Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Multiplikator do lekkiego spiningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
483 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   proraf

proraf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:預言者

Napisano 10 luty 2016 - 21:01

http://allegro.pl/ab...11.html#thumb/5
http://allegro.pl/da...5958171511.html
http://allegro.pl/sh...5113009820.html
sprzedający abu miał też ss air - przynajmniej jest na zdjęciu wśród innych multików
i jeszcze coś takiego...
http://japantackle.c...bfs2015ltd.html
który z powyższych zaczyna działać niżej?
edit:
i jak to jest z hamulcem w bfs-xg....czy na prawdę nie sprawdza się w rzutach spod siebie i lepszy jest do tego magnetyk?

ABU Revo LT i Daiwa SS Air startują od podobnej gramatury (2 gr + paproch),i piszę tu komfortowych rzutach.Mimo że Revo ma lżejszą szpulkę (8,5 gr) od SS Air-a(9,2 gr), to mi lepiej lekkimi przynętami łowi się właśnie SS air-em. Liberto Pixy , komfortowe rzuty zaczynają się od 5 gr( na fabrycznej szpulce).
O innych się nie wypowiem, bo nimi nie łowiłem, ale ten oba Aldki mogą być ciekawym rozwiązaniem.

#82 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 10 luty 2016 - 21:25

 to mi lepiej lekkimi przynętami łowi się właśnie SS air-em.

wiem, że to są personalne odczucia ale jaka jest przyczyna takiego wrażenia?



#83 OFFLINE   proraf

proraf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:預言者

Napisano 10 luty 2016 - 21:39

wiem, że to są personalne odczucia ale jaka jest przyczyna takiego wrażenia?

Nie wiem, może to system Air, a może bardziej "czuły" magnetyk, ale przy tej samej gramaturze przynęt, w SS Air używam do oddania rzutu mniej siły, i łatwiej jest kontrolować szpulkę. SS Air jest bardziej "przewidywalny"

#84 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 11 luty 2016 - 16:48

Elo! Nie chodzi mi o jakiś super mega ultra lajt kasting ;) Chciałbym móc rzucać przynętami w zakresie 10-30g max i bardzo mi się spodobał multik Abu Garcia Black Max 3 LH.

Ktoś, coś? ;) Obsłuży toto takie wabie? Kosztuje tyle, co górna granica mojego budżetu na młynek - 300 pln.

#85 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 11 luty 2016 - 17:32

Obsłuży ale osobiście poczekałbym do urodzin i gwiazdki i dołożył do tych 300zł i kupił coś lepszego bo za wiele bym się nie spodziewał po tym Abu

#86 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 11 luty 2016 - 18:46

można kupić za ciutek więcej np SX'a. ja np kupiłem za 400 swojego.... no chyba że musi być nówka sztuka ;)



#87 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 11 luty 2016 - 18:53

no właśnie jakie różnice w użyciu między s,sx i stx?



#88 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 11 luty 2016 - 19:05

można kupić za ciutek więcej np SX'a. ja np kupiłem za 400 swojego.... no chyba że musi być nówka sztuka ;)

Ja raczej niechętnie kupuję jakikolwiek sprzęt z drugiej ręki, wolę nówki.

 

Mogę wydać 400 albo więcej, ale po prostu nie chcę :) Nie na pierwszy kołowrotek tego typu. Raczej mam umiarkowane wymagania, nie szukam sprzętu najwyższej jakości, bo nie wierzę, że jak sprzęt kosztuje 2x, 3x, albo nawet więcej razy tyle, co drugi, to proporcjonalnie do ceny wrośnie też jakość wszystkiego w takim sprzęcie.

 

Szukam nowego kołowrotka o jak najlepszej relacji jakości do ceny w budżecie do 300 zł. Aha! I ma mieć kawałek czerwonego, żeby mi pasował do ogólnej koncepcji wędki, którą kulam ;)



#89 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10148 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 11 luty 2016 - 19:13

Odnoszę wrażenie, że decyzje już podjąłeś teraz czekasz na odpowiedzi, które ją potwierdzą. 


  • mifek i biker1 lubią to

#90 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 11 luty 2016 - 19:51

W sumie oglądałem wcześniej Okumę Tormenta 266 LX i Abu Black Max w wersji 2. Są tańsze o około 5 dych. Dzisiaj rano zauważyłem właśnie ten, co o niego pytałem. Decyzja jeszcze nie podjęta, ale chodzi mi o to, czy ten kołowrotek jest wart tych trzech stów w odniesieniu do Okumy i Abu model niżej.

 

Ewentualnie jeszcze to (przed chwilą znalazłem): http://allegro.pl/ko...5962316535.html

chociaż brzydszy od tamtych...


Użytkownik Alek_Art. edytował ten post 11 luty 2016 - 19:53


#91 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 11 luty 2016 - 19:53

eee no to w sumie jak w pytaniu..... jakim samochodem pan/pani jeździ........ odpowiedź.... czerwonym ;)

tak jak BOB napisał....potwierdzenia decyzji szukasz a nie w mocy chcesz odnaleźć się ;)

jak kupiłem SX'a używanego....i w bardzo krótkim czasie nabyłem kolejne dwa inne - już nówki bo wiedziałem że będę się tym bawił a nadal szukam czegoś właśnie do UL



#92 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 11 luty 2016 - 20:13

Inaczej spytam.

 

Czy jest na tym forum osoba, która bodaj miała w ręku któryś z tych kołowrotków i coś o nich może uczciwie powiedzieć?

 

Bo jakoś nie przemawia do mnie stwierdzenie typu: "wiele bym się nie spodziewał" (sam się nazbyt wiele nie spodziewam zresztą ;) ) albo mówienie o nich przez pryzmat ceny, w sensie, że "musi być kompletny szajs, skoro nowy kosztuje 2 albo 3 razy mniej, niż mój używaniec z drugiej ręki". Mam wrażenie, że każda z tych opinii pochodzi od osoby, która nawet ich nie miała w rękach i nie może uczciwie powiedzieć, co tam jest fajnego, a co do kitu.


Użytkownik Alek_Art. edytował ten post 11 luty 2016 - 20:14

  • robert74 lubi to

#93 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 11 luty 2016 - 20:14

W sumie oglądałem wcześniej Okumę Tormenta 266 LX i Abu Black Max w wersji 2. Są tańsze o około 5 dych. Dzisiaj rano zauważyłem właśnie ten, co o niego pytałem. Decyzja jeszcze nie podjęta, ale chodzi mi o to, czy ten kołowrotek jest wart tych trzech stów w odniesieniu do Okumy i Abu model niżej.

Ewentualnie jeszcze to (przed chwilą znalazłem): http://allegro.pl/ko...5962316535.html
chociaż brzydszy od tamtych...

Przyjacielu,a nie lepiej troszkę poczekać,poszukać,a może coś się traf fajnego😀Ja ostatnio na Niemieckim eBa-y kupiłem z licytacji T3Ballistic za 76euro nie jest to super górna półka,aczkolwiek lepszy od tych które tu wybrałeś.😀Daj sobie czasu,może coś się trafi😊

#94 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 11 luty 2016 - 20:18

Do "kitu" są te multiki co piszesz i w przedziale 10-30g cast, możesz sobie wyrobić negatywną/mylną opinię co do tej metody za pomocą tych muliplikatorów

#95 OFFLINE   proraf

proraf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:預言者

Napisano 11 luty 2016 - 20:24

Arek, miałem swego czasu Abu Gold Max-a 1 generacji( od black maxa różni się tylko ilością łożysk).
Startował od 15 gr, stosowałem go tylko do jerków, zastąpił go Daiwa Procaster.
Daiwa nie jest młynkiem z górnej półki, ale w użytkowaniu pokonał tego ABU.
Szczerze, nie byłem zadowolony z tego Abu.Nie mówię że to szajs, ale innymi łowi się lżej( robią mniej bród, są łatwiejsze w wyczuciu)
  • Alek_Art. i MarcinZet lubią to

#96 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 11 luty 2016 - 20:34

To jest dla mnie wiarygodna opinia, Rafał :)



#97 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 11 luty 2016 - 20:38

Arek, chyba się spotkaliśmy kiedyś u Was nad wodą. Był wtedy Arek 755 i Adrian, a Ty byłeś z żoną. Hm, chłopaki dobrze Ci radzą, ale skoro chcesz popróbować z castem, to zacznij od tego Blacka.Jeżeli Ci się spodoba, pójdziesz małymi krokami do przodu. Podejrzewam, że już ten młynek jest w drodze do Ciebie. No i napisz, jakie wrażenia.


  • BOB i biker1 lubią to

#98 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 11 luty 2016 - 20:41

Racja, Piotrze, widzieliśmy się :) Jeszcze go nie kupiłem. Czytam opinie w necie, ale po angielsku nie lubię. Myślałem, że ktoś w Polsce je macał i się podzieli opinią w moim języku zanim coś zdecyduję :)



#99 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 11 luty 2016 - 20:46

Nie bierz Okum z tej serii co pisałeś. Są ładne, ale długo nie popracują. Pogadaj z Adrianem, może Ci coś wykombinuje. No i pozdrów żonkę ode mnie :)



#100 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 11 luty 2016 - 20:48

Podziękowała i wzajemnie :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych