Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jez. Żarnowieckie (Żarnowiec)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2475 odpowiedzi w tym temacie

#1701 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 26 wrzesień 2019 - 08:45

Do tego zakaz używania echa i mamy gwarant odbudowania populacji drapieżników 😁
  • drag lubi to

#1702 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 26 wrzesień 2019 - 09:30

Do tego zakaz używania echa i mamy gwarant odbudowania populacji drapieżników

Eee tam,Tomek.Idżmy po całości.Zakaz dla wędkarzy i cała woda dla rybaków.

Idziemy,wydaje mi się,czasami w absurdalne wnioski.To nie metoda(w tym przypadku trolling)trzebi rybi tylko osoby ją stosujące.


  • sucks_one lubi to

#1703 OFFLINE   sebam3

sebam3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Konkol

Napisano 26 wrzesień 2019 - 09:30

Po twoim wpisie zrozumiałem dlaczego koledzy trollingują - aby mieć (i tu Cię poprawię) większą szansę na kontakt z rybą. Co do nikłego pojęcia na temat tej metody to nie lubię a próbowałem i udało się wydłubać kilka mamusiek. Nie wrócę do tego bo nie sprawiło mi to frajdy. Dlatego uważam, że jest to metoda na siłę.

 

Wszystko wskazuje na to, że trolling jest skuteczniejszy od spiningu bo daje możliwość obławianie większych partii wody i efektywniejsze szukanie aktywnych ryb. Jeżeli tak to jest strzałem w kolano, tak więc precz z trollingiem i siatami na Żarnowcu:)

Witam Kolego. Ja jednak nie stawiałbym trollingu w jednym szeregu z siatami.

Może i nie jestem fanem trollingu, ale uważam, że każda "wędkarska" metoda, jak to nazwałeś szukania aktywnych ryb jest dobra, a dużo więcej zależy od " etyki" i świadomości ją stosujących. "Normalny" wędkarz, oczywiście  moim zdaniem, bardziej doceni każde dodatkowe branie szczupaka, okonia itp, niż rybak, dla którego mięso tych ryb to źródło dochodu. Dziwi mnie tylko podejście odpowiednich władz samorządowych, mieć taką perełkę wędkarską ściągającą co roku ( i to najlepiej poza  sezonem wakacyjnym ) tysiące ludzi gotowych zostawić i zostawiających duuże środki, na swoim terenie i nie znaleźć sposobu ( nie piszę o chęciach ) na zadbanie o rybostan? Może i się nie znam, ale wydaje mi się, że turystyka wędkarska przynosi większe korzyści materialne dla lokalnych przedsiębiorców niż kwota za wyłowione kilogramy rybiego mięsa, gdziekolwiek ona trafia.

 

Trzymam kciuki za Żarnowiec!!!


  • Krzysiek Rogalski i Robert Crocker lubią to

#1704 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 26 wrzesień 2019 - 09:45

Nie zrzucałbym winy na trolling. Jest strefa trollingu i strefa spinningu. A skoro w strefie spinningu nie ma zbyt wiele ryb 50-65 cm, niewiele też "skrótów" to nie jest to raczej wina trollingowców bo te ryby nie są ich celem a i obszar poszukiwań inny. 



#1705 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 26 wrzesień 2019 - 11:28

Moim zdaniem w dniu ogłoszenia odłowów powinny zostać odwołane wszystkie imprezy wędkarskie nad tym jeziorem jak i prywatne łowienie, wynajmowanie pokoi w lokalnych pensjonatach.

Odciąć się i zapomnieć, nie wszystko zeżrą. Jest jeszcze trochę wody z szczupakami.



#1706 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 26 wrzesień 2019 - 16:34

Dziwi mnie tylko podejście odpowiednich władz samorządowych, mieć taką perełkę wędkarską ściągającą co roku ( i to najlepiej poza sezonem wakacyjnym ) tysiące ludzi gotowych zostawić i zostawiających duuże środki, na swoim terenie i nie znaleźć sposobu ( nie piszę o chęciach ) na zadbanie o rybostan? Może i się nie znam, ale wydaje mi się, że turystyka wędkarska przynosi większe korzyści materialne dla lokalnych przedsiębiorców niż kwota za wyłowione kilogramy rybiego mięsa, gdziekolwiek ona trafia.

