Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Tarnobrzeskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
814 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 15 listopad 2013 - 20:16

 W TBG  pozostaje sprzedać pontony , łódki , echosondy , bo taki to super okręg :D że same zakazy , ale wytępić zbiornik kłusownikom to się zezwala przykład - Zalew Wilcza Wola.

 

Wole mniej rybną wodę , ale korzystać z łódki , sonarów , dla tego kolejne wyjazdy planuję na inne łowiskach ciągnąć majdan ponad 200 km :)

 

Polecam J. Białe gdzie dozwolona jest łódka , sonar , silnik - spalina - ale bez szaleństw  , woda rybna , zarybiają i kontrole są częste na wodzie ,

a na mieście dobrze zjesz :P

 

W takim razie na J.Tarnobrzeskim powinni też zakazać żeglowania , nurkowania , wypoczynku.

 

W PL zmierza wędkarstwo w odwrotnym kierunku , gdzie na zachodzie jest wędkarstwo dla ludzi , stawia się na dobry wypoczynek.

Ale przeciesz nikt cie na siłę nie zmusza do płacenia składek w TBG .nażekasz najgłosniej ze wszystkich,a po nowym roku i tak opłacisz "u nas"

I juz którys post z rzedu jaki ty to pokrzywdzony jestes ze taki superowy sprzet ci sie marnuje.daiwy,pontony echa...a ty nie mozesz go wykorzystac na jeziorze...i najlepiej sprzedac...tylko nie za ceny jakie ty wystawiasz :lol: i dobrze ze nie wolno pływac...pamietam twoje poczatki na forum z dwoma ładnymi sandaczami w rekach,oba na raz ci wzięły?? :ph34r:  i zdjecie szczupaka z 500m od wisły albo lepiej,pewnie go ganiałes po brzegu.......Nie bierz tego do siebie,nic osobistego


  • Negra lubi to

#362 OFFLINE   Maciek1

Maciek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 15 listopad 2013 - 21:44

Niestety nie, czekam ciągle na publikację uchwały na stronie ZO.

Przerażające jest to co piszesz kiedy wreszcie my wędkarze przestaniemy być traktowani przez PZW jako zło konieczne.Mam chociaż czyste sumienie że nie wspomagam tej chorei instytucji finansowo ale kiedyś będzie trzeba wrócić i znowu zacząć płacić jak żyć w takich realiach jak żyć.



#363 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 16 listopad 2013 - 11:20

Przerażające jest to co piszesz kiedy wreszcie my wędkarze przestaniemy być traktowani przez PZW jako zło konieczne.Mam chociaż czyste sumienie że nie wspomagam tej chorei instytucji finansowo ale kiedyś będzie trzeba wrócić i znowu zacząć płacić jak żyć w takich realiach jak żyć.

 

Moi znajomi płacą i łowią na Słowacji. Dużo więcej dobrych łowisk, a przede wszystkim ryb ;)



#364 OFFLINE   Monster

Monster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów

Napisano 16 listopad 2013 - 13:48

A dlaczego ?

Bo Zero kontroli !!! Jak dzwoniłem w maju do PSRu że w podbieraki karasie łapią to co mi powiedzieli ? -Nie mamy czasu... w week pływaliśmy po wilczej i teraz już na machów nie podjedziemy...-padaczka po prostu człowieka łapie.... Na 15 wyjazdów na jezioro to miałem  3 kontrole w tym 2xpolicja i raz PSR z tym,że abstrahując policjanci przynajmniej umieli sie zachować i opłynęli miejsce w którym łowiłem a PSR bezczelnie we mnie wpłynęło dosłownie, że ledwo łódke ręką zatrzymałem ... Polskie realia....

 

Jak nie z łódek to niech z belly choć pozwolą to dziadki się nie dopadną :D

Czy Ciebie to jeszcze dziwi ? ja już przywykłem, że kontrole to rzadkoooooość



#365 OFFLINE   Maciek1

Maciek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 16 listopad 2013 - 19:37

Moi znajomi płacą i łowią na Słowacji. Dużo więcej dobrych łowisk, a przede wszystkim ryb ;)

Też chyba po powrocie trzeba będzie się przenieść za granice w sumie to nie daleko. :)



#366 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 26 marzec 2014 - 22:18

Ponoć sezon szczupakowy już w pełni. Żywczyk króluje.



#367 OFFLINE   Monster

Monster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów

Napisano 27 marzec 2014 - 15:07

A to ciekawe. Skąd takie info ?



#368 Guest_DanTe2491MA_*

Guest_DanTe2491MA_*
  • Guests

Napisano 31 marzec 2014 - 11:54

A to ciekawe. Skąd takie info ?

Od "wędkarzy " wiesz polska to dziwny kraj. Tak samo jak na piasecznie zakaz połowu a każdy kto chcę łowi lub ma znajomych w pewnej firmie. ;) To jest po prostu Polski cud. :)



#369 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 31 marzec 2014 - 12:07

Ponoć sezon szczupakowy już w pełni. Żywczyk króluje.

 


To niestety prawda,nie tylko na Tarnobrzeskim.Szczupak bierze to trzeba k...a na........ć.Bydło.Propozycja która powinna znależć się w zamkniętym wątku Bartka-jeżeli nie można zakazać całkowicie połowu na żywca(takie jest moje zdanie)to chociaż pro forma ,do końca kwietnia.Bo nad wodą można dowiedzieć się tak jak ja ostatnio,że piętnastocentymetrowy okoń to przynęta na dużego okonia.



#370 Guest_DanTe2491MA_*

Guest_DanTe2491MA_*
  • Guests

Napisano 31 marzec 2014 - 16:18

Kolego drag ja widziałem asów co mieli jako żywca klenie,bolenie,sumiki,płotki. Ta metoda jest barbarzyńska dawno powinna być zakazana. Przy dzisiejszym stanie umysłów działaczy PZW z lat komuny nic się nie zmieni.

 

#371 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 03 kwiecień 2014 - 22:12

Kultura łowienia u nas jest daaaoleko za Afryką... Angole łowią na żywca/trupka, nie kalecząc przy tym ryb i po udanym holu wypuszczają pajki.



#372 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 12 maj 2014 - 23:48

http://www.echodnia....T0304/130509378



#373 OFFLINE   banita800

banita800

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaDąbrowa

Napisano 13 maj 2014 - 00:07

http://www.echodnia....T0304/130509378

To było w tamtym roku.

#374 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 13 maj 2014 - 00:09

A jakas dyskusja na ten temat byla, bo szczerze nie pamiatam.



#375 OFFLINE   banita800

banita800

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaDąbrowa

Napisano 13 maj 2014 - 01:08

Jakaś dyskusja się odbyła w dużym skrócie doszliśmy do wniosku że zarówno my(zbulwersowani) jak i organizator(zabrał wszystko co zostało złowione) tych zawodów wyznajemy zasadę C&R po polskiemu Z i W.
Dla jasności co dla kogo oznacza Z i W.
Dla większości z nas oznacza złów i wypuść.
Dla organizatora Z i W oznacza zeżryj i wy s raj.

Użytkownik banita800 edytował ten post 13 maj 2014 - 02:42


#376 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 13 maj 2014 - 09:41

No to jestem rok do tylu :) pzdr



#377 OFFLINE   marianosum

marianosum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 855 postów
  • LokalizacjaStW

Napisano 02 kwiecień 2015 - 21:09

Regulamin JTBG 2015

www.pzwtarnobrzeg.pl/index.php/jezioro-tarnobrzeskie/17-regulamin-i-wysokosc-skladek-czlonkowskich-na-akwenie-jeziora-tarnobrzeskiego

#378 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 03 kwiecień 2015 - 05:37

Ewolucja regulaminu znakomicie ilustruje działanie PZW metodą wirusa. Pierwszy cel to dobrać się jakoś do organizmu. Po zasiedleniu ekspansja na cały ustrój do całkowitego wyniszczenia go.  W szybkości działania PZW przebije tu Ebolę. Fakt faktem, że pomogły w tym wydatnie inne drobnoustroje z dwoma płetwami.



#379 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 03 kwiecień 2015 - 06:03

Moim zdaniem wzorem okręgu Tarnobrzeskiego większość okręgów powinna wprowadzić taki Regulamin łowisk. Do tego należało by jeszcze dołożyć zakaz jakiegokolwiek pływania czymkolwiek po zbiorniku, w tym rekreacyjnego by urlopowicze nie byli bardziej uprzywilejowani od wędkarzy i właściwą gospodarkę wodno-zarybieniową i woda ma szanse być wspaniałym łowiskiem, w którym będą faktycznie ryby. Stawka opłat za roczne łowienie wcale za wysoka nie jest a powiem więcej nie jest na tyle duża by nie można jej zapłacić. ;)



#380 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 03 kwiecień 2015 - 09:11

Równo to będzie jak nikomu nie będzie można się zbliżać do jeziora :) Tarnobrzeg to niestety jest bardzo antyspołecznym miastem, co znakomicie widać nad jeziorem. Wszystko jest tak obstawione zakazami aby łupić obywateli którzy łożą na to, w tym tych urzędasów wymyślających kolejne zakazy, szlabany itp. A jezioro jeszcze bardzo długo nie będzie atrakcyjnym łowiskiem bo to woda jałowa o czym powinno wiedzieć PZW zatrudniające na etacie ichtiologa. Zanim gliniaste dno pokryje się jakaś cienka warstwą mułu w którym będą się mogły legnąć owady, tak długo tych ryb będzie tam tyle co kot napłakał. Jestem ciekaw czy ktoś widział zarybianie jeziora i jakie ryby tam wpuszczono. Ciekawe czy ten kto decydował pomyślał o tym co te ryby tam będą jeść, zwłaszcza teraz jak bary pozamykane :)


  • marianosum lubi to