Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Melanzyk - jerki i swimbaity


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3151 odpowiedzi w tym temacie

#2721 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 28 czerwiec 2017 - 12:07

Jeden z kilku 80+ na piranię...

 

d9b313fcb098.jpg

 

1f402e31e8f2.jpg



#2722 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 28 czerwiec 2017 - 14:36

Graty Sebo :)

Takie zdjęcia to ja lubie :)

Pozdr
M
  • Franc lubi to

#2723 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 28 czerwiec 2017 - 21:08

Graty Sebo :)

Takie zdjęcia to ja lubie :)

Pozdr
M

 

Nie wiem czy pamiętasz historię mojego zakupu.

Mój pierwszy wyjazd na Szwedzkie szczupaki i totalna niewiedza :( dwa lata leżały i czekały aż do nich dojrzeję.

I myślę że już wiem jak i kiedy ich użyć.

 

Choć szczupak to u mnie okazyjnie na wyjazdach.



#2724 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 czerwiec 2017 - 23:35

Troll czy rzut?

#2725 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 29 czerwiec 2017 - 10:42

Obstawiam, że rzut widzac na czym Seba lowi. Ciezko trollowac na belly boat.

Pozdr
M

#2726 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 29 czerwiec 2017 - 14:37

Troll czy rzut?


Większość z rzutu i kilka z trola, w sumie jeden dzień im poświęciłem . Teraz tym MU mogę sobie pozwolić na machanie.

#2727 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 29 czerwiec 2017 - 15:25

Co to MU? Jakas wedka?
Mi sie robi xzoga 15kg :D ale cos czuje, ze trzeba bedzie poszukac niedlugo cos mocniejszego.

Pozdr
M
  • Kuba Standera i BOB lubią to

#2728 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 29 czerwiec 2017 - 16:24

Maćku

Jeśli podpinam do czegoś Twoje jerki to tylko i wyłącznie do kija na blanku ATC MU 638 a mówiąc po ludzku: 190cm, 10-40 Lb, 1-6 oz.

Mój kij zbrojony spiralnie w tytany i wykonany przez Rodmas waży 160gr. Miotem posiadane przeze mnie "klocki" Twojego autorstwa, bez jakichkolwiek ceregieli (plecionka Varivas 50Lb + Tatula 200HD). Ma na prawdę moc i pracuje pod sensowna rybą. Ostatnio używałem go między innymi do trolla w Finlandii i szczupłego 95cm ... brałem na klatę ;)  :D



#2729 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 29 czerwiec 2017 - 20:33

Bob szczuplego 95 na mojego jerka ma sie rozumiec? :P

Nigdy nie zrozumię Waszego podejscia do tematu. Chodzi mi o wedkarzy z PL. Nazywanie wabikow po 100g klockami itp. Dziesiatki razy bylem pytany jak daje rade takimi klockami rzucac caly dzien.

W sobote po 12h nocce i spedzeniu prawie 2h w samochodzie udałem sie z kumplem nad wodę. 95% naszego lowienia (10,5h) bylo z łapy bo wiało ponad 40km/h i nie dało sie trollowac. Ja łowiłem big troutem (270g) a kumpel lowil troutami 40-tkami (680g). Czasami zmienialem kij na BM-a z Pirania i wydawalo sie jakbym lowil okoniowka. Przyznam szczerze, ze zakochalem sie w takim lowieniu. Coś wspanialego i napewno w takim kierunku bede sie kierowal z lowieniem i z moim lure. Nie moge sie doczekac kolejnej wyprawy :D

Pozdr
M
  • Kuba Standera i sebson lubią to

#2730 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 29 czerwiec 2017 - 20:52

Młody człowieku, czego Ty wymagasz od staruszka? Jeśli na rybach  jakaś przynęta waży 3/4 kilograma to jest to raczej ... butelka whisky  (może nawet Irlandzkiej?)


Użytkownik BOB1 edytował ten post 29 czerwiec 2017 - 20:54


#2731 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 01 lipiec 2017 - 00:31

Bob jak bedziesz lowil na takie przynety to krzycz głośno :D moga byc irlandzkie :)

Nie chodzilo mi o przynety 500g+ tylko o 100g i sam fakt wrzucania ich do worka z klockami, ktorymi sie nie da rzucac. Bardzo czesto ktos pyta o wage Piranii czy Trouta i po uslyszeniu 100-105g pada stwierdzenie o matko jaki klocek, nie dal bym rady tym lowic caly dzien, jak Ty to robisz? I nie sa to zwykle slowa osob starszych tylko mlodych chlopakow. Czesto slysze o cholera, nie mam kija zeby tym rzucic ale nawet jakbym mial to bym pewnie nie dal rady bo dla mnie za ciezko. Hello, serio?

Pozdr
M
  • Kaszub Bait, eRKa i ObraFM lubią to

#2732 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 lipiec 2017 - 08:24

Czyli nie jest ze mną tak źle, skoro Twoimi "nie klockami" 100+gr daję radę rzucać przez kilka godzin (oczywiście przemiennie z lżejszymi zestawami). I tutaj dochodzi kwestia dobrze wybranego i zgranego zestawu oraz wypracowanie trochę innej techniki rzutu w porównaniu do wagi lekko-średniej ;)



#2733 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 01 lipiec 2017 - 09:49

Ja do wiekszosci mojego lowienia uzywam BM-a do 50g. Nim katuje Piranie i inne 100g+ przynety a jak trzeba walnac eela 40cm, ktory wazy bodaj 160g tez nie ma problemu. Czasem wyrzucam trouta 300g gdy trolluje bo nie chce mi sie linki z reki wypuszczac. Byc moze mam dobrze dopracowana technike, bo nie zdarza mi sie tez obcieranie palcow plecionka (jestem zwolennikiem staloszpulowcow) a o tym mi ludzie pisali tez sporo. Ostatnio kumpel na Shimano Sea Bassa (wyrzut 50g) zalozyl Piranie i oddal az 1rzut. Czesc szczytowa w 2kawalkach. Kiedys zdazalo mi sie tym kijem caly dzien rzucac 100g bez uszczerbku.

Pozdr
M

#2734 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 01 lipiec 2017 - 10:08

Używam Shimano Sea Bassa ,da się rzucić przynętą do 92 gr ,większych nie miałem ,oczywiście z wyczuciem ,komfortu tu nie ma żadnego ,to tak jak mój znajomy jeżdził kiedyś maluchem [Fiat 126 p]  na Węgry ,też się dało  ;) ale czy komfort jazdy był .Opowiadał  że jak już był na miejscu, to ciężko mu było wysiąść .Skoro jest wybór i można do tego celu wybrać coś co da ten komfort  łowienia ,to czemu z tego nie skorzystać.Od niedawna używam casta i teraz przynęty 80/90 gr z lekkością i komfortem można ciskać .A  Sea Bass zostaje jako lekka jerkówka .



#2735 OFFLINE   Kamil750

Kamil750

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 01 lipiec 2017 - 10:18

Pozwolę sobie zabrać głos. Łowię na spinning od 7go roku życia i przez 15 lat łowiłem na małe przynęty bo Ojciec powtarzał ze na małe to i okonek weźmie. Mój rekord 60cm szczupak. Odkąd zacząłem używać duzych przynęt regularnie łowię 80-90 i życiówka 2krotna 98cm (te dwa cm uczą pokory). I powiem jedno kto sie boi dużych przynęt niech się cieszy jak wymiar trafi. A jak duże to w sumie da sie zrobić lekkie ale wtedy rzuty max 10m. Dlatego moim b. skromnym zdaniem Mel ma dobry kierunek.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

#2736 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 01 lipiec 2017 - 12:07

Bob jak bedziesz lowil na takie przynety to krzycz głośno :D moga byc irlandzkie :)

Nie chodzilo mi o przynety 500g+ tylko o 100g i sam fakt wrzucania ich do worka z klockami, ktorymi sie nie da rzucac. Bardzo czesto ktos pyta o wage Piranii czy Trouta i po uslyszeniu 100-105g pada stwierdzenie o matko jaki klocek, nie dal bym rady tym lowic caly dzien, jak Ty to robisz? I nie sa to zwykle slowa osob starszych tylko mlodych chlopakow. Czesto slysze o cholera, nie mam kija zeby tym rzucic ale nawet jakbym mial to bym pewnie nie dal rady bo dla mnie za ciezko. Hello, serio?

Pozdr
M

Jedną z takich osób chyba byłem ja
Po jednym sezoniee sprzedałem casting i zwątpiłem w takie łowienie. Po dniu łowienia czułem się gorzej jaak po zgrupowaniu sportowym...
Maciek i tu jest chyba klucz. Uzywalem multika do przynet 100+ i lowienie nie mialo dla mnie przyjemnosci. Teraz
Uzywam zwyklego kolowrotka i BM to przynajmniej mozna tak lowic.

#2737 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3211 postów

Napisano 01 lipiec 2017 - 22:33

Ja czekam na fotki szczupłych z Big Troutem w paszczy  :ph34r: mega Ci wyszedł ten ze strony wcześniej  B)

ps. oglądałem przed chwilą jakiś anglojęzyczny filmik o robieniu ciężarków gruntowych z kamieni i gdzieś na początku filmiku koleś najechał kamerą na kilka jerków i był wśród nich twój Pike :)  tylko nie wiem czy V1 czy V2 ;) 

ps. nie, nie zamierzam być grunciarzem  :lol:  :D



#2738 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 lipiec 2017 - 23:10

Jedną z takich osób chyba byłem ja
Po jednym sezoniee sprzedałem casting i zwątpiłem w takie łowienie. Po dniu łowienia czułem się gorzej jaak po zgrupowaniu sportowym...
Maciek i tu jest chyba klucz. Uzywalem multika do przynet 100+ i lowienie nie mialo dla mnie przyjemnosci. Teraz
Uzywam zwyklego kolowrotka i BM to przynajmniej mozna tak lowic.

Ciekawe dlaczego? Przecież multik do przynęt 100+ waży dużo mniej od młynka który podoła takiemu łowieniu przez kilka lat. 

Może łowiłeś z ciężkim big roundem poleconym przez kogoś życzliwego i stąd zniechęcenie.

 

Maciek, jaki kijaszek do wyrzutu przynęt 680 gramów stosował twój kolega?



#2739 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 03 lipiec 2017 - 12:58

Panowie poodpisuje później lub jutro.

 

A tymczasem wrzucam video z zawodów muchowych, które miałem przyjemność filmować. Była to zdecydowanie najlepiej zorganizowana impreza na której byłem.

 

 

Pozdr

M



#2740 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 05 lipiec 2017 - 22:50

Pozwolę sobie zabrać głos. Łowię na spinning od 7go roku życia i przez 15 lat łowiłem na małe przynęty bo Ojciec powtarzał ze na małe to i okonek weźmie. Mój rekord 60cm szczupak. Odkąd zacząłem używać duzych przynęt regularnie łowię 80-90 i życiówka 2krotna 98cm (te dwa cm uczą pokory). I powiem jedno kto sie boi dużych przynęt niech się cieszy jak wymiar trafi. A jak duże to w sumie da sie zrobić lekkie ale wtedy rzuty max 10m. Dlatego moim b. skromnym zdaniem Mel ma dobry kierunek.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

Przez ostatnie 2-3 sezony zmieniło nam się całkowicie łowienie. Zauważyliśmy, że duże ryby częściej ruszą do dużej przynęty niż do małej. Oczywiście złowisz 10kg szczupaka na 10cm przynęte, ale obstawiam, że łowiąc 30cm przynęta tyle samo czasu co maleństwem jednak tych dużych ryb wyjdzie więcej.

 

Dla przykładu 3 lata temu mój ziomek czasem na ryby zabierał wedkę z jedną przynęta. Był nią pierwszy w historii killer 10-tka mojej roboty w malowaniu na pedalucha (gdzieś z pierwszych stron mojego wątku). Łowił na to po kilkanaście ryb dziennie i miał na niego dwa swoje PB 101cm. Dziś ten sam kolega poniźej 28cm nie schodzi. Pokupowane zestawy na musky i wali przynętami nawet po 700g. Łowi ryb mniej, za to jak już wchodzą ro ryby, nie "żywce".

 

Ja czekam na fotki szczupłych z Big Troutem w paszczy  :ph34r: mega Ci wyszedł ten ze strony wcześniej  B)

ps. oglądałem przed chwilą jakiś anglojęzyczny filmik o robieniu ciężarków gruntowych z kamieni i gdzieś na początku filmiku koleś najechał kamerą na kilka jerków i był wśród nich twój Pike :)  tylko nie wiem czy V1 czy V2 ;)

ps. nie, nie zamierzam być grunciarzem  :lol:  :D

 

Chyba gdzieś widziałem ten filmik :rolleyes: Jest to Pike v2. Pride fotki będą jak tylko coś połowie. Narazie łowiłem nim 2 wyprawy. Pierwsza o kiju, w dzień, w którym nie szło niczym skusić szczupaków (na sasiednim jeziorze rozgrywane były poważne zawody na 65łodzi i wiekszość ekip też blank). 2 raz łowiłem w ost niedziele. Wybrałem sie