Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1284 odpowiedzi w tym temacie

#1101 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 25 październik 2010 - 20:54

Sądzę że na innych średnich rzekach są również tylko trzeba sumiennie się przyłożyć. To moja pierwsza jesień w moich stronach nad rzeka gdyż wcześniej nie miałem takiej możliwości przez ponad 5 lat.

Ja się na pewno przyłożyłem :angry: ,do dzisiaj mi ręka szwankuje od machania kijem.U nas są i nawet bicia widać tylko że wylęgiem się obżerają.
jeszcze może to wezmę nad wodę.

.

Załączone pliki



#1102 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 25 październik 2010 - 21:08

Norwegia to stara sprawa. Pisaliśmy na forum z Tomkiem Wojdą sporo ciekawostek.

#1103 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2009 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 26 październik 2010 - 18:26

Dziś odwaliłem taką dniówkę że będą zakwasy ... efekt 7 na kiju 5 wyjętych , spięty ładnie upasiony 70+ pod nogami przy końcówce holu ... bywa i tak.

http://img149.imageshack.us/img149/3696/dsc07488s.jpg

http://img525.imageshack.us/img525/4935/dsc07492b.jpg

Pozdrawiam



#1104 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 26 październik 2010 - 20:05

Problem z igiełkami nie polega tak bardzo na wielkości ale na tym, że ryby „pływają w miejscu” :D Jak by się dało tak siąść na murku lub drzewie i naśladować te ruchy to bolki by brały aż miło. Redzi Wam może to potwierdzić :D



I potwierdzam, bolki łowione w taki sposób często siadały na kiju, praktycznie nie wiedziały co i jak się z nimi dzieje i uderzały jak głupie, jedyny problem to znaleźć takie miejsce albo sciac pochylone drzewko :D

#1105 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 28 październik 2010 - 17:24

Forecast się rozchorował? :D

#1106 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2009 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 28 październik 2010 - 17:38

Do soboty mam zajęcie więc powrót syna ciężkostrawnego niebawem o ile aura i rybki dopiszą.


#1107 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 28 październik 2010 - 18:22

Forecast się rozchorował? :D

:lol: :lol: :lol:

#1108 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 841 postów

Napisano 28 październik 2010 - 20:08

Dobrze, bo troszkę się martwiliśmy :D

#1109 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2009 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 29 październik 2010 - 01:59

No bez jaj właśnie wracam z mongolskiego baletu z dodatkiem procentów więc zdrowie ok. Wobki się suszą na weekend postaram się nie zawieść ale nowy teren który preferuje od ostatniego wypadu może być wybredny.

Pozdrawiam

#1110 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 30 październik 2010 - 09:14

Bolki się powcinały w mniejsze rzeki. Wynika to z wielu relacji jakie znam. To kolejna http://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/36928/60/Nagroda%20mie siąca:%20boleń%206,00%20kg

#1111 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 30 październik 2010 - 11:20

Może wyczuły tegoroczne problemy z wysoką woda, albo podwyższona woda uaktywniła te które normalnie się nie pokazywały i zaczęły inaczej żerować. Już nieraz się przekonałem że podwyższona uaktywnia bolki które normalnie siedzą przy dnie. Myślę że akurat w tym przypadku były to Narwiańskie ryby które normalnie tam bytują, ewentualnie zgromadziły się w jakimś bardzo atrakcyjnym miejscu spływając z kilku km.
pozdrawiam
W

#1112 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 30 październik 2010 - 11:32

Miejsce znam doskonale.Jest tam pierwszy z serii kilku jazów umiejscowionych co kilkanaście kilometrów na szlaku górnej Narwi.Ostatni jest w Strękowej Gorze, poniżej już nie ma takich przeszkód, kilka kilometrów niżej jest ujście Biebrzy. :D


#1113 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 30 październik 2010 - 11:40

Ryby nurtowe, po za brzaną, stronią od mętnej wody jeśli to stan dla nich nienaturalny. Skrzela z czasem się zatykają mułem. Do jakiegoś czasu ryba to wytrzymuje bo mają małe mechanizmy obronne. Ale to wszystko do czasu. Tegoroczna powódź trwała wyjątkowo długo więc na pewno ryby migrowały do mniejszych rzek. W nowym terenie ze strachu zbijają się w stada więc nie będzie ich wszędzie pełno, (po za jazami :D )i na pewno będą bardzo ostrożne. Ta sytuacja dla nas też jest nowa więc tak szybko ich nie znajdziemy. Może to i dobrze bo łowienie ich kiedy przeżywają trudne chwile nie służy nikomu.

#1114 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 30 październik 2010 - 11:50

Dodam że tubylcy mają piękny zwyczaj poławiania boleni stojąc na jazie i spuszczając przynętę z prądem rzeki.I trzeba przyznać że robią to niestety skutecznie.Ciekawostką jest to że najsuteczniejszym(bolenie 90+ a nawet ponad 100cm) poławiaczem jazowym jest miejscowy jazowy <_< ,człowiek który opiekuje się na co dzień tym obiektem.Mam nadzieję że człowiek z linka stanowi chlubny wyjątek :unsure: .

#1115 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 30 październik 2010 - 12:17

Robert, tylkom w przypadku Narwii nie miały za bardzo skąd uciekać, chyba że z Zegrza bo jak wiadomo Narew wpada właśnie do tego zbiornika, bezpośrdniego połączenia z Wisłą nie ma. Poza tym ryby musiałyby płynąć 140km w górę rzeki, w to jeszcze mógłbym uwierzyć, choć też jest to wątpliwe. Bardziej się skłaniam ku temu że przy podwyższonej wodzie narwiańskie bolki zgromadziły się pod jazem ściągając z dużych odległości. Wiadomo że gdy są wysokie stany ryby płyną w górę,przy niskiej spływają w dół, w tym przypadku jaz był kresem wędrówki, dla wielu pewnie kresem definitywnym.
pozdrawiam
W

#1116 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 30 październik 2010 - 12:30

Szczęśliwym trafem, dzięki tegorocznej duzej wodzie jazy często były położone więc ryby swobodnie migrowały.Co do samych boleni to bardzo duże bolenie są w Narwi ale ciężko je dostać.Wystarczy odwiedzić odcinek od ujścia Biebrzy w dół, poniżej Wizny.Czasami takie walą że nogi się tylko uginają ale dzika,głęboka i kapryśna rzeka nie ułatwia sprawy. W sumie to i dobrze :D .

#1117 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 30 październik 2010 - 14:07

Nie wiem jak jest w Narwi ale z wielu doniesień wynika, że boki uciekły przed brudną wodą do mniejszych rzek. Wiem o jednym przypadku, że przebyły bardzo długi dystans do miejsca gdzie nigdy nikt ich tam nie widział. Zresztą to chyba żadne odkrycie bo jak woda idzie w górę to kłusole grodzą wejścia do małych rzek o czym wiedzą w PSR i też obszukają te miejsca. Całe życie myślałem, że przy wysokiej wodzie ryby spływają co obserwowałem wielokrotnie. W górę migrują sezonowo, na tarliska i na zimowiska, no chyba, że się w nocy coś zmieniło? :D

#1118 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 30 październik 2010 - 17:40

Spływają może z powodziową, a jak jest ciągle podniesiona to raczej płyną w górę. Miałoby to potwierdzenie dlaczego bolki weszły w małe rzeki, gdzie woda też była ciągle podniesiona jak np. w rzece gdzie łowi Forecast. Myślę że jak woda spadnie nie będzie już tam tylu bolków, a stan Wisły raczej nie ma tu w tym momencie znaczenia bo gdyby bolki wchodziły kryjąc się przed powodziową wodą to już dawno by ich tam nie było bo już dawno na Wiśle nie mamy powodzi.
Też znam przypadki że ryby przy podniesionej idą w górę, ale nie będę tu o tym pisał co by nie podpowiadać rozwiązań ewentualnym mięsiarzom.
pozdrawiam
W

#1119 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 30 październik 2010 - 18:19

Co zrobią bolki to wie tylko TW Bolek :D

#1120 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 841 postów

Napisano 30 październik 2010 - 18:55

Wie, ale nic nie powie :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych