Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Multiplikator do lekkiego spiningu


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
501 odpowiedzi w tym temacie

#481 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 post贸w
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imi臋:Arek
  • Nazwisko:Wa艂臋ga

Napisano 06 kwiecie艅 2024 - 07:22

 

To co juz Kuba napisal widac bardzo wyraznie na tym filmie szczegolnie tam gdzie pojawiaja sie przebitki ze zwolnionym tempem.

Warto jednak zwrocic uwage na cos jeszcze, to znaczy na to, jak reaguje blank w trakcie animacji roznych przynet  ;)

Moim zdaniem taka reaktywnosc blanku pozwala w okreslonych granicach (tu podaje to producent) uzywac kija jako tzw uniwersalu.

Jednoczesnie jest to cecha/opis/charakterystyka bardzo pomocna przy doborze blanku do naszych indywidualnych potrzeb. Problemy z "odczarowaniem" opisu blanku  widac czesto na forum gdy probuje sie teoretycznie albo tabelkowo zinterpretowac lasciwosci blankow S&S, ktore opisuje sie w zrozumialej formie jedynie w kategorii S&S a nie w naszych lokalnych adaptacjach...

Wracajac do tego konkretnego modelu, bedzie on moim zdaniem strzalem w 10 dla kogos kto szuka dlugasa rzecznego w cascie. U mnie spokojnie ten model bylby uniwersalem z ktorym moglbym sie nie rozstawac od kwietnia do wrzesnia ;) lowiac nim z premedytacja: bolenie, jazie, klenie,brzany i letnie sandacze zarowno dzienne jak i nocne.


U偶ytkownik Rheinangler edytowa艂 ten post 06 kwiecie艅 2024 - 08:13

  • guciolucky lubi to

#482 OFFLINE   S艂awek Oppeln Bronikowski

S艂awek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4917 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d偶
  • Imi臋:S艂awek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 06 kwiecie艅 2024 - 11:41

Nie znam tej w臋dki, na oczy jej nie widzia艂em, w r臋ku nie mia艂em. Ale opis Kuby jako 偶ywo przypomina inne, du偶o starsze japo艅skie kije, o bardzo podobnych w艂a艣ciwo艣ciach. Mia艂em trzydzie艣ci lat temu po kolei Diaflasha, Power Loopa, a na koniec Twin Powera. Z podobnej albo nawet takiej  samej technicznej maniery pochodz膮ce. Mia艂y same zalety i jedn膮 wad臋 - by艂y nietrwa艂e  :) 


  • jerzy lubi to

#483 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 post贸w
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imi臋:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 07 kwiecie艅 2024 - 18:28

Nareklamowali艣cie Yamage, tom se chcia艂 w ko艅cu zam贸wi膰 early 93B (for rock). I lenie japo艅skie robi膰 to przestali, bo pewnie Blue Cu... Iii robi膮 na pot臋g臋. Normalnie nie b臋d臋 mia艂 czym 艂owi膰 za 2 miechy.... Na razie katuje zilona 10.0 svtw. Jeszcze dzia艂a, szybkie to jest zajebi艣cie. Faktycznie jak si臋 cz艂owiek pospieszy to go bolek nie dogoni. Pewnie to by艂o wymy艣lone do 艂owienia w zielsku, top艂oterami a Polak to zaadaptowa艂 po swojemu tj. pod rzeke i d艂ugi kij. Nie uda艂o mi si臋 zej艣膰 poni偶ej 2 na hamulcu, szpula wybucha niezale偶nie jakbym nie rzuca艂. Przy 2 komfort totalny. Zeronastawiacza nie ruszam. Pomy艣la艂em nawet coby zacz膮膰 艂owi膰 kijem 8.6ft od 0.8 do 15gr plus jakie艣 chi艅skie ul 34mm do tego ale jednak na Wis艂臋 to nie to, zero rezerwy i po paru wyjazdach multik zaczyna chrupa膰. Ciekawe jak normalny zilion nowy wypada przy 10.0 bo si臋 okaza艂o 偶e boleniowaka od Mekamila dobrze gada z 151mgl i jakby miejsce na jeszcze jeden multik si臋 zrobi艂o.... Pz

#484 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 post贸w

Napisano 07 kwiecie艅 2024 - 20:34

Z tym zero adjusterem to nie do ko艅ca ufa艂bym azjatom, nie wiem na jakiej zasadzie ustawiaj膮 ten docisk szpuli ale w moim zilionie szpula lata艂a na boki co powodowa艂o brody, w tatuli ju偶 by艂o lepiej chocia偶 moim zdaniem za mocno skr臋cony co znowu znacznie skraca艂o rzuty.

W jednym i drugim ustawi艂em po swojemu czyli na minimalny luz, lub zerowy i jest gitara.


  • MietekK i mayou lubi膮 to

#485 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 post贸w
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imi臋:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 14 maj 2024 - 20:50

Namawiali, namawiali i nam贸wili. Przysz艂a lekka szpula Roro do zilliona 10.0 svtw. Bardzo to lekkie, ma czerwone 艂o偶ysko z oringiem gumowym. Pasuje bardzo ciasno. Trzeba chyba zero nastawiaczowi gum臋 w majtach popu艣ci膰 bo jak si臋 domknie pokryw臋 i zblokuje to si臋 praktycznie nie kr臋ci. Wykonanie spoko, zobaczymy jak b臋dzie z prze偶ywalno艣ci膮 niechcianych przy 艂ow贸w. Mam te偶 inny dylemat, bo 10.0 sv fajnie te偶 siedzi na w4. Albo b臋dzie swap zamiast C201k, to ostatnie wr贸ci na rocktriba jaksnowskiego. A na oncc posadzi艂bym normalnego zilliona. Ma mo偶e kto艣 por贸wnanie ile r贸偶ni si臋 buda 10.0 od standardowego?. 10.0 Jest ci臋偶ki i fajnie wywa偶a w4 3.0m. Wagowo to tyle samo co C201k albo abu stx. Standardowy zillion to chyba tyle to metanium. Pz

#486 OFFLINE   keiko

keiko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 post贸w

Napisano 13 czerwiec 2024 - 21:11

Zdecydowanie, 艂aduje si臋 艣wietnie. Jest to ultra lekki kij, perfekcyjnie wykonany i wywa偶ony. Akcja kija jest trudna do opisania ale m贸g艂bym por贸wna膰 j膮 do najlepszych starych konstrukcji tyle, 偶e yamaga jest od nich 3 razy l偶ejsza i w niewyt艂umaczalny dla mnie spos贸b, momentalnie ga艣nie po odkszta艂ceniu. W臋dka jest spr臋偶ysta, pracuje ch臋tnie dolnikiem mo偶na by okre艣li膰 j膮 typem medium fast ale nie ma absolutnie tendencji do niestabilno艣ci, ani podczas rzut贸w ani podczas wodzenia przyn臋t. Japo艅czycy potrafi膮 zbroi膰 w臋dki a szczeg贸lnie w臋dki castingowe. Czu膰, 偶e ca艂a w臋dka nie jest wytworem fantazji czy wizji tylko d艂ugo testowanym produktem o wy艣rubowanych parametrach u偶ytkowych, zaczynaj膮c od bardzo wygodnego (podczas rzut贸w) butt grip-a do przelotki szczytowej. Co tyczy si臋 CW to jest prawdziwie realne CW, kt贸re wynika nie tyle z mocy samego blanku co jest synergi膮 jego w艂a艣ciwo艣ci i 艣wietnego zbrojenia. Gdybym mia艂 opisa膰 CW bior膮c pod uwag臋 spin to pisa艂bym CW 2-15g. Zaznacz臋, 偶e 2g jest w tym kiju jak najbardziej realne. Rzuty s膮 totalnie bezwysi艂kowe a ca艂y m贸j zestaw mo偶e obs艂ugiwa膰 osoba z kontuzj膮 nadgarstka.


Mam i ja. Do opisu Jakuba doda艂bym, 偶e wedka jest naprawd臋 艣wietna, szybka, spr臋偶ysta, jednocze艣nie szczyt贸wka jest nieco bardziej gumowata, co daje niezwykle mo偶liwo艣ci podawania lekkich przyn臋t, przy moich testach rzuca艂em 2 calowego keitecha na 1g g艂贸wce, na jakie艣 14m przy flaucie. Na 2g to ju偶 jakie艣 25-28m.

Z drugiej strony, rzuca艂em przyn臋tami w g贸rnej granicy, np shad teez 10 na 7g, gloog hermes 10 cm tonacy, r贸偶ne woblery boleniowe ~20g i ani razu nie mia艂em wra偶enia, 偶e co艣 si臋 mo偶e sta膰.

Wyj膮艂em jakie艣 ryby, ale w rozmiarach, kt贸re nie przetestowa艂y nawet 30% mocy wedeczki.

Generalnie bardzo polecam, jak kto艣 szuka lekkiego, d艂u偶szego uniwersalu w cascie, to na pewno jest to.

Nast臋pna pr贸ba na rzece z kleniami.
  • skius i guciolucky lubi膮 to

#487 OFFLINE   keiko

keiko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 post贸w

Napisano 14 czerwiec 2024 - 20:43

Za艂膮czony plik  20240614_135003_copy_1652x1239.jpg   160,77 KB   10 Ilo艣膰 pobra艅

Dzi艣 kilka pasiaczkow ju偶 bardziej sprawdzajacych mo偶liwo艣ci w臋dki, powiem kr贸tko sztos.
  • guciolucky lubi to

#488 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 post贸w

Napisano 14 czerwiec 2024 - 22:35

A jaka linka na multiku?



#489 OFFLINE   keiko

keiko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 post贸w

Napisano 14 czerwiec 2024 - 23:03

Saltimate x4

#490 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 post贸w

Napisano 15 czerwiec 2024 - 08:59

Ok. A jak gruba? 



#491 OFFLINE   keiko

keiko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 post贸w

Napisano 15 czerwiec 2024 - 09:54

Szczerze m贸wi膮c to nie pami臋tam, ale oko艂o 10-12lb.

#492 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Tw贸rcy
  • PipPipPipPip
  • 5033 post贸w
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 15 czerwiec 2024 - 10:34

Nie wiem na ile specyfika w臋dki a na ile m艂ynka ale w moim zestawie castingowym z link膮 X12 0.6 PE, przy odpowiedniku w spinie i tej samej przyn臋cie (w spinie czyli YB BC III 83), cast pozwala osi膮ga膰 wi臋ksze dystanse rzutowe.

W moim przypadku linki X4 to nie by艂 dobry pomys艂, 艂atwiej i lepiej dzia艂a mi linka X12. 


  • skius lubi to

#493 OFFLINE   keiko

keiko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 post贸w

Napisano 15 czerwiec 2024 - 11:08

No ja z automatu u偶ywam linek 4 splotowych, bo 8 splotowe nie sprawdzi艂y mi si臋, g艂贸wnie przy tematach bfs. Przy rozplatywaniu br贸d 艂atwo by艂o uszkodzi膰 cieniutkie w艂贸kna, poza tym trudniej sie owe brody rozplatywalo, ale tam u偶ywa艂em plecionek 0.3 lub 0.4 pe.

Natomiast musz臋 spr贸bowa膰 x12.

U偶ytkownik keiko edytowa艂 ten post 15 czerwiec 2024 - 11:09


#494 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Tw贸rcy
  • PipPipPipPip
  • 5033 post贸w
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 15 czerwiec 2024 - 14:06

Linki X8 uwa偶am za najgorsze rozwi膮zanie bez wzgl臋du na metod臋, wyj膮tkiem jest p-line CTB8 ale ona jest tak prymitywnie ulepiona, 偶e trudn膮 j膮 por贸wnywa膰 z innymi i raczej do casta nie b臋dzie si臋 nadawa艂a natomiast X12 to zupe艂nie co艣 innego i ja w zasadzie innych ju偶 raczej nie b臋d臋 u偶ywa艂. 



#495 OFFLINE   Koincydencja

Koincydencja

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 post贸w
  • Imi臋:Hubert

Napisano 15 czerwiec 2024 - 18:43

A ja Kuba przeszed艂em na TCB8. I bardzo sobie j膮 chwal臋. ;)



#496 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Tw贸rcy
  • PipPipPipPip
  • 5033 post贸w
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 15 czerwiec 2024 - 19:01

Ja u偶ywa艂em jej wiele lat w spinie ale takim 10-12lb gdy偶 to bardzo mocna linka. Do lighta jest za gruba a, 偶e ulepiona mocno smarem teflonowym to wydawa艂o mi si臋, 偶e do casta si臋 nie nadaje. Skoro sprawdzi艂e艣 i jest ok to zapewne masz racj臋 chocia偶 spr贸buj te偶 Shimano pitbulla x12 i wr贸cimy do tej rozmowy :)


  • Koincydencja lubi to

#497 ONLINE   Dziad Wodny

Dziad Wodny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:D
  • Nazwisko:W

Napisano 15 czerwiec 2024 - 22:09

Mi si臋 gruba TCB8 w ca艣cie sprawdza艂a 艣wietnie. Mia艂em wra偶enie, 偶e w艂a艣nie w spinie b臋dzie gorzej :)

#498 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Tw贸rcy
  • PipPipPipPip
  • 5033 post贸w
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 15 czerwiec 2024 - 23:20

Jak wiadomo, ja mam praktycznie zerowe poj臋cie o castingu. Wydawa艂o mi si臋, 偶e taka "lepka" linka nie wsp贸艂gra z castem ale... napisa艂em "raczej" bo akurat p-line-a nie u偶y艂em z multikiem wi臋c jak wida膰, wydawa艂o mi si臋 a jest odwrotnie. Mimo wszystko, zach臋cam do pr贸by z X12 i jestem ciekaw waszych opinii.



#499 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18630 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 czerwiec 2024 - 07:58

artyku艂 sprzed lat ale warto przypomnie膰, June Sonda old warrior :)

 

How to choose PE Braided lines (japantackle.com)



#500 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Tw贸rcy
  • PipPipPipPip
  • 5033 post贸w
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 16 czerwiec 2024 - 08:29

Zastosowa艂em si臋 do powy偶szego artyku艂u, uznaj膮c jego tre艣膰 za prawid艂owo艣膰 powszechnie znan膮 i swego rodzaju pewnik. Jednak w moim przypadku linka X12 zdecydowanie poprawi艂a dystanse rzutowe jak i "艂atwo艣膰" obs艂ugi zestawu castingowego, mam na my艣li zminimalizowanie spl膮ta艅, mniej wymagaj膮ce pod k膮tem technicznym rzuty i co dziwne, 艂atwiejsze rozpl膮tywanie ewentualnych br贸d.






U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych