Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SZWECJA 2011


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Karol_73

Karol_73

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 styczeń 2011 - 20:38

Szanowni Koledzy,

Chciałbym zapytać się o Wasze doświadczenia wczesnowiosenne dotyczące połowów na jeziorach w Szwecji. Mam możliwość spędzenia 2 tygodni zaległego urlopu i zastanawiam się nad sensem wyprawy no kill od 15 kwietnia. Czy łowiliście w takim terminie? Nie wiem czy to ma jakikolwiek sens? Z doświadczeń szkierowych wynika że gjeda jest już po tarle i powinien wygrzewać się na płyciznach... ale sezon na szkierze zwykle dawał mi najlepsze wyniki miesiąc później... Woda nad którą się wybieram to dwa jeziora połączone dość głębokim i bardzo długim kanałem o średniej głębokości 1,5 metra. Czy macie jakieś doświadczenia?

Przy okazji pozdrowienia dla Janka - mam nadzieję że już wkrótce szczęśliwie wróci z wycieczki w góry :D

Karol

#2 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 06 styczeń 2011 - 20:56

Ja bym odpuścił... Zeszłoroczne doświadczenia wskazują, że to za duże ryzyko. Może zwrócić się do miejscowych z pytaniem, kiedy zwykle schodzi lód?

#3 OFFLINE   Karol_73

Karol_73

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 styczeń 2011 - 21:09

Moje zeszłoroczne również... aczkolwiek dotyczyły szkierów. Dziękuję za wypowiedź.

#4 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1695 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 07 styczeń 2011 - 09:28

Witaj,
Napisałeś że chcesz jechać nad jezioro do Szwecji - ale czy koło np. Kiruny, czy koło Karlskrony?
ja najwcześniej byłem kilka razy nad Bolmen na przełomie IV/V, wyniki różne, przeważnie przyzwoite ale nie powalające. Wszystko zależy od pogody, od terminu zejścia lodu tak jak napisał @Krzysiek. Ale sądzę że przy dwutygodniowym pobycie powinieneś połowić.
Pzdr.
Sławek


#5 OFFLINE   Karol_73

Karol_73

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 styczeń 2011 - 11:42

Wybieram się jakieś 100 km na zachód od Vastevik - najbliższe miasteczko to Kinda. Szkier w tym roku zostawiam na końcówkę maja. Zeszłoroczne zabawy po trzcinach nie były w moim stylu (kaczuszki były osłabione i reagowały jedynie na gumy) dodam że siedziałem od 10 maja na Św. Annie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych