Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowienie ryb objętych okresem ochronnym (wydzielone z wątku 'Sumy 2016')


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
72 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   pursuit

pursuit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów

Napisano 30 maj 2016 - 17:14

jak dobrze kojarzę to widziałem tą łódź i do tego niebieskiego transportera obklejonego naklejkami black czegoś tam jak szanowni koledzy łodziacy jechali na rybki lub po rybki  ;)



#42 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 30 maj 2016 - 17:33

Na łódce (jeśli to ta z obrazka) jest jeszcze logo Garmina i Foxa. Pan Krzysztof jest na forum. Może powinien zajrzeć do tematu i jako właściciel firmy powiedzieć dwa słowa co sądzi o promowaniu swoich łódek przez taka ekipę w taki sposób.



#43 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 30 maj 2016 - 18:13

A co ma do tego Pan Krzysztof? Przecież nie ma pojęcia kto kupuje jego sprzęt. Zaraz zaczniemy wypisywać, że to jego wina?
Co innego jeżeli dostali od niego łodź...

Jeżeli ją sprzedał nie ma już na to wpływu, jedyne co może być mu przykro, że ktoś taki pływa na sprzęcie, który wyszedł z jego firmy.
  • oland, hlehle i Sebo lubią to

#44 OFFLINE   mpruszek

mpruszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów

Napisano 30 maj 2016 - 19:06

Panowie tydzień temu w sobotę, na Regalicy pod mostem autostrady koleś w szarym pontonie kwoczył za sumem , mając wszystkich i wszystkie przepisy w du.....  

 

Nie wytrzymałem. Zadzwoniłem do Komendanta Straży Rybackiej (telefon komórkowy podany na Rejestrze Połowów) i mówię co jest grane

Na co Pan komendant spokojnie odrzekł : " A niech sobie kwoczy, przecież to nie jest zabronione. Gdyby przechowywał rybę to tak, ale w takiej sytuacji tomy nic nie możemy. Zapytał tylko (chyba z ciekawości) czy to Polak czy Niemiec, po czym zakończył rozmowę".

 

Panowie ręce opadają do samej ziemi. Oczekiwałem chociaż jakieś interwencji, sprawdzenia czy niema na pontonie suma, pouczenia, postraszenia, czegokolwiek.

 

Pan komendant miał chyba wszytko i wszystkich w du.... Tak jak nasze władze PZW Szczecin, które tylko potrafią obniżyć składki członkowskie do 20 zł za wędkowanie za rok dla..... wyróżniających się strażników SSR. Żenada.


  • jerzy6 lubi to

#45 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 30 maj 2016 - 19:26

"A niech sobie kwoczy, przecież to nie jest zabronione. Gdyby przechowywał rybę to tak, ale w takiej sytuacji to my nic nie możemy"
I to jest właśnie to. Jedyne co mogą to sprawdzić czy szanowny Pan posiada stosowne zezwolenia i czy przypadkiem nie ma przy sobie nieregulaminowych ryb.
Kwoczyć sobie przecież może, nawet za uklejką :-D
Dodam, że nawet jakby miał rybę, której mieć nie może to pewnie zdążyłby się jej pozbyć...

Użytkownik chojny83 edytował ten post 30 maj 2016 - 19:27


#46 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 30 maj 2016 - 19:39

A co ma do tego Pan Krzysztof? Przecież nie ma pojęcia kto kupuje jego sprzęt. Zaraz zaczniemy wypisywać, że to jego wina?
Co innego jeżeli dostali od niego łodź...

 

Kolego ate reklamy Black Cata i Garmina to też tak przez przypadek? Zakładam, że jest to co innego i ma niejako reklamować wyroby Foxa. Jeśli Ty masz rację i był to standardowy zakup bez wpływu Pana Krzysztofa na tą ekipę to masz rację - ja się mylę i z góry przepraszam.



#47 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 30 maj 2016 - 20:27

PrzemekL - nie masz za co przepraszać.
Ja nie wiem jak jest.
Nie sponsorzy są winni, choć w sytuacji jawnego łamania przepisów powinni działać.
Winni są Ci, którzy myślą, że mogą "naginać" wszystkie przepisy.

#48 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 30 maj 2016 - 20:54

PrzemekL - nie masz za co przepraszać.
Ja nie wiem jak jest.
Nie sponsorzy są winni, choć w sytuacji jawnego łamania przepisów powinni działać.
Winni są Ci, którzy myślą, że mogą "naginać" wszystkie przepisy.

Ale ja nie mówię, że są winni ewentualni sponsorzy. Jeśli to reklama to wspomniana już osoba powinna powiedzieć co sądzi o takim promowaniu swojej firmy w taki sposób.


Użytkownik PrzemekL edytował ten post 30 maj 2016 - 20:55


#49 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 30 maj 2016 - 20:55

Trzeba zacząć robić zdjęcia na wodzie ;) jedni wytrzymują a drudzy nie mogą? Koledzy szczególnie Ci którzy mają taką rzecz na sumieniu troszkę powinni przychamowac z wypowiedziami.
  • hlehle i AdamCh lubią to

#50 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 31 maj 2016 - 07:37

Tu nie chodzi o to żeby kogoś linczować, a tylko potępić nieetyczne zachowanie. Nie ma sensu od razu wytaczać ciężkiej artylerii i zwracać się do sponsorów i producentów. Mam nadzieję że niektórzy przemyślą że okresy ochronne po coś są i nieistotne że sumy są już wytarte. Trzeba dać im trochę czasu na regenerację i spokoju od wędkarzy bo teraz jest tak że sumy abo śpią, albo są kłute przez wędkarzy, więc mają lekko przej...ne. W obecnych czasach sumy mocno dostają w dupę, wiele ryb jest łowionych po kilka razy, więc dajcie im choć te dwa miesiące kiedy spokojnie mogą polować. 

Ja dosyć dużo pływam po Wiśle i po różnych odcinkach, dziennie robiąc po kilkadziesiąt km, również w tygodniu, wiec jak ktoś będzie trollował  w okresie ochronnym będą kolejne zdjęcia, tym razem wyraźniejsze żeby nie było wątpliwości.


Użytkownik wujek edytował ten post 31 maj 2016 - 07:41

  • Guzu i minkof lubią to

#51 OFFLINE   maras74

maras74

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Chmielewski

Napisano 31 maj 2016 - 07:52

Widzę, że temat się rozwija. Ponieważ godzi w moje dobre imię a co za tym idzie w imię firmy jaka reprezentuje proponuje wycofać wszystkie pochopnie rzucane oskarżenia pod moim adresem i usunięcie zdjęć z moim wizerunkiem oraz zdjęć mojej łodzi. To, że pracuje w firmie wędkarskiej i mam oklejoną łódź i auto jej markami jest sprawą czysto reklamową. Nadmieniam też, że mając na łodzi logo Black Cat nie znaczy, że łowie tylko sumy. Dlatego jeszcze raz proszę o usunięcie wątków godzących w moją osobę oraz wszelkich zdjęć z moim wizerunkiem. W przeciwnym razie będę zmuszony złożyć pozew o zniesławienie i wykorzystanie mojego wizerunku przez osoby nie uprawnione, a także o ujawnienie moich danych osobowych.



#52 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 31 maj 2016 - 08:22

Proponuję nie łowić sumów w okresie ochronnym i problemu nie będzie, a zamiast biegać po sądach zająć się łowieniem sumów w okresie kiedy można to robić. Proszę w takim razie publicznie napisać że nie łowiliście sumów w tym dniu, a inne ryby, choć dla mnie to będzie śmieszne. W innym przypadku nie drążył bym tematu tylko po prostu wyciągnął wnioski. Poza tym na zdjęciu nic specjalnego nie widać, ani waszych twarzy, nr łodzi, więc takich łodzi może być więcej, koszulę w kratę też mam. 


Użytkownik wujek edytował ten post 31 maj 2016 - 08:32


#53 OFFLINE   pikerek30

pikerek30

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaOdra

Napisano 31 maj 2016 - 08:25

Przecież nikt nie napisał z imienia i nazwiska, że "Ty to Ty " wizerunek twarzy też jest zasłonięty także wszystko jest jak najbardziej legalne prócz tego co tak naprawdę tam czyniliście.

#54 OFFLINE   cycu20

cycu20

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaDolnyśląsk
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Cecuła

Napisano 31 maj 2016 - 09:45

Widzę, że temat się rozwija. Ponieważ godzi w moje dobre imię a co za tym idzie w imię firmy jaka reprezentuje proponuje wycofać wszystkie pochopnie rzucane oskarżenia pod moim adresem i usunięcie zdjęć z moim wizerunkiem oraz zdjęć mojej łodzi. To, że pracuje w firmie wędkarskiej i mam oklejoną łódź i auto jej markami jest sprawą czysto reklamową. Nadmieniam też, że mając na łodzi logo Black Cat nie znaczy, że łowie tylko sumy. Dlatego jeszcze raz proszę o usunięcie wątków godzących w moją osobę oraz wszelkich zdjęć z moim wizerunkiem. W przeciwnym razie będę zmuszony złożyć pozew o zniesławienie i wykorzystanie mojego wizerunku przez osoby nie uprawnione, a także o ujawnienie moich danych osobowych.

O ile mi wiadomo to nie jest wasz pierwszy taki wyskok i osób z waszego teamu bo taka sytuacja się już powtarzała także nie rozumiem o jakie dobre imię walczycie skoro takiego już dawno nie posiadacie- ani żadnych lekcji z waszego kłusowania nie wyciągacie.


Użytkownik cycu20 edytował ten post 31 maj 2016 - 09:48


#55 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów

Napisano 31 maj 2016 - 10:05

Co do zniesławienia to proszę zapoznać się z treścią art 213 kk

 

§ 1. Nie ma przestępstwa określonego w art. 212 zniesławienie, § 1, jeżeli zarzut uczyniony niepublicznie jest prawdziwy.
§ 2. Nie popełnia przestępstwa określonego w art. 212 zniesławienie, § 1 lub 2, kto publicznie
podnosi lub rozgłasza prawdziwy zarzut
:
1) dotyczący postępowania osoby pełniącej funkcję publiczną lub
2) służący obronie społecznie uzasadnionego interesu.
Jeżeli zarzut dotyczy życia prywatnego lub rodzinnego, dowód prawdy może
być przeprowadzony tylko wtedy, gdy zarzut ma zapobiec niebezpieczeństwu
dla życia lub zdrowia człowieka albo demoralizacji małoletniego.



#56 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 31 maj 2016 - 11:01

Widzę, że temat się rozwija. Ponieważ godzi w moje dobre imię a co za tym idzie w imię firmy jaka reprezentuje proponuje wycofać wszystkie pochopnie rzucane oskarżenia pod moim adresem i usunięcie zdjęć z moim wizerunkiem oraz zdjęć mojej łodzi. To, że pracuje w firmie wędkarskiej i mam oklejoną łódź i auto jej markami jest sprawą czysto reklamową. Nadmieniam też, że mając na łodzi logo Black Cat nie znaczy, że łowie tylko sumy. Dlatego jeszcze raz proszę o usunięcie wątków godzących w moją osobę oraz wszelkich zdjęć z moim wizerunkiem. W przeciwnym razie będę zmuszony złożyć pozew o zniesławienie i wykorzystanie mojego wizerunku przez osoby nie uprawnione, a także o ujawnienie moich danych osobowych.

 

Obrona przez atak ?



#57 OFFLINE   hombre06

hombre06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 31 maj 2016 - 11:14

Na łódce nie ma ekipy sumowej, tylko ekipa leszczy  :)



#58 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 31 maj 2016 - 12:51

Widzę, że temat się rozwija. Ponieważ godzi w moje dobre imię a co za tym idzie w imię firmy jaka reprezentuje proponuje wycofać wszystkie pochopnie rzucane oskarżenia pod moim adresem i usunięcie zdjęć z moim wizerunkiem oraz zdjęć mojej łodzi. To, że pracuje w firmie wędkarskiej i mam oklejoną łódź i auto jej markami jest sprawą czysto reklamową. Nadmieniam też, że mając na łodzi logo Black Cat nie znaczy, że łowie tylko sumy. Dlatego jeszcze raz proszę o usunięcie wątków godzących w moją osobę oraz wszelkich zdjęć z moim wizerunkiem. W przeciwnym razie będę zmuszony złożyć pozew o zniesławienie i wykorzystanie mojego wizerunku przez osoby nie uprawnione, a także o ujawnienie moich danych osobowych.

Kolega napisał, co widział. Żadnego odniesienia się ani prostowania jego słów, tylko atak. Może warto donieść się merytorycznie i napisać co robiliście na tej łódce? Zachowanie polegające na wędkowanie na grube pały i chowanie przynęt jest co najmniej dziwne i interpretacja doświadczonego wędkarza jest oczywista. Skoro twierdzisz, że jest inaczej to przedstaw swoją wersję. Skoro grozisz sądem to tam też będziesz musiał przedstawić swoją wersję czyż nie?



#59 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 31 maj 2016 - 13:53

Zdjęć widzę już nie ma. Szkoda, że za późno zawitałem do tego tematu. Dobrze, że odezwał się sam zainteresowany i podał swoje personalia, teraz wystarczy użyć w google grafika frazy "Marek Chmielewski, Łódź, wędkarstwo" i oprócz zdjęć jest filmik :)


Użytkownik coma edytował ten post 31 maj 2016 - 13:56

  • fish28, kondzio 77 i jerzy6 lubią to

#60 OFFLINE   kondzio 77

kondzio 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów

Napisano 31 maj 2016 - 14:38

Film obejrzany, znajome twarze tez poznaje.Już tu na forum było głośno o jednym z zawodowców majowych"boleni" .No ale to przecież TEAM.


Użytkownik kondzio 77 edytował ten post 31 maj 2016 - 15:09