Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tanie wcale nie oznacza złe.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 12 maj 2016 - 08:13

Podeszwy nie poznalem osobiscie, ale jakis smar, sygnowany tym nazwiskiem, zezarl mi uszczelke pod rotorem w starym Stradicu 😉

A spinn Jaxona przyzwoity widzialem. Z serii Pro bodajze. Przelotki Fuji nawet mial!

#22 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3721 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 12 maj 2016 - 08:55

No cóż, przykro mi, źle trafiłem. Nie mam nadmiaru piniędzy, nie wydaję tysięcy na sprzęt tylko po to, żeby się nim chwalić i szpanować, a trafiłem w środowisko typowo szpanerskie.

Więcej nie napiszę słowa, obiecuję i nie oczekuję za to podziękowań.

Pozdrawiam, życzę dobrego samopoczucia i udanych zakupów za nadmiary gotówki jakie Panowie widocznie posiadacie.

 

Wielce szanownego Administratora uprzejmie proszę o zamknięcie tematu, a nawet o jego usunięcie, żeby nie raził uczuć kolegów wędkoszpanerów.



#23 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 12 maj 2016 - 09:12

Aleksander, nie ma co się obrażać. Nikt tutaj nie chciał jak mniemam dotknąć Cię personalnie. Po prostu w życiu codziennym większość ludzi ma dość kiedy wciska im się chłam w otoczce content marketingowej. Jesteśmy na codzień zalewani jawnymi kłamstwami w odniesieniu do wszystkiego co nas otacza i wszystkiego co staje się "must have" a w grucie rzeczy jest po prostu gówniane. Można mieć swój świat kupując poloneza i zachwycać się jego walorami ale nie można dziwić się kiedy spotyka się to z krytyką szczególnie po publicznym głoszeniu tego typu rewelacji.

 

Pozdrawiam z Warmii!



#24 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 12 maj 2016 - 09:36

No cóż, przykro mi, źle trafiłem. Nie mam nadmiaru piniędzy, nie wydaję tysięcy na sprzęt tylko po to, żeby się nim chwalić i szpanować, a trafiłem w środowisko typowo szpanerskie.

Więcej nie napiszę słowa, obiecuję i nie oczekuję za to podziękowań.

Pozdrawiam, życzę dobrego samopoczucia i udanych zakupów za nadmiary gotówki jakie Panowie widocznie posiadacie.

 

 

A myślisz ,że tu sami próżni milionerzy ? jesteś w dużym błędzie , pamiętaj jak się nie ma kasy aby często wydawać to kupuje się dobry sprzęt który ma służyć bezawaryjnie przez lata !!! sprzęt kiepskiej jakości to dużo straconych ryb i nerwy nad wodą , tanie kołowrotki  mają przekładnie ze znalu co na 100% gwarantuje b.krótki żywot takiej przekładni , wędki kiepskiej jakości pękają albo pod rybą albo przy rzucie , po za tym są ciężkie , nie wyobrażam sobie rzucania 8h zestawem o masie 800gr po prostu szkoda stawu , nie raz widziałem ukręcone korbki przy holu nie wielkich ryb w budżetowych kołowrotkach

Minęły /na szczęście/ już czasy gdy używano bambusa delfinów i ruskich katuch , czas idzie do przodu i inwestycja w dobry sprzęt zawsze się zwróci w postaci przyjemności i komfortu łowienia


  • Sławek77 i Zwierzu lubią to

#25 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 12 maj 2016 - 09:42

Czy mozna szpanowac zestawem za powiedzmy 600 czy 800 zl? A za tyle mozna zbudowac sobie cos w miare przyzwoitego, o parametrach zblizonych do sprzetu z wyzszej polki.

To jest forum fascynatow i hobbystow, tu sie dziecku od ust odejmie, zeby na dodatkowe lozysko starczylo 😏

Ten i ow niech sobie szpanuje, woda wszystkich weryfikuje. Nie namawiaj jednak do tandety, bo to uwstecznia, zamiast rozwijac.

Nie kazdy musi lowic Elitka, nie kazdy zreszta chcialby, ale szanujmy poczatkujacych i z jednej strony nie wciskajmy im tiptopu za dwa tauzeny, z drugiej nie wpuszczajmy ich w badziew. Pierwszego moga nie docenic, drugim sie skutecznie zniecheca badz zaraza...a jak juz pisalem, dbalosc o szczegoly ma przelozenie na caloksztalt wedkarstwa.

Bez urazy, nikt tu Ciebie z blotem nie miesza! Miej jednak i Ty odrobine szacunku dla tutejszego Towarzystwa, przeczytaj chociazby, jakie cele przyswiecaly Ojcom i Matkom Zalozycielom.

Pozdro 😉
  • Sławek77 lubi to

#26 OFFLINE   grzegorz197503

grzegorz197503

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 12 maj 2016 - 09:42

a ja myśle ze to kolejne wcielenie Wilka który ewaluował... ale na jeszcze niższy poziom niż dotychczas...


  • strary lubi to

#27 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 12 maj 2016 - 10:19

Ale nikt nie dotrwal do ostatniego zdania!

Poza tym ten kijek nie jest dobrym pomyslem na pierwszy spinn, raczej zniecheci i odstraszy.

 

Ja przeczytałem z zainteresowaniem całość.

Jak dla mnie opisywany kijek na początek jak najbardziej może być. Sam zaczynałem od bambusówk, którą ledwo mogłem utrzymać i jakoś mnie to nie zniechęciło do wędkowania :)


  • Alexspin lubi to

#28 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1338 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 12 maj 2016 - 11:22

Ja przeczytałem z zainteresowaniem całość.

Jak dla mnie opisywany kijek na początek jak najbardziej może być. Sam zaczynałem od bambusówk, którą ledwo mogłem utrzymać i jakoś mnie to nie zniechęciło do wędkowania :)

I ja zaczynałem od bambusówki, ale wtedy bambusówka była towarem, o którym marzyłem i nic lepszego nie było...


  • Jozi lubi to

#29 OFFLINE   mmgg

mmgg

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 12 maj 2016 - 11:55

Witam, nie chcę odnosić się do obecnej treści, ale sam tytuł wątku jest zachęcający. Wydaje mi się, że mogłoby powstać miejsce, w którym można dzielić się opiniami na temat sprzętu, który przy niższej cenie ma zadowalającą (a może nawet wysoką) jakość. Wszyscy zdajemy sobie przecież sprawę, że wysokie ceny sprzętu "markowego" w dużej mierze wynikają z kosztów kreowania i budowania marki.
Kwestia do rozważenia...


  • Rebel64, pomelo (maciekd) i Alexspin lubią to

#30 OFFLINE   Locutus85

Locutus85

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 maj 2016 - 12:11

Boże jakie wypracowanie, gdzie znajde streszczenie ? Na mature się to nadaje "Zagwozdki młodego adepta wędkarstwa"


Użytkownik Locutus85 edytował ten post 12 maj 2016 - 12:11


#31 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1588 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 12 maj 2016 - 12:24


Poza tym ten kijek nie jest dobrym pomyslem na pierwszy spinn, raczej zniecheci i odstraszy. To chyba zywcowka. W porywach 65 zl brutto, promocyjnie 50. Jestesmy krajem na dorobku, ale nie robmy z siebie zebrakow!

 

Bardzo mądre słowa . Nie uwierzę ( pomijając pewną grupę ludzi , którzy z powodu choroby czy innych nieszczęść żyją w ubóstwie ) że , większości nie stać na zakup zestawu za powiedzmy 250 zł , który będzie jakościowo bił ten najniższy sort.No bo tak trzeba nazwać kij za 50 zł . Przepraszam , ale obserwując w naszym kraju tą grupę , która jak to mówi na nic niema pieniędzy odnoszę wrażenie , że jednak coś mi nie gra - bo na papieroski kasa jest , na piwko jest , na wódeczkę też się znajdzie , 5-tkę dzieciaków dało się naskrobać , w codziennych zakupach coca-cola i inne dziadostwa ... nie wiem jak Wy , ale ja tam widzę różne przypadki - a potem wielkie gały jak na kij można wydać 300 zł ...



#32 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 12 maj 2016 - 15:54

Nigdy nie było i nie będzie sprzętu wędkarskiego który będzie tani i jednocześnie dobry. Oczywiście dla jednego dobry będzie kij i młynek za równe 100 zł razem bo pojęcia nie ma o tym co jest dobre a dobre jest zawsze drogie, to tak jak z szynką jest za 20 zł kg i za 60 zł, obie da się zjeść ale dobra jest ta druga. Nie czytałem tego bzdetnego poematu całego bo zdanie tytuowe że tanie nie oznacza że jest złe już skreśla temat z chęci dalszego czytania tych wypocin.

#33 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 12 maj 2016 - 16:33

Po przeczytaniu powyższych komentarzy nabrałem już pewności - zdecydowanie odpuszczam najbliższe SF. Nie chciałbym znaleźć się w gronie osób tak powierzchownie oceniających innych, "mędrców sprzętowych", czy też wyznawców lemingowatego podejścia, gdzie cena odnosi się do jakości w sposób wprost proporcjonalny. Objechaliście gościa bez żadnych podstaw. Teorie spiskowe rodem z tych o Repitilianach. Dość szybko można założyciela tematu wygooglać i upewnić się, że jest realnie istniejącą osobą niezwiązaną zawodowo z branżą wędkarską. Określenie go mianem "młodego adepta wędkarstwa" brzmi jeszcze śmieszniej.

 

Odnośnie długości tekstu - w czasach, gdy pisałem recenzje / artykuły (branża muzyczna), to dopiero coś niewiele krótszego niż tutaj widzimy kwalifikowało się do opublikowania. Pokolenie twittera i facebooka nie może pojąć, że artykuł, to tekst, a nie opisy pod obrazkami. Być może w dzisiejszej prasie już tego nie ma. Sugeruję więc odnieść się do wydawnictw z lat 90tych. Autor tekstu z całą pewnością pamięta dobrze styl pisania w latach 90tych (wcześniej jak mniemam też pamięta) i takim mniej więcej się posługuje.

 

Dla tych, którzy zachowali resztki honoru sugeruję wygooglać frazę: "Pierwsze wrażenia z wędkowania SHIMANO Catana DX 270 L" - traficie na autora i kilka jego innych spontanicznych opisów sprzętu wędkarskiego (kilku marek). Jeśli pogooglacie dalej przekonacie się również, że nie pracuje w branży wędkarskiej. A następnie sugeruję grzecznie przeprosić za teksty o byciu naganiaczem z ramienia Jaxona.



#34 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 12 maj 2016 - 16:42

Chyba jednak trzeba będzie zrobić referat.

#35 OFFLINE   pawlica

pawlica

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaBelgia
  • Imię:Paweł

Napisano 12 maj 2016 - 17:01

Z kilku tysiecznego grona użytkowników tego forum są też zapewne i tacy, którzy używaja niskobudżetowych sprzętów. Fakt, że jak obserwuję wątki w których forumowicze chwalą się złowionymi okazami nie zauważyłem ( może jestem tu za krótko i mało widziałem) by któryś opisywał czy wrzucał zdjęcie, jakiekoś Jaxona za te przysłowiowe 50zł. Czytam te komentarze i przeraża mnie Wasza nagonka - jeżeli nawet to reklama to co w niej złego Panowie? Takie czasy- mieć nie być. Smutne...
  • Alexspin lubi to

#36 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1588 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 12 maj 2016 - 17:04

Przepraszam , ja mam też niskobudżetowy sprzęt , nie robimy nagonki na taniość tylko bylejakość.

#37 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 12 maj 2016 - 17:09

Przepraszam , ja mam też niskobudżetowy sprzęt , nie robimy nagonki na taniość tylko bylejakość.

Dokładnie +100 :)



#38 OFFLINE   pawlica

pawlica

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaBelgia
  • Imię:Paweł

Napisano 12 maj 2016 - 17:16

Nie róbmy nagonki na nic, pozwólmy się ludziom cieszyć tym co maja i to potrafią docenić.


  • Alexspin i kasperek lubią to

#39 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 12 maj 2016 - 17:40

Mam Avida i mam Mistralla Aqua Spin o prawie identycznych parametrach i powiem szczerze że częściej zabieram na wyprawy Mistralla.

Równie dobrze się nim łowi jak Croixem.

Nie uważam na niego, przeciążam prawie pod dwukrotność  jak się złamie to powiem sobie trudno :rolleyes:

Jest to wędka która nie rozczaruje potencjalnego nabywcy, co z produktami z niższej półki zdarza się bardzo często



#40 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 12 maj 2016 - 18:25

No naprawdę, jakiż to z bidulka skrzywdzony nieboraczek.. :( W entree elaborat reklamowy, a w trzecim poście prostackie zarzucanie ludziom doceniającym wartościowe, kompetentne wyposażenie, potrafiącym zauważyć różnice na plus i minus - sprzętomaństwa albo szpanerstwa, a prócz tego foch na zmianę ze świrowaniem skrzywdzonej ofiary losu..A tu go z buta..

 

Bzdurą i nonsensem jest wg mnie cieszyć się byle czym, a już poniżej minimalizmu do tej maniery się akomodować.Profesjonalista i znawca sprzętu też nie kupuje w Castoramie, co wcale nie znaczy że należy domniemywać u niego poczucia wyższości..

 

Ale..

Jest w wędkarskiej sieci podobnie zakompleksiony, nawet podobnie zawistny osobnik,  o dziwo również piejący songi do jaxonowskiej Cantary, co w przedziwny sposób potwierdza stosunkowo mało powabny status tych klamotów.. :)


Użytkownik Sławek Oppeln Bronikowski edytował ten post 12 maj 2016 - 18:33

  • Zwierzu, Locutus85 i coma lubią to