Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki, itd. - samochód na ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4202 odpowiedzi w tym temacie

#1461 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 20 luty 2019 - 19:39

Co to jest dokladnie za model ?

Dodge nitro bliźniak jeepa cherokee gen 3.

#1462 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 20 luty 2019 - 20:01

"Chorowałem" na Hiluxa ale widziałem RAV 2019 i uczucia mieszane mną targają.


Jak masz możliwość to spróbuj pojeździć hilem ale dłużej jak jazda próbna. Z tyłu jest resor i to czuje się na plecach. Jeździłem pickupem parę lat i dopiero wrzucenie 300 kg na tył cywilizowało samochód. Pickup ma swoje zalety jak się je wykorzystuje na co dzień to świetnie,ale manewrowanie w mieście, na parkingach sklepowych to dramat. Spalanie to inna sprawa ,zejście do wartości katalogowych nie jest realne. Jazda w terenie bez przygotowania to średni pomysł ,duży rozstaw osi i ogromny zwis tylny wykluczają z poważniejszych zabaw. Komplet opon terenowych lub chociaż pożądnych ateków to tak na początek 3 do 4 tyś. Koszt obsługi i utrzymania auta to w zasadzie koszt dwóch średniej klasy osobówek. Przyśpieszenie i wyprzedzanie to osobna historia ,bez ingerencji w oprogramowanie sterownika to jest udręka. Ale ja osobiście lubiłem to auto i kiedyś jeszcze do niego wrócę,wyeliminowałem parę najważniejszych wad do niektórych się przyzwyczaiłem a niektórych starałem się niezauważać.
  • jacekp29 lubi to

#1463 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 20 luty 2019 - 20:15

Jak masz możliwość to spróbuj pojeździć hilem ale dłużej jak jazda próbna. Z tyłu jest resor i to czuje się na plecach.

Bardzo cenne informacje B) . Nie miałem okazji jeździć , podoba mi się wizualnie i tyle. Żonie też się podobał ale zadała pytanie " co my będziemy nim wozić ? powietrze ? ". No i ma rację . Jeśli na ryby Corollą kombi dojeżdżam to Hiluxem tym bardziej dałbym radę a jazda w terenie zupełnie mnie nie kręci. Więc pewnie skończy się za jakiś czas na RAV 4.



#1464 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 20 luty 2019 - 21:30

Jak masz możliwość to spróbuj pojeździć hilem ale dłużej jak jazda próbna. Z tyłu jest resor i to czuje się na plecach. Jeździłem pickupem parę lat i dopiero wrzucenie 300 kg na tył cywilizowało samochód. Pickup ma swoje zalety jak się je wykorzystuje na co dzień to świetnie,ale manewrowanie w mieście, na parkingach sklepowych to dramat. Spalanie to inna sprawa ,zejście do wartości katalogowych nie jest realne. Jazda w terenie bez przygotowania to średni pomysł ,duży rozstaw osi i ogromny zwis tylny wykluczają z poważniejszych zabaw. Komplet opon terenowych lub chociaż pożądnych ateków to tak na początek 3 do 4 tyś. Koszt obsługi i utrzymania auta to w zasadzie koszt dwóch średniej klasy osobówek. Przyśpieszenie i wyprzedzanie to osobna historia ,bez ingerencji w oprogramowanie sterownika to jest udręka. Ale ja osobiście lubiłem to auto i kiedyś jeszcze do niego wrócę,wyeliminowałem parę najważniejszych wad do niektórych się przyzwyczaiłem a niektórych starałem się niezauważać.

No trzęsie niemiłosiernie , przyczepność na nieobciążonej pace tragiczna , komfort bardzo średni.
Ale trzy litrowy diesel z mapą , daje radę ale spalanko wtedy tak 12-15 średnio . A i hamulce bardzo słabe.
Przeca to jest wozidło do roboty i to niesamowicie niezawodne . Ale tak na co dzień to nie , zdecydowanie nie

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
  • sacha lubi to

#1465 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 20 luty 2019 - 23:00

No to żeście mnie obydwaj wyleczyli :rolleyes:, trzeba zacząć odkładać na RAV-kę  B) 


  • Paweł J lubi to

#1466 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 21 luty 2019 - 08:15

Lexus Rx to nie terenówka, to oczywiste.

Moje Subaru jest idealne do jazdy w koło komina.

Plan na ten rok to dużo dalekich wyjazdów, ponad 300km w jedną stronę.

Właśnie dlatego zastanawiam się nad Rxem.

Mają stały napęd 4x4, są wygodne, bogato wyposażone...

Dodam, że rozglądam się za Rxem pierwszej generacji, nie salonówką :)



#1467 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 21 luty 2019 - 08:55

Mają stały napęd 4x4, są wygodne, bogato wyposażone...

Dodam, że rozglądam się za Rxem pierwszej generacji, nie salonówką :)

Na co dzień mam w robocie Siennę z napędem 4x4. Jeśli chodzi o wygodę i miejsce w środku nie znam innego pojazdu. Jednym cięgiem prawie 600km i na stacji po kawę idę nie połamany a jak jadę Passerati to po 200-300 odczuwam. Po złożeniu 3 rzędu siedzeń bagażnik jest olbrzymi . 



#1468 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 474 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 21 luty 2019 - 09:30

Miałem okazje jeździć kilkoma pickupami i najlepiej się chyba jeździło Fordem Ranger Wildtrak, no i Amarok też jest podobno ucywilizowany . Ale ogólnie odczucia z każdego, to jak by wozem drabiniastym jeździć który dodatkowo sporo pali i żwawość ma jak staruszek z taczką cegieł. Do wodowania łodzi, w trudniejszy teren może i ok, ale jak tyłek jest lekki (czytaj - nie ma tam z 300-400kg obciążenia na pace - to słabo daje rade).

Ale w ostatni weekedn dane mi było jeździć 4 czy 5 letnim Pajero Sportem. I myślę że gdybym miał wolne 70 kpln to bym sobie takiego kupił. Dużo fajniej (za sprawą innego zawieszenia z tyłu ) się tym jeździ jak L200 i do wypraw wędkarskich moim zdaniem super sprzęt.

Jest nawet jeden, który am na nowym silniku zrobione 7 tys km. Automat mógłby by być tylko 6 albo 7. Bo chyba są same 5.

https://www.otomoto....html#7aba411dd1

Ale jak an wyjazdy do 100 kilku km, na ryby z całym majdane + ewentualnie przyczepa, łódka. Bo po autostradzie to niestety chyba słabo to będzie dawać radę.

@saha -  ładne też są amerykańskie 4Runner - jeżeli stylistyka nowej Rav4 Ci się podoba, tylko to spalanie ;/ A po zrobieniu trasy ponad 300 km po autostradzie i wycieczce na Soline i zwiedzaniu tam kilku zatok uważam że to auto da sobie świetne rade w każdych warunkach.



#1469 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4555 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 21 luty 2019 - 09:46

Za krótko jeździłem, ale jednak jeździłem Kia Sorento. 2009 r., 2,5 diesel, chyba 170 koników. Moim zdaniem na ryby świetne auto i dzielne w terenie.



#1470 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 21 luty 2019 - 09:56

Miałem Sorento poprzedniej generacji, to było auto na ryby. Rama, mechaniczny reduktor, 3500 w benzynie  :)


  • SkiDivPL lubi to

#1471 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 21 luty 2019 - 10:05

A trochę z innej beczki - wiecie jak wygląda temat zakupów grupowych w salonach Toyoty? Sam jestem zaintersowany zakupem nowej RAV'ki.



#1472 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 21 luty 2019 - 11:26

Ktoś powyżej chwalił się, że pracuje w Toyocie



#1473 OFFLINE   maniolo

maniolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 21 luty 2019 - 11:27

Pytanko za sto punktów.
Śmiga ktoś Lexusem Rx?

 

Zapytaj Mefisto miał 2 gen. a teraz ma 3gen. 











 


  • AdamCh lubi to

#1474 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 21 luty 2019 - 12:22

Ktoś powyżej chwalił się, że pracuje w Toyocie


Wiem, skorzystałem już z doradztwa Kolegi choć o to akurat nie pytałem. Chodzi mi o to czy takie zakupy są w ogóle możliwe w Toyocie, jeśli ktoś kupował w ten sposób może podzieli się doświadczeniami. Ile osób trzeba zebrać i na jakie rabaty można liczyć jeśli to w ogóle możliwe.

#1475 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Malaren fishing pl

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaMalaren fishing pl
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 21 luty 2019 - 12:33

Dodge nitro bliźniak jeepa cherokee gen 3.

Dodge Nitro sxt, a z jeepa ma bliźniacze podwozie i nic poza tym .
Następny 4×4 który stanie w garażu to pewnie prądowy MITSUBISHI OUTLANDER PLUG-IN HYBRID

#1476 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 21 luty 2019 - 18:03

A trochę z innej beczki - wiecie jak wygląda temat zakupów grupowych w salonach Toyoty? Sam jestem zaintersowany zakupem nowej RAV'ki.

Co to są zakupy grupowe ? Jako grupa zawodowa ?

To było nierealne jakieś 10-12 lat temu. Cudzoziemiec u mnie w robocie myślał o kupnie auta i dowiedział się że są marki (np. Ford i Opel) dają rabaty dla lekarzy, prawników i kogoś jeszcze. Nissan dawał też dla dyplomatów i to 15% . Pojechaliśmy do Toyoty w Piasecznie zapytać czy mają rabaty np. dla dyplomatów. Powiedzieli że nie, dla nikogo nie mają zniżek.



#1477 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 21 luty 2019 - 18:26

No a mi powiedzieli , że mają np. dla służb mundurowych, lekarzy, rolników, nauczycieli. Ale nie o to mi chodziło. Z resztą zakupy grupowe aut chyba nie mają już racji bytu. Kiedyś była możliwość zebrania iluś tam osób zdecydowanych na kupno i dzięki temu osiągnięcia  lepszej pozycji negocjacyjnej.



#1478 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 21 luty 2019 - 18:51

Np. w audi Q5 w zeszłym roku można było urwać do 20% od ceny wyjściowej (rzędu 180-200tys). Znajomy ze 3 miesiące targował się z poszczególnymi dealerami audi zanim doszedł do takiego poziomu i nie była to wyprzedaż rocznika.
No ale to audi. Mało interesujące nas w tym wątku 😉 U Japończyków chyba to nie jest to takie proste. Np. W suzuki ceny stoją sztywno a tylko przy wyprzedaży rocznika ze 3 tys. są niższe.
  • coma lubi to

#1479 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 21 luty 2019 - 19:01

Lexus Rx to nie terenówka, to oczywiste.

Moje Subaru jest idealne do jazdy w koło komina.

Plan na ten rok to dużo dalekich wyjazdów, ponad 300km w jedną stronę.

Właśnie dlatego zastanawiam się nad Rxem.

Mają stały napęd 4x4, są wygodne, bogato wyposażone...

Dodam, że rozglądam się za Rxem pierwszej generacji, nie salonówką :)

Jako entuzjasta Subaru mówię Tobie nie bluźnij , tylko młodszego forka poszukaj   ;) 

Dwutonowy RX chyba posiada na wyposażeniu mocną i długą linę holowniczą ?  :P  :D



#1480 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 21 luty 2019 - 19:30

Dwutonowy RX chyba posiada na wyposażeniu mocną i długą linę holowniczą ?  :P  :D

Nie ma linki. W robocie jeden z pracowników przywiózł 10 letniego, jeździł u nas 4 lata i zabrał bo uważa że jak przez 14 lat nic się nie popsuło to jeszcze kilka lat się nie popsuje. U mnie coś stuka w zawieszeniu w Corolli, podejrzewam łączniki stabilizatora . Oburzające :rolleyes: , 198 tys. 16 lat i stuka  :P


  • Paweł J lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    mav3rick