Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki, itd. - samochód na ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4182 odpowiedzi w tym temacie

#1141 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 06 maj 2018 - 21:34

Z cyklu "mój samochód na ryby i na co dzień" - pękła była kolejna bariera psychologiczna niedawno  ;) . Ale się nie poddajemy i jedziemy dalej  :D !

Załączony plik  DSC04852.JPG   43,22 KB   31 Ilość pobrańZałączony plik  DSC04863.JPG   39,16 KB   31 Ilość pobrańZałączony plik  DSC04864.JPG   35,35 KB   31 Ilość pobrań



#1142 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4907 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 06 maj 2018 - 21:53

Większość aut w Polsce ma 2 X więcej tyle, że brak bariery bo są po korekcie...
  • nalewator i Kajtelek2 lubią to

#1143 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 06 maj 2018 - 22:05

No to mój Mondzio MK3 ma w takim razie o połowę mniej niż reszta  :D . I to bez korekty , w oryginale .


  • guciolucky lubi to

#1144 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 07 maj 2018 - 06:46

Bartek, a ile miał nalatane jak go kupiłeś ? 



#1145 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 07 maj 2018 - 15:44

Brałem go jako absolutną świeżynkę - w momencie zakupu miał 18 miesięcy i chyba około 60 tysięcy na liczniku . Kupowałem od kumpla , auto z polskiego salonu i na gwarancji jeszcze . A teraz , nie wiedzieć kiedy , stał się egzemplarzem nieomal zabytkowym  ;) .... Ja zresztą też  :D ...


  • Negra i cabage lubią to

#1146 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 07 maj 2018 - 15:54

 

Brałem go jako absolutną świeżynkę - w momencie zakupu miał 18 miesięcy i chyba około 60 tysięcy na liczniku . Kupowałem od kumpla , auto z polskiego salonu i na gwarancji jeszcze . A teraz , nie wiedzieć kiedy , stał się egzemplarzem nieomal zabytkowym   ;) .... Ja zresztą też   :D ...

Mnie się udało kupić 12 letnią Grand Vitarę z przebiegiem 89 tys. z pierwszej ręki i z salonu , bezwypadkowy  :) Zdarzają się i takie cukierki.


Użytkownik cabage edytował ten post 07 maj 2018 - 15:55

  • malinabar, G_rzegorz, mathew.stepnicki i 1 inna osoba lubią to

#1147 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 07 maj 2018 - 19:33

Tak , to rzeczywiście okazja - mój zakup nie był takową  :) .



#1148 OFFLINE   Emson

Emson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaBielsko Biała

Napisano 09 maj 2018 - 18:02

Cześć i czołem ;) 

Nabyłem ostatnio poczciwą Hondzinę, wozi mnie gdzie tylko zapragnę, zdążyłem się zaprzyjaźnić z tym samochodem. Ostatnie 2000 km podczas majówki Rumunia/Serbia były dobrym sprawdzianem, któremu rzecz jasna podołała.
Chciałbym zasięgnąć Waszej rady co do zakupu opon. Mam komplet świeżych zimówek, ale letnie są już zdarte i wymagają wymiany. Samochód w 90 % będzie jeżdżony po asfalcie, ale może się zdarzyć jakiś skok w bok, szczególnie podczas wakacyjnych wypadów. Dobrze jakby te opony nie hałasowały i ładnie trzymały się asfaltu, czy jest jednak szansa że w lekkim terenie czy po prostu w błocie poradzą sobie lepiej niż zwykłe szosówki? Czekam na Wasze propozycje, napiszcie co Wy zakładacie na felgi :) 

Ue1PPbe.jpg
 

ffKacHc.jpg

Piąteczka!


Użytkownik Emson edytował ten post 09 maj 2018 - 18:06

  • nalewator lubi to

#1149 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 09 maj 2018 - 18:12

Używam i polecam opony całoroczne Yokohama Geolandar A/T G015.

#1150 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 09 maj 2018 - 18:18

Też miałem pisać o G015. W lekkim terenie i leśnym czy przybrzeżnym błotku bardzo dobrze da sobie radę, na plaży też obrócisz :) tylko z tą cichością bym się kłócił. Tragedii nie ma. Jeśli masz słabszą wersję z 133 konnym silnikiem to cicho nie będzie, jak już masz tą 140kilku konną wersję i nie latasz szybciej jak 110km/h da radę wytrzymać.

Ojciec jeździ obecnie na vredestein quatrac i sobie chwali, ale nie jest to opona w teren.

Użytkownik cabage edytował ten post 09 maj 2018 - 18:23


#1151 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 09 maj 2018 - 18:48

Yokohama Geolandar ATS G012/G015.

Mam od 3 lat w X-Trailu, jeżdżę trasy, szutry, śniegi, co roku Szwecja. Jak dla mnie jedna z lepszych opon całorocznych.



#1152 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 09 maj 2018 - 21:46

 A ja zapytam o Vitarę :)

 

Czy jest różnica pomiędzy pierwszą wersją chyba do roku 2005 a nowszym modelem po 2005 . Takie wyciąganie łódki na przyczepie z wody.Delikatny zjazd ,koła auta zostają  na piachu. Bez wielkiej extremy  i wjazdu do wody pod progi. Mondeo nie daje rady i tzreba kombinować z liną ...  Pierwsza miała reduktor +lewarek a ta nowsza przełącznik  napędu.


  • cabage lubi to

#1153 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 09 maj 2018 - 21:52

 A ja zapytam o Vitarę :)

 

Czy jest różnica pomiędzy pierwszą wersją chyba do roku 2005 a nowszym modelem po 2005 . Takie wyciąganie łódki na przyczepie z wody.Delikatny zjazd ,koła auta zostają  na piachu. Bez wielkiej extremy  i wjazdu do wody pod progi. Mondeo nie daje rady i tzreba kombinować z liną ...  Pierwsza miała reduktor +lewarek a ta nowsza przełącznik  napędu.

Śmigam GVII 06r , swoją drogą druga w rodzinie. W porównaniu do CRV I tam gdzie ona zaczynała boksować kołami (średnio pochyły slip z trawą) tam Vitara podjeżdża w trybie AUTO praktycznie bez dodawania gazu :) GVII po 2006 też ma reduktor który bardzo dobrze działa w terenie. Zimą w głębokim śniegu (czechy) wjechałem tam gdzie inni mogli pomarzyć - co prawda dobre zimówki robiły robotę , ale Pan z BMW X6 pokiwał głową i powiedział że szalony jestem :D


  • konopaa i M a r a s lubią to

#1154 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 09 maj 2018 - 22:01

Śmigam GVII 06r , swoją drogą druga w rodzinie. W porównaniu do CRV I tam gdzie ona zaczynała boksować kołami (średnio pochyły slip z trawą) tam Vitara podjeżdża w trybie AUTO praktycznie bez dodawania gazu :) GVII po 2006 też ma reduktor który bardzo dobrze działa w terenie. Zimą w głębokim śniegu (czechy) wjechałem tam gdzie inni mogli pomarzyć - co prawda dobre zimówki robiły robotę , ale Pan z BMW X6 pokiwał głową i powiedział że szalony jestem :D

Czyli raczej nie powinienem mieć kłopotów z nowszym modelem ? 



#1155 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 10 maj 2018 - 09:17

Ja właśnie dojeżdżam BF Goodridge Urban Terrain T/A.

Polecam, ciche, miękkie, a na piaseczku i słabym błocie daje radę. Na asfalcie jak zwykła letnia.



#1156 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 18 maj 2018 - 09:30

Cześć! :) 
Poruszaliśmy kiedyś (kilka miesięcy temu?) na forum kwestię wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela, który przy szacowaniu zaniża wartość samochodu. Ktoś bardzo rzeczowo opisał jak postąpić w takiej sytuacji. Próbuje to wygrzebać, niestety mimo opcji ,,szukaj"  nie udaje mi się tego znaleźć, może ktoś coś kojarzy, lub ewentualnie sam ,,wojował" z ubezpieczycielem w tej sprawie z pozytywnym skutkiem? Obaj uczestnicy mieli wyłącznie OC, poszkodowany ma szkodę całkowitą, ostatnio serwisował auto i ma na wszystko faktury.



#1157 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 18 maj 2018 - 09:40

Czyli raczej nie powinienem mieć kłopotów z nowszym modelem ? 

Moją GVII wodowałem łódkę w sypkim piachu tak głębokim, że nie dało się drzwi otworzyć. reduktor jest, stały napęd na 4 koła i blokada dyfra też. Nie będziesz miał problemów :)


  • cabage i M a r a s lubią to

#1158 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 18 maj 2018 - 09:49

CRV 2005/2006 fajnie się spisywała i nigdy się nie zakopałem. Jeździłem po trawie, błocie nad Bugiem, Wisłą, ujściu Wkry. Zawsze z głową. Super samochód, bardzo przemyślany, uniwersalny, rodzinny. Sporo miejsca. Oddałem żonie i zamieniłem na LC, tym też się nie zakopałem :)



#1159 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 18 maj 2018 - 11:15

 Oddałem żonie i zamieniłem na LC, tym też się nie zakopałem :)

Byłbym zdziwiony jakbyś się nim zakopał. 


  • cabage lubi to

#1160 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 18 maj 2018 - 12:54

CRV 2005/2006 fajnie się spisywała i nigdy się nie zakopałem. Jeździłem po trawie, błocie nad Bugiem, Wisłą, ujściu Wkry. Zawsze z głową. Super samochód, bardzo przemyślany, uniwersalny, rodzinny. Sporo miejsca. Oddałem żonie i zamieniłem na LC, tym też się nie zakopałem :)

Jeszcze nie ale pierwszą wtopę się zapamiętuje na długo.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

1 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    dyrek68