Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowienie ryb objętych okresem ochronnym (wydzielone z wątku 'Sumy 2016')


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
72 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1590 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 30 maj 2016 - 11:49

Nie tylko troling jest problemem , pomijając już fakt , że to absolutnie nie moja bajka takie łowienie ... W weekend byłem na mazowieckiej i każda rynna i przykosa godna uwagi była już obstawiona łódeczką i sruuu... do wody 200 g ołów a na końcu pijawy - pewnie na leszczyki przypłynęli :rolleyes:



#22 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 30 maj 2016 - 11:55

Mamy zdjęcie, ale nie będziemy robić publicznego linczu, ale jak ich jeszcze raz zobaczymy to opublikujemy. Poza tym rozmawialiśmy z prezesem koła Wyszogród i opowiedzieliśmy o sytuacji i jak wyglądała łódka. Kontrole są, więc strażnicy przy następnej okazji zwrócą uwagę na tą łódź.

Zamazujesz twarze i wrzucasz. Skoro łódka charakterystyczne to co się szczypać? Należy piętnować złe zachowania. Ciche siedzenie sprawia, że "cicho przyzwalamy" na takie akcje. A niech będą świadomi, że ludzi widzą i mogą swoją facjatę ujrzeć na necie. Jak koleżanka zaparkowała przed sklepem pod "skosem) zamiast prostopadle (akurat jak tłumaczyły jej parkowanie było wymuszone przez inne samochody) i fotkę zobaczyła na odpowiednim profilu na popularnym fejsiku już mocno zwraca uwagę na parkowanie nawet jak inni stoją inaczej niż powinni. Więc jak masz fotkę to moim zdaniem nie ma się co wahać. Inni będący nad wodą na pewno zwrócą uwagę na tą łajbę i będzie łatwiej ich przypilnować i zdyscyplinować.


  • Guzu i Sebalos lubią to

#23 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 30 maj 2016 - 12:33

W sumie racja, czemuż by nie wstawić zdjęcia. Może ludzie z czasem zrozumieją że dla wędkarza celowe polowanie na sumy w okresie ochronnym to normalny obciach Zdjęcie z telefonu, niewiele w sumie widać, ale łódka bardzo charakterystyczna. W trakcie rzeczonej wymiany zdań panowie rzucili że trollują.... za boleniem.

[...]

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



#24 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 30 maj 2016 - 12:40

Zamazujesz twarze i wrzucasz. Skoro łódka charakterystyczne to co się szczypać? Należy piętnować złe zachowania. Ciche siedzenie sprawia, że "cicho przyzwalamy" na takie akcje. A niech będą świadomi, że ludzi widzą i mogą swoją facjatę ujrzeć na necie. Jak koleżanka zaparkowała przed sklepem pod "skosem) zamiast prostopadle (akurat jak tłumaczyły jej parkowanie było wymuszone przez inne samochody) i fotkę zobaczyła na odpowiednim profilu na popularnym fejsiku już mocno zwraca uwagę na parkowanie nawet jak inni stoją inaczej niż powinni. Więc jak masz fotkę to moim zdaniem nie ma się co wahać. Inni będący nad wodą na pewno zwrócą uwagę na tą łajbę i będzie łatwiej ich przypilnować i zdyscyplinować.

 

Źle zaparkowane auto ewidentnie widać na zdjęciu. A co widać na fotce łódki z wędkarzami? 

Dlatego według mnie to kiepski pomysł i możliwość wielu nadużyć. 

Chyba że zdjęcie będzie na tyle dokładne, że doskonale rozpoznamy sumowy sprzęt oraz porę roku. Co raczej jest mało możliwe...
 


Użytkownik hlehle edytował ten post 30 maj 2016 - 12:41


#25 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 30 maj 2016 - 12:46

[...]

 

No co ???

 

Jak się nie umi to się w czerwcu łowi....

 

Źle zaparkowane, bo za daleko od kosy :-)

 

 

Ja 1go wyprowadzę wehikuł, zajadę pryszczem nad brzeg, popatrzę w górę, popatrzę w dół i ocenię. To będzie rozpoczęcie. i dziwić się, że ryby późno przychodzą...


  • hlehle i AdamCh lubią to

#26 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 30 maj 2016 - 13:04



Chyba że zdjęcie będzie na tyle dokładne, że doskonale rozpoznamy sumowy sprzęt oraz porę roku. Co raczej jest mało możliwe...

Następnym razem tak będzie, zacznę zabierać nad wodę lustrzankę z teleobiektywem. Takie zdjęcie jak to same w sobie nic nie dowodzi, ale to przecież nie ma być dowód w sądzie. Bardziej liczę na zwykły wstyd.
Kiedyś ludzie parkowali na miejscach dla inwalidów, ostatnimi czasy rzadko się to już zdarza...


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
  • Guzu i rózgaś lubią to

#27 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 30 maj 2016 - 13:19

Źle zaparkowane auto ewidentnie widać na zdjęciu. A co widać na fotce łódki z wędkarzami? 

Dlatego według mnie to kiepski pomysł i możliwość wielu nadużyć. 

Chyba że zdjęcie będzie na tyle dokładne, że doskonale rozpoznamy sumowy sprzęt oraz porę roku. Co raczej jest mało możliwe...
 

Sprzęt mieli sumowy,  śmiem nawet twierdzić że firmy którą reklamują na burcie, a że tego nie widać na zdjęciu nieistotne. Jak pisał Bartek nie o to chodzi żeby był to jakiś dowód, ale piętnowanie pewnych zachowań. Sami łowimy sumy i wiemy na pierwszy rzut oka kto co łowi, jak z łodzi wystaje kij grubości kija od szczoty to o pomyłce nie może być mowy. Może ten wątek spowoduje że inni którzy łamią przepisy zastanowią się czy je łamać. 


Użytkownik wujek edytował ten post 30 maj 2016 - 13:24

  • Piotrek Milupa, Fishhunter i czocho lubią to

#28 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 30 maj 2016 - 13:31

Skoro łódka jest tak firmowana logiem takiej a nie innej firmy to może warto napisać do firmy. Jeśli nie wiedzą to być może szybko zrobią porządek z tymi Panami, którzy robią im antyreklamę. A jak napiszą, że przecież nic się nie stało to jako wędkarze możemy zbojkotować ich produkty :) Zawsze są "miękkie" sposoby wpływania na ludzi. Właśnie piętnowanie takich zachowań jak i straty wizerunkowe firm :) Pisałem o tym w przypadku Brosa i ich udziału w zatruciu Warty. Na Zachodzie to działa i jest skuteczniejsze w stosunku do firm niż kary finansowe :)



#29 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 30 maj 2016 - 13:34

Sprzęt mieli sumowy,  śmiem nawet twierdzić że firmy którą reklamują na burcie, a że tego nie widać na zdjęciu nieistotne. Jak pisał Bartek nie o to chodzi żeby był to jakiś dowód, ale piętnowanie pewnych zachowań. Sami łowimy sumy i wiemy na pierwszy rzut oka kto co łowi, jak z łodzi wystaje kij grubości kija od szczoty to o pomyłce nie może być mowy. Może ten wątek spowoduje że inni którzy łamią przepisy zastanowią się czy je łamać. 

 

Janek ja Tobie wierzę, ale dlatego ,  że się znamy i jesteś dla mnie wiarygodny.

W przeciwnym wypadku zostaje jedynie fotka , na której nic nie widać + słowo.


Użytkownik hlehle edytował ten post 30 maj 2016 - 13:35


#30 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 30 maj 2016 - 13:42

Skoro łódka jest tak firmowana logiem takiej a nie innej firmy to może warto napisać do firmy. Jeśli nie wiedzą to być może szybko zrobią porządek z tymi Panami, którzy robią im antyreklamę. A jak napiszą, że przecież nic się nie stało to jako wędkarze możemy zbojkotować ich produkty :) Zawsze są "miękkie" sposoby wpływania na ludzi. Właśnie piętnowanie takich zachowań jak i straty wizerunkowe firm :) Pisałem o tym w przypadku Brosa i ich udziału w zatruciu Warty. Na Zachodzie to działa i jest skuteczniejsze w stosunku do firm niż kary finansowe :)

Mi sprzet z tym logo kojarzy sie z niejakim "niecwieckim"...a to wystarczajaca ANTYrekomendacja by nigdy tego logo moimi PLNami nie wspierac.



#31 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 30 maj 2016 - 13:49

Ten proceder powtarza się z roku na rok ...nasze biadolenie nic nie da.  Znacie "przekop" na Narwi ? Od kwietnia cisną tam z sumami , mordują sandacze na gniazdach itp.

Od maja praktycznie są bezkarni - każdy powie , że troluję za szczupakiem tudzież boleniem. Nie udowodnisz takiemu nic ....

 

Walczyłem z tym , natomiast jest to przysłowiowa walka z wiatrakami ...w pojedynkę nic nie zdziałamy . Jedeyna akcja ostatnio pod PZW ...i co z tego nic  ? Jedynie trochę szumu w lokalnych mediach...nic po za tym :(

 

Ja już dawno zamknałem ryj ..łowię w sobie znanych miejscówkach , nikomu ich nie pokazując....


  • wujek, hlehle i Piotrek Milupa lubią to

#32 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 30 maj 2016 - 13:57

Panowie właśnie znajomy przeczytał ten wątek i wysłał mi SMS z bardzo słusznymi uwagami, które trochę przypomniały mi co jest faktycznym problemem. 

Kolega nie łowi obecnie sumów i trochę mi narzekał na "trolli", którzy to obecnie robią. Tylko słusznie zauważył, że to nie jest problemem. Taki Black Cat i inni im podobni te ryby wypuszczają.

A że ryby będą ostrożniejsze i trudniejsze do złowienia w lipcu, to w sumie mnie jakoś nie boli. Ważne że będą w wodzie. Złowię ich mniej w sezonie? Trudno jakoś muszę z tym żyć ... :)

 

Nie jest tak, że mi to nie przeszkadza, ale zdecydowanie inne problemy wydają mi się poważniejsze. Na Wiśle od zawsze kwitnie kłusownictwo i sumy mordowane są na potęgę poza sezonem (różnymi sposobami). Mam często informacje w zasadzie z pierwszej ręki ...

Może dlatego bagatelizuje "czerwcowych trollingowców", bo dla mnie to pikuś w porównaniu do tego co czasem dowiaduje się o kłusolach. (@DAWIDspinn u Was na Wiśle też jest masakra, nawet nie wiem czy nie gorsza niż u nas, bo rzeka mniejsza)

 

Niestety jakoś nikt praktycznie tego tematu nie porusza i nic z tym nic nie robi. Mam czasem wrażenie, że wiele osób w dupie ma ile ryb zamordują kłusole. Z czego to wynika?


Użytkownik hlehle edytował ten post 30 maj 2016 - 14:02

  • wujek lubi to

#33 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 30 maj 2016 - 14:00

Logo na łódce zupełnie takie samo jak w materiale z linku, ciekawe ...

 

[ ... ]


  • Karol Krause lubi to

#34 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 30 maj 2016 - 15:09

Panowie właśnie znajomy przeczytał ten wątek i wysłał mi SMS z bardzo słusznymi uwagami, które trochę przypomniały mi co jest faktycznym problemem. 

Kolega nie łowi obecnie sumów i trochę mi narzekał na "trolli", którzy to obecnie robią. Tylko słusznie zauważył, że to nie jest problemem. Taki Black Cat i inni im podobni te ryby wypuszczają.

A że ryby będą ostrożniejsze i trudniejsze do złowienia w lipcu, to w sumie mnie jakoś nie boli. Ważne że będą w wodzie. Złowię ich mniej w sezonie? Trudno jakoś muszę z tym żyć ... :)

 

Nie jest tak, że mi to nie przeszkadza, ale zdecydowanie inne problemy wydają mi się poważniejsze. Na Wiśle od zawsze kwitnie kłusownictwo i sumy mordowane są na potęgę poza sezonem (różnymi sposobami). Mam często informacje w zasadzie z pierwszej ręki ...

Może dlatego bagatelizuje "czerwcowych trollingowców", bo dla mnie to pikuś w porównaniu do tego co czasem dowiaduje się o kłusolach. (@DAWIDspinn u Was na Wiśle też jest masakra, nawet nie wiem czy nie gorsza niż u nas, bo rzeka mniejsza)

 

Niestety jakoś nikt praktycznie tego tematu nie porusza i nic z tym nic nie robi. Mam czasem wrażenie, że wiele osób w dupie ma ile ryb zamordują kłusole. Z czego to wynika?

 

Zawsze myslalem, ze lepiej rownac w gore. Niz w dol.

Polskie sumy, choc ich nie lowie celowo, to ciezki temat. Sa duze, ciezkie i daja mieso. Duzo miesa.

Niemniej jednak jak ktos sobie wyciera gebe "profesjonalnym teamem lowcow sumow" i inne takie, a potem po prostu klusuje...to nie wiem czy to na jakas skale klasc trzeba.

Potepic, pokazac, ukarac...



#35 OFFLINE   kondzio 77

kondzio 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów

Napisano 30 maj 2016 - 15:10

Cieszę się ze podejmujecie takie temat.
Ja jestem również za tym iż fotka została pokazana.Domyślam się ze Panowie z jednostki już wiedzą że o nich mowa na forum.I brawo niech świeca gębami teraz ze wstydu.
Jak ich tu na forum nie ma w co watpie to poczta pantoflowa wszędzie dojdzie.
Pozdrawiam fotografa

Użytkownik kondzio 77 edytował ten post 30 maj 2016 - 15:17

  • Guzu, wujek i maicke82 lubią to

#36 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 30 maj 2016 - 15:10

Bo to jest właśnie TA !!! łódka  :ph34r:

 

[...]

 

Takich historii jest całe mnóstwo i powtarzają się rok w rok notorycznie...

Szkoda tylko że czynią to ludzie , którzy mają wiedzę , doświadczenie i możliwości złowienie tej ryby w ''normalnym'' okresie , ale cóż ....

Presja na wynik , parcie na ''szkło'' odbiera takim ludziom zdrowy rozsądek ...

Sytuacja jest w na tyle ''patologiczna'' że czasami dochodzi do przedziwnych i komicznych  sytuacji z złowionymi rybami itp... ale nie to miejsce na to i czas ....

 

Patrząc z perspektywy własnego ''podwórka'' mam nie odparte wrażenie że nie pozostaje nic innego jak tylko wprowadzić drastyczne obostrzenia regulaminowe , bo na zaostrzenie kar i liczniejsze kontrole nie ma u Nas szans...



#37 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 30 maj 2016 - 15:25

Zawsze myslalem, ze lepiej rownac w gore. Niz w dol.

Polskie sumy, choc ich nie lowie celowo, to ciezki temat. Sa duze, ciezkie i daja mieso. Duzo miesa.

Niemniej jednak jak ktos sobie wyciera gebe "profesjonalnym teamem lowcow sumow" i inne takie, a potem po prostu klusuje...to nie wiem czy to na jakas skale klasc trzeba.

Potepic, pokazac, ukarac...

 

Masz Danielu rację. W  żaden sposób nie usprawiedliwiam takich zachowań.

Po prostu chciałem zaznaczyć, że na Wiśle kwitnie poważniejszy proceder, a jakoś nie słychać tylu głosów oburzenia. Może wiele osób nie ma świadomości, kiedy i jaka krzywda dzieje się sumom, a może po prostu panowie kłusownicy są wyłączeni z pewnego rodzaju "wyścigu" , ponieważ nie publikują fotek w "internetach". 

Stąd takie małe przypomnienie/uświadomienie.


  • wujek lubi to

#38 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 30 maj 2016 - 15:36

Masz Danielu rację. W  żaden sposób nie usprawiedliwiam takich zachowań.

Po prostu chciałem zaznaczyć, że na Wiśle kwitnie poważniejszy proceder, a jakoś nie słychać tylu głosów oburzenia. Może wiele osób nie ma świadomości, kiedy i jaka krzywda dzieje się sumom, a może po prostu panowie kłusownicy są wyłączeni z pewnego rodzaju "wyścigu" , ponieważ nie publikują fotek w "internetach". 

Stąd takie małe przypomnienie/uświadomienie.

 

Niestety Daniel masz tez racje .

Nie ma to jak dwa Daniele z racjami  ;)

 

A tak na serio. Proceder tluczenia zimowisk, szarpak itd. To trwa od lat. 
Pewnie i takie ryby trafiaja do internetow. 
Przeciez jeszcze nie tak dawno potrafily WW przyjac zgloszenie grudniowego suma zlowionego na duzy twister :o


  • hlehle lubi to

#39 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 30 maj 2016 - 16:22

Póki RAPR pozwala codziennie zabrać po 1 sztuce wymiarowego suma a nie po 1 na tydzień nic się nie zmieni. To samo tyczy się Szczupaka, Sandacza czy o zgrozo Bolenia.

 

Swoją drogą ciekawy artykuł znalazłem na innym portalu wędkarskim odnośnie Suma w Ebro

 

http://splawikigrunt...zegoly-326.html

 

Może Guzu coś wie więcej czy to prawda?


  • minkof lubi to

#40 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 30 maj 2016 - 16:48

 

Swoją drogą ciekawy artykuł znalazłem na innym portalu wędkarskim odnośnie Suma w Ebro

 

http://splawikigrunt...zegoly-326.html

 

Może Guzu coś wie więcej czy to prawda?

 

Nie lubie czynic takiej promocji swojego bloga...ale skoro pytasz >

 

http://jerkbait.pl/b...aki-i-polityka/


  • Piotrek Milupa lubi to