Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie Semper

semper 500 nowy model łódź wędkarska

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1336 odpowiedzi w tym temacie

#1241 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 14 listopad 2021 - 18:37

[quote name="Jetka" post="2967612" timestamp="1636733479"]

Kurcze miałem dziś dosyć nieprzyjemną przygodę z Semperem 400wl i chciałbym ostrzec i uczulić innych użytkowników. Chodzi przedewszystkim o konfigurację z bakisty na kotwice i silnikem dziobowym. Założyłem nowiutką spaline i korzystając z wolnego chciałem sobie ją dotrzeć. Jako że jest to wolne pływanie wziąłem ze sobą 3 dzieci które siedziały sobie na przedniej bakiście I fotelu. Pływając nie wielką prędkością około 7-10km/h po paru h zauważylem, że z kratki wentylacyjnej przedniej bakisty wylewa się woda??!?! Otwieram bakistę, a tam pełno wody, akumulator zalany, pnematyczna kamizelke wywaliło(teraz wiem że działają:-)). Szybko hebel wyłączam, akumulator szybko odkręcam i na pokład wyciągam. Wybieram wodę, chyba z 30l :-P i patrze z kąd leci, ale nie leci z nikąd? No to wracam do przystani, podpływam dzieciaki wysiadają, zaglądam do bakisty, jest woda? Szybki powrót do domu, zgarniam kumpla, wracamy na łódkę i on płynie, a jak obserwuję, co się okazało? Jak się dość wolno płynie i dziób jest obciążony to rozbijana woda o dziób jest wpychana do bakisty przez odpływ wody, następnie się spietrza w tej bakiście i zaczyna się przelewać przez przejście na kable od silnika dziobowego. Mało tego, wyciągam łódkę otwieram odpływ z pomiędzy płaszczy i wylało się ponad 10l wody, co było spowodowane niechlujnie wykończoną przednią bakistą. Mówię ok uszczelnie przejście kablowe pomiędzy bakistami i juz mnie to nie spotka, ale wsadzam głowę do bakisty kotwicznej, a tam oczywiście wykończenie bakisty jak tej przedniej czyli nie dolaminowana do końca I mimo uszczelnienia woda mogłaby się znów przelać ściankami do przedniej bakisty. Suma sumarum zakeilem odpływ z bakisty kotwicznej i czeka mnie zimą laminowanie. Trochę się rozczarowałem, bo zauroczony byłem tą łódką, tylnie bakisty zrobione na 5, dokładnie wylaminowane, a przednie tak niechlujnie, dziury pozostawiane. Zalecam kontrolowanie przednich bakist, abyście się nie zdziwili, jak jednostka pojdzie na dno jak Tytanik.[/quote]
[quote name="Jetka" post="2967612" timestamp="1636733479"]Kurcze miałem dziś dosyć nieprzyjemną przygodę z Semperem 400wl i chciałbym ostrzec i uczulić innych użytkowników. Chodzi przedewszystkim o konfigurację z bakisty na kotwice i silnikem dziobowym. Założyłem nowiutką spaline i korzystając z wolnego chciałem sobie ją dotrzeć. Jako że jest to wolne pływanie wziąłem ze sobą 3 dzieci które siedziały sobie na przedniej bakiście I fotelu. Pływając nie wielką prędkością około 7-10km/h po paru h zauważylem, że z kratki wentylacyjnej przedniej bakisty wylewa się woda??!?! Otwieram bakistę, a tam pełno wody, akumulator zalany, pnematyczna kamizelke wywaliło(teraz wiem że działają:-)). Szybko hebel wyłączam, akumulator szybko odkręcam i na pokład wyciągam. Wybieram wodę, chyba z 30l :-P i patrze z kąd leci, ale nie leci z nikąd? No to wracam do przystani, podpływam dzieciaki wysiadają, zaglądam do bakisty, jest woda? Szybki powrót do domu, zgarniam kumpla, wracamy na łódkę i on płynie, a jak obserwuję, co się okazało? Jak się dość wolno płynie i dziób jest obciążony to rozbijana woda o dziób jest wpychana do bakisty przez odpływ wody, następnie się spietrza w tej bakiście i zaczyna się przelewać przez przejście na kable od silnika dziobowego. Mało tego, wyciągam łódkę otwieram odpływ z pomiędzy płaszczy i wylało się ponad 10l wody, co było spowodowane niechlujnie wykończoną przednią bakistą. Mówię ok uszczelnie przejście kablowe pomiędzy bakistami i juz mnie to nie spotka, ale wsadzam głowę do bakisty kotwicznej, a tam oczywiście wykończenie bakisty jak tej przedniej czyli nie dolaminowana do końca I mimo uszczelnienia woda mogłaby się znów przelać ściankami do przedniej bakisty. Suma sumarum zakeilem odpływ z bakisty kotwicznej i czeka mnie zimą laminowanie. Trochę się rozczarowałem, bo zauroczony byłem tą łódką, tylnie bakisty zrobione na 5, dokładnie wylaminowane, a przednie tak niechlujnie, dziury pozostawiane. Zalecam kontrolowanie przednich bakist, abyście się nie zdziwili, jak jednostka pojdzie na dno jak Tytanik.


