Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie Semper

semper 500 nowy model łódź wędkarska

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1336 odpowiedzi w tym temacie

#1261 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 15 listopad 2021 - 17:32

Ja też po oddaniu sempera kupiłem silvera 405. No cóż. Jeżeli chodzi o estetykę i dokłaność i ogólną kulturę techniczną to semper może iść do silvera i zobaczyć jak to się powinno robić.
  • pawlo29, Quent i GrzesM lubią to

#1262 OFFLINE   UTi

UTi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 listopad 2021 - 18:20

Posiadam już drugą łajbę z Silver yacht i złego słowa nie powiem. Nie ma się do czego przyczepić odnośnie wykonania jak również podejścia do klienta. Zanim zdecydowałem się kupić od nich drugą łódkę oglądałem sempera w salonie yamaha w Gorzowie. Niby to i fajne, ale gdy w końcu po długim czasie udało mi się dodzwonić do sempera, stwierdziłem że się nie dogadamy. Długi czas oczekiwania ( termin na marzec 2022 ), cena może się zmienić, czyli zapłacę więcej niż w momencie składania zamówienia. Odniosłem wrażenie, że nie za bardzo zależało właścicielowi na sprzedaży, a wręcz był zdegustowany że zawracam mu tyłek tym że chciałbym kupić od niego łódź. Póki co nie żałuję swojej decyzji.

#1263 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 15 listopad 2021 - 19:52

Ja też po oddaniu sempera kupiłem silvera 405. No cóż. Jeżeli chodzi o estetykę i dokłaność i ogólną kulturę techniczną to semper może iść do silvera i zobaczyć jak to się powinno robić.

Dobrze wykończone są też łodzie RiverFox - P. Krzysztof przykłada wagę do detali, które semper ma ewidentnie w d..


  • pawlo29 lubi to

#1264 OFFLINE   12345

12345

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaZ Piątnicy, no bo skąd! ;)

Napisano 16 listopad 2021 - 12:39

tylko ile kosztuje semper 440 a ile river 440 ....

za jakosc sie płaci


Użytkownik 12345 edytował ten post 16 listopad 2021 - 12:39

  • lukaszkosciukiewicz lubi to

#1265 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 16 listopad 2021 - 13:20

Jest takie przysłowie ,, Jestem za biedny,by kupować tanie rzeczy,,

#1266 OFFLINE   Syriusz1982

Syriusz1982

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 25 listopad 2021 - 18:14

Opowem jak odbiorę swojego, jak to wygląda aktualnie.



#1267 OFFLINE   Mateusz458

Mateusz458

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 11 grudzień 2021 - 20:23

Na kiedy masz odbiór łodzi??

#1268 OFFLINE   Mikeyy

Mikeyy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 20 grudzień 2021 - 20:03

Panowie jest w stanie ktoś podrzucić rozwiązanie mocowania fotela na tylnej prawej bakiście z jakimiś fotkami?



#1269 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 20 grudzień 2021 - 21:51

Panowie jest w stanie ktoś podrzucić rozwiązanie mocowania fotela na tylnej prawej bakiście z jakimiś fotkami?

Taka sama nogą jak na pokładzie, tylko krótka.393dd1fd74119bfeed7c001d01173e4a.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

#1270 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 21 grudzień 2021 - 09:11

Zwykły fotel na łódkę z Jula, montaż obrotowy, klapa bakisty przewiercona, śruby z gumowymi podkładkami. Trzeba tylko ustawić tak aby swobodnie się obracał, nie haczył o burtę lub rufę. Otwieranie bakisty z fotelem w pozycji "siedzeniem do tyłu". Podczas jazdy na przyczepie zabezpieczenie fotela gumą do relingu żeby nie latał. 



#1271 OFFLINE   Syriusz1982

Syriusz1982

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 23 grudzień 2021 - 01:08

Semper 440 XT. Polecam z czystym sumieniem. Panowie odebrałem, było nieporozumienie, brak drugiego fotela, wywietrzników w bakistach, ładowarki akumulatorów dziobowych. Przy wcześniejszej wizycie w Semperze i zabawie dzieci na podobnej łódce powiedziałem chcę to i to i to, a w liście zamówienia nie ująłem - mój błąd. Panowie w ciągu dwóch godzin wszystkie brakujące rzeczy zamontowali. Pompka do bakisty żywych ryb miało jej nie być ale była zamontowana co było akurat miłym niedogadaniem. Wykończenie wewnątrz bakist ok, nie zauważyłem (jak to wyżej na zdjęciach) ubytków. Nie było się do czego przyczepić. Ktoś narzekał na plandeki - Iława - Warszawa przy chlapie i wymijających Tirach super. zamieszczę zdjęcia ale nie zdążyłem umyć zestawu.

Załączone pliki



#1272 OFFLINE   Syriusz1982

Syriusz1982

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 23 grudzień 2021 - 01:26

Niestety to prawda o Semperach -  miałem dwie 440XT i jeśli z wierzchu wyglądają naprawdę super, świetnie pływają, są mega stabilne to wykończenie tuż zaraz pod chociażby pokrywą bakisty pokazuje, że to g.. zawinięte w ładny papierek.

Ja swoją łódź reklamowałem 3 razy - kazałem wyszlifować i zabezpieczyć otwory bakist - przy odbiorze nie zwróciłem uwagi, ale dziury pod bakisty były wycięte i zostawione same sobie - z ostrymi krawędziami, nierówno, z wystającymi włóknami. Po reklamacji zostało to wyszlifowane i zabezpieczone jakąś (niestety już czarną) masą żeglarską - ale było przynajmniej gładko.

2. peszel do kabli - mimo zamówienia rury PCV 50mm od przedniej bakisty do tylnej z akumulatorem,  żeby w przyszłości można było gładko przepuścić dowolne kable bez gimnastyki - wpuścili kawałki rury karbowanej (może po 30cm) a dalej kable leciały po  poszyciu - nic nie dało się z tym zrobić, bo jedyny sposób to rozpołowić łódź ..

3. pajączki i pęknięcia - reklamowałem 2 razy - naprawiono, ale wqurw, że trzeba jechać 200km w jedną stronę zostawić łódź, potem odebrać ją (oczywiście nie zrobioną w terminie) na swój koszt - pozostał.

 

Moim zdaniem niestety ta stocznia zachłysnęła się sukcesem i zaczęła robić łodzie na sztukę. Coś ich przerosło, albo ilość zamówień, albo właściciel odpłynął i nie pilnuje jakości.

Następnym razem, gdybym brał sempera check-lista przed podpisaniem umowy byłaby długa i wyczerpująca a na pewno nie zapłaciłbym za łajbę bez sprawdzenia każego detalu. Zbyt cienki laminat można prześwietlić mocną latarką i ostukać a resztę przejrzeć 'na chłodno' (pamiętam jakie emocje towarzyszyły odbiorowi pierwszej łodzi). Teraz zastanawiam się czy ta nieterminowość nie jest strategią - czekasz tyle czasu, że jak wreszcie słyszysz "Gotowa" lecisz na oślep i bierzesz w ciemno ...

 

Pan Marcin musi się nauczyć, że oczekując dobrej zapłaty dostarczy dobrze wykonaną łódź.

 

Ciekawi mnie jedna rzecz miałeś dwie? Ja jak bym kupił gniota to na drugiego bym nie wsiadł, i jeszcze ten sam model. Konkurencja czy co? A i jeszcze jedna rzecz, kupuj aluminium bo na laminacie z czasem pajączki pewna rzecz.

 

Do tego piszesz bzdury bo osobiście widziałem jak przeciągali kable przy mnie bez rozpoławiania łodzi i bez Twojej rury. 


Użytkownik Syriusz1982 edytował ten post 23 grudzień 2021 - 01:30


#1273 OFFLINE   Syriusz1982

Syriusz1982

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 23 grudzień 2021 - 02:10

https://www.silveryacht.pl/
Ja za Grześkiem również polecam ich.
Użytkuję swoją co prawda dopiero od 2018 ale po umyciu wciąż wygląda jak nówka! ;-)
No i ogólnie żadnych uwag odnośnie do jakości wykonania.


Quent
www.elipsa.info

 

Piękne łodzie, ale brakuje przestrzeni dla wędkowania stąd np. mój inny wybór. Do rekreacyjnego pływania tak, ale już ze skrzynkami wędkarskimi i typowo wędkowania mało miejsca.



#1274 OFFLINE   wisniowy21

wisniowy21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaBrańsk
  • Imię:Mateusz

Napisano 26 grudzień 2021 - 11:52

Panowie zastanawiam sie jak duży silnik mogę zaczepić do 410, Wiem że na plakietcen 20km, ale we 2 trochę większych problemy z wejściem w ślizg

#1275 OFFLINE   Noryb2013

Noryb2013

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Maciej

Napisano 26 grudzień 2021 - 12:58

Panowie zastanawiam sie jak duży silnik mogę zaczepić do 410, Wiem że na plakietcen 20km, ale we 2 trochę większych problemy z wejściem w ślizg

Nie ma najmniejszego problemu z wejściem w ślizg na 410 z 20km - niezależnie czy większych czy średnich czy malutkich pasażerów i niezależnie od ilości zabranego na łódkę sprzętu i jej doposażenia (w tym dziobówki). Wiem z praktyki bo pływam/pływałem na 20km tohatsu i 20km mercury (ten wariant z dziobówką). Problem - w postaci dłuższego zbierania się do ślizgu - pojawia się natomiast przy 3 dorosłych osobach każdy z duuuużą torbą na łajbie. Nie wiem jednak czy 30km rozwiąże ten problem, bo taki motorek też już swoje waży, a tym samym podniesie wagę całego zestawu.



#1276 OFFLINE   ledar

ledar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 447 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:darek
  • Nazwisko:leszczyński

Napisano 10 styczeń 2022 - 12:11

Semper 440 XT. Polecam z czystym sumieniem. Panowie odebrałem, było nieporozumienie, brak drugiego fotela, wywietrzników w bakistach, ładowarki akumulatorów dziobowych. Przy wcześniejszej wizycie w Semperze i zabawie dzieci na podobnej łódce powiedziałem chcę to i to i to, a w liście zamówienia nie ująłem - mój błąd. Panowie w ciągu dwóch godzin wszystkie brakujące rzeczy zamontowali. Pompka do bakisty żywych ryb miało jej nie być ale była zamontowana co było akurat miłym niedogadaniem. Wykończenie wewnątrz bakist ok, nie zauważyłem (jak to wyżej na zdjęciach) ubytków. Nie było się do czego przyczepić. Ktoś narzekał na plandeki - Iława - Warszawa przy chlapie i wymijających Tirach super. zamieszczę zdjęcia ale nie zdążyłem umyć zestawu.

Ja jestem zadowolonyZałączony plik  semper ledar.jpg   75,65 KB   45 Ilość pobrań



#1277 OFFLINE   Syriusz1982

Syriusz1982

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 11 luty 2022 - 20:36

Witam,

Jutro pierwsze pływanie, jak macie ustawione silniki (Yamaha 25HP) na którym bolcu ostatnim czy przedostatnim. 

Może wrzucę jutro jakiś filmik z pierwszego wodowania i pływania ;)


  • Mateusz458 lubi to

#1278 OFFLINE   Mateusz458

Mateusz458

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 14 luty 2022 - 06:01

Wrzuc filmik jak łódeczka pływa ja na swoją jeszcze pewnie jeszcze trochę poczekam.

#1279 OFFLINE   Pablito86

Pablito86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 marzec 2022 - 14:01

jak macie ustawione silniki (Yamaha 25HP) na którym bolcu ostatnim czy przedostatnim. 

 

 

na ostatnim bolcu


  • Olsztynteam lubi to

#1280 OFFLINE   Mikeyy

Mikeyy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 04 marzec 2022 - 17:23

Ma ktoś fabryczny:

-namiot

-pokład słoneczny

w 440 xt i mógłby podrzucić zdjęcia i zdać relacje z użytkowania?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych