Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dostęp do broni


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
618 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 15 grudzień 2016 - 11:35

to tylko kwestia czasu, pieniędzy i świadomości, mi szkoda wydać 2000zł na broń oraz kasy na sejf w domu. Będzie jej więcej to się zastanowię, lub kupię jak dzieciaki dorosną



#202 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 15 grudzień 2016 - 11:48

Nie rozumiem w czym masz problem? Twoje dają, za Twoje dają??? He, he, wytłumaczę Tobie czemu oni tak postępują. Wygugluj sobie z jakimi wyznaniami Szwedzi się utożsamiają i wszystko się Tobie rozjaśni.

Ja nie mam z tym problemu żadnego, to oni go będą mieli. Ja tylko podałem przykład jak z jednej strony można "troszczyć się" o bezpieczeństwo(oczywiście zakazami dla innych) a z drugiej strony robić takie głupoty. No ale w końcu to Szwecja, oni często mają jakieś odlotowe pomysły:)

https://pl.wikipedia...zacja_w_Szwecji


  • coma i eRKa lubią to

#203 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 13:52

ASEA, VOLVO, SAAB, SKF i jeszcze parę innych oraz oczywiście utensylia wędkarskie, wskaźnik HDI 5 miejsce, wskaźnik HPI 1 miejsce, 1 miejsce pod względem rozwoju demokracji VS ogórek kiszony. Raczej nie musisz się o nich martwić, myślę że sobie dadzą radę.

#204 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 15 grudzień 2016 - 14:04

ASEA, VOLVO, SAAB, SKF i jeszcze parę innych oraz oczywiście utensylia wędkarskie, wskaźnik HDI 5 miejsce, wskaźnik HPI 1 miejsce, 1 miejsce pod względem rozwoju demokracji VS ogórek kiszony. Raczej nie musisz się o nich martwić, myślę że sobie dadzą radę.

Czy również dadzą radę, zwłaszcza psychicznie, wszystkie zgwałcone i molestowane w Szwecji kobiety. W tym wskaźniku tez zdaje sie przodują....? 


Użytkownik Marcin Rafalski edytował ten post 15 grudzień 2016 - 14:06

  • coma i eRKa lubią to

#205 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 15 grudzień 2016 - 14:23

ASEA, VOLVO, SAAB, SKF i jeszcze parę innych oraz oczywiście utensylia wędkarskie, wskaźnik HDI 5 miejsce, wskaźnik HPI 1 miejsce, 1 miejsce pod względem rozwoju demokracji VS ogórek kiszony. Raczej nie musisz się o nich martwić, myślę że sobie dadzą radę.

Saab Automobile AB (Svenska Automobile Aktie Bolaget) – oddział motoryzacyjny szwedzkiego przedsiębiorstwa lotniczego SAAB założonego w 1937 roku w Linköpingzałożony w 1947 roku wytwarzający samochody osobowe w latach 1947 - 2011. W 2013 roku nastąpiło wznowienie produkcji modelu 9-3, jednak jedynie w formie małoseryjnej i bez planów masowej sprzedaży.

 

Volvo Car Corporation – szwedzkie przedsiębiorstwo produkujące samochody osobowe, będące częścią firmy Geely Automobile.

Geely to chińska firma

 

Utensylia wędkarskie to też z dalekiego wschodu

 

Ja myślę,że w tym rozwoju demokracji przekroczyli granice zdrowego rozsądku....


  • coma lubi to

#206 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 15 grudzień 2016 - 14:26

theslut

Tym wskaźnikiem to poszedłeś po bandzie :)

 

 A co do Szwecji to ja się o nich nie martwię, wręcz uważam że jak się unicestwią na amen to z korzyścią dla reszty.(korzystnie w sensie edukacyjnie, może inne kraje się ockną). A unicestwią się na pewno bo niestety demografia jest nieubłagana. Jak podają specjaliści za ok. 15 lat ludność szwedzka (to oryginalna) będzie  mniejszością we własnym kraju. Nie trzeba w to wierzyć, wystarczy policzyć, ilość szwedów, ilość imigrantów islamskich, dzietność tych pierwszych i dzietność tych drugich. To wszystko są dane w miarę dostępne. I proszę doliczyć 50 tysi szwedów rocznie uciekających  z własnego kraju. Tak więc jak się jakiś cud nie wydarzy w przyszłości to niestety Szwecja będzie Szwecją tylko z nazwy. Wybory będą wygrywać partie islamskie bądź pro-islamskie i ciekawy jestem które miejsce we wskaźniku demokracji https://pl.wikipedia...źnik_demokracji wtedy Szwecja zajmie.

 

A tu link z ciekawym wywiadem:

http://www.klubintel...wecji-i-europy/

 

A i już się więcej nie odzywam w tym wątku B)


Użytkownik szkutnik edytował ten post 15 grudzień 2016 - 14:29

  • coma, grzesiekp. i eRKa lubią to

#207 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 14:39

Czy również dadzą radę, zwłaszcza psychicznie, wszystkie zgwałcone i molestowane w Szwecji kobiety. W tym wskaźniku tez zdaje sie przodują....?


Przodują, ponieważ tam system nie ma problemów z określeniem co jest gwałtem i molestowaniem seksualnym. Przez to kobiety w Szwecji nie mają zahamowań przed zgłaszaniem tego typu przestępstw. A u nas permanentnie wmawia się kobietom, że albo same są winne tego typu zdarzeniom lub są przewrażliwione. Więc w wielu przypadkach muszą dawać sobie same radę same ze swoją traumą. Gdzie to ten jurny prezydent miasta urzędował, w Olsztynie? Myślisz, że w Szwecji tak by sobie pozwalał?

#208 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 14:51

Saab Automobile AB (Svenska Automobile Aktie Bolaget) – oddział motoryzacyjny szwedzkiego przedsiębiorstwa lotniczego SAAB założonego w 1937 roku w Linköpingzałożony w 1947 roku wytwarzający samochody osobowe w latach 1947 - 2011. W 2013 roku nastąpiło wznowienie produkcji modelu 9-3, jednak jedynie w formie małoseryjnej i bez planów masowej sprzedaży.

Volvo Car Corporationszwedzkie przedsiębiorstwo produkujące samochody osobowe, będące częścią firmy Geely Automobile.
Geely to chińska firma

Utensylia wędkarskie to też z dalekiego wschodu

Ja myślę,że w tym rozwoju demokracji przekroczyli granice zdrowego rozsądku....

No tak my mieliśmy Warszawę, Syrenkę i Poloneza to Volvo przy nich wymięka, nawet chińskie. SAAB te nie tylko samochody produkują też Gripena ale my jesteśmy mądrzejsi, kupujemy z USA.

I przestańcie mnie już bawić. Jak mi pokażcie, że więcej Szwedów wyemigrowało do naszego dobrobytu niż Polaków do Szwedzkiego oraz, że z rybami u nich gorzej, to będą powody żeby się o nich martwić. Póki co lepiej doglądajcie swojego podwórka. Oni naprawdę dadzą sobie radę bez Waszych niewątpliwie tęgich umysłów i szczerych chęci.

Użytkownik theslut edytował ten post 15 grudzień 2016 - 14:54


#209 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 15 grudzień 2016 - 15:31

Przeczytaj artykuł ...http://www.klubintel...wecji-i-europy/ - bardzo pouczający.Chociaż przyznaję - przydługi

 

Mi tam lotto co ze Szwedami się stanie.Tym niemniej przyznasz,że i u nich i w całej Europie za dobrze się nie dzieje?

A że ryb mają więcej?Na razie hahahaha Wyłapiemy Szwedom rybki a co...Na szkierach podobno już wyłapane.

 

Kolego - mądrość książkowa nijak się ma do mądrości życiowej...śmiej się dalej - na zdrowie.


  • coma lubi to

#210 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 16 grudzień 2016 - 20:26

Przodują, ponieważ tam system nie ma problemów z określeniem co jest gwałtem i molestowaniem seksualnym. Przez to kobiety w Szwecji nie mają zahamowań przed zgłaszaniem tego typu przestępstw. A u nas permanentnie wmawia się kobietom, że albo same są winne tego typu zdarzeniom lub są przewrażliwione. Więc w wielu przypadkach muszą dawać sobie same radę same ze swoją traumą. Gdzie to ten jurny prezydent miasta urzędował, w Olsztynie? Myślisz, że w Szwecji tak by sobie pozwalał?

 

http://wpolityce.pl/...go-nie-obchodzi

 

https://pl.gatestone...-stolica-gwaltu


Użytkownik cristovo edytował ten post 16 grudzień 2016 - 20:29

  • coma lubi to

#211 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 16 grudzień 2016 - 21:06

Śmiesznym i zarazem pełnym hipokryzji jest to, że w Polsce o możliwości posiadania broni, decydują ludzie, którzy mają sztab ochroniarzy z giwerami, bądź sami posiadają broń. Ale w sumie jak można byłoby rządzić "motłochem", który potrafiłby oddać.

 

PS Się zgubiłem. Czy temat jest o możliwości posiadania broni, czy o szwedzkiej myśli technicznej, ewentualnie wpływu gwałconych kobiet na populację ryb?


  • Lepton i eRKa lubią to

#212 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 17 grudzień 2016 - 10:00

ad. ps Początek był o tym pierwszym, teraz o ostatnim.



#213 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 17 grudzień 2016 - 12:30

Tak na marginesie, każdy kto za przykład dobrobytu podaje Szwecję zapomina skąd ten dobrobyt się wziął. Czy to nie Szwecja zarobiła krocie sprzedając swoją rudę żelaza i gotową stal do hitlerowskich Niemiec. 


  • Del Toro, coma i grzesiekp. lubią to

#214 ONLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 17 grudzień 2016 - 13:28

nie rozumiem po co się martwice na zapas. Antek zaczął już wyposażać Polaków w giwery wiec spokojnie. z resztą nie bardzo rozumiem po co komu w domu broń? w kanadzie  broń myśliwska jak i krótka jest ogólnie dostępna. wystaczy być niekaranym zaliczyć kurs

( trzeba poświecić sobotę ) poczekać 3-4 meisiące i pozwolenie w kieszeni. zastanawiam się tylko po co? mnie jakoś zupełnie to niepotrzebne, a i poza myśliwymi ludzie specjalnie broni nie kupują.

 

 

pozdrówka 

 

 

ps.

na włamywaczy lepszy chyba spray na niedziedzie, zresztą na niedziwiedzie też i lepszy i skuteczniejszy :-)


Użytkownik peresada edytował ten post 17 grudzień 2016 - 13:41


#215 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 793 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 17 grudzień 2016 - 13:37

z resztą nie bardzo rozumiem po co komu w domu broń?

Jak to po co... Nie oglądasz TV?No chyba że TVP INFO ... ;)


  • Lepton lubi to

#216 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 17 grudzień 2016 - 14:24

 Mogę pisać jedynie za siebie po co - żebym miał możliwość kupienia broni bocznego zapłonu bez zbędnych ceregieli, żebym mógł sobie co jakiś czas pojechać na strzelnicę i po prostu postrzelać, bez certolenia się z klubami strzeleckimi czy zawodami.

Obstawiam też, że jeśli projekt przeszedłby w pierwotnym kształcie podobnie jak w Kanadzie ludziska też nie zbroiliby się na potęgę.


  • coma, grzesiekp. i eRKa lubią to

#217 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 17 grudzień 2016 - 14:47

Jak to po co... Nie oglądasz TV?No chyba że TVP INFO ... ;)

 

Do wczorajszego poranka uważałem,że broń nie jest mi potrzebna. Włączyłem niestety TV (nie info)

Teraz jestem pewien, że nie chcę jej mieć.  -  Bo by się narobiło i zamiast na ryby poszedł bym :ph34r:



#218 ONLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 17 grudzień 2016 - 14:58

Tak na marginesie, każdy kto za przykład dobrobytu podaje Szwecję zapomina skąd ten dobrobyt się wziął. Czy to nie Szwecja zarobiła krocie sprzedając swoją rudę żelaza i gotową stal do hitlerowskich Niemiec. 

 

Nowożytny rodowód tzw. majątku szwecji pochodzi przede wszystkim z grabierzy jakiej dokonali protestanci na katolikach. Po porzuceniu wiary w XVI w państwo zagrabiło majątek który należał do kościoła katolickiego (było to min. 20% wszystkich majątków ziemskich), po czym prześladowano własnych obywateli żądając aby porzucili wiarę. Mordowano i okradano tych którzy nie chcieli się podporządkować. W najlepszym razie jeśli komuś udało się ujść z życiem musiał opuścić Szwecję, pozostrawiąc swój majątek. Była to wręcz nieprawdopodobna skala barabżyństwa, zdziczenia i ciemnoty umysłowej w jakiej dorównać mogły w podobnych działaniach przeciw swoim obywatelom tylko Prusy. Do tego trzeba jeszcze dodać oczywiście napad na Polskę XVII w i parę innych historii. Myślę, że warto pamiętać o tych wspaniałych osiągnięciach cywilizacyjnych Szwedów, w stosunku do włanych obywateli, kiedy mówimy o tym skąd się wziął ich majątek.


  • coma i grzesiekp. lubią to

#219 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 17 grudzień 2016 - 15:01

 w kanadzie  broń myśliwska jak i krótka jest ogólnie dostępna. wystaczy być niekaranym zaliczyć kurs

( trzeba poświecić sobotę ) poczekać 3-4 meisiące i pozwolenie w kieszeni. zastanawiam się tylko po co? mnie jakoś zupełnie to niepotrzebne, a i poza myśliwymi ludzie specjalnie broni nie kupują.

Może w Albercie. Ja mam co prawda doświadczenie sprzed ponad 20 lat i w Ontario. Na broń myśliwską kurs sobota/niedziela x 2 po 8h i trudny egzamin. Nie było takiego co by zdał za pierwszym podejściem, ja zdałem za drugim co i tak było dużym osiągnieciem. Zresztą za pierwszym mój kolega z RCMP też nie zdał :P . Broni z lufą krótszą niż 18" nie można było mieć w domu i egzamin był o wiele trudniejszy. Po zdaniu egzaminu można było kupić ale trzymało się ............ na strzelnicy. Mało tego, ze sklepu do wybranej strzelnicy trzeba było jechać trasą wyznaczona przez policję.



#220 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 17 grudzień 2016 - 15:30

Nowożytny rodowód tzw. majątku szwecji pochodzi przede wszystkim z grabierzy jakiej dokonali protestanci na katolikach. Po porzuceniu wiary w XVI w państwo zagrabiło majątek który należał do kościoła katolickiego (było to min. 20% wszystkich majątków ziemskich), po czym prześladowano własnych obywateli żądając aby porzucili wiarę. Mordowano i okradano tych którzy nie chcieli się podporządkować. W najlepszym razie jeśli komuś udało się ujść z życiem musiał opuścić Szwecję, pozostrawiąc swój majątek. Była to wręcz nieprawdopodobna skala barabżyństwa, zdziczenia i ciemnoty umysłowej w jakiej dorównać mogły w podobnych działaniach przeciw swoim obywatelom tylko Prusy. Do tego trzeba jeszcze dodać oczywiście napad na Polskę XVII w i parę innych historii. Myślę, że warto pamiętać o tych wspaniałych osiągnięciach cywilizacyjnych Szwedów, w stosunku do włanych obywateli, kiedy mówimy o tym skąd się wziął ich majątek.

 

Wtedy to takie czasy były..Każdy naród ma coś na sumieniu.Czy to przeciw własnym obywatelom - chłopi pańszczyźniani - prawo pierwszej nocy...(jak dziś na to patrzymy to nijak z dzisiejszymi wartościami nie jest akceptowalne),czy przeciw innym narodom.

Owa ruda...to była cena którą Szwecja zapłaciła za brak okupacji hitlerowskiej.Jak się popatrzy na mapkę z tego okresu to widać,że długo hitlerowcom by się nie oparła.

A majątek - 300 lat w pokoju to nie każdemu państwu było dane.

W Europie to dłużej chyba tylko Szwajcaria...


Użytkownik wobo edytował ten post 17 grudzień 2016 - 15:33