Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki, itd. - samochód na ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4232 odpowiedzi w tym temacie

#3781 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów

Napisano 16 kwiecień 2022 - 22:46

1.8 TSI to klątwa pierwszych...

Teraz pięknie to śmiga, bez awaryjnie, silnik elastyczny że trudno uwierzyć, spalanie symboliczne, chce się tym śmigać. A że pokutują jakieś mity, no cóż, ludzka niechęć do zmian...

 

Do turbo w dieslach, też wielu nie chciało się przekonac a teraz nie byli by w stanie jeździć bez tego :)


Użytkownik strary edytował ten post 16 kwiecień 2022 - 22:48

  • MarCinFin lubi to

#3782 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 493 postów

Napisano 17 kwiecień 2022 - 08:50

Ja imprezę średnio wspominam, jazda bajka ale spalanie i serwis... No i miesiąc po kupnie zapukała do drzwi panewka :D
Ale kto ma subaru to zawsze z tyłu głowy się kręci myśl o panewce :D
Coraz częściej chodzi mi po głowie jakieś małe 4wd, trochę podnieść, pomalować raptorem lub cobrą, zabezpieczyć spód i tłuc po krzakach

#3783 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1120 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 17 kwiecień 2022 - 11:40

1.8 TSI to klątwa pierwszych...

Teraz pięknie to śmiga, bez awaryjnie, silnik elastyczny że trudno uwierzyć, spalanie symboliczne, chce się tym śmigać. A że pokutują jakieś mity, no cóż, ludzka niechęć do zmian...

 

Do turbo w dieslach, też wielu nie chciało się przekonac a teraz nie byli by w stanie jeździć bez tego :)

Kiedy skończyły się te pierwsze wadliwe serie ? Grupa VW to jedne z niewielu aut gdzie diesle są droższe od benzyniaków na rynku wtórnym. Może udało by  się znaleźć jakąś "perełkę" ;)



#3784 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 17 kwiecień 2022 - 13:03

Koledzy jadąc na ryby zachaczyłem o korzeń i wyrwałem końcówkę narożnika progu lewa strona.Może ktoś pomoże znaleść część,a może ktoś handluje częściam do Volvo xc 90

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

#3785 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów

Napisano 17 kwiecień 2022 - 14:03

Kiedy skończyły się te pierwsze wadliwe serie ? Grupa VW to jedne z niewielu aut gdzie diesle są droższe od benzyniaków na rynku wtórnym. Może udało by  się znaleźć jakąś "perełkę" ;)

Nie znam się za bardzo, ale w  TSI  po 2012 roku wszystko gra. Kod silnika EA211 to jest rozrząd na pasku bo te na łańcuchach, co wydaje się dziwne, właśnie były awaryjne. Można brać wcześniejsze wersje ale z pewną historią i po wymianie rozrządu łańcuszkowego na "zmodyfikowany - bezwaryjny"

 

1.8 TSI unikać jak ognia!!!!!

 

No i można sie pobawić w mapowanie jednostek 1.2 TSI bo to czterocylindrówka i przy mocach fabrycznych do ok 100KM ładnie przyjmują ok 130KM. Chciałem to zrobić ale dałem sobie spokój, jeżdżę "po dziadkowemu" i 90KM w Ibizie zupełnie mi wystarcza, średnio pali ok 5-5,5 litra a na 2000 tyś trasie po autostradach w Polsce i Niemczech to zużycie 6.0.

Co ciekawe silniki 1,5 (z tego co pamiętam bo krótko użytkowałem) palą podobnie a nawet mniej przy 130-150KM


Użytkownik strary edytował ten post 17 kwiecień 2022 - 14:04

  • thug lubi to

#3786 OFFLINE   talon

talon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów

Napisano 17 kwiecień 2022 - 14:16

1.8 TSI unikać jak ognia!!!!!
Dobre,a wystarczy trochę poszperać żeby zdobyć wiarygodne informacje na temat tych silników.

#3787 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów

Napisano 17 kwiecień 2022 - 15:12

Tjaaa...gdzie poszperać? Może coś konkretniej jak już zdecydowałeś się pisać bo inaczej to takie pitupitu a nie informacja.

 

Dla mnie wiarygodnymi informacjami są informacje z serwisu firmowego Skoda i Seat. Chciałem kupić coś z takim silnikiem. Historia takich pojazdów jest dłuuuga i bardzo droga. Mam kolegę, który mi to wszystko sprawdzał. To jego słowa.


Użytkownik strary edytował ten post 17 kwiecień 2022 - 15:17


#3788 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 17 kwiecień 2022 - 16:19

Co do diesli miałem tego kilkanaście. Scirocco 2.0tdi cr 170km 2010r ze 350t km bezobsługowy. skoda octavia scout 2.0 tdi 8v 2008 140km 350tkm bezobsługowy. Passat b7 2.0tdi 170 2011 400tkm bezobsługowy. Jakbym miał celować to po 2010r 2.0tdi na CR 170km brałbym jak 500+ do tego 4motion i masz cacy auto.

#3789 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 17 kwiecień 2022 - 19:49

Koledzy jadąc na ryby zachaczyłem o korzeń i wyrwałem końcówkę narożnika progu lewa strona.Może ktoś pomoże znaleść część,a może ktoś handluje częściam do Volvo xc 90

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


Poszukaj na Facebook grupy Graciarnia Volvo. Kupiłem już sporo gratow do mojego V70.
  • Marioo i Piotrekdk lubią to

#3790 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 17 kwiecień 2022 - 20:44

Ja jestem daleki od kupowania wynalazków. Jeśli ma być w miarę spokojnie to biorę coś co jest powszechne na rynku, sprawdzone, z dobrym dostępem do części i budową, którą ogarnie pierwszy lepszy mechanik.

Miałem kilka lat temu jazdę na Land Rovera Discovery, kupiłem sobie 300tdi. Miesiąc w miesiąc wizyty u mechanika, sam też coś grzebałem ale po roku poddałem się.

Można wybrać fajne auto z popularnych marek, diesla nie bałbym się o ile był prawidłowo serwisowany. 



#3791 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:C&R

Napisano 17 kwiecień 2022 - 22:05

Co do diesli miałem tego kilkanaście. Scirocco 2.0tdi cr 170km 2010r ze 350t km bezobsługowy. skoda octavia scout 2.0 tdi 8v 2008 140km 350tkm bezobsługowy. Passat b7 2.0tdi 170 2011 400tkm bezobsługowy. Jakbym miał celować to po 2010r 2.0tdi na CR 170km brałbym jak 500+ do tego 4motion i masz cacy auto.

A później kupisz auto od takiego drivera i wychodzi na to że olej nigdy nie wymieniany, bo jak dolewam to wymieniać nie trzeba, klockami hamulcowymi można się ogolić, filtr powietrza wczoraj wytrzepany przy okazji trzepania dywanu i ma jeszcze oryginalne opony na jakich wyjechał z salonu itp. Jednak wolę auta w których ktoś zapewnił chociaż podstawowa obsługę.


  • Voldemort lubi to

#3792 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 17 kwiecień 2022 - 22:40

md30

Dlatego nie kupuję aut bez historii serwisowej. Coraz więcej aut do 5-7 lat ma historie w serwisie i takie można brać. Przy dzisiejszym dostępie do informacji można sprawdzić praktycznie wszystko. 



#3793 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 kwiecień 2022 - 09:00

A później kupisz auto od takiego drivera i wychodzi na to że olej nigdy nie wymieniany, bo jak dolewam to wymieniać nie trzeba, klockami hamulcowymi można się ogolić, filtr powietrza wczoraj wytrzepany przy okazji trzepania dywanu i ma jeszcze oryginalne opony na jakich wyjechał z salonu itp. Jednak wolę auta w których ktoś zapewnił chociaż podstawowa obsługę.

Myślę, że chodziło koledze wyżej, że to auta bezawaryjne. Nie ma aut bezobsługowych 🙂

Użytkownik 'mat edytował ten post 18 kwiecień 2022 - 09:00


#3794 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2668 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 18 kwiecień 2022 - 09:33

A później kupisz auto od takiego drivera i wychodzi na to że olej nigdy nie wymieniany, bo jak dolewam to wymieniać nie trzeba, klockami hamulcowymi można się ogolić, filtr powietrza wczoraj wytrzepany przy okazji trzepania dywanu i ma jeszcze oryginalne opony na jakich wyjechał z salonu itp. Jednak wolę auta w których ktoś zapewnił chociaż podstawowa obsługę.

Uwielbiam takie głupie czepianie się słówek.
O swoim dieslu też napiszę, że jest bezobsługowy.
Wymieniam na bieżąco oleje i filtry, leję paliwo i jeżdżę.
Dla większości normalnych użytkowników samochodów, wymiana płynów i filtrów to taka sama czynność jak tankowanie paliwa. Dlatego nie trzeba o tym pisać.

#3795 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 18 kwiecień 2022 - 11:27

Uwielbiam takie głupie czepianie się słówek.
O swoim dieslu też napiszę, że jest bezobsługowy.
Wymieniam na bieżąco oleje i filtry, leję paliwo i jeżdżę.
Dla większości normalnych użytkowników samochodów, wymiana płynów i filtrów to taka sama czynność jak tankowanie paliwa. Dlatego nie trzeba o tym pisać.

Taki fajny temat o terenówkach ,a jeszcze trochę zejdzie na pytania ile pali Tico w gazie

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

#3796 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 18 kwiecień 2022 - 11:33

Latają po kilkaset tysięcy bo wszytsko robione max co 15tys. A historie auta.... proszę Was.... mogę Wam stworzyć historie auta każdego jaka tylko chcecie. W aso nawet samochodu nie potrafią umyc. Przeglądy aso co tylko chcecie. Faktury ble ble ble.
  • BOSMAN 76, G_rzegorz i S.N. lubią to

#3797 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 18 kwiecień 2022 - 11:34

To ja poproszę taka historię.

#3798 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 18 kwiecień 2022 - 12:13

To ja również poproszę

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

#3799 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 18 kwiecień 2022 - 12:23

To nie koncert życzeń :D

A jakieś filtry, oleje, klocki itp oryginalne od chłopaków z ASO nie trudno kupić.....
  • G_rzegorz lubi to

#3800 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 18 kwiecień 2022 - 12:30

Koncerty nie koncert.
Zaoferował to chciałem skorzystać.
Wydać pleciecie trzy po trzy jak ruskie trole...