Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Łodzie Semper

semper 500 nowy model łódź wędkarska

  • Please log in to reply
1336 replies to this topic

#281 OFFLINE   Grzybek

Grzybek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 posts
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Kamil

Posted 02 February 2018 - 20:55

Postaram się zobaczyć na to co można podziałać i się odezwę 😉Dzięki za podpowiedź !

#282 OFFLINE   Grzybek

Grzybek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 posts
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Kamil

Posted 02 February 2018 - 20:56

Postaram się zobaczyć na to co można podziałać i się odezwę 😉Dzięki za podpowiedź !

#283 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,578 posts
  • LokalizacjaMazury

Posted 02 February 2018 - 21:41

Jak masz możliwość przesuwania belek do których przykręcone są rolki kilowe to jesteś w domu.



#284 OFFLINE   Grzybek

Grzybek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 posts
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Kamil

Posted 02 February 2018 - 22:06

Jak masz możliwość przesuwania belek do których przykręcone są rolki kilowe to jesteś w domu.



#285 OFFLINE   Grzybek

Grzybek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 posts
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Kamil

Posted 02 February 2018 - 22:08

Już widzę na zdjęciach że ostania belka jest spawana.Jak będę na żywo widział co i jak to się odezwę. Dobrze byłoby to przerobić,jest to strasznie uciążliwe.

#286 OFFLINE   gammbler

gammbler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 posts
  • Lokalizacjaszczecin

Posted 03 February 2018 - 17:38

czy te  kolka z mocowaniami mozna gdzies dokupic?



#287 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,578 posts
  • LokalizacjaMazury

Posted 03 February 2018 - 18:06

Ja do mojej przyczepy sam dorobiłem.
Mocowania do profili kupiłem w sklepie z lawetami i do tego pasujący profil.
Kułka kupiłem w necie.
  • gammbler likes this

#288 OFFLINE   stan25wi

stan25wi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 posts
  • LokalizacjaGłogów

Posted 01 March 2018 - 01:34

Witam, koledzy jestem właśnie w trakcie kompletowania zamówienia na 440 XT i po wstępnych ustaleniach. Jestem skłonny zamówić model ze sterówką. Może ktoś pływał lub ma ten model i podpowie mi czy mimo sterówki jest jeszcze sporo miejsca na pokładzie ( 2 osoby do wedkowania ). Nocka na łodźi-starczy miejsca dla dwóch Chce złożyć zamówienie do piątku i mam nadzieje ze mi się uda i coś podpowiecie. Wrzucę jeszcze moje wymysły i może ktoś podpowie co by dołożył, albo czego by nie brał. Mam tez bardzo duży problem z wyborem koloru .

#289 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 posts
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Posted 01 March 2018 - 07:56

Hej!

Nie wiem czy jeszcze montują długą bakistę w podłodze.

Nie bierz, nie przydatne to i zbiera się tam woda.

Sterówka? Z pewnością zabiera sporo miejsca ale dla dwóch osób miejsca chyba nie zabraknie.

Nie pływałem na takiej wersji więc dużo nie pomogę.

A Sempera wybrałem właśnie ze względu na dużą ilość miejsca na pokładzie.

Można w nocy spać w dwie osoby ;)


  • stan25wi likes this

#290 OFFLINE   stan25wi

stan25wi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 posts
  • LokalizacjaGłogów

Posted 01 March 2018 - 15:38

Dzięki Adam za szybki odzew.
A powiedzcie mi jeszcze jedna bardzo ważna sprawę. Jak jest z tą wysokością burty? Obawiam się właśnie jej wysokości ze jest za niska. Niby kat. C ale ja mam duże wątpliwości. Nie wiem czy łódź będzie sobie dobrze radzić na fali ok 1-1,20m bo tam gdzie pływam właśnie czesto jest taka fala. A w łodzi wydaje mi się ze burta jest nie wystarczająco wysoka i będę miał pełno wody w łódce i będę cały mokry zanim dopłyne do portu.

#291 OFFLINE   stan25wi

stan25wi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 posts
  • LokalizacjaGłogów

Posted 01 March 2018 - 15:47

A podpowiedźcie mi jeszcze gdzie drugi akumulator usytuować jeden bakista dziób do silnika elekt. A drugi rozruch spaliny, oświetlenie nawigacyjne, echosonda, zapalniczka?

#292 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,018 posts

Posted 01 March 2018 - 16:17

1,2 m to już grubo. Łowisz na wodzie typu zatoka Bałtyku, Rugia, Zalew Szczeciński? Imho na takie warunki 440 może mieć za niskie burty. Ewentualnie zobacz 410, tam burta jest o dobrych kilka cm wyższa. Generalnie nie są to łódki na ciężkie warunki typu morskie zatoki, a raczej na jeziora, gdzie w razie biedy można szybko się zawinąć. Pod typowe warunki kat. C Semper niedawno pokazał model 500, ale to już inna kategoria cenowa: https://www.facebook...?type=3


Edited by Maciek., 01 March 2018 - 16:22.


#293 OFFLINE   stan25wi

stan25wi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 posts
  • LokalizacjaGłogów

Posted 01 March 2018 - 17:57

No tak, ale 410 to trochę gorszy model I chyba mniej stabilny, a powiem wam ze pan Marcin w rozmowie ze mną powiedział, ze pływali na fali 2m kortu i szału nie było ale plyneli, wiec nie wiem co o tym myśleć? ( ile tym prawdy? Nie wiem :( ) Łódź naprawdę mi się podoba ale nie chce wydać tyle kasy I sie wkur... ze to nie jest to co chciałem. :(
Semper 500 widziałem na targach ale to już inna bajka.

Edited by stan25wi, 01 March 2018 - 17:58.


#294 OFFLINE   Marcin Ostróda

Marcin Ostróda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 posts
  • LokalizacjaOstróda
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:G

Posted 01 March 2018 - 19:10

Pływałem na falach ok 1 metra swoim Semperem 440, i było ok. Oczywiście nie na pełnym gazie tylko z rozsądkiem. Taka fala zaskoczyła mnie na Zalewie Wiślanym. Jeżeli będziesz łowił na jeziorach to takie fale raczej Ci nie grożą.

Co do akumulatorów.

Ja mam dwa, Jeden na dziobie 120 ah do silnika dziobowego, drugi 110 ah do rozruchu i obsługi echosond 2 szt i do obsługi pomp z bakisty na żr, światła itp, jak miałem jedną echosondę to w zupełności wystarczył mniejsze aku. Oczywiście doładowywany z silnika.. Druga bakista przerobiona na żywą rybę.


  • stan25wi likes this

#295 OFFLINE   dragon12

dragon12

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 posts

Posted 01 March 2018 - 19:13

 A nie wspomnieli Tobie że wkrótce modelem 440 na księżyc polecą  :) , jedne z tańszych  łódek w tym wymiarze to np. Romana 460 . Z możliwością spania ,popularna łódka sport yacht pilot 580 tylko wiadomo cena .


  • sajdol1 likes this

#296 OFFLINE   stan25wi

stan25wi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 posts
  • LokalizacjaGłogów

Posted 01 March 2018 - 19:35

Marcin a można zrobić ładowanie akumulatora żelowego z silnika spalinowego czy tylko można je ładować ladowarka? Już prawie mnie przekonałeś, ajak z wodą przy takiej fali chłapie woda do środka łodzi?

#297 OFFLINE   Marcin Ostróda

Marcin Ostróda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 posts
  • LokalizacjaOstróda
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:G

Posted 01 March 2018 - 19:47

Ja używam akumulatorów na matach żelowych (nie pamiętam ich symbolu) rekomendował je gość z salonu / serwisu yamaha. Wcześniej miałem żelówkę 80 ah która obsługiwała windę z balastem i była ładowana z silnika. Wszystko działało kilka miesięcy. Pewnie bym go zostawił do silnika dziobowego ale był za mały.

 

Jeżeli chodzi o fale, podczas pływania na pełnej prędkości i większych falach (około 45 km/h) mokry jestem jedynie ja, możesz być spokojny do łodzi się nic nie wlewa.



#298 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 posts
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Posted 01 March 2018 - 20:20


Tu masz Semperka i Rugię zimą.
  • wobler129 likes this

#299 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,018 posts

Posted 01 March 2018 - 20:55


Tu masz Semperka i Rugię zimą.

 

Szanuję, ale to nie są fale 1-1,2 m i to że się da nią przepłynąć Kubitzer Bodden przy 3 Beauforta nie znaczy imho, że ta łódź jest przeznaczona i powinna być kupowana pod takie warunki.



#300 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 posts
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Posted 01 March 2018 - 21:04

Maciek, ja nic nie pisałem o falach 1m czy większych.
Masz przykładowy filmik jak łódź płynie na fali. Obaw o życie nie masz ale do komfortu daleko.
Dla mnie każdy, który kupuje łódź poniżej 5m i spodziewa się często fali 1÷1.5m to samobójca 😊
I Semperem 440 sobie w takich warunkach poradzisz ale czy to ma jakikolwiek sens.
Szybko z takich warunków taką łodzią nie uciekniesz.
  • michallucek likes this