Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1284 odpowiedzi w tym temacie

#601 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 10 sierpień 2010 - 11:12

@Remek a jak :lol: Po za pstragiem w tym roku wszystko wyjete na Casta :mellow: Korbe mam tylko jedna tzn mlynek nowka zapakowany i czeka na nowego nabywce :lol: Zyciowka bolka z 1 strony (79cm) tez na casta :mellow: ale jeszcze na shimano :D

#602 OFFLINE   Kriss

Kriss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów

Napisano 10 sierpień 2010 - 20:10

Wczorajszy wieczorny, niestety mniejszy od poprzedniego :unsure: .
Był jeszcze szczupak i boleń po około 30 cm, a większe bolki rozmyślały się przed samym atakiem :angry: ..

Załączone pliki



#603 OFFLINE   Flls

Flls

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 255 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 10 sierpień 2010 - 20:37

@Kriss, piękny bolo :D
W pysku ma Tarnusa?? Mógłbyś opisać, warunki połowu, prowadzenie itp. tak edukacyjnie :D
Pozdrawiam i życzę większych.

#604 OFFLINE   Kriss

Kriss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów

Napisano 10 sierpień 2010 - 21:06

Dzięki. Tak, w pysku Tarnus bezsterowy, łowię nim z reguły z prądem, ewentualnie w poprzek nurtu. To pierwsza ryba na niego złowiona (nie licząc 30-cm przedszkolaka). Niezależnie od przynęty najwięcej brań/wyjść do przynęty mam w momencie, kiedy przynęta prowadzona z prądem zaczyna łukiem skręcać w kierunku brzegu. Pozdrawiam

#605 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 13 sierpień 2010 - 23:03

No i wkoncu wydeptalem moje Torpedki :mellow: Dzis mimo ze piatek 13ego wybralem sie na rybki. Efekt to 2 Castingowe Bolusie :D Z pozdrowieniami dla Tomy'ego

Jeden 77 i 2 moja zyciowka 82cm.

SPRZET:

Tailwalk Trinis TWC631ML 3/16 - 3/8 Oz Linka 8 - 16Lb
Daiwa Steez 103HL
Shimano Aspire Dynema 15LB
Przyneta: Jackal Bros Squirell 61sp i 67dd.

Okolicznosci Polowu:

Jedyne miejsce gdzie lapie bolki. Jak @Robert mi kiedys pieknie wytlumaczyl potwierdza sie w praktyce. Wystarczy ze woda podskoczy o ok 0,5 - 0,8m i Bolki sie pojawiaja w tym jednym miejscu. Jak tylko zaczelo sie sciemniac trafil sie pierwszy 77cm potem ok 22 drugi. Lekka plytka zatoczka gdzie trzyma sie drobiazg. Glebokosc to ok 1 - 1,2m. Bolki uderzyly praktycznie w tym samym miejscu.

.

#606 OFFLINE   Homegeon

Homegeon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 sierpień 2010 - 23:08

Piękne rapy gugus, wreszcie zła bessa na menie została przerwana :D

#607 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 14 sierpień 2010 - 06:23

Gugcio, para jak marzenie. Gratuluje i cieszę się, że na coś się przydało moje pisanie. Może i ta rada się do czegoś przyda. Mam internetowego znajomego który łowi kapitalne bolki w dużej rzece na zachodzie Europy. Jak śledzę jego blog, to praktycznie nie łowi nic do późnej jesieni. Na wszystkich zdjęciach jest bardzo ciepło ubrany jak na jego kraj zamieszkania. Dam znać jak zacznie łowić to info będzie bardziej precyzyjne. Musi być jakiś klucz i na Twoje bolki. Podejrzewam, że jest ich sporo ale koncentrują się tylko na zimę, a po tarle się rozpraszają i szukaj wiatru…

#608 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 14 sierpień 2010 - 06:46

PIĘKNE RYBY!!!GUGCIO.To jest to.Szczere gratulacje.

#609 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 14 sierpień 2010 - 07:51

No Kamilu brawo!! Piękne rapiszony!!! A my z Dominikiem próbowaliśmy Cię zachwycić tymi odrzańskimi nieco nadwymiarkami Widzę, że apetyt został skutecznie zaostrzony :mellow: i efekty widać powyżej :D
Brawo!

#610 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 14 sierpień 2010 - 09:56

Serdecznie wszystkim Dziekuje :D

@Robert, jasne ze sie przydaly twoje rady. Jestem Ciekaw co je w te magiczne miejsce przyciaga. Mimo braku oznak zerowania czesto sie pokazuja przy powierzchni odprowadzaajac woblerka albo grzejac sie w sloncu. Co do twojego Kolegi to chetnie sie dowiem kiedy u niego sie cos dziac zaczyna. Chlopaki mowia ze na Renie to wrzesien jest najlepszym miesiacem.

@Tomy Sczerze Dziekuje

#611 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 14 sierpień 2010 - 11:20

Gugcio ile ważą te wobki i jaką mają pracę?

#612 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 14 sierpień 2010 - 13:04

Jak dla mnie brak oznak żerowania przy dużych bolkach to norma. One polują z wierzchu w wyjątkowych sytuacjach. A co do przywiązywania się ich do miejsc, to tak naprawdę są 2 powody aby bolki zniknęły na amen. Fizyczna likwidacja miejscówki, np. zasypanie, lub fizyczna likwidacja boleni.

#613 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 14 sierpień 2010 - 15:24

@Tomy poszedl priv

@Robert jak narazie nie rozpracowalem ich tak jak bym chcial. Mam nadzieje ze z czasem mi sie to uda choc bolki obzeraja sie Babka ktorej plaga przyjela rozmiar katastrofy ekologicznej.

Dzis dosstalem od zonki Stickbaita z Illexa a dokladniej Watermonitor. Moze sie cos znow uwiesi. ok 20 ruszam wiec jak sie cos trafi bede meldowal

#614 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 14 sierpień 2010 - 15:44

Gugcio, napisz coś więcej o tej babce. Jak się porusza i gdzie się trzyma, czy pływa ciągle czy się przykleja do dna. Jak się bolki nią objadają to na pewno trzeba się do tego dostosować idealnie. Widziałem już bolki zachowujące się jak nie bolenie. Ginel może opowiedzieć o rapach biorących na skórkę z chleba. Jak to mawiał jeden erotoman, są dziwy na tym świecie :D

#615 OFFLINE   Kriss

Kriss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów

Napisano 14 sierpień 2010 - 15:45

No gratki Gugcio, ja w czwartek złowiłem nową życiówkę (o centymetr krótsza od twojej) i drugiego mniejszego ( 68 cm). Oba bolki wzięły z powierzchni. Może to tylko specyfika łowiska, które nie ma głębokich miejsc i razem żerują bolki w każdym wieku.

#616 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 14 sierpień 2010 - 15:59

Przed ostatnimi dużymi opadami troszkę połapałem bolasków na nowe nabytki od Tomy'ego tzw skórki(dzięki mistrzu), siadło 5 szt wszystkie mieszczące się w normie, w tym jedna 80tka biedactwo było bez jednego oka (już zaleczone).Co ciekawe Tomy złapał go w zeszłym roku. :lol:
Pisze pózno bo czekałem na neostrade -nowa umowa,zdjęć niestety nie ma siadła elektronika w mojej cyfrówce :angry:

#617 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 14 sierpień 2010 - 16:10

Robert, plaga babki jest również u nas w Wiśle, myślę że u Ciebie też tylko tego dziadostwa normalnie nie widać bo siedzi przy dnie i idealnie wtapia się w otoczenie. Ja zobaczyłem po powodzi ile tego zostało w kałużach. Nie wiem jak to wpływa na ekosystem, ale słyszałem że babki gustują w rybiej ikrze, w narybku myślę że też bo to mięsożerca. Inna sprawa że drapieżniki zamiast kiełbia którego jest coraz mniej przestawiają się na babkę, bolenie na pewno też bo to drapieżnik który idealnie wykorzystuje możliwości środowiska w którym żyje.


#618 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 14 sierpień 2010 - 17:16

@Robert babka to slaby plywak i do tego z kiepskim wzrokiem. Glownie trzyma sie kamieni za pomoca swojej przyssawki pomiedzy pletwami piersiowymi. W nocy jej aktywnosc strasznie maleje moze dlatego bolki staja sie bardziej aktywne. Ichtiolodzy podobno badali to zjawisko we Frankfurcie i podobno na jednymmetrze kwadratowym znajduje sie do 200szt. Atakuja wszystko co dna dotknie nawet jesli przyneta jes 3 krotnie wieksza od nich. Uwielbiaja ikre, narybek, i wszystko co trafi do wody. Lapalem je juz na woblery, gumy a nawet obrotowki.

@Krissu w takim razie Gratulacje bo sam juz wiem co to za frajda zmierzyc sie z takim rybskiem :mellow:

.

Załączone pliki



#619 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 14 sierpień 2010 - 19:51

Wujek, słyszałem o wielu przepisach na babkę, ale na tą jeszcze nie, więc podejrzewam, że jej tu nie ma. Jak się pojawi to krótki będzie jej żywot. Mięsiarze już się nimi zaopiekują. Jest jeszcze taka opcja, że była ale zobaczyła, że spiżarka pusta i poszła szukać dalej. Jak myślisz, że sobie robie jaja, to błąd. Mieliśmy tu nalot kormoranów, ale nie zabawiły długo <_<

#620 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 14 sierpień 2010 - 20:21

No to jak kormorany się wyniosły to za ciekawie nie jest :D Babki są u nas już od kilku lat, dlatego dziwię się że nie ma ich u Was. Sprawdź po dużej wodzie kałuże, z tego co widzę to te rybki nie mają instynktu samozachowawczego bo innych nie ma tylko babki i to też w dużym oddaleniu od brzegu. W jednej małej kałuży potrafi być nawet kilkadziesiąt sztuk 3-4cm młodych babek. Dużych w kałużach nie widziałem, ale za to widziałem je w rzece, potrafi to dorosnąć do jakiś 10-15cm. Nie wiem czy te masy małych babek nie są spowodowane jakimś dużym wysypem? Z tego co wiem to są smaczne, nie wiem czy dobrze piszę, ale wydaje mi się że są sprzedawane w konserwach pod nazwą byczki, chyba od nazwy gat. babka bycza. Nie sądzę żeby Wasz odcinek się od nich uchował bo to bardzo ekspansywny gatunek.
pozdrawiam
Wujek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych