Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

TP 11 4000XG ten typ tak ma?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 04 maj 2016 - 22:14

Ja nie gdybam napisałem co uważam że może taka sytuacje u niego powodować i by to sprawdził, nie ma co dorabiać na sile teorii nie mając młynka na stole.  ;)



#22 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 04 maj 2016 - 22:20

Ja nie gdybam napisałem co uważam że może taka sytuacje u niego powodować i by to sprawdził, nie ma co dorabiać na sile teorii nie mając młynka na stole.  ;)

 

fakt przy tej ilości tp11 xg jaką rozebrałeś nie można się nie zgodzić z twoją teorią, nie było tematu, na pewno ktoś dokręcił za mocno oporówkę i to jest powód ciężkiej pracy bo przecież nie kolejna bajka.



#23 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 04 maj 2016 - 22:32

Łukasz czepiasz się każdego mojego prawie wpisu w tematach serwisowych, dlaczego? żal Ci coś ściska że robię młynki a Tobie czas nie pozwala? zazdrość? czy może chcesz udowodnić że ilość rozebranych młynków równa jest jakości wykonania, co jest bzdurą? Wiedzę masz ale nie zawsze rację i jak dalej tak będziesz podchodził do tematu w narcyza się zamienisz.  Wyluzuj bo po co masz sobie ciśnienie podnosić. Uważasz inaczej ok, ja nie czepiam się Twoich wywodów. 



#24 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 04 maj 2016 - 22:36

Łukasz czepiasz się każdego mojego prawie wpisu w tematach serwisowych, dlaczego? żal Ci coś ściska że robię młynki a Tobie czas nie pozwala? zazdrość? czy może chcesz udowodnić że ilość rozebranych młynków równa jest jakości wykonania, co jest bzdurą? Wiedzę masz ale nie zawsze rację i jak dalej tak będziesz podchodził do tematu w narcyza się zamienisz.  Wyluzuj bo po co masz sobie ciśnienie podnosić. Uważasz inaczej ok, ja nie czepiam się Twoich wywodów. 

nic mi nie ściska niczego :) nie czepiam się jak piszesz prawdę, ale bzdury zawsze będę tępił, jak te wszystkie które wymieniłem w poprzednich tematach i 500 szczupaków klonów z drugiego forum :)



#25 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 04 maj 2016 - 22:48

 ale bzdury zawsze będę tępił, jak te wszystkie które wymieniłem w poprzednich tematach 

 

tak, tak, a świstak siedzi i zawija w sreberka. :D  Tęp sobie co chcesz, mnie to lotto, kiedyś też myślałem że jest taka potrzeba i konieczność i tępiłem wpisy SOB, zdrowszy jestem jak tego nie robię, włączyłem ignorowanie i nie czytam co Sławek pisze niezależnie czy prawdę czy bzdury.   ;)

 

Zresztą poczytaj co napisał Józek Leśniak, jego wpis potwierdzający mój też bzdury? Daj sobie luz Łukaszu bo tym tępieniem zaczynasz mnie bawić bardziej niż kabaret Ani mru mru. 


Użytkownik Hunter_pike edytował ten post 04 maj 2016 - 22:51


#26 OFFLINE   havy

havy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 05 maj 2016 - 00:45

Chłopaki luz.Dziękuję za podpowiedzi.Nie oczekiwałem dokładnej diagnozy na odległość.Pewnie jest wszystkiego po trochu,rolka też.Trzeba go dać na przegląd a najważniejsze, że może kręcić lepiej.

#27 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15608 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 maj 2016 - 01:17

Rolka albo za dużo podkładek pod główne koło. Żadna oporówka. Na 95%.



#28 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 05 maj 2016 - 07:44

Ja stawiam na zbyt dużą ilość podkładek i w efekcie zbyt dokładne spasowanie przekładnie. Rolkę zawsze warto sprawdzić i wyczyścić, ale to raczej nie ona będzie przyczyną takiej pracy kołowrotka.



#29 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 05 maj 2016 - 11:39

 

 

 

 

wcale bardzo mocno nie trzeba jeśli nie ma minimum luzu na pinionie. pinionie, on Oporówka dociska łożysko nao dociska pinion do tulejki bądź łożyska na podstawie piniona i jak za mocno dokręcisz oporówkę już masz cięższą pracę a pod obciążeniem dopiero jest to odczuwalne. Sprawdzone podczas jednego z ostatnich serwisów jakie robiłem.  

Nie za bardzo rozumiem tą wypowiedz. Chyba mała pomyłka ?

Powinno być tak - oporówka po przykreceniu dociska łożysko górne piniona w gnizdzie korpusu,a pinion jest dociskany do łożyska górnego poprzez przykręcenie rotora. Innej opcji nie ma,bynajmniej w TP'11.

cyt.

"Oporówka dociska łożysko nao dociska pinion do tulejki bądź łożyska na podstawie piniona"

 

Nie może być tak że po dokręceniu łożyska oporowego pinion dociskany jest do tulejki lub łożyska w drugim punkcie jego podparcia.Zawsze tam występuje mały luz który w niektórych konstrukcjach jest niwelowany poprzez specjalne podkładki sprężyste lub płaskie  np. Daiwa Certate. lub poprzez o-ringi gumowe i specjalne pierścienie dystansowe np. Stella '14.



#30 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 05 maj 2016 - 11:54

@havy sory że podepne się pod twoj temat ale bez sensu jest zakładanie podobnego.

Czym spowodowane jest stukanie pod obciążeniem w nowym TP 4000'15?

Łukasza i p.Józka proszę o chwilowe nie wypowiadanie się ;-)

Użytkownik przemow edytował ten post 05 maj 2016 - 11:55


#31 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 05 maj 2016 - 17:19

Nie za bardzo rozumiem tą wypowiedz. Chyba mała pomyłka ?

Powinno być tak - oporówka po przykreceniu dociska łożysko górne piniona w gnizdzie korpusu,a pinion jest dociskany do łożyska górnego poprzez przykręcenie rotora. Innej opcji nie ma,bynajmniej w TP'11.

cyt.

"Oporówka dociska łożysko nao dociska pinion do tulejki bądź łożyska na podstawie piniona"

 

 

Chodziło mi o to że oporówka dociska łożysko na pinionie, jeśli zbyt mocno dokręcona będzie oporówka to dokręcając rotor śrubą do piniona i jednocześnie ciągnąc go tym samym w górę spowoduje się zdecydowanie gorszą pracę młynka, bo nastąpi zbytni docisk z obu stron czyli i na pinion od góry łożyskiem dociskanym przez oporówkę i od dołu śrubą mocowania rotora. 

 

 

Czym spowodowane jest stukanie pod obciążeniem w nowym TP 4000'15?
 

 

Przemo jeśli pytanie było do mnie, to moim zdaniem są dwie możliwe przyczyny: ma mało smaru i zbyt grubą podkładką podniesione koło główne przekładni względem piniona. Efekt jest taki że na sucho gdy przekładnia nie zakleszcza się pod obciążeniem stuków nie ma, gdy dostanie obciążenia zaczyna stukać, albo stukanie powstaje na wałku worma gdzie pod obciążeniem wodzik niewłaściwie pracuje w bieżniach wałka. Są to jednak moje tylko przypuszczenia bo nie umiem tego sprawdzić wirtualnie nie mając młynka na stole. 


Użytkownik Hunter_pike edytował ten post 05 maj 2016 - 17:20


#32 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 05 maj 2016 - 17:24

Ja pytałem ogólnie a nie tylko Ciebie....moze ktos coś wie i się wiedzą podzieli....

#33 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 05 maj 2016 - 20:16

Nikt nic nie wie?

#34 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 05 maj 2016 - 20:31

Miałem takie objawy w rarku gdzie luz wodzika był za duży i pomogły podkładeczki dane od tyłu natomiast w TP pomogła podkładka pod worma:-)

#35 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 05 maj 2016 - 20:41

Miałem takie objawy w rarku gdzie luz wodzika był za duży i pomogły podkładeczki dane od tyłu natomiast w TP pomogła podkładka pod worma:-)


Mówimy o TP'15....tak? I nic nie piłowałes w środku? Nic się nie działo na tym ramieniu oś-worm?

#36 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 05 maj 2016 - 20:55

Mówimy o TP'15....tak? I nic nie piłowałes w środku? Nic się nie działo na tym ramieniu oś-worm?


Niestety nie 15' a starszy model. Faktycznie to już inne konstrukcje:-(

#37 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 05 maj 2016 - 21:08

Chodziło mi o to że oporówka dociska łożysko na pinionie, jeśli zbyt mocno dokręcona będzie oporówka to dokręcając rotor śrubą do piniona i jednocześnie ciągnąc go tym samym w górę spowoduje się zdecydowanie gorszą pracę młynka, bo nastąpi zbytni docisk z obu stron czyli i na pinion od góry łożyskiem dociskanym przez oporówkę i od dołu śrubą mocowania rotora. 

 

 

 

 

Ceniłem Pana za poprzednie wypowiedzi,ale teraz pokazuje Pan niewiedzę,albo nie umie tego dokładnie wyjaśnić.

Jaki zbytni nacisk z obu stron.Przecież po zmontowaniu wszystkiego należy to skręcić,a przykręcając rotor,nakrętkę też należy dokręcić z wyczuciem i chyba jest to normalne że dokręcając rotor będziemy unosić pinion do góry dopóki nie zetknie się z łożyskiem głównym. Proste,prawda.Jedynie nazbyt mocne dokręcenie rotora może spowodować za duży nacisk łożyska głównego na początek zębów piniona które ulegają załamaniu i deformacji,a jeśli taki stan nastąpi to już nic nie pomoże w prawidłowej pracy przekładni.

A tak na marginesie - nie wiem jak musiałaby być mocno dokręcona oporówka żeby spowodować zjawisko które Pan opisuje.Prędzej w wyniku zbyt mocnego dokręcenia wystąpią problemy z symetrią piniona (post 12) zakładając że łożysko główne w korpusie ma za duży luz,lub najczęściej wadliwe działanie samego łożyska oporowego (grzechotanie,przepuszczająca blokada obrotów wstecznych etc.) 


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 05 maj 2016 - 21:10

  • godski lubi to

#38 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 05 maj 2016 - 21:12

A moze coś w temacie stuku-puku :-)

#39 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 05 maj 2016 - 21:47

Stuku-puku.Niestety Shimano daje ciała w wykonaniu części. W wielu przypadkach w '15 TwinPower oraz '14 Stella nagminnie zdarza się niedoróbka odlewnicza elementu suportu.A konkretnie chodzi o gniazdo w którym jest osadzony wodzik. Są tam dwa ograniczniki skoku wodzika na których często na jednym z nich jest jakiś paproch odlewniczy.Powoduje to podniesienie wodzika i nierówny skok. Producent posuwa się nawet do tego że nie montuje podkładek regulujących luz wodzika,bo po co (nie zmieści się) jak załatwił to złym wykonaniem. Proszę sobie dokładnie pod dobrą lupa sprawdzić gniazdo i te dwa małe wąsiki. Zamawiać nowy element który jest dostępny jako całość razem z osią ? Można, zamawiałem i w trzech przypadkach część nowa przyjechała z Japonii z ta samą wadą.Ostatnio serwisowałem Stellę '14 z podobnym problemem która stukała i po mechanicznym usunięciu paprocha (super precyzyjny zabieg i strach aby nie zrobić gorzej) oraz właściwej regulacji problem zniknął. 

Tak że Panowie potwierdza się powiedzenie - co nowe to h...we ,a co nowsze to jeszcze h....sze.



#40 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 05 maj 2016 - 21:51

A próbował pan hardkorowo z pilnikiem poprawić to? Wiem że to drastyczny zabieg ale może? Tylko czy warto? Ten element razem z osią chyba 22euro kosztuje.... W sumie odpowiedź padła.....przykre bo młynek super tylko to stukanie nieszczęsne....denerwujące...

Użytkownik przemow edytował ten post 05 maj 2016 - 22:01