Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dostęp do broni


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
618 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 09 grudzień 2016 - 10:50


  • Marcin Rafalski i biturbo lubią to

#182 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 10 grudzień 2016 - 04:02

I tutaj się zgodzę, że broń może być przydatna jako narzędzie nieposłuszeństwa obywatelskiego. Ale z sondażu o jakim pisały mass media w minionym tygodniu wynika, że prawie 80 procent Polaków (Polek chyba jeszcze więcej) nie chce ułatwienia w dostępie do broni. Więc chyba nici ze zdecydowanych aktów takowego w najbliższym czasie.

Użytkownik theslut edytował ten post 10 grudzień 2016 - 04:04


#183 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 10 grudzień 2016 - 08:09

Ale z sondażu o jakim pisały mass media w minionym tygodniu wynika, że prawie 80 procent Polaków (Polek chyba jeszcze więcej) nie chce ułatwienia w dostępie do broni. Więc chyba nici ze zdecydowanych aktów takowego w najbliższym czasie.

 

Jeśli sondaż byłby miarodajny oznaczałoby to, że mimo, iż żyjemy w wolnym kraju to wciąż umysły mamy uciemiężone. Osobiście nie wierzę jednak w te procenty, poszukam innych sondaży wolną chwilą :)



#184 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 10 grudzień 2016 - 09:11

Odkąd pamiętam wyniki sondaży w mass mediach wpisywały się w jedynie słuszną linię określoną przez miłościwie nam panujących. Zjawisko jest niezależne od tego kto akurat nam panuje. Jednakowoż wynika z tego jedynie, że przewidywania kolegi theslut mogą pewnie być przykładem wysnucia prawidłowych wniosków z błędnych przesłanek. ;-)


  • Tomek88 lubi to

#185 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 13 grudzień 2016 - 09:33

Powszechna dostępność do broni, a nawet upowszechnienie (zachęcanie) Polaków do posiadania broni jest bardzo ważne w kontekście obronności Polski Tutaj jest ciekawy wywiad z amerykańskim strategiem:

fragment:

 

Polska, kraj liczący ponad 30 mln ludzi, ma niewiele ponad 20 tys. rezerwistów. W Finlandi i mieszka 5 mln ludzi, a mimo to państwo ma do dyspozycji 300 tys. rezerwistów, uzbrojonych i gotowych do walki. Polska tymczasem w ramach strategii obronnej zamierza rozbudowywać flotę okrętów wojennych, które mają operować na malutkim Bałtyku – morzu zdominowanym przez lotnictwo. To absurdalny zakup i bardzo drogi. Czy polscy dowódcy myślą, że Polska to Królestwo Tonga albo Fidżi – wyspa leżąca pośrodku oceanu? Kraj taki jak Polska powinien mieć prawdziwą politykę obronną, a nie kupować zabawki, które zostaną zniszczone w pierwszych godzinach wojny.

 

ŁP: Na czym miałaby polegać taka polityka?

 

Jest w gruncie rzeczy bardzo prosta. Wystarczy zwrócić się do młodych i nie tak już młodych Polaków, wysłać ich na szkolenie 4-miesięczne lub dłuższe, w zależności od tego, jakie funkcje mają pełnić, i dać im względnie prostą broń. Należy im też powiedzieć, by w razie wojny nie myśleli o obronie Zachodu, Europy ani nawet Polski czy swojego regionu. Wystarczy, że skupią się na obronie swojego miejsca zamieszkania. W takiej sytuacji Rosjanie mogą wejść do Polski, kiedy chcą. Ale gdy tylko wyłączą silniki swoich czołgów, pojawią się Polacy, którzy ich zabiją. To się nazywa prawdziwa strategia obronna.

 

I właśnie w tą ideę/strategie bardzo dobrze wpisuje się upowszechnianie dostępu do broni. A to że 80 % ludzi nie chce dostępu do broni to nic nie szkodzi, przecież nikt nikogo nie będzie zmuszał do kupowania spluwy, Ważne że  20% chce i niech tylko połowa z nich będzie posiadała jakąś broń przeszkoli się, to u cywilów będzie 4mln szt. broni i Polska będzie całkowicie bezpieczna.

A tutaj cały artykuł, warto przeczytać bo ciekawy

http://kulturalibera...mp-nato-polska/



#186 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 13 grudzień 2016 - 10:00

No wlasnie! Zreszta, nawet Demotywatory sa madrzejsze, mniej naiwne od wielu 😏

http://m.demotywatory.pl/4719630
  • coma, grzesiekp. i eRKa lubią to

#187 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 13 grudzień 2016 - 12:22

Mrzonki o obronie terytorialnej, własnej okolicy są piękne, brzmią atrakcyjnie, niby nawet wszystko się kupy trzyma, poza takim drobnym szczegółem, że to nie kwestia broni i jej dostępności jest w tym kluczowa. Najważniejsza w tym jest głowa. I tak jak jeszcze ja byłem wychowywany w duchu "sienkiewiczowskiego demotywatora" tak teraz normą stają się protesty na reakcję chłopaka stającego w obronie nieznajomej dziewczyny, że zrobił to niedelikatnie i złapał agresora za kurtkę*. Dla pokolenia mojego dziadka naturalnym było, że jak ktoś przychodzi kraść, czy napada to traktuje się go kłonicą, siekierą, widłami, pałą, czy wyciąga nie całkiem legalnego naganta zza pazuchy. Dla pokolenia mojego ojca naturalnym było, że jak cię zaczepiają to walisz w pysk i patrzysz czy równo puchnie. Obecnie takie bandyckie zachowania są potępiane, jedynym dopuszczalną reakcją jest słowne zaprotestowanie i zadzwonienie po właściwe służby porządkowe.

Karkołomne jest wymaganie od kogoś, kto ma wdrukowany schemat zachowania - nie wolno bić złodzieja, nie wolno uderzyć w obronie swojej lub czyjejś, w sytuacji zagrożenia najpierw uciekaj, a potem dzwoń po właściwe organa, żeby nagle stawił  zbrojny opór agresorowi w czasie wojny.

Dlatego moim zdaniem ten wątek to nie miejsce na rozpatrywanie rozwiązań obrony kraju. Projekt ustawy tak naprawdę ułatwia zajęcie się sportem strzeleckim typowo rekreacyjnie bez zawodniczego zadęcia oraz umożliwia uzyskanie pozwolenia na broń bez posiadania znajomości w Policji, kombinowania, czy "dawania w łapę" do czego prędzej, czy później sprowadza się każde zezwolenie oparte na uznaniowości. Zasadnicza różnica to, że można byłoby po spełnieniu warunków pozwolenie uzyskać a nie "załatwić". Prawdę mówiąc szczerze wątpię, żeby po wejściu tej ustawy w życie (w co również wątpię) lawinowo wzrosła sprzedaż broni, ludzie masowo rzucili się do wyrabiania sobie pozwoleń.

 

*

 

oraz

http://natemat.pl/17...-obronca-kobiet


Użytkownik witeg edytował ten post 13 grudzień 2016 - 12:22


#188 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 13 grudzień 2016 - 12:36

I to ma byc argument przeciw? Jest zle, wiec nie ma sensu robic tak, zeby bylo lepiej? Ktos napisal, ze bron uczy odpowiedzialnosci, zmienia percepcje. To chyba juz jakis sensowny poczatek, nieprawdaz?
  • coma, grzesiekp. i sierżant lubią to

#189 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 13 grudzień 2016 - 12:49

Mrzonki o obronie terytorialnej, własnej okolicy są piękne, brzmią atrakcyjnie, niby nawet wszystko się kupy trzyma, poza takim drobnym szczegółem, że to nie kwestia broni i jej dostępności jest w tym kluczowa. Najważniejsza w tym jest głowa. I tak jak jeszcze ja byłem wychowywany w duchu "sienkiewiczowskiego demotywatora" tak teraz normą stają się protesty na reakcję chłopaka stającego w obronie nieznajomej dziewczyny, że zrobił to niedelikatnie i złapał agresora za kurtkę

 

No i dlatego należy tłumaczyć naszym dzieciom że postawa taka jak na tym filmie:

 

to kretynizm i że jak ktoś ma tak wy..ny mózg to niestety musi zginąć. Ale ja myślę że u nas nie jest tak źle, a lewacka zaraza(ideologia) jest obecnie w odwrocie więc może być tylko lepiej..


Użytkownik szkutnik edytował ten post 13 grudzień 2016 - 12:51

  • coma i sierżant lubią to

#190 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 13 grudzień 2016 - 14:45

I to ma byc argument przeciw? Jest zle, wiec nie ma sensu robic tak, zeby bylo lepiej? Ktos napisal, ze bron uczy odpowiedzialnosci, zmienia percepcje. To chyba juz jakis sensowny poczatek, nieprawdaz?


Ty naprawdę w to wierzysz? Przyzwoicie rozpędzona fura z prowadzącym po spożyciu, jednorazowo potrafi zrobić więcej szkody jak człowiek z krótką bronią. A przecież "jazda po", to nasz sport narodowy. Polacy w takim stanie wożą żony i dzieci. Nagle jak kupią sobie klamkę to zmądrzeją? Przecież niejeden z nich na co dzień obcuje z bronią i jakoś nie widać efektu wychowawczego. Co najwyżej będzie miał się czym bronić jak ktoś będzie chciał dokonać zatrzymania obywatelskiego takiego trafionego kierowcy.

No i dlatego należy tłumaczyć naszym dzieciom że postawa taka jak na tym filmie:
https://www.youtube....h?v=5v72UaOADTU
 
to kretynizm i że jak ktoś ma tak wy..ny mózg to niestety musi zginąć. Ale ja myślę że u nas nie jest tak źle, a lewacka zaraza(ideologia) jest obecnie w odwrocie więc może być tylko lepiej..


Oj tam, oj tam, doprecyzuj co masz na myśli pisząc lewacka zaraza. Bo lewak, lewacka, lewacki, lewackie to obecnie takie słowo wytrych, które to w świadomości używającego dają mu legitymację intelektualisty. Póki co to znalazłem definicję, że lewak, to ktoś mający dwie lewe ręce do roboty.

#191 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 13 grudzień 2016 - 15:47

Lewak- człowiek który z uporem maniaka stara się zmienić/zmieniać z pobudek ideologicznych innych ludzi wbrew ich woli, naturze i zdrowemu rozsądkowi.

Na tym filmiku to bardzo dobrze widać, normalny człowiek jak ktoś mu zagraża to się broni, a ktoś zarażony ideologią lewacką, (jak delikwent na tym filmiku) wyciąga kwiaty.

 

A argument o sporcie narodowym to raczej za dostępem do broni. Niby tyle pijaków kierowców w Polsce, a to we Francji się rozjeżdżają.


  • coma i eRKa lubią to

#192 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 13 grudzień 2016 - 19:18

Osobiście nic do broni nie mam, mam zagraniczne pozwolenie na broń i posiadałem przez jakiś czas 3 jednostki, mnie tylko zastanawia jak zorganizować żeby jakaś grupa o skrajnych poglądach nie strzelała do innych bo uzna że przeciwnik to żydokomuna albo gorszy sort.  Albo jak wyeliminować posiadanie broni w Krakowie przez fanów Wisły i Cracowi? czy w Poznaniu i Warszawie? A może pozwolić jak leci? Zostaną się osobniki celniej strzelające czyli bardziej wartościowe. 



#193 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 13 grudzień 2016 - 20:12

A myślisz że co zagorzalsi pseudokibice nie mają broni?

 

W ogóle argument że ktoś kogoś zabije, że będą strzelanki, że ludzie nieodpowiedzialni itp itd  jest argumentem według mnie nielogicznym.

  Przecież na świecie jest tyle rzeczy którymi można zabić: auta, noże nawet łyżki można użyć. U mnie na rynku wala się pełno kostki brukowej granitowej, a w mieście pełno świrów jak to w mieście, kibol też się znajdzie. A na przykład wędkarze, mogę się założyć że taką rapalą magnum ze stalowym sterem można nieźle narozrabiać nie mówiąc już o nożach wędkarskich czy myśliwskich. Mniej więcej połowa dorosłej populacji ma przy sobie narzędzie gwałtu i jakoś nie słyszałem żeby ( w Polsce bo o Niemczech słyszałem ;) ) gwałcili.

Tak więc spokojnie strach mam wielkie oczy.



#194 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 14 grudzień 2016 - 23:16

Nigdy nie kupię broni.

Lecz swoboda jej zakupu wpisuje się w fundamentalne prawo do wolności wyboru.

I nikt nie może decydować o tym, czy ja tą broń mogę kupić,czy też nie.

Wszelkie najbardziej nawet logiczne argumenty przeciw są ograniczeniem mojej wolności.


  • Marcin Rafalski, Lepton i coma lubią to

#195 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 grudzień 2016 - 06:41

Obawiasz się sacha cokolwiek obłudnie.. Wychowankowie i spadkobiercy żydokomuny są w Polsce niezagrożeni, a nawet dobrze zabezpieczeni - całkiem niedawno ich wyznawca strzelał w Łodzi do podludzi..

 

Bóg co prawda uczynił ludzi wolnymi , ale dopiero pułkownik Colt sprawił, że są równi. Wiadomo kto jest wrogiem obu.. :)


  • Janusz Wałaszewski, Tomek88, venom_666 i 1 inna osoba lubią to

#196 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 10:00

Bóg co prawda uczynił ludzi wolnymi ...


No tak, bez Boga nie razbieriosz. Ale jak już, to uczynił wolnymi wyrzucając ich z raju? Bo wcześniej ta wolność to ciut ograniczona była. Więc jak już wyrzucił i ludzie muszą sobie radzić w bólu, trudzie i znoju, to po co mieszać sacrum z profanum? Zwłaszcza w odniesieniu do przedmiotu, którego skutki użycia często sprzeczne są z naukami sacrum.

#197 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 15 grudzień 2016 - 10:58

Oj widzę że już do Boga poszło:)

 

    Najważniejsze prawa człowieka które towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat to

1 prawo do obrony siebie, swoich bliskich i swojego mienia,

2 prawo własności.

Prawo do posiadania broni wpisuje się w to pierwsze prawo jak również w to drugie, bo jak historia pokazuje jak się sam nie obronisz to nikt za ciebie tego nie zrobi.

   Dziwne wydaje mi się że niektóre środowiska głośno protestują przeciwko prawu do posiadania broni (niby ze względu na bezpieczeństwo) a popierają takie rzeczy

http://www.fronda.pl...stwo,80525.html


  • coma i sierżant lubią to

#198 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 15 grudzień 2016 - 11:15

jak ktoś chce mieć broń to żaden problem i to legalnie

1 czarnoprochowce, strzelają nie gorzej niż współczesna broń i nie wymagaja pozwolenia

2. uzyskanie pozwolenia na broń to pestka, ścieżka kolekcjonerka i do 10 sztuk bez większego problemu można mieć aby było tylko kogoś stać na szkolenie, licencję i takie tam drobiazgi o kupnie broni nie wspominając, no i nauczył się dwóch ustaw i zasad obchodzenia z bronią

3. prawo do posiadania broni ma każdy co widać  z pkt 1 i 2, dla pkt 1 trzeba tylko mieć kasę dla pkt 2 przejść ścieżkę formalną

 

uważam, że dostęp jest jak ktoś chce, a możliwość kupowania gnata na każdym rogu ulicy jak chleb to trochę za dużo dla naszego społeczeństwa

 

recepta na posiadanie broni m.in podana tutaj http://www.towarzystwostrzeleckie.org/



#199 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 15 grudzień 2016 - 11:22

Widać Polacy nie lubią kombinować.. :)

http://faktopedia.pl/507490

 

tu jeszcze trochę

http://naszeblogi.pl...ajow-na-swiecie


Użytkownik szkutnik edytował ten post 15 grudzień 2016 - 11:25

  • coma lubi to

#200 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 11:32

Oj widzę że już do Boga poszło:)
 
    Najważniejsze prawa człowieka które towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat to
1 prawo do obrony siebie, swoich bliskich i swojego mienia,
2 prawo własności.
Prawo do posiadania broni wpisuje się w to pierwsze prawo jak również w to drugie, bo jak historia pokazuje jak się sam nie obronisz to nikt za ciebie tego nie zrobi.
   Dziwne wydaje mi się że niektóre środowiska głośno protestują przeciwko prawu do posiadania broni (niby ze względu na bezpieczeństwo) a popierają takie rzeczy
http://www.fronda.pl...stwo,80525.html


Nie rozumiem w czym masz problem? Twoje dają, za Twoje dają??? He, he, wytłumaczę Tobie czemu oni tak postępują. Wygugluj sobie z jakimi wyznaniami Szwedzi się utożsamiają i wszystko się Tobie rozjaśni.