Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dostęp do broni


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
618 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 17 grudzień 2016 - 21:40

Może w Albercie. Ja mam co prawda doświadczenie sprzed ponad 20 lat i w Ontario. Na broń myśliwską kurs sobota/niedziela x 2 po 8h i trudny egzamin. Nie było takiego co by zdał za pierwszym podejściem, ja zdałem za drugim co i tak było dużym osiągnieciem. Zresztą za pierwszym mój kolega z RCMP też nie zdał . Broni z lufą krótszą niż 18" nie można było mieć w domu i egzamin był o wiele trudniejszy. Po zdaniu egzaminu można było kupić ale trzymało się ............ na strzelnicy. Mało tego, ze sklepu do wybranej strzelnicy trzeba było jechać trasą wyznaczona przez policję.

Nie wiem jak było 20 lat temu. Pisze jak jest teraz. Jeżeli chodzi o broń krótka są tam jakieś obostrzenia, nie znam szczegółów.
Kurs robi się w jeden dzień ( jeden jest na broń myśliwska a drugi na krótka) egzamin zdaje w zasadzie każdy. Z reszta nie o to mi chodziło. Chodziło mi o to że mimo relatywnie łatwego dostępu do broni , poza mysliwymi ludzie specjalnie nie walą drzwiami I oknami żeby posiąść broń.

z rezsztą Ontario to tochę inna bajka. ludzie mają tam 2x razy wiecj broni niż w reszcie kanady. 
Pozdrówka


Sent from my HUAWEI MLA-L03 using Tapatalk


Użytkownik peresada edytował ten post 17 grudzień 2016 - 21:57


#222 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 18 grudzień 2016 - 10:19

Nie wiem jak było 20 lat temu. Pisze jak jest teraz. Jeżeli chodzi o broń krótka są tam jakieś obostrzenia, nie znam szczegółów.

Po kursie i zdanym egzaminie jechało się do sklepu z bronią żeby wybrać i kupić. Ze sklepu wychodziło się bez broni ale z rachunkiem i jechało na komisariat. Tam pokazywało rachunek i członkowsko na strzelnicy i dostawało się trasę którą należy jechać ze sklepu do strzelnicy. Powrót do sklepu, odbiór broni i po wyznaczonej trasie na strzelnicę gdzie broni zamykało się w przydzielonej szafce. Faktycznie nie znałem wiele osób które by miały broń krótką , sam nie miałem krótkiej ale kilka razy kolega z RCMP zaprosił mnie to i sobie postrzelałem. Szło mi znacznie gorzej niż z długiej.



#223 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 25 grudzień 2016 - 10:14

Moze cos w tym jest.....

 

Wesolych Swiat!!! Duzo zdrowia!!!

Załączone pliki


  • Marcin Rafalski, Janusz Wałaszewski, Zwierzu i 7 innych osób lubią to

#224 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 30 grudzień 2016 - 21:18

Film jest autentyczny, broń nie została użyta, jednak zapobiegła napaści, rabunkowi etc. 

P.S.: proszę bez zbędnych zwłaszcza antyimigranckich komentarzy. 

 

 


Użytkownik Marcin Rafalski edytował ten post 30 grudzień 2016 - 21:20


#225 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1590 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 04 styczeń 2017 - 20:18

Ja na zimowe wieczory polecam kanał mojego ulubieńca ''hickok45'' z YouTube . Ogromna wiedza , ogromny przekrój testowanej broni - jest co oglądać i sporo ciekawych informacji .


  • Tomek88 i coma lubią to

#226 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 04 styczeń 2017 - 20:37

A po co tak daleko szukać, jak mamy swoje bardzo dobre kanały;

 

https://www.youtube....lxlDYT3XE-GxWBQ

 

https://www.youtube....wnv9Dx4RYI7nL3Q


  • Tomek88 i coma lubią to

#227 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1590 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 04 styczeń 2017 - 21:16

A po co tak daleko szukać, jak mamy swoje bardzo dobre kanały;

Sorry , ale ponad dwa miliony subskrypcji , mnogość broni ( od najstarszych po najbardziej kosmiczne , historyczne , kultowe ... ) . Nie ma co porównywać


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 04 styczeń 2017 - 21:17


#228 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 04 styczeń 2017 - 22:14

Ja nie porównuję, zwracam tylko uwagę, że "nasze" kanały choć może uboższe to pokazują to co jest (czy też nie ma a mogłoby być) na naszym rodzimym podwórku. 


  • eRKa lubi to

#229 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 styczeń 2017 - 22:33

Czesi jeszcze bardziej liberalizują dostęp do broni palnej w związku z zagrożeniem terrorystycznym

 

http://wyborcza.pl/7...posiadanie.html


  • Sławek Oppeln Bronikowski, Tomek88, coma i 1 inna osoba lubią to

#230 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 13 styczeń 2017 - 06:23

Wolność wg lewliberałów jak wiemy oznacza maksymalne mnożenie zakazów. Broń jest więc dziś dobrem równie rzadkim, jak samodzielność czy odpowiedzialność. Przyznam Ugly, że dziwi mnie wzmianka o broni w gazecie słynącej z oferowania umysłowego socjalu.. :)


  • Tomek88, grzesiekp. i S.N. lubią to

#231 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 13 styczeń 2017 - 07:15

Bo komentarzy nie czytales 😉

#232 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 17 luty 2017 - 10:45

Jeszcze może jest szansa zakopać, jak jest taka potrzeba

 

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html



#233 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 17 luty 2017 - 11:39

Jakoś związku z tematem nie bardzo widzę.

A co do zmian w dostępie do broni to sytuacja wyklarowała się na tyle, że szczerze wątpię, żeby podczas tej kadencji Sejmu jakiekolwiek dalsze prace nad ustawą miały sens. To byłaby jedynie idealna pożywka do histerycznych demonstracji, wystąpień, skarg bo na jakąkolwiek merytoryczną dyskusję nie ma co liczyć.


  • eRKa lubi to

#234 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 17 luty 2017 - 12:27

Nie bądź takim defetystą, miej więcej wiary w dobrą zmianę. Jak dobrze pójdzie, to do końca kadencji strzelnic może być więcej jak orlików. A jak już będą to nie po to aby gawiedź do nich waliła kartoflami lub z procy.

#235 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 17 luty 2017 - 12:51

No w to akurat mogę uwierzyć, że strzelnice będą i jedynie kartofle będą na nich mogły za amunicje służyć, bo rozmach dobra zmiana ma.

Jednak ustawa o broni może jedynie służyć za zasłonę dymną, żeby opozycja z nienawistną histerią się na nią rzuciła, oprotestowała tłumnie i rozpaczliwie na ulicach, jaką to rzeź nam władza szykuje, a tymczasem po cichutku, w nocy jakąś jedną czy dwie ustawki, na których by komuś zależało, by się klepnęło....... potem można byłoby na znak dobrej woli ze zmian w dostępie do broni się wycofać, ba nawet zaszaleć i wprowadzić zgodnie z propozycjami opozycji zaostrzenie dostępu.



#236 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 17 luty 2017 - 13:12

Koledzy, dyskusja dryfuje w kierunku bieżącej polityki, a to gwarantuje kłódkę na temacie. 

Pomiarkujcie wypowiedzi...



#237 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 marzec 2017 - 19:58

"Komisja Europejska na skutek działań komisarz Elżbiety Bieńkowskiej prowadzi prace zmierzające do ograniczenia możliwości posiadania broni palnej przez europejczyków. Dyrektywa UE wprowadza m.in.: bezwzględny zakaz posiadania przez osoby prywatne broni samopowtarzalnej (półautomatycznej), nawet pozbawionej cech użytkowych, łącznie z konfiskatą broni już legalnie posiadanej (dotyczy to większości modeli broni sportowej),  utrudnienie nabywania broni, części broni oraz amunicji za pośrednictwem Internetu; zaostrzenie przepisów dotyczących obrotu bronią dezaktywowaną, pozbawioną cech użytkowych (dotyczy to większości broni używanej przez grupy rekonstrukcji historycznej), zaostrzenie przepisów dotyczących kolekcjonowania broni. Regulacje te uderzą w strzelectwo sportowe, w grupy historyczne, w kolekcjonerów i myśliwych."

Mecenas Turczyn znany zwolennik powszechnego dostępu do broni publikuje listę tych co głosowali za i tych przeciw. Z powodu netralności politycznej j.pl nie mogę tej listy zacytować. Na koniec wreszcie

 

http://wiadomosci.on...grafika/6s13l00

 

13177628_1191821177497791_41249131339643


  • coma lubi to

#238 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1850 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 21 marzec 2017 - 20:02

i wyjdzie jak zwykle, na nasz wniosek, pod naszym przewodnictwem, a potem tłumaczenie że "to wymóg unijny"...



#239 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 21 marzec 2017 - 20:05

Rozbraja komisyja kogo tylko może ... potem będzie łatwiej rządzić nawet siłą jak zajdzie taka potrzeba, a zajdzie na pewno i uzasadnienie jakieś się stworzy ...


  • coma lubi to

#240 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 21 marzec 2017 - 20:06

i wyjdzie jak zwykle, na nasz wniosek, pod naszym przewodnictwem, a potem tłumaczenie że "to wymóg unijny"...

 

Na jaki nasz wniosek ? Co Ty venom za głupoty wypisujesz ? Wpisz sobie w googla dane tej pani i dowiedz się na czyj wniosek.

A jej sławetne "taki mamy klimat" to już kanon bezmiaru niewiedzy.


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 21 marzec 2017 - 20:09