Ja w kwietniu (z powodu takich niedoróbek - łajba brała wodę nawet jak stała na przyczepie i na niezatapialną nie wyglądała) oddałem świeżo zakupionego sempera 400wl.
Opisałem to w temacie ( post 918)
http://jerkbait.pl/t...-semper/page-46

Użytkownik binio1111 edytował ten post 14 listopad 2021 - 18:40


#1242 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 14 listopad 2021 - 19:51

Pogratulować Semperowi jakości 🤦

#1243 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 14 listopad 2021 - 22:29

Kurcze miałem dziś dosyć nieprzyjemną przygodę z Semperem 400wl i chciałbym ostrzec i uczulić innych użytkowników. Chodzi przedewszystkim o konfigurację z bakisty na kotwice i silnikem dziobowym. Założyłem nowiutką spaline i korzystając z wolnego chciałem sobie ją dotrzeć. Jako że jest to wolne pływanie wziąłem ze sobą 3 dzieci które siedziały sobie na przedniej bakiście I fotelu. Pływając nie wielką prędkością około 7-10km/h po paru h zauważylem, że z kratki wentylacyjnej przedniej bakisty wylewa się woda??!?! Otwieram bakistę, a tam pełno wody, akumulator zalany, pnematyczna kamizelke wywaliło(teraz wiem że działają:-)). Szybko hebel wyłączam, akumulator szybko odkręcam i na pokład wyciągam. Wybieram wodę, chyba z 30l :-P i patrze z kąd leci, ale nie leci z nikąd? No to wracam do przystani, podpływam dzieciaki wysiadają, zaglądam do bakisty, jest woda? Szybki powrót do domu, zgarniam kumpla, wracamy na łódkę i on płynie, a jak obserwuję, co się okazało? Jak się dość wolno płynie i dziób jest obciążony to rozbijana woda o dziób jest wpychana do bakisty przez odpływ wody, następnie się spietrza w tej bakiście i zaczyna się przelewać przez przejście na kable od silnika dziobowego. Mało tego, wyciągam łódkę otwieram odpływ z pomiędzy płaszczy i wylało się ponad 10l wody, co było spowodowane niechlujnie wykończoną przednią bakistą. Mówię ok uszczelnie przejście kablowe pomiędzy bakistami i juz mnie to nie spotka, ale wsadzam głowę do bakisty kotwicznej, a tam oczywiście wykończenie bakisty jak tej przedniej czyli nie dolaminowana do końca I mimo uszczelnienia woda mogłaby się znów przelać ściankami do przedniej bakisty. Suma sumarum zakeilem odpływ z bakisty kotwicznej i czeka mnie zimą laminowanie. Trochę się rozczarowałem, bo zauroczony byłem tą łódką, tylnie bakisty zrobione na 5, dokładnie wylaminowane, a przednie tak niechlujnie, dziury pozostawiane. Zalecam kontrolowanie przednich bakist, abyście się nie zdziwili, jak jednostka pojdzie na dno jak Tytanik.

Jak się kupuje tanie produkty , to czego się spodziewać 😉
W zeszłym roku w maju klientowi znaleźliśmy, ala skyllę 370 cm za 6300 zł
Wyklejona była materjałem, podatna na przeróbki.
To były dobrze wydane pieniądzie, lepiej wydać raz i mieć spokój na parę lat.
A takie właśnie są łodzie alu.
Poza tym, bardzo nie lubię mydelniczek
Papierowe, skrzypiące i podatne na uszkodzenia

Użytkownik @Brig edytował ten post 14 listopad 2021 - 23:07


#1244 OFFLINE   Jetka

Jetka

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Józef

Napisano 14 listopad 2021 - 23:02

Jak się kupuje tanie, to czego się spodziewać 😉

Hmm..., czy tanie? No nie wiem? Troszeczkę drożej niż tanie.

#1245 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 14 listopad 2021 - 23:04

Hmm..., czy tanie? No nie wiem? Troszeczkę drożej niż tanie.


Czy można wiedzieć ile kosztowała ?
Jak to nie tajemnica 😉

#1246 OFFLINE   Jetka

Jetka

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Józef

Napisano 15 listopad 2021 - 08:36

Czy można wiedzieć ile kosztowała ?
Jak to nie tajemnica 😉


No juz sama skorupa kosztuje 8900,nie jest to drogo, ale na laminat tez nie tanio. Tu dodatki robią robotę i można wbić ponad 20(mowa o samej łódce), ja płaciłem za swoją 15 z hakiem. Przerabiałem już te tanie łódki i w semperze na początku można powiedzieć byłem zachwycony jakością ochy i achy, odpowiednio gruby laminat, bez pęknięć, podłoga sztywna nie ugina się. Co będzie dalej zobaczę, na razie tylko rozczarowałem się wykończeniem przednich bakist, ale myślę, że jak to poprawię to bedzie ok? Przy poprzednich łódkach juz sie podszkoliłem w łataniu takich i innych gorszych problemów😉
  • @Brig lubi to

#1247 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 15 listopad 2021 - 09:44

Witam moim zdaniem bakista powinna być dokładnie wykończona przed sklejeniem góry z dołem ,producęci olewają klientów bo popyt napędza podaż.
  • Biesan lubi to

#1248 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 15 listopad 2021 - 09:57

Niestety to prawda o Semperach -  miałem dwie 440XT i jeśli z wierzchu wyglądają naprawdę super, świetnie pływają, są mega stabilne to wykończenie tuż zaraz pod chociażby pokrywą bakisty pokazuje, że to g.. zawinięte w ładny papierek.

Ja swoją łódź reklamowałem 3 razy - kazałem wyszlifować i zabezpieczyć otwory bakist - przy odbiorze nie zwróciłem uwagi, ale dziury pod bakisty były wycięte i zostawione same sobie - z ostrymi krawędziami, nierówno, z wystającymi włóknami. Po reklamacji zostało to wyszlifowane i zabezpieczone jakąś (niestety już czarną) masą żeglarską - ale było przynajmniej gładko.

2. peszel do kabli - mimo zamówienia rury PCV 50mm od przedniej bakisty do tylnej z akumulatorem,  żeby w przyszłości można było gładko przepuścić dowolne kable bez gimnastyki - wpuścili kawałki rury karbowanej (może po 30cm) a dalej kable leciały po  poszyciu - nic nie dało się z tym zrobić, bo jedyny sposób to rozpołowić łódź ..

3. pajączki i pęknięcia - reklamowałem 2 razy - naprawiono, ale wqurw, że trzeba jechać 200km w jedną stronę zostawić łódź, potem odebrać ją (oczywiście nie zrobioną w terminie) na swój koszt - pozostał.

 

Moim zdaniem niestety ta stocznia zachłysnęła się sukcesem i zaczęła robić łodzie na sztukę. Coś ich przerosło, albo ilość zamówień, albo właściciel odpłynął i nie pilnuje jakości.

Następnym razem, gdybym brał sempera check-lista przed podpisaniem umowy byłaby długa i wyczerpująca a na pewno nie zapłaciłbym za łajbę bez sprawdzenia każego detalu. Zbyt cienki laminat można prześwietlić mocną latarką i ostukać a resztę przejrzeć 'na chłodno' (pamiętam jakie emocje towarzyszyły odbiorowi pierwszej łodzi). Teraz zastanawiam się czy ta nieterminowość nie jest strategią - czekasz tyle czasu, że jak wreszcie słyszysz "Gotowa" lecisz na oślep i bierzesz w ciemno ...

 

Pan Marcin musi się nauczyć, że oczekując dobrej zapłaty dostarczy dobrze wykonaną łódź.



#1249 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 15 listopad 2021 - 10:36

Kumpel był najarany na sempera . Wiedział o problemach z tymi jednostkami . Pracuje w firmie gdzie umowy a dokładnie ich treść ma w jednym palcu. Chciał się dogadać z producentem z profesjonalną umową co do zamówienia , zakresu montażu dodatkowych dodatków, jakości wykonania i prawdziwej daty odbioru łącznie z "karami" za nie wywiązanie się z umowy . Nie udało się niestety.... 

 

Te łodzie mają potencjał wróżę im przyszłość zapewne nie mały zbyt ale nie z tymi osobami co tą firmą zarządzają. 


  • bassy lubi to

#1250 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 15 listopad 2021 - 12:00

Mam 440 xt od roku. "Przerobiłem" wcześniej kilka laminatów, którym można było wiele zarzucić. Kolejna łódź miała być przede wszystkim bezpieczna, stabilna, wygodna i miała "dobrze pływać". Moim zdaniem Semper (na tle moich poprzednich łodzi) taki jest i ogólnie uważam, że jest to dobra łajba - jest stabilna, miejsca na pokładzie dużo, nautyka b.dobra.  Wg mnie niczemu nie służy porównywanie jej do łodzi alu (pomijając skorupki z blachy 1,5-2mm za  6 tyś.) - to jak porównanie skody z mercedesem, wynik znany już na początku.

Czy Semper jest tani czy drogi to już sprawa względna. Wg mnie specjalnie drogi nie jest, natomiast cena dodatkowego wyposażenia może wywindować ostateczną kwotę wysoko - zbyt wysoko jak dla mnie, dlatego ja z wielu oferowanych przez producenta dodatkowych elementów zrezygnowałem i wykonałem je samemu dużo taniej.

Żeby nie było tak słodko to dołożę również swoje żale bo przecież Semper nie jest idealny ;)

Sprawę terminowości tej firmy można pominąć bo każdy kto decyduje się na Sempera i ma dostęp do internetu powinien być przygotowany na nieterminowość (w moim przypadku 2 miesiące opóźnienia). Przyznam, że pomimo przygotowania mentalnego do takiej sytuacji było to dla mnie irytujące.

Jako zadośćuczynienie za opóźnienie otrzymałem od Pana Marcina wykładzinę i powiedzmy, że sprawa byłaby "załatwiona" gdyby inicjatywa tego gratisu za opóźnienie wyszła od Sprzedawcy i gdybym otrzymał ją od razu, a nie po 2 miesiącach przypominania się.

Próbowałem uchronić się przed nieterminowością firmy Semper podpisując zwyczajnie umowę - niestety coś takiego jak umowa pisemna nie funkcjonuje w tej firmie, uważam, że celowo.

Byłem dość niemiło zaskoczony gdy w dniu odbioru moja łódka była po prostu brudna... Rozumiem, że to skromny, mały zakład rzemieślniczy borykający się z brakiem miejsca i warunków lub zwykłej chęci czy dobrej organizacji stanowiska pracy (wybaczcie szyderę ;) ) ale do jasnej cho..ry nie można było przykryć łódki folią albo zwyczajnie przetrzeć mokrą szmatą przed wydaniem klientowi!? Może i się czepiam ale byłem tym mocno zniesmaczony podczas odbioru nowej łodzi.

Później okazało się, że nie tylko z zewnątrz jest brudno, bakisty również były zapylone jak sto diabłów, i właśnie podczas ich mycia zdałem sobie sprawę jak fatalnie są wykończone kalecząc sobie rękę o ostre krawędzie laminatu! Nie wierzyłem własnym oczom... Nie zauważyłem tego przy odbiorze bo patrząc na bakistę z góry nie widać, że tam jest tak nasmarkane i niedokończone bo dla mnie to wygląda jak niedokończone. Sklejka dziobowej bakisty (podłoga tej małej) jest od spodu niezabezpieczona - surowa, co uważam za kolejny babol. 

Podczas mycia łodzi zauważyłem dwa małe pajączki na burcie (pod lakierem) ale pragnienie użytkowania tak długo wyczekiwanej łodzi wygrało i zostawiłem je „do obserwacji”. Nic się z tym nie dzieje, nie powiększa się, da się z tym żyć ale osoba, która to lakierowała nie powinna tego przeoczyć. Normalnie należałoby to zareklamować ale... obsługa klienta (a w zasadzie jej brak) zniechęca mnie do tego stopnia, że tego nie zrobiłem.

Sam kontakt z Właścicielem jest delikatnie mówiąc trudny... w takim sensie, że najczęściej nie można się dodzwonić, a na odpowiedź na maila czy zwykłego smsa nie ma co liczyć. Obsługa i podejście do klienta w mojej ocenie jest na bardzo niskim poziomie.

Jest jeszcze kilka innych drobnych rzeczy, które wg mnie należałoby poprawić w Semperze ale przecież nie ma łodzi idealnej. Oczywiście wszystkie te drobne i drugorzędne defekty można poprawić aby udoskonalać poszczególne modele Sempera ale mam wrażenie, że Właścicielowi na tym zwyczajnie nie zależy bo i tak sprzedaje się jak kiedyś Trabant – niby ma wady, czekać trzeba długo ale i tak wielu chce go mieć ;)


  • Krzysztof i Biesan lubią to

#1251 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 15 listopad 2021 - 12:22

Witam,tak wygląda wykończenie bakisty w mojej łodzi co prawda mogło być wykończone jeszcze jakąś masą wygładzającą ,ale wody nie puści bo od ,zewnącz musi być oklejone żywicą bo ścianka bakisty nie daje się odciągnąć górnego płaszcza.

Załączone pliki


  • azhek lubi to

#1252 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 15 listopad 2021 - 13:00

Czy Wy naprawdę jeszcze tam kupujecie łódki?😳
  • PiernikTorunski i 12345 lubią to

#1253 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 15 listopad 2021 - 13:30

A tak wygląda wykończenie bakisty w mojej łodzi 😁, i nie jest to semper

Załączone pliki


  • Quent lubi to

#1254 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 15 listopad 2021 - 13:51

A tak wygląda wykończenie bakisty w mojej łodzi , i nie jest to semper


Obrzydliwie ładnie. Fuj.

#1255 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 15 listopad 2021 - 13:57

Moja też nie Semper.

#1256 OFFLINE   Quent

Quent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Marcin

Napisano 15 listopad 2021 - 14:03

A tak wygląda wykończenie bakisty w mojej łodzi , i nie jest to semper


Ładnie... Chyba wiem co to za łódka ;-)


Quent
www.elipsa.info
  • GrzesM lubi to

#1257 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 15 listopad 2021 - 14:47

Ładnie... Chyba wiem co to za łódka ;-)

Tak to ona😉


Quent
www.elipsa.info



#1258 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 15 listopad 2021 - 16:04

Moja też nie Semper.

 

 

A tak wygląda wykończenie bakisty w mojej łodzi , i nie jest to semper

Napiszcie co to za producent, przecież nie ma się czego wstydzić, wręcz przeciwnie :)



#1259 OFFLINE   Quent

Quent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Marcin

Napisano 15 listopad 2021 - 16:48

https://www.silveryacht.pl/
Ja za Grześkiem również polecam ich.
Użytkuję swoją co prawda dopiero od 2018 ale po umyciu wciąż wygląda jak nówka! ;-)
No i ogólnie żadnych uwag odnośnie do jakości wykonania.


Quent
www.elipsa.info
  • GrzesM lubi to

#1260 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 15 listopad 2021 - 16:54

https://www.silveryacht.pl/
Ja za Grześkiem również polecam ich.
Użytkuję swoją co prawda dopiero od 2018 ale po umyciu wciąż wygląda jak nówka! ;-)
No i ogólnie żadnych uwag odnośnie do jakości wykonania.


Quent
www.elipsa.info


Podpisuję się pod tym "rencami i nogami"😁

Załączone pliki


  • Quent lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych