również padały w nich skrzynie . Model w164 bez pneumatyki jak już - choć koszty serwisowania jeszcze większe niż w starszym bracie W163.

 

Ten samochód z racji wieku to trochę taka tykająca bombka - co prawda części jest sporo , ale jak na Merca przystało tanio nie będzie.

 

Zdecydowanie polecam skupić uwagę na te samochody - na pewno tańsze w eksploatacji , ale trudniejsze do znalezienia w Polsce:

SUZUKI GV 2 2.7 V6 (H27A - fenomenalny silnik produkowany w Japonii 170-184KM - posiadam GV z tym silnikiem od nowości ściągnięte ze Stanów - póki ruda jej nie zje zostanie w rodzinie ) lub Oplowskie 3.2 V6 233 KM lub TOYOTA RAV 4 3.5 V6 269 KM

 

Pozdrawiam



#3689 OFFLINE   gryzon

gryzon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:G

Posted 16 February 2022 - 21:36

Co do GV to słyszałem że łańcuchy też się wyciągają a dostać też u nas jest ciężko, ogólnie również z częściami nie jest bogato. Ma to być dupowóz rodzinny ale ma dać radę z łódką, przyczepą kempingową, oraz w zimie góry i narty. Mercedes - myślę o 3.2 lub 2.7 w ostateczności. Dostępność części używanych jak i nowych bardzo duża. Ceny części również już spadły do akceptowalnego poziomu ( mam dostęp w cenach hurtowych). Co do napędu jest to coś co mnie zaskoczyło głównie w YT bo nie miałem okazji pojeździć. Jedyny stały napęd który jest sterowany tylko elektronika - to znaczy blokuje koła hamulcem. Na YT jest bardzo dużo fajnych filmików jak to super działa. Jeszcze do głowy przychodzi Pajero Sport 3.0 LPG tyle że w automacie i już tak wesoło chyba nie ma.przyjme każdą informację😁

#3690 OFFLINE   Faja

Faja

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 posts

Posted 16 February 2022 - 22:00

Pajerak kosior w terenie spalanie wysokie, W163 też zacne ale w dobrym stanie trudno dostępny, na ramie i mniej awaryjny od w164.



#3691 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 posts
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Posted 16 February 2022 - 22:00

Jeśli w163 to jednak szukał bym już po 2003 i następcą 3.2 czyli ml 350 z 3.7 V6.
Naj mniej problematyczny silnik i gazu się nie boi. Miałem też Viano z tym silnikiem i jedyn bolączką to że zimą łatwo w poprzek stanąć.

#3692 OFFLINE   Marcipas

Marcipas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin

Posted 17 February 2022 - 22:59

Ja właśnie holownik na co dzień i od święta znalazłem :)

Attached Files

  • Attached File  abc.jpg   89.53KB   27 downloads

Edited by Marcipas, 17 February 2022 - 23:06.

  • Artech, cys82 and lenny like this

#3693 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,121 posts

Posted 17 February 2022 - 23:06

Scout uaaaaa

#3694 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 posts
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Posted 18 February 2022 - 10:09

Panowie, ktoś z Was użytkuje do slipowania łodzi audi A4 b6 w quattro ? Jakieś spostrzeżenia, porady?



#3695 OFFLINE   DominikBP

DominikBP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 232 posts
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Dominik

Posted 18 February 2022 - 10:34

Jedyny stały napęd który jest sterowany tylko elektronika - to znaczy blokuje koła hamulcem

Audi a6 C4 też mają system EDL i działa zacnie ;) ale nie bede tutaj już wbijał kija w mrowisko bo dużo aut już przerobiłem a najdalej zawsze dojeżdża... AUDI



#3696 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,700 posts
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Posted 18 February 2022 - 15:05

Brat ma 1.8T w lpg i na traski ok, w terenie słabo ale tylko dlatego, że niski. Niezawodne auto z bdb napędem.

#3697 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 posts
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:C&R

Posted 18 February 2022 - 15:06

Audi a6 C4 też mają system EDL i działa zacnie ;) ale nie bede tutaj już wbijał kija w mrowisko bo dużo aut już przerobiłem a najdalej zawsze dojeżdża... AUDI

Zaleciało fanatykiem czterech zer.



#3698 OFFLINE   morales

morales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 291 posts

Posted 18 February 2022 - 17:09

Paraolimpiada.

#3699 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,965 posts
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Posted 18 February 2022 - 18:15

Audi a6 C4 też mają system EDL i działa zacnie ;) ale nie bede tutaj już wbijał kija w mrowisko bo dużo aut już przerobiłem a najdalej zawsze dojeżdża... AUDI

....ale wtedy dalej trzeba zapier...ać po traktor. :)


  • cys82 and bho70 like this

#3700 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 posts
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Posted 18 February 2022 - 19:24

Zapytam raz jeszcze, czy ktoś z kolegów woduje się przy pomocy audi a4 b6 quattro. Nie pytam czy to auto lepsze czy gorsze od innych. Takie rozpieprzanie tematu prowadzi do tego, że jest kilkaset postów a w tym kilka, no może kilkadziesiąt rzeczowych.