Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jez. Żarnowieckie (Żarnowiec)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2475 odpowiedzi w tym temacie

#1681 ONLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 23 wrzesień 2019 - 09:19

Regułą u rybaków jest to, że to co w papierach nijak ma się do rzeczywistej eksploatacji wody. Podobnie jak u wędkarzy z tego co można było wyczytać parę stron temu...

 

Ja specem od Żarnowca nie jestem, byłem 2 razy w życiu na tej wodzie, ale wspomnienia mam kapitalne i szkoda mi patrzeć i czytać co się dzieje z wodą, która nie jednemu spełniła wędkarskie marzenia. Smutne to...


  • ArekCBS i S.N. lubią to

#1682 OFFLINE   Mwallo

Mwallo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Michał

Napisano 23 wrzesień 2019 - 10:30

Smutne nawet bardzo i chociaż udało się "metra" złowić za 6-tym wyjazdem, to bardzo mnie to w..rwia. Jak czytamy posty Wojtka Kuczkowskiego, czy wpisy Gawła, ludzi którzy są tam stałymi bywalcami to nie nastraja to optymistycznie na przyszłość...



#1683 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 23 wrzesień 2019 - 10:41

A jakiś czas temu zastanawiełem się czy tam ziemi nie kupić. Tak naprawdę to niewadomo gdzie by to zrobić i u nas nie ma co przyzwyczajać się do faktu że gdzieś są ryby. Jak są i dużo się o tym mówi to można się spodziewać że długo nie pobędą.



#1684 ONLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 23 wrzesień 2019 - 10:49

A jakiś czas temu zastanawiełem się czy tam ziemi nie kupić. Tak naprawdę to niewadomo gdzie by to zrobić i u nas nie ma co przyzwyczajać się do faktu że gdzieś są ryby. Jak są i dużo się o tym mówi to można się spodziewać że długo nie pobędą.

 

Kolega tak wtopił z Zalewem Koronowskim. Też kupił działkę i dziś już tam jeździ tylko na grzyby....


  • wujek i Piotrek Milupa lubią to

#1685 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 23 wrzesień 2019 - 10:53

Trzeba by od razu kilkadziesiąt ha, w tym małe jezioro...


  • wujek lubi to

#1686 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 23 wrzesień 2019 - 11:38

Może nie ma co się przywiązywać do miejsc tylko kasę lepiej wydać na podróże :). Co do Żarnowca to może jak wędkarze przestaną przyjeżdżać i zostawiać kaskę to gmina jednak pójdzie po rozum do głowy. Do tej pory presja chyba była niemała, więc kasa też.



#1687 ONLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 23 wrzesień 2019 - 11:47

Trzeba by od razu kilkadziesiąt ha, w tym małe jezioro...

 

To też nic nie da. Był gość co dzierżawił jezioro 32 ha w moich rodzinnych stronach. Fajna woda, naturalne i miejscami dość głębokie jeziorko (szczupaki brały fajnie kiedyś). Kłusowali mu na potęgę wszyscy lokalni wioskowi siepacze, zgłoszenia na policję i wnioski do sądu nic nie zmieniały. Dostawali po 500 mandatu i śmiali mu się w twarz bo i tak nie ma z czego tego ściągnąć. Jak raz jednemu napier.... nad brzegiem to miał sprawę w sądzie i potem zadośćuczynienia wypłacał. A ten z obitym ryjem zadowolony bo parę tygodni darmowego chlania. Po 5 latach zrezygnował, woda trafiła do RZGW a teraz jest znowu w dzierżawie PZW i znów studnia z samymi płotkami. 



#1688 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 23 wrzesień 2019 - 12:39

To też nic nie da. Był gość co dzierżawił jezioro 32 ha w moich rodzinnych stronach. Fajna woda, naturalne i miejscami dość głębokie jeziorko (szczupaki brały fajnie kiedyś). Kłusowali mu na potęgę wszyscy lokalni wioskowi siepacze, zgłoszenia na policję i wnioski do sądu nic nie zmieniały. Dostawali po 500 mandatu i śmiali mu się w twarz bo i tak nie ma z czego tego ściągnąć. Jak raz jednemu napier.... nad brzegiem to miał sprawę w sądzie i potem zadośćuczynienia wypłacał. A ten z obitym ryjem zadowolony bo parę tygodni darmowego chlania. Po 5 latach zrezygnował, woda trafiła do RZGW a teraz jest znowu w dzierżawie PZW i znów studnia z samymi płotkami. 

 

Nasze prawo własności... Trzeba by mieć całą posiadłość odpowiednio odgrodzoną, z płotem, drutem, a najlepiej jeszcze z psami i ochroną...

 

Może nie ma co się przywiązywać do miejsc tylko kasę lepiej wydać na podróże :). Co do Żarnowca to może jak wędkarze przestaną przyjeżdżać i zostawiać kaskę to gmina jednak pójdzie po rozum do głowy. Do tej pory presja chyba była niemała, więc kasa też.

 

Ja właśnie tak będę robił.
Szybkie wypady nad Wisłę i 2 egzotyczne wyjazdy wędkarskie połączone z wakacjami dla rodziny rocznie...Może jeszcze jakieś długie weekendy w miejsca bliższe, gdzie się szybko można wyłowić, typu Ebro.


Użytkownik korol edytował ten post 23 wrzesień 2019 - 12:42

  • sebam3 i Goliat lubią to

#1689 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 wrzesień 2019 - 15:36

Piotrze, chyba zapomniałeś wspomnieć o Bugu. A co do działki, to fajnie mieć coś swojego, a z drugiej strony strasznie ona wiąże i pozbawia chęci ruszania się w wiele miejsc. A to ruszanie może być konieczne z powodów, które wymieniliście. Kwestia upodobań. Mi jest obojętne, czy słucham śpiewających ptaków, siedząc pod swoją, czy cudzą choinką.
  • korol i sebam3 lubią to

#1690 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 25 wrzesień 2019 - 15:00

W przyszłym tygodniu wybieram się na Żarnowiec, nie wiem czy warto.. Był ktoś w ostatnich dniach?



#1691 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 25 wrzesień 2019 - 15:02

W przyszłym tygodniu wybieram się na Żarnowiec, nie wiem czy warto.. Był ktoś w ostatnich dniach?


Ale na ryby, czy kupić działkę ? :)
  • czocho lubi to

#1692 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 25 wrzesień 2019 - 15:10

Na ryby oczywiście. 😊
  • Guzu lubi to

#1693 OFFLINE   wedkujacymarcin

wedkujacymarcin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 25 wrzesień 2019 - 18:06

Moim zdaniem z lodzi zawsze warto, bo z brzegu latałem za okoniem i słabo - nawet skubnięcia a zawsze coś było - a tu widać pogrupował się przez ten spadek temperatury i musiał zejść głębiej... a za grubym okoniem podąża gruby szczupak:)

 

Na jeziorze pustki - widać temperaturka nie sprzyja i zostali tylko uparci trolingowcy ja ich zacząłem nazywać spaliniarze. Czy to naprawde takie przyjemne ciągnąć za sobą to dziadostwo i ściągać jak przywali? A może im zazdroszczę, że nie mam już własnego pływadła...



#1694 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1751 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 25 wrzesień 2019 - 19:53

Masz nikłe pojęcie o trollingu, kolego. Z tego co widzę, co dzieje się na Żarnowcu, niedługo tylko ta metoda będzie gwarantowała kontakt z rybą.


  • Guzu i Pumba lubią to

#1695 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1806 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 25 wrzesień 2019 - 20:21

Gwarantowała? Chyba stwarzała szansę.
  • korol lubi to

#1696 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1751 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 25 wrzesień 2019 - 20:42

To może inaczej, Rafałku. Gwarantowała nadzieję.


  • Krzysiek P i iNSaNeMaN lubią to

#1697 OFFLINE   macieknikos

macieknikos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • LokalizacjaNad Morzem
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:W

Napisano 25 wrzesień 2019 - 20:59

Koledzy za bardzo dramatyzują mam swoją chatę nad jeziorem od ponad 10lat to jezioro przeżyło Pana kawkę ktury tralował 24/6 tylko niedziela był spokuj .To przeżyje Pana pazernego pazernego Nadolnego niestety Żarnowiec nie miał szczęścia do dzierżawcy jeszcze

#1698 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 26 wrzesień 2019 - 04:49

Koledzy za bardzo dramatyzują mam swoją chatę nad jeziorem od ponad 10lat to jezioro przeżyło Pana kawkę ktury tralował 24/6 tylko niedziela był spokuj .To przeżyje Pana pazernego pazernego Nadolnego niestety Żarnowiec nie miał szczęścia do dzierżawcy jeszcze

 

Czy dramatyzują ? Tak słabo ze szczupakiem czy okoniem nie było odkąd pamiętam, nawet za poprzednich dzierżawców. 



#1699 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 26 wrzesień 2019 - 07:46

Skoro przetrzepali morza z ryb to co taki Żarnowiec. Każdą wodę można skończyć, tylko kwestia czasu.



#1700 OFFLINE   wedkujacymarcin

wedkujacymarcin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 26 wrzesień 2019 - 08:42

Masz nikłe pojęcie o trollingu, kolego. Z tego co widzę, co dzieje się na Żarnowcu, niedługo tylko ta metoda będzie gwarantowała kontakt z rybą.

 

Po twoim wpisie zrozumiałem dlaczego koledzy trollingują - aby mieć (i tu Cię poprawię) większą szansę na kontakt z rybą. Co do nikłego pojęcia na temat tej metody to nie lubię a próbowałem i udało się wydłubać kilka mamusiek. Nie wrócę do tego bo nie sprawiło mi to frajdy. Dlatego uważam, że jest to metoda na siłę.

 

Wszystko wskazuje na to, że trolling jest skuteczniejszy od spiningu bo daje możliwość obławianie większych partii wody i efektywniejsze szukanie aktywnych ryb. Jeżeli tak to jest strzałem w kolano, tak więc precz z trollingiem i siatami na Żarnowcu:)