Trzymam kciuki za Żarnowiec!!!




Całkowicie gdybam i insynuuję, ale doświadczenia każą mi sądzić, przypuszczać, wysysać z palca, że ani wędkarze ani właściciele pojedynczych pensjonatów na wędkarzach zarabiający nie przyniosą do ludzi władnych tajemniczej, grubej koperty. A taki dzierżawca rybacki może to zrobić, tym bardziej, że żadna ryba nie ma kodu kreskowego, nie widnieje w jakichś papierach i nie wystawia faktury wchodząc w siaty...
Jeśli turystyka nabija kasę lokalnym drobnym przedsiębiorcom i częściowo idzie do gminnej kasy to fajnie. Tyle że w ten sposób nie trafia do kieszeni osób władnych a publicznej... Być może to sprawa dla CBA, bo nie jest normalną sytuacja, w której obietnice są jawnie i bezkarnie łamane.

Użytkownik morrum edytował ten post 26 wrzesień 2019 - 16:38


#1707 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 26 wrzesień 2019 - 16:58

Dokladnie jak napisał kolega Robert. Zostawić i omijać szerokim łukiem dopóki ktoś nie postawi na turystykę wedkarską tak jak powinno sie to robić. Przykładow wiele szczegolnie na zagranicznych łowiskach. Choć mieszkam.blisko to bardzo rzadko odwiedzam tą wodę. Niezależnie od metody polowu Żarnowiec jest jedną z najnudniejszych wód jakie znam więc mielenie wody licząc na jedno branie tylko potęguję ten efekt. Z.drugiej strony w pewnym sensie podziwiam osoby ktore caly dzień trolingują ja bym chyba tego mentalnie nie ogarnął zwłaszcza jako pasażer.....

#1708 OFFLINE   wedkujacymarcin

wedkujacymarcin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 26 wrzesień 2019 - 20:37

Żona się mnie pyta:

- dlaczego jeździsz na ryby i nigdy nic nie przywozisz?

no więc tłumaczę jej, że wypuszczam..

- to po co jeździsz na ryby?

bo lubię je łowić i że kontakt z przyrodą i takie tam.. gdy to mówie to czuję wewnętrznie jakbym się tłumaczył a ona i tak nie słucha..

Inni ludzie "nie wędkarze" też tego nie mogą pojąć dlaczego wypuszczam i jak im tłumaczę, że ryb jest mało/cora mniej to ich to w ogóle nie interesuje.

Teraz już wiem, że wędkarstwo to zaspokajanie swoich potrzeb. Dla jednych są to wrażenia dla innych żarcie. Pierwsze można podciągnąć pod egoizm a drugie pod przetrwanie. Pewnie oba mogą się miksować w różnych proporcjach ale... Jeżeli jestem egoistą bo nie chcę siat na jeziorach, nie chcę tak licznej presji wędkarskiej na łowisku, najlepiej żebym był sam na "rybnej" wodzie...

 

Dążę do tego dlaczego rybacy nie mogą stawiać siat? Bo ja tak chcę? Bo my tak chcemy?  Kiedyś nawet chciałem żeby wybić wszystkie kormorany, no to już chyba jest jakieś chore.



#1709 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 wrzesień 2019 - 20:44

Dążę do tego dlaczego rybacy nie mogą stawiać siat? Bo ja tak chcę? Bo my tak chcemy?  Kiedyś nawet chciałem żeby wybić wszystkie kormorany, no to już chyba jest jakieś chore.
[/quote]


A niech stawiają na swoich jeziorach.
Podzielić to jakoś i każdy będzie szczęśliwy.
  • sebam3 lubi to

#1710 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1981 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 26 wrzesień 2019 - 20:56

(...)

Dążę do tego dlaczego rybacy nie mogą stawiać siat? Bo ja tak chcę? Bo my tak chcemy? Kiedyś nawet chciałem żeby wybić wszystkie kormorany, no to już chyba jest jakieś chore.


Jak każdy z nas masz prawo do własnych poglądów. A to jaką mają one wartość merytoryczną oraz jakie przełożenie na rzeczywistość to już inna sprawa. Ja, tam lubię kormorany, rybaków też, choć z wieloma wyjątkami. Za to zakazałbym bym karpiarstwa i łowienia pstragów na spinning ;)

#1711 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1981 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 26 wrzesień 2019 - 21:02

A wracając do Żarnowca to oczywistą sprawą jest to że Użytkownik rybacki, czyli w tym przypadku Gmina może sobie prowadzić własną politykę w ramach operatu. Jednak w tym przypadku chyba problemem jest nie tyle siaty i rybacy jako takie tylko nie realizowane obietnice i mydlenie oczu... Ja w tym roku Żarnowiec odpuściłem. Żeby nie było to z żalem.

#1712 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 27 wrzesień 2019 - 07:13

...Użytkownik rybacki, czyli w tym przypadku Gmina może sobie prowadzić własną politykę w ramach operatu...
No właśnie jeżeli taki jeden z drugim policzyli ile jest kasy z wędkarzy to warto było pościemniać.

Dlatego na dłuższą metę nie da się pogodzić wędkarstwa i rybactwa na jednym zbiorniku, zawsze będą wojny na styku. Była szansa ale pazerność ludków z gminy wzięła górę.

Z mojej strony to jezioro mogą nawet zasypać, sponsoringu na imprezy też nie będzie.


  • robert0304 i Spider 84 lubią to

#1713 OFFLINE   Skoczek

Skoczek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 październik 2019 - 13:14

Witajcie,

Szukam do wynajęcia łódki wędkarskiej na Żarnowcu pod koniec października. Z tego co wiem, przystań w Nadolu o tej porze roku już nie funkcjonuje (informacja z dziś) dlatego ta opcja odpada. Posiada ktoś z Was namiar na prywatną osobę, która wypożyczy łodkę dla 2/3 osób? Silnik z krótką stopą będę miał swój, co prawa niewielki, ale będzie :) 

 

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Krzysiek



#1714 OFFLINE   cometopudge

cometopudge

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 16 październik 2019 - 14:28

Łódki na pewno ma właściciel ośrodka 3elements . Tyle jestem w stanie podpowiedzieć . Poczekaj jeszcze może wypowie się ktoś z tubylców .


  • Skoczek lubi to

#1715 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 16 październik 2019 - 15:16

Ja wypożyczam zawsze u Wiznera...Cały zestaw z silnikiem
  • Skoczek lubi to

#1716 OFFLINE   100bass

100bass

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marek

Napisano 16 październik 2019 - 15:54

Zadzwoń tutaj:
http://willaorfa.pl/...willi-orfa.html

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
  • Skoczek lubi to

#1717 OFFLINE   Skoczek

Skoczek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 październik 2019 - 15:58

Dzięki wielkie, wydzwonie miejsca i podpytam i łódki.  :good:

Łódki na pewno ma właściciel ośrodka 3elements . Tyle jestem w stanie podpowiedzieć . Poczekaj jeszcze może wypowie się ktoś z tubylców .

 

 

Zadzwoń tutaj:
http://willaorfa.pl/...willi-orfa.html

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka



#1718 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 07 styczeń 2020 - 19:41

Jest nowy cennik za wędkowanie w 2020r.

Troling podniesiono -opłata+ 80% stawki dziennej.

Reszta bez zmian. :)

www.Gniewino.pl

ps"nawet jest taniej-za 8 dni z łódki jest 150pln a było za 7dni-150pln :P "


Użytkownik gaweł edytował ten post 07 styczeń 2020 - 19:55


#1719 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 07 styczeń 2020 - 21:56

Nie do końca bez zmian - okresowe są bez zmian. Roczna z łodzi była 450 - wzrosła do 500. 


  • Paździoch lubi to

#1720 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 07 styczeń 2020 - 23:00

Nie do końca bez zmian - okresowe są bez zmian. Roczna z łodzi była 450 - wzrosła do 500. 

Zgadza się :)

Do innych cen/np. podwyżka na Drużnie/to do przyjęcia=11% ;)


Użytkownik gaweł edytował ten post 07 styczeń 2020 - 23:00

  • daniel. lubi to