Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jez. Żarnowieckie (Żarnowiec)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2475 odpowiedzi w tym temacie

#1661 OFFLINE   wedkujacymarcin

wedkujacymarcin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 14 wrzesień 2019 - 18:25

dzisiaj miałem 50tkę kilka wyjść i skubnięć niemrawych. Zaznaczam, że nie lubię na tym łowisku dłubać szczupaka bo to naprawdę ciężka praca:) Na innej łodzi mieli 60ktę i to tyle z pogawędek - czyli słabo. To wszystko z łapy, Nie wiem jak koledzy co czesali wodę na trolu a było kilka łodzi. Wiatr paskudny powyżej 30km/h.

Liczyłem że w końcu okoń ruszy na głęboką a na głębokiej 8-13m słabiutkie zapisy. Najlepszy były na stromych kantach 5-8m.

 

W zeszły weekend nastawiłem się tylko na okonia. Na paprochy były maluchy a na malucha uwiesiła się mamuśka finał był taki że pod łodzią go wypluła. Później w ruch poszły duże obrotówki bo okonki rozmiarami były śmieszne, a przyzwoitych garbusów nie było. Za to leszcz 50tka uwiesił się na meps'a 3.... wciągnął go głęboko jak na tarle.... a już się cieszyłem, że będzie rekordowy garbusek. Koledzy obok z łodzi wyciągali leszcze na koszyczek - rzut i branie 40-50cm ale po godzinnym eldorado bardzo tym się znudzili, zwinęli się i odpłynęli.

 

Z moich obserwacji wynika, że to jezioro nie lubi schematów każdy dzień może być inny a już napewno każdy rok jest inny. Przykład w zeszłym roku cały lipiec była mega zabawa w okonia na 4-5m, można było się naprawdę wyłowić. W tym roku w lipcu ławice okonia siedziały dużo głębiej 8-13m a na głębokościach 4-5m pojedyncze sztuki. W zeszły roku okoń we wrześniu ruszył z 4-5m na 8-13m a w tym roku największe stada ciągle siedzą płycej.


  • Guzu i ZIKU lubią to

#1662 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 14 wrzesień 2019 - 20:29

Też dzisiaj zaliczyłem wypad.Jedna rybcia/fajna/spadła przy łodzi.Tak j/w kolega napisał wiatr pieprzony nie pozwalał na relaks z dużymi przynętami.Kolega złowił leszczunia/3kg/ i mieliśmy jakieś okonki/ja na Slidera 12 :( /a na okrasę SIECI na płytkim :angry: /na prawo od Brzyna/I jak sezon skończony rybacy walą/wędkarzy/i się śmieją w głos.Niestety coś bardzo złego dzieje się z Żarnowcem i nie jest to niestety tylko moja opinia,obym się mylił :rolleyes:


  • spinnerman lubi to

#1663 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 15 wrzesień 2019 - 07:15

Pewnie na zębatego się zasiadli sk.....y. :angry:


Użytkownik Kadet edytował ten post 15 wrzesień 2019 - 07:16


#1664 OFFLINE   macieknikos

macieknikos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • LokalizacjaNad Morzem
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:W

Napisano 15 wrzesień 2019 - 13:03

No niestety tak to już jest z tymi symbolami robią co chcą bo nikt ich nie może skontrolować a Pan PREZES uważa że jezioro się nie utrzyma bez rybaków

#1665 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 17 wrzesień 2019 - 17:44

Prosimy o poparcie petycji i wyrażenie swoich opinii.

 

Zaprzestania połowów ryb drapieżnych na Jeziorze Żarnowieckim

 

Niestety pomimo deklaracji Gmina Gniewino nie dotrzymała słowa, trzeba spróbować inaczej. 

- z góry dziekuje za pomoc w rozpowszechnieni informacji o petycji oraz licze na Wasze poparcie, każdy głos jest dla nas ważny.  

 

https://www.petycjeo...ze_zarnowieckim

 

@Wojti 

Załączone pliki


Użytkownik @Wojti edytował ten post 17 wrzesień 2019 - 17:47


#1666 OFFLINE   wedkujacymarcin

wedkujacymarcin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 17 wrzesień 2019 - 20:22

"Zadeklarowano zaprzestanie odłowów sieciowych szczupaka i okonia" czyli na sieciach będą znaki zakazu wpływania tych dwóch gatunków? Przecież rybacy tylko na leszcza, płoć, czasem na węgorza prądem.

 

Co do sieci to problem jest bo pływa ich masa potopionych. Ostatnio jedna z nich wkręciła nam się w śrubę - godzina męczarni zamiast relaksu. Dla ciekawskich sieć była pełna okazów.

 

Ciekawe czy te kormorany nie robią większych szkód niż rybak. Kormoranów jest coraz więcej, są stada liczące setki sztuk to można oszacować, że ryb znika w milionach sztuk rocznie od samego ptactwa. Do tego:

mięsiarze, rybacy, kłusole, wędkarze dokarmiający zdechłymi okoniami mewy, pojedyncze czaple, przewodnicy wędkarscy modyfikujący hasło c&r na złów, zmierz, sfotografuj, nakręć  jeszcze kilka ujęć, powiedz do youtuberów ile ryba miała, jeszcze dla pewności niech koledzy zrobią kilka zdjęć i sąsiedzi z łódki obok niech popatrzą jaka ryba i wypuść - niech wraca w świetnej kondycji spompowana po 80 metrowym trolingowym holu.



#1667 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 18 wrzesień 2019 - 05:21

(...) Ciekawe czy te kormorany nie robią większych szkód niż rybak. Kormoranów jest coraz więcej, są stada liczące setki sztuk to można oszacować, że ryb znika w milionach sztuk rocznie od samego ptactwa. (...)


Są w wodzie ryby, to są i rybożerne ptaki. A im mniej będzie drapieżnych ryb w jeziorze tym więcej żarcia dla kormoranów. Natomiast z wędkarskiego punktu widzenia te ptaki są nieszkodliwe. Mamy inny target.
  • Jopek1971 i 100bass lubią to

#1668 OFFLINE   Rraptor

Rraptor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Lublin

Napisano 18 wrzesień 2019 - 12:16

http://www.best-sona...matuzalema.html

 

Ten 156 jest z Zalewu Koronowskiego. Oczywiście siata zimą. W tym zbiorniku to dopiero kiedyś były ryby...

Ma ktoś fotki z tego artykułu? Bo nie ładują mi się. 



#1669 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 18 wrzesień 2019 - 15:19

I u mnie nie widać   artykuł znam z innego źródła



#1670 ONLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 552 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 wrzesień 2019 - 20:43

Abstrachując od sieci... Nigdy na Żarnowcu nie byłem.. Ale chcę sobie zrobić prezent na 40ste urodziny w postaci weekendu w Orfie i na wodzie... troll i łapa ze swojego dużego pontonu z 25km silnikiem więc mogę się przemieszczać... od pt. ma być spokojniej... Macie jakieś rady gdzie i jak łowić by nie wyzerować ? Wolę złowić parę mniejszych niż pływać za metrówką..
  • BOB i mariusz79 lubią to

#1671 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 18 wrzesień 2019 - 20:59

Będziesz od tego piątku? Pozdrów Panią Marię :)

Poważnie...przy takim nastawieniu potraktuj trolling jako spływ na trasie Orfa - blaty w północnej części i z powrotem. Czy popłyniesz brzegiem od Nadola czy przeciwległym nie ma znaczenia....tak samo możesz zapunktować jak i wyjść na zero.

Katuj północne blaty tyle ile masz czasu i siły. Często się na nich przemieszczaj (stosuj dryf kotwę) skupiając się na obszarach porośniętych. Szukaj na spadzie wejścia na blaty 4-6m i nie odpuszczaj wody metrowej. Stosuj przynęty, które najlepiej czujesz ... to takie oczywiste oczywistości ;)

Połamania i pięknego prezętu urodzinowego :good:


Użytkownik BOB edytował ten post 18 wrzesień 2019 - 21:00


#1672 ONLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 552 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 wrzesień 2019 - 22:33

Dzięki BOB, miło jest przeczytać tak rzeczową poradę, i dzięki za życzenia połamania.. jak będzie na czym to poświęce beastmastera bx-a..😉 Czyli trochę trolla a trochę z łapy.. ? Ja staromodny jestem.. w trolu wobler a z łapy lubię dużą obrotówkę.. zobaczymy. Tak, chcę być od piątku. Pozdrowię Pania Marię..😊
  • BOB lubi to

#1673 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 wrzesień 2019 - 10:21

Abstrachując od sieci... Nigdy na Żarnowcu nie byłem.. Ale chcę sobie zrobić prezent na 40ste urodziny w postaci weekendu w Orfie i na wodzie... troll i łapa ze swojego dużego pontonu z 25km silnikiem więc mogę się przemieszczać... od pt. ma być spokojniej... Macie jakieś rady gdzie i jak łowić by nie wyzerować ? Wolę złowić parę mniejszych niż pływać za metrówką..

Kiedy jedziesz? Sam? Może bym się zabrał i podpowiedział co nieco ale czegoś się nauczył.



#1674 OFFLINE   dex1

dex1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 11:53

Majki o sytuacji na Żarnowcu, chyba jest bardzo źle...

 

Przychylam się szczególnie do jednego ze stwierdzeń z filmu aby nie zamawiać ryb słodkowodnych w restauracjach/knajpach. My tak robimy będąc na mazurach.

Może taka negatywna kampania dotycząca bojkotu restauracji coś by zmieniła...


  • Kajtelek2, @Wojti i Filip14 lubią to

#1675 ONLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 552 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 wrzesień 2019 - 22:36

Ja bym wytrzeźwiał.. choć sam lubię wypić...🙄 Zasada wyłączenia medialnego łącznika ze światem jest bezcenna.. choć jakże trudna, kiedy dopiero wtedy emocje są i ich wyraz nabiera dosadności..😊 Majki ala Wizner.. oczywiście jeśli się mylę.. sorry
..ale tak to wygląda😊

Użytkownik Bolesław edytował ten post 19 wrzesień 2019 - 22:38


#1676 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 20 wrzesień 2019 - 07:29

Majki o sytuacji na Żarnowcu, chyba jest bardzo źle...
https://www.youtube....h?v=90zRDZN-KUE

Przychylam się szczególnie do jednego ze stwierdzeń z filmu aby nie zamawiać ryb słodkowodnych w restauracjach/knajpach. My tak robimy będąc na mazurach.
Może taka negatywna kampania dotycząca bojkotu restauracji coś by zmieniła...


Ty tak poważnie 🤔

#1677 OFFLINE   Mwallo

Mwallo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Michał

Napisano 23 wrzesień 2019 - 07:24

Hej,

 

Panowie, jak tam wyniki trollingowe? Wczoraj byliśmy 12 godzin, machaliśmy "z łapy" i wyzerowaliśmy... 

 

 

Pozdrawiam


Użytkownik Mwallo edytował ten post 23 wrzesień 2019 - 07:24


#1678 OFFLINE   Mwallo

Mwallo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Michał

Napisano 23 wrzesień 2019 - 07:49

Hej,
 
Panowie, jak tam wyniki trollingowe? Wczoraj byliśmy 12 godzin, machaliśmy "z łapy" i wyzerowaliśmy...  Siatki W północnej części jeziora :(
 
 
Pozdrawiam



#1679 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 23 wrzesień 2019 - 09:06

szczupak nie urośnie w dwa lata do 120 cm, jak wyrąbują wodę od dwóch lat to kolejne 5 lat bez siat już niewiele zmieni. Petycja petycją, ale trzeba zajrzeć w papiery ile kg szczupaka i okonia wyjechało przez ten czas i można będzie się zastanawiać czy jest sens inwestować w to łowisko. Jeśli wyjeżdżało szczupaka rocznie więcej niż kilka ton to pozamiatane,


Użytkownik wuran edytował ten post 23 wrzesień 2019 - 09:06

  • Czaja911 lubi to

#1680 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 23 wrzesień 2019 - 09:12

Majki o sytuacji na Żarnowcu, chyba jest bardzo źle...

 

Przychylam się szczególnie do jednego ze stwierdzeń z filmu aby nie zamawiać ryb słodkowodnych w restauracjach/knajpach. My tak robimy będąc na mazurach.

Może taka negatywna kampania dotycząca bojkotu restauracji coś by zmieniła...

 

 

Niestety u nas dalej te prymitywne, bezmyślne podejście :/