Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie Semper

semper 500 nowy model łódź wędkarska

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1336 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 20 marzec 2018 - 17:12

Mam do niego Suzuki 15km 4suw, samemu istne szaleństwo, ślizg i prędkość maksymalna to jest dosłownie kilka sekund :P Ja waże 80kg, jesli siedzi ktoś na dziobie o wadze max 75kg, to zajmuje to pare sekund więcej, ale i tak bardzo ładnie wchodzi w ślizg, problem jest, gdy na dziobie znajdzie się osoba ok 100kg, przy wejściu w ślizg niezle chlapie po bokach, zdecydowanie lepiej jak ta osoba usiądzie na ławeczce. V-max to 34-36km/h przy oryginalnej śrubie, gdybym zmienił to pewnie z 40km/h bez problemu.


  • tryt lubi to

#362 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 20 marzec 2018 - 17:35

Ja będę "pchał wodę" Hondą BF6. Ważę jeszcze 7 kg mniej od Ciebie. Ciekawe, czy poczuję wiatr we włosach  ;) (a raczej ich resztce)...


  • sajdol1 lubi to

#363 OFFLINE   UTi

UTi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 marzec 2018 - 18:11

Mam do niego Suzuki 15km 4suw, samemu istne szaleństwo, ślizg i prędkość maksymalna to jest dosłownie kilka sekund :P Ja waże 80kg, jesli siedzi ktoś na dziobie o wadze max 75kg, to zajmuje to pare sekund więcej, ale i tak bardzo ładnie wchodzi w ślizg, problem jest, gdy na dziobie znajdzie się osoba ok 100kg, przy wejściu w ślizg niezle chlapie po bokach, zdecydowanie lepiej jak ta osoba usiądzie na ławeczce. V-max to 34-36km/h przy oryginalnej śrubie, gdybym zmienił to pewnie z 40km/h bez problemu.

Kolego z którego roku to Suzuki? Możesz podać parametry oryginalnej śruby?



#364 OFFLINE   Grzybek

Grzybek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Kamil

Napisano 20 marzec 2018 - 18:11

Tryt tak jak piszesz tylko pchanie wody przy 6 koniach.

#365 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 20 marzec 2018 - 18:44

Tryt tak jak piszesz tylko pchanie wody przy 6 koniach.

Zobaczymy w maju, co da się osiągnąć. Według wzoru doświadczalnego podanego przez p. Kacprzaka wychodzi mi prędkość prawie 30 km/h. A wzór i u mnie i u kolegów z forum się sprawdza...



#366 OFFLINE   Grzybek

Grzybek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Kamil

Napisano 20 marzec 2018 - 19:09

Przy 6 koniach 30 km/h ? Przy semperze 380 ? Ja na Semper 440 xt przy 6 koniach w Yamaha 4 suw 11 km/h

#367 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 20 marzec 2018 - 19:31

Producent na swojej stronie http://www.semper-ilawa.pl/ podaje swoje testy dla Sempera 410 (większa łódź i cięższa od 380W) "silnik 5KM, jedna osoba , swobodnie ponad 20 km/h".

Dla 380W jest podana szybkość 6,3 km/h przy elektryku 55 LBS


Użytkownik tryt edytował ten post 20 marzec 2018 - 19:31


#368 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4794 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 20 marzec 2018 - 22:14

Nie chcę cię jakoś zniechęcać ale trochę słabo to widzę. Do ślizgu potrzebny jest przede wszystkim pewien naddatek mocy, żeby łódka przełamała się przy wychodzeniu. Ten wzór to nie jest wytrych - obliczysz nim prędkość, jeżeli łódka w ten ślizg rzeczywiście wejdzie. Miałem łódkę z której wg. wzoru wychodziło 33, a pchała wodę z trzema osobami i gratami. Elektrykiem się nie sugeruj, bo to całkiem inna bajka.


  • Grzybek lubi to

#369 OFFLINE   dragon12

dragon12

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 20 marzec 2018 - 22:15

Tak się robi interes pisząc- lata 20km/h na piątce , no może gdzieś z górki :)  . Raczej ktoś z odrobiną doświadczenia tego chwytu nie kupi , co nie oznacza że na piątce złowi się mniej ryb jak na 30.


  • Grzybek lubi to

#370 OFFLINE   stan25wi

stan25wi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 20 marzec 2018 - 22:33

Witam, kolegów.
Ostatecznie tuż przed zamówieniem Sempera 440xt wycofałem się a to tylko dlatego, że ukazała się łódź aluminiowa 450 w naprawde dobrej kasie i ją kupiłem po świętach odbiór i pierwsze pływanie. Jest to łódz Aluma Boats wersja testowa, która otrzymała certyfikat (PRS) mam nadzieje ze nie będę żałował swojego wyboru i mój silnik w jakimś stopniu podoła zadaniu.

#371 OFFLINE   Grzybek

Grzybek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Kamil

Napisano 21 marzec 2018 - 06:56

Cześć stan25wi,
To tylko Twój wybór,aluminiak jest fajny ale nie w tych pieniądzach.Alu boats to nowa marka i jeszcze mało można powiedzieć o tych łodziach. Dla mnie osobiście liczy sie wygląd a aluma tego wyglądu nie ma.Na targach oglądałem i estetyka jest na najniższym poziomie. Nie ukrywajmy łódź kosztuje mało dlatego też nie jest fajnie wykończona.
Pozdrawiam Kamil

#372 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 21 marzec 2018 - 07:17

Mówiąc o wyglądzie, masz na myśli bryłę/kształt łodzi czy wykonanie?



#373 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 21 marzec 2018 - 07:31

Tak się robi interes pisząc- lata 20km/h na piątce , no może gdzieś z górki  :)   . Raczej ktoś z odrobiną doświadczenia tego chwytu nie kupi , co nie oznacza że na piątce złowi się mniej ryb jak na 30.

Na przestrzeni lat pływałem na kilku łodziach z różnymi silnikami, nie jestem ekspertem, ale tę odrobinę doświadczenia mam. Pływałem też przez kilkanaście dni na Semperze 380W z silnikiem 5 KM, niestety nie mierzyłem prędkości, ale "szła" bardzo żwawo. Co do ślizgu, to oczywiście - raczej nie do osiągnięcia, ale jestem przekonany, że 20-25 km/h spokojnie na mojej szóstce pójdzie. Daleki byłbym od zarzucania producentowi oszustwa, firma jest zbyt poważna i znana w wędkarskim światku. Nie mają potrzeby naciągać wyników, pooglądaj sobie trochę relacji z największych zawodów spinningowych w Polsce i spróbuj oszacować, ile tam pływa różnych Semperów. Również tzw "teamy wędkarskie", czy też przewodnicy wędkarscy w wielu przypadkach pływają na łodzich tej firmy. Oczywiście większych, niż moja, ale kuda mnie tam do nich  ;)

A tutaj 440 na 8 KM  https://www.facebook...50619265188861/



#374 OFFLINE   Grzybek

Grzybek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Kamil

Napisano 21 marzec 2018 - 09:02

Apioo mam na myśli chyba wszystkie rzeczy które wymieniłeś:)



#375 OFFLINE   Grzybek

Grzybek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Kamil

Napisano 21 marzec 2018 - 09:11

Tryt nikt nie pisze o oszustwie ze strony Semper ! Musisz brać pod uwagę że to są puste łodzie i jedna osoba na podkładzie. Jesteśmy wędkarzami i na ryby zawsze (piszę o sobie) zabieram sporo potrzebnych rzeczy. Silnik który jest w testach to chyba 2 suw a nie ukrywajmy one mają więcej mocy niż 4 takty. Fajnie byłoby mieć 8 koni i latać w pełnym ślizgu. Posiadam 440 xt i w 2 osoby przeważnie pływamy 20 hp honda w 4 suwie płynie dobrze chociaż nie ukrywam że jak pływam sam to wynik jest dużo lepszy. Sama łódź przy jednej osobie zachowuje się inaczej, bo jest po prostu te 80 kg mniej i w ślizg wchodzi po "5 sekundach" od odkręcenia manetki. 


Użytkownik Grzybek edytował ten post 21 marzec 2018 - 09:11

  • tryt lubi to

#376 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 21 marzec 2018 - 09:36

Prawdę piszesz, Kamil. Ja będę pływał sam, jestem raczej chudzina (73kg) sprzętu też za wiele nie zabieram. Jak popłynę - zmierzę V i zrelacjonuję :)



#377 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 21 marzec 2018 - 11:21

Panowie. Tak BTW ... 410 już chyba nie są produkowane ?



#378 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 21 marzec 2018 - 11:39

Panowie. Tak BTW ... 410 już chyba nie są produkowane ?

 

Semper 410 nie jest już produkowany? A skąd taki pomysł?



#379 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 21 marzec 2018 - 12:11

Dobra ... chyba już oczy bolą od kompa :lol:



#380 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4794 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 21 marzec 2018 - 14:35

Witam, kolegów.
Ostatecznie tuż przed zamówieniem Sempera 440xt wycofałem się a to tylko dlatego, że ukazała się łódź aluminiowa 450 w naprawde dobrej kasie i ją kupiłem po świętach odbiór i pierwsze pływanie. Jest to łódz Aluma Boats wersja testowa, która otrzymała certyfikat (PRS) mam nadzieje ze nie będę żałował swojego wyboru i mój silnik w jakimś stopniu podoła zadaniu.

 

Dla mnie te łódki mają jedną podstawową wadę - masa. 410kg na 4,5mx1.9m? Hmm, ale zaraz. Coś musi tą masę pchać i to będzie kosztowne pchanie zarówno w zakupie jak i eksploatacji, bez porywających osiągów. Tyle to będzie ważyć moja 510x195 tylko że z silnikiem 60hp windą Minn Koty, elektrykiem i aku. O mocniejszym silniku 4T można pomarzyć, bo w papierach na pawęży max 102kg, co pozwala zapiąć maksymalnie 50KM i to dwóch producentów - Honda i Tohatsu. Yamaha ~ 110, suzuki - 105, Mercury ~110 i to w najlżejszych wersjach. Łódka by była spoko, bardziej na większe zbiorniki, ale dopuszczalna moc silnika i jego masa to jakieś nieporozumienie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych