Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie Semper

semper 500 nowy model łódź wędkarska

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1336 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 02 marzec 2018 - 17:33

No właśnie o to mi chodziło :) ja ty sie mecze z przetwornikiem a u ciebie dziala :)

Użytkownik radmac5 edytował ten post 02 marzec 2018 - 17:34


#322 OFFLINE   Marcin Ostróda

Marcin Ostróda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaOstróda
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:G

Napisano 02 marzec 2018 - 17:40

Jak tylko lody puszczą to pewnie gdzieś mnie poniesie popływać, to zwrócę na to uwagę i zrobię jakieś fotki.

 

Daniel jeżeli masz rację to równie źle powinien pokazywać czujnik od drugiego echa? SV

Poza tym ciężko było by zamontować przetwornik niżej jak śruba.



#323 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2328 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 02 marzec 2018 - 17:48

Marcin, moje echa nie widząc za dobrze „ udawały” ze widza przyzwoicie. Popływaj blisko przeszkód po lewej stronie łodzi. A potem to samo miejsce ale w drugim kierunku.
U mnie okazało się, ze ja widzę „oczami” ale echo tego nie maluje, bo zasłania silnik. Albo maluje, ale prawa super zajebiscie, a lewa tak ledwo ledwo.
Myśle, ze przy takim montażu czujnika odkryjesz to samo.





Pozdrawiam
Daniel


Użytkownik Dano. edytował ten post 02 marzec 2018 - 18:29

  • Sebalos lubi to

#324 OFFLINE   Marcin Ostróda

Marcin Ostróda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaOstróda
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:G

Napisano 02 marzec 2018 - 17:59

Jeżeli twoje słowa okażą się prorocze, to jak byś sugerował zmianę montażu przetwornika (pytam na zapas) :)



#325 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2328 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 02 marzec 2018 - 18:01

Jeżeli twoje słowa okażą się prorocze, to jak byś sugerował zmianę montażu przetwornika (pytam na zapas) :)

Tutaj na to wpadliśmy, ale... Brak idealnego rozwiązania :(

http://jerkbait.pl/t...nika-echosondy/



#326 OFFLINE   Marcin Ostróda

Marcin Ostróda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaOstróda
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:G

Napisano 02 marzec 2018 - 18:05

K..rwa nie wyobrażam sobie innego mocowania przetworników jak teraz, a co dopiero jak wsadzę na sempera większy silnik, to żadne inne rozwiązanie się nie utrzyma.



#327 OFFLINE   jac72

jac72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaGreaker
  • Imię:Jacek

Napisano 02 marzec 2018 - 18:06

Mam przetworniki zamontowane w podobny sposób jak Marcin i w niczym nie przeszkadza taki montaż w odczytach SV na obu dwóch echach w moim przypadku


Użytkownik jac72 edytował ten post 02 marzec 2018 - 18:09


#328 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2328 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 02 marzec 2018 - 18:07

K..rwa nie wyobrażam sobie innego mocowania przetworników jak teraz, a co dopiero jak wsadzę na sempera większy silnik, to żadne inne rozwiązanie się nie utrzyma.

Są niestety tylko półśrodki. Ja wybrałem ten, gdzie moje 40 koni mnie napędzało tak jak powinno, a napływałem bardziej prawą stroną :) Jak coś fajnego się pojawiło w zasięgu zainteresowania.



#329 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2328 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 02 marzec 2018 - 18:09

Mam przetworniki zamontowane w podobny sposób jak Marcini w niczym nie przeszkadza taki montaż w odczytach SV na obu dwóch echach

Bardzo, ale to bardzo byłoby to dziwne.

Stąd nasze wątpliwosci. Zrób test, jak napisałem wyżej - możesz się zdziwić...

 

JA sprzedałem łódki i teraz kajak :) TAm nic mi nie zasłania czujnika  w żadną stronę i swoją dziesiątkę będę wykorzystytwał w pełni  :D  :D  :D  tylko na krótkich odcinkach :rolleyes:  :blink:


Użytkownik Dano. edytował ten post 02 marzec 2018 - 18:10


#330 OFFLINE   stan25wi

stan25wi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 02 marzec 2018 - 20:04

W moim odczuciu - nie dasz rady.
Zbędny wydatek, jak i sterowka w Semperze.
Różnica w cenie nie wyjdzie ci taka, ze zmianę silnika nie wystarczy przypadkiem? Na taki z rumplem.


Pozdrawiam
Daniel



Silnik właśnie zmienie na taki z manetka stan igła, wiec nie będę sprzedawał, żeby kupić coś z rumplem.
A poza tym nie wyobrażam sobie pływania po 20 - 30 km w jedna stronę na rumplu, już to przerobilem i nie jest to wygodne pływanie. To ma być przyjemność a nie udręka.
Skoro montują w Semperze konsole i trzeba za to dopłacać to chyba jest to sprawdzone i pływa się ok. A wiem miejsca bedzie mniej ale za to wiecej niż w innych łodziach i dla dwóch wędkarzy w zupełności wystarczy i myślę że na nockę tez się zmieścimy.
Chyba ze się mylę, a ktoś pływa z konsolą i się wypowie jak jest naprawdę.

#331 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2328 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 02 marzec 2018 - 20:36

Silnik właśnie zmienie na taki z manetka stan igła, wiec nie będę sprzedawał, żeby kupić coś z rumplem.
A poza tym nie wyobrażam sobie pływania po 20 - 30 km w jedna stronę na rumplu, już to przerobilem i nie jest to wygodne pływanie. To ma być przyjemność a nie udręka.
Skoro montują w Semperze konsole i trzeba za to dopłacać to chyba jest to sprawdzone i pływa się ok. A wiem miejsca bedzie mniej ale za to wiecej niż w innych łodziach i dla dwóch wędkarzy w zupełności wystarczy i myślę że na nockę tez się zmieścimy.
Chyba ze się mylę, a ktoś pływa z konsolą i się wypowie jak jest naprawdę.

JA nie atakuję Twojej decyzji.

W moim odczuciu - fotel koło sterówki - to nie zda egzaminu.

Oczywiście sterówka to nic złego, sam miałem w innych łodziach. @Sajdol napisał jaki jest bardzo duży atut Sempera, czyli jego naprawdę spory pokład.

I tylko to mam na myśli, że warto się zastanowić nad utratą tej przestrzeni.

Nie wiedziałem (może nie doczytałem) że takie odległości chcesz robić - tu się zgadzam, wygoda nieporównywalna podczas manewrowania kierownicą.

Ja u siebie miałem dwa fotele i potem ich nawet nie brałem na pokład. 

Gdybym dziś składał Sempera - jeden fotel w przedniej części, zabierany tylko podczas samotynych wypraw.

No ale to dla mnie wygodne, a dla Cienie nie musi.

Ważne, żeby było jak lubisz i jak oczekujesz.


  • sajdol1 lubi to

#332 OFFLINE   stan25wi

stan25wi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 02 marzec 2018 - 20:47

[quote name="Dano." post="2341118" timestamp="1519998092"]
W moim odczuciu - nie dasz rady.
Zbędny wydatek, jak i sterowka w Semperze.


Dano a może miałeś styczność z semperem ze sterówką? Czy tylko ty tak myślisz?
A z czym nie dam rady? Bo nie do końca rozumiem.

#333 OFFLINE   stan25wi

stan25wi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 02 marzec 2018 - 20:50

jeden (najmniejszy) do Lowrenca jest blisko kilku, w kolei dwa duże (są po lewej i prawej stronie od silnika) po południu wstawię zdjęcie



Tez właśnie chciałem tak zamontować ale widzę ze nie którzy koledzy twierdzą że to nie wypał.
Wiec teraz nie wiem jak to zrobię

#334 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2328 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 02 marzec 2018 - 20:50

Z miejscem.

Jak wstawisz fotel w sposób w jaki opisałeś, to zrobi się ciasno i będzie to fotel, ale mało spełniający swoją funkcję "wygody".

Miałem większe łodzie niż Semper i tam były sterówki. Fotela w opisany sposób przez Ciebie, nie wstawiłbym do zadnej z nich.

Ale to moje zdanie - rób jak uważasz.

Nie widziałem Sempera ze sterówką na żywo.



#335 OFFLINE   stan25wi

stan25wi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 02 marzec 2018 - 20:56

JA nie atakuję Twojej decyzji.
W moim odczuciu - fotel koło sterówki - to nie zda egzaminu.
Oczywiście sterówka to nic złego, sam miałem w innych łodziach. @Sajdol napisał jaki jest bardzo duży atut Sempera, czyli jego naprawdę spory pokład.
I tylko to mam na myśli, że warto się zastanowić nad utratą tej przestrzeni.
Nie wiedziałem (może nie doczytałem) że takie odległości chcesz robić - tu się zgadzam, wygoda nieporównywalna podczas manewrowania kierownicą.
Ja u siebie miałem dwa fotele i potem ich nawet nie brałem na pokład.
Gdybym dziś składał Sempera - jeden fotel w przedniej części, zabierany tylko podczas samotynych wypraw.
No ale to dla mnie wygodne, a dla Cienie nie musi.
Ważne, żeby było jak lubisz i jak oczekujesz.



Nie chodzi mi o atak hehe
Myślę że pokładu starczy dla dwóch i jeszcze dopytalem w razie czego dla pewności ;) o te gniazdo.
Ale nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś?
Ja nie chce mieć dwóch foteli kolo siebie tylko gniazda w podłodze w odpowiedniej odległości oczywiście. I jak dopłyne na łowisko to fotel ze sterówki przełoże do drugiego gniazda

Użytkownik stan25wi edytował ten post 02 marzec 2018 - 21:04


#336 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 02 marzec 2018 - 21:00

Z mojego doświadczenia (mam Sempera od kwietnia 2017) bez spaliny:
@1 - tak
@2 - tylko niech poprawnie zamontuje Ci spust wody ! U mnie jest 5cm ponad dnem tej bakisty i zawsze muszę wybierać czerpakiem i suszyć szmatą - wkur...ce..
@3 - mam 2 po jednej na każdej stronie - wystarcza
@4 - instalacja koniecznie - ja mam 2x110Ah w przdniej bakiście
@5 - nie brałem relingów - do mocowania uchwytów na wędki używam wewnętrznych relingów (są w standardzie)
@6 - koniecznie - wykorzystuję drugie ucho do pasa transportowego
@7 - zostaw płaski dziób (bez małej bakisty ani rolki) - w czasie sezonu lub w następnym NA PEWNO kupisz silnik dziobowy - kupiłem windę elektryczną i będę ją ściągał na rzecz silnika. Mam rolkę na tyle i będę ją zdejmował - miejsce mocowania to nieporozumienie a jeśli wrzucisz spalinę to będziesz o nią zahaczał.
@8 - po co ? mam tylko plastiki ochronne na rufie - haswing 2HP oraz 55lbs nie potrzebują pantografu
@9 - bezwzględnie bierz !
@10 - nie wypowiem się
@11 - bez sensu...
@12 - bierz
@13 - a jak może być instalacja bez wyłącznika ? kupujesz instalację ma być kompletna ?
@14 - mam 2 gniazda - jedno w jaskółce a drugie na przedzie łódki - tak aby płynący z przodu miał swoje zasilanie. Mam zdublowane gniazda - zapaniczka + USB (podwóje)
@15 - mam 2 chowane po jednej stronie i to wystarcza - zawsze przybijam prawą burtą
@16 - plandeka jest niestety tandetna - porwała mi się - nadaje się do przykrycia łódki przed domem ale nie do transportu :(
@17 - to jest zabawny element wyposażenia - przy cenie łodzi 15k producent dolicza 25PLN :)) Ale warto mieć
@18 - mam 3 gniazda w tym jedno na bakiście na ryby - korzystam z każdego z nich.
@19 - będę dokładał w najbliższych dniach (moja córka lubi skakać do wody) - dobierz 2 składową 28-29cm wtedy nie będzie 'szurała' po falach.
@20 - co to znaczy ? elektryczne ?czy wodne ? Nie rozumiem tego..
@21 - ja poprosiłem o montaż rury PCV 50 (szara kanalizacyna od przedniej bakisty do tylnej na wypadek gdyby mi się zachciało kiedyś ciągnąć dodatkowe kable)
Zwróć uwagę koniecznie na posiom wykonania odpływu wody z pokładu - ma być jak najniżej oraz ze wspomnianej bakisty na ryby.

Wydaje mi się, że sterówką 'zawalisz' sobie pokład - cały komfort polega na tym, że jest gdzie chodzić po łodzi. Ja nakręciłem się na tą łódź po obejrzeniu tego filmu:

 

 

 

 

Tu ocenisz pokład i będziesz mógł popatrzeć ile zabierzesz sterówką.

Mimo drobnych niedoróbek - nie wyszlifowane krawędzie bakist od wewnątrz, nie polakierowane miejsca ich wycięcia itp = jestem bardzo zadowolony ze swojego XT440 :)
 

 

W razie pytań- pisz PW - podam Ci nr telefonu -możemy pogadać.

 

Mariusz


Użytkownik MarMilo edytował ten post 02 marzec 2018 - 21:01


#337 OFFLINE   Grzybek

Grzybek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Kamil

Napisano 02 marzec 2018 - 21:05

Cześć,
U Rafała Malinowskiego z effzet macie w zdjęciach Semperka ze sterówką.Może warto zapytać kto jest właścicielem łodzi i u źródła dopytać jak wygląda sprawa z funkcjonalnością. Co do przetworników o których też jest mowa dwa mam po prawej stronie łodzi,miałem zamontowane po dwóch stronach ale przy prędkości 8 km/h były straszne zakłócenia. Po rozmowie z Parker zamontowane zostały z jednej strony i o niebo lepiej. Oczywiście boczny sonar jest lekko zakłócony przez silnik ale ciekawe miejsca widać.

#338 OFFLINE   stan25wi

stan25wi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 02 marzec 2018 - 21:29

Z mojego doświadczenia (mam Sempera od kwietnia 2017) bez spaliny:
@1 - tak
@2 - tylko niech poprawnie zamontuje Ci spust wody ! U mnie jest 5cm ponad dnem tej bakisty i zawsze muszę wybierać czerpakiem i suszyć szmatą - wkur...ce..
@3 - mam 2 po jednej na każdej stronie - wystarcza
@4 - instalacja koniecznie - ja mam 2x110Ah w przdniej bakiście
@5 - nie brałem relingów - do mocowania uchwytów na wędki używam wewnętrznych relingów (są w standardzie)
@6 - koniecznie - wykorzystuję drugie ucho do pasa transportowego
@7 - zostaw płaski dziób (bez małej bakisty ani rolki) - w czasie sezonu lub w następnym NA PEWNO kupisz silnik dziobowy - kupiłem windę elektryczną i będę ją ściągał na rzecz silnika. Mam rolkę na tyle i będę ją zdejmował - miejsce mocowania to nieporozumienie a jeśli wrzucisz spalinę to będziesz o nią zahaczał.
@8 - po co ? mam tylko plastiki ochronne na rufie - haswing 2HP oraz 55lbs nie potrzebują pantografu
@9 - bezwzględnie bierz !
@10 - nie wypowiem się
@11 - bez sensu...
@12 - bierz
@13 - a jak może być instalacja bez wyłącznika ? kupujesz instalację ma być kompletna ?
@14 - mam 2 gniazda - jedno w jaskółce a drugie na przedzie łódki - tak aby płynący z przodu miał swoje zasilanie. Mam zdublowane gniazda - zapaniczka + USB (podwóje)
@15 - mam 2 chowane po jednej stronie i to wystarcza - zawsze przybijam prawą burtą
@16 - plandeka jest niestety tandetna - porwała mi się - nadaje się do przykrycia łódki przed domem ale nie do transportu :(
@17 - to jest zabawny element wyposażenia - przy cenie łodzi 15k producent dolicza 25PLN :)) Ale warto mieć
@18 - mam 3 gniazda w tym jedno na bakiście na ryby - korzystam z każdego z nich.
@19 - będę dokładał w najbliższych dniach (moja córka lubi skakać do wody) - dobierz 2 składową 28-29cm wtedy nie będzie 'szurała' po falach.
@20 - co to znaczy ? elektryczne ?czy wodne ? Nie rozumiem tego..
@21 - ja poprosiłem o montaż rury PCV 50 (szara kanalizacyna od przedniej bakisty do tylnej na wypadek gdyby mi się zachciało kiedyś ciągnąć dodatkowe kable)
Zwróć uwagę koniecznie na posiom wykonania odpływu wody z pokładu - ma być jak najniżej oraz ze wspomnianej bakisty na ryby.

Wydaje mi się, że sterówką 'zawalisz' sobie pokład - cały komfort polega na tym, że jest gdzie chodzić po łodzi. Ja nakręciłem się na tą łódź po obejrzeniu tego filmu:
 
 
https://www.youtube....h?v=X9Dlc04MrS8
 
 
Tu ocenisz pokład i będziesz mógł popatrzeć ile zabierzesz sterówką.

Mimo drobnych niedoróbek - nie wyszlifowane krawędzie bakist od wewnątrz, nie polakierowane miejsca ich wycięcia itp = jestem bardzo zadowolony ze swojego XT440 :)
 
 
W razie pytań- pisz PW - podam Ci nr telefonu -możemy pogadać.
 
Mariusz



Dzięki Mariusz również od twoich podpowiedzi coś zmienię
20 Chodzi mi właśnie o taką rurę z dużej bakisty do lewej na rufie.
Jak możesz podaj mi nr.tel. na priv

#339 OFFLINE   stan25wi

stan25wi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 02 marzec 2018 - 21:36

Cześć,
U Rafała Malinowskiego z effzet macie w zdjęciach Semperka ze sterówką.Może warto zapytać kto jest właścicielem łodzi i u źródła dopytać jak wygląda sprawa z funkcjonalnością. Co do przetworników o których też jest mowa dwa mam po prawej stronie łodzi,miałem zamontowane po dwóch stronach ale przy prędkości 8 km/h były straszne zakłócenia. Po rozmowie z Parker zamontowane zostały z jednej strony i o niebo lepiej. Oczywiście boczny sonar jest lekko zakłócony przez silnik ale ciekawe miejsca widać.


Masz jakiś namiar na Rafała żebym mógł podpytac co i jak ?

#340 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 02 marzec 2018 - 21:50

Masz jakiś namiar na Rafała żebym mógł podpytac co i jak ?

FB = Rafał Malinowski Ale kontakt z gościem jest trudny nie odpowiada..