Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Tarnobrzeskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
814 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   banita800

banita800

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaDąbrowa

Napisano 11 listopad 2013 - 15:37

Jak tam po zawodach na jeziorze 10.11.2013 tzn wczoraj w niedziele?
Z tego co słyszałem to ryby znowu w łeb dostały a mięso zabrał organizator.

Na mieście mówią że nawet ktoś z jerkbaitowców załapał się w pierwszej 5-ce i poświęcił ryby w imie jakiejś lichej nagrody.

Przyznać się który to?

#342 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 11 listopad 2013 - 20:41

:D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D



#343 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1335 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 13 listopad 2013 - 20:51

Widać organizator lubi rybkę zjeść i tak będą wyglądać kolejne zawody tam , byłem raz tam na zawodach , odpuściłem jak widziałem jakie piękne szczupaki dostały w łeb.

 

Pytanko mam , myślą coś zmienić regulamin odnośnie wędkowania z łodzi , pontonów ? czy dalej tylko brzeg .



#344 OFFLINE   banita800

banita800

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaDąbrowa

Napisano 14 listopad 2013 - 08:23

Z tego co słyszałem na zawodach w Szymanowicach mają zmieniać regulamin na j.Tarnobrzeskim bo parcie na mięso jest a chodzić po brzegu jest dziadkom mięsnym dość cieżko.

Z tego co udało mi się dowiedzieć na zawodach mięsnych nad jeziorem Tarnobrzeskim nasz forumowy @pietrus zajął 4 miejsce.

#345 OFFLINE   lucek

lucek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 14 listopad 2013 - 09:00

Co do wędkowania ze środków pływających to nie ma takiej opcji, zostanie tylko brzeg. Co do dostępu do Jeziora to powiem tak - nie rozumiem tych żali niektórych kolegów, cały zbiornik jest dopiero w fazie organizacji nie tylko jeżeli chodzi o wędkowanie. Osobiście nie mam żadnych problemów z dotarciem na łowisko, czy od strony przemysłowej, czy od strony Ocic, tym bardziej, że obecnie jak co roku spuszczone zostało ok 1m lustra wody. Łowisko jest trudne to przyznam ale to też na korzyść ryb, a że okazy szczupaków ponad 100 cm i sandaczy w okolicach 90 cm nie są tam rzadkością wiedzą Ci, których często tam widuję i serdecznie pozdrawiam.


  • Monster lubi to

#346 OFFLINE   Luke

Luke

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 14 listopad 2013 - 09:34

Połowi aktualnie na w/w jeziorku w samych woderkach po jajka? Akurat nie mam spodniobutów a bym się wybrał :)



#347 OFFLINE   lucek

lucek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 14 listopad 2013 - 09:36

W samych, ale praktyczniej założyć spodniobuty - można trafić na muliste miejsce a woda zimna teraz :)



#348 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1335 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 14 listopad 2013 - 09:52

 W TBG  pozostaje sprzedać pontony , łódki , echosondy , bo taki to super okręg :D że same zakazy , ale wytępić zbiornik kłusownikom to się zezwala przykład - Zalew Wilcza Wola.

 

Wole mniej rybną wodę , ale korzystać z łódki , sonarów , dla tego kolejne wyjazdy planuję na inne łowiskach ciągnąć majdan ponad 200 km :)

 

Polecam J. Białe gdzie dozwolona jest łódka , sonar , silnik - spalina - ale bez szaleństw  , woda rybna , zarybiają i kontrole są częste na wodzie ,

a na mieście dobrze zjesz :P

 

W takim razie na J.Tarnobrzeskim powinni też zakazać żeglowania , nurkowania , wypoczynku.

 

W PL zmierza wędkarstwo w odwrotnym kierunku , gdzie na zachodzie jest wędkarstwo dla ludzi , stawia się na dobry wypoczynek.


Użytkownik Kajtelek2 edytował ten post 14 listopad 2013 - 10:04


#349 OFFLINE   banita800

banita800

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaDąbrowa

Napisano 14 listopad 2013 - 09:56

Lucek znasz się z Norbertem więc tobie tu napisze zawody były o puchar prezydenta tu pytanie dlaczego ryby zabiera organizator ?

To wygląda tak jaby prezydent firmował swoim stanowiskiem to mordowanie =zabieranie mięsa.

Nie można przy okazji następnych zawodów zrobić na żywej rybie ?
Musicie ruszyć ten beton.

#350 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3530 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 14 listopad 2013 - 09:57

Następne wody wyłączone z trolla - Solina i Sieniawa (na Myczkowcach zakaz trollingowania obowiązywał już wcześniej...).

Czekam na publikację uchwały ZO i jej uzasadnienie.

Niedługo chyba wszyscy będziemy łowić na Słowacji...



#351 OFFLINE   lucek

lucek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 14 listopad 2013 - 10:00

Z betonem ciężko sami widzicie co z Wilczą zrobili i tak przynajmniej okazy ponad 100 cm wypuszczają teraz na zawodach po naszych interwencjach. Co do łódek - uważam że wpuszczenie łódek z sondami równa się wyrąbaniu całej ryby w zbiorniku. Teraz, nawet jak kłusują, a niestety wiem że tak, nie są w stanie bez łódek dostać się do wszystkiego.



#352 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1335 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 14 listopad 2013 - 10:13

Można dopuścić łódki , pontony , tylko trzeba pilnować wody , kontrole na wodzie !

 

Na J. Tarnobrzeskim jest kilka łodzi z dobrymi silnikami , upoważnić ludzi i akwen można upilnować , jak się chce można wiele , tym bardziej duża kasa jest ze zbiornika.

 

A te służby co pilnowały zalewu Wilcza Wola do zwolnienia , zabrać im odznaki , wywalić.

 

PZW TBG  drze ze składek latami , a efekty w rejonie gospodarowania wody żałosne.


Użytkownik Kajtelek2 edytował ten post 14 listopad 2013 - 10:15


#353 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1335 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 14 listopad 2013 - 10:24

Następne wody wyłączone z trolla - Solina i Sieniawa (na Myczkowcach zakaz trollingowania obowiązywał już wcześniej...).

Czekam na publikację uchwały ZO i jej uzasadnienie.

Niedługo chyba wszyscy będziemy łowić na Słowacji...

Z wędkarza zrobić najlepiej szczura tego nie , tego nie , tego też Ci nie wolno.

 

Żeby upadła ta mafia jaką jest PZW



#354 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 14 listopad 2013 - 10:40

Z betonem ciężko sami widzicie co z Wilczą zrobili i tak przynajmniej okazy ponad 100 cm wypuszczają teraz na zawodach po naszych interwencjach. Co do łódek - uważam że wpuszczenie łódek z sondami równa się wyrąbaniu całej ryby w zbiorniku. Teraz, nawet jak kłusują, a niestety wiem że tak, nie są w stanie bez łódek dostać się do wszystkiego.

 

to typowo Polskie, nie chce się/nie można pilnować, to najlepiej zabronić wszystkim :) - czyli z góry zakładamy, że wszyscy to złodzieje



#355 OFFLINE   banita800

banita800

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaDąbrowa

Napisano 14 listopad 2013 - 11:10

Prezes A.B podczas zawodów w Szymanowicach powiedział że będzie rozmawiał z prezydentem N.M na temat dopuszczenia środków plywajacych.

Jest proste rozwiązanie
przy połowie z brzegu możesz zabrać rybe.
Przy połowie ze środków pływających należy wypuścić.

#356 OFFLINE   Monster

Monster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 12:53

Też nie jestem przekonany co do wędkowania ze środków pływających tam, nie dlatego że takowego nie posiadam, a dlatego że, nie oszukujmy się nikt nad tym nie zapanuje i nie upilnuje, w tej chwili ludzie potrafią kraść po 10kg karasi bądź szczupaki przekraczające 100cm, to wyobraźmy sobie co by było gdyby łapali z łodzi po parę sztuk np. sandaczy. Ja wypuszczę, ktoś wypuści ale takich co wypuszczają są śladowe ilości nad wodą. Łowienie z brzegu wielu odstraszyło i odstrasza, niejednemu znudziło się już bezrybne biczowanie wody blachą. Tani pozyskiwacze mięsa raczej omijają ten zbiornik bo się im to nie "kalkuluje". Tak jak wyżej ktoś napisał można by dopuścić łódki, pontony i pilnować wody, robić częste kontrole itp ale tak nie będzie, nie będzie i nie będzie. Co najwyżej się może skończyć na gadaniu bo tak jest zawsze!

Zawody odbywają się na martwej rybie zapewne dlatego, że nie ma skąd wziąść potrzebnej ilości sędziów na taki duży zbiornik i jeszcze ich opłacić, całkowity koszt opłaty sędziów zapewne byłby większy od kosztów organizacji całych zawodów. Nikogo nie usprawiedliwiam bo z drugiej strony można wprowadzić obowiązek posiadania siatki do przetrzymywania ryb przez zawodnika a każdą rybę zgłaszać telefonicznie, do czasu przyjazdu sędziego na wskazane miejsce- ryba w siatce w wodzie.

Ps: kolego @lucek, opróżnij skrzynkę pw


Użytkownik Monster edytował ten post 14 listopad 2013 - 13:03

  • lucek lubi to

#357 OFFLINE   Maciek1

Maciek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 15 listopad 2013 - 00:11

Na Solinie zakaz trolingu wprowadzili mam nadzieję  ze to jakiś żart chociaż do 1 kwietnia jeszcze daleko :( :( :(



#358 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3530 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 15 listopad 2013 - 09:03

Na Solinie zakaz trolingu wprowadzili mam nadzieję  ze to jakiś żart chociaż do 1 kwietnia jeszcze daleko :( :( :(

 

Niestety nie, czekam ciągle na publikację uchwały na stronie ZO.



#359 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 15 listopad 2013 - 16:20

Też nie jestem przekonany co do wędkowania ze środków pływających tam, nie dlatego że takowego nie posiadam, a dlatego że, nie oszukujmy się nikt nad tym nie zapanuje i nie upilnuje, w tej chwili ludzie potrafią kraść po 10kg karasi bądź szczupaki przekraczające 100cm, to wyobraźmy sobie co by było gdyby łapali z łodzi po parę sztuk np. sandaczy. Ja wypuszczę, ktoś wypuści ale takich co wypuszczają są śladowe ilości nad wodą. Łowienie z brzegu wielu odstraszyło i odstrasza, niejednemu znudziło się już bezrybne biczowanie wody blachą. Tani pozyskiwacze mięsa raczej omijają ten zbiornik bo się im to nie "kalkuluje". Tak jak wyżej ktoś napisał można by dopuścić łódki, pontony i pilnować wody, robić częste kontrole itp ale tak nie będzie, nie będzie i nie będzie. Co najwyżej się może skończyć na gadaniu bo tak jest zawsze!

Zawody odbywają się na martwej rybie zapewne dlatego, że nie ma skąd wziąść potrzebnej ilości sędziów na taki duży zbiornik i jeszcze ich opłacić, całkowity koszt opłaty sędziów zapewne byłby większy od kosztów organizacji całych zawodów. Nikogo nie usprawiedliwiam bo z drugiej strony można wprowadzić obowiązek posiadania siatki do przetrzymywania ryb przez zawodnika a każdą rybę zgłaszać telefonicznie, do czasu przyjazdu sędziego na wskazane miejsce- ryba w siatce w wodzie.

Ps: kolego @lucek, opróżnij skrzynkę pw

A dlaczego ?

Bo Zero kontroli !!! Jak dzwoniłem w maju do PSRu że w podbieraki karasie łapią to co mi powiedzieli ? -Nie mamy czasu... w week pływaliśmy po wilczej i teraz już na machów nie podjedziemy...-padaczka po prostu człowieka łapie.... Na 15 wyjazdów na jezioro to miałem  3 kontrole w tym 2xpolicja i raz PSR z tym,że abstrahując policjanci przynajmniej umieli sie zachować i opłynęli miejsce w którym łowiłem a PSR bezczelnie we mnie wpłynęło dosłownie, że ledwo łódke ręką zatrzymałem ... Polskie realia....

 

Jak nie z łódek to niech z belly choć pozwolą to dziadki się nie dopadną :D


Użytkownik kubaS 1 edytował ten post 15 listopad 2013 - 16:25


#360 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 15 listopad 2013 - 19:12

A mnie głupiemu się wydawało, że łatwiej upilnować łowiących na łódce. Mają numer rejestracyjny i łowią jak na dłoni. Możną ich wezwać do podpłynięcia do brzegu  celu sprawdzenia „co tam kotku masz w środku”. Za to gościu łowiący z brzegu  chowa siatkę z rybami w trzciny gdzie jej nikt nie znajdzie. Z tego co ja wiem to pan dyrektor „Siara” się nie zgodził na łódki bo sobie wymyślił jakąś sekcję kajakową której to wędkarze by przeszkadzali. Po za tym kariera tego jeziora będzie krótka. Byliśmy tam kilka razy i Robert stwierdził, że panuje tam totalna nierównowaga. Dominuje drobiazg i duże ryby. Jak te drugie wyrżną, a wyrżną na pewno” to zostaną te drugie i pies z kulawą nogą się tam nie zapuści. Zbiornik w przeważającej części jest jałowy bo dno to nawieziona glina na której nie ma życia. Dopiero jak się pokryje osadami to się coś zmieni, ale to kwestia wielu lat.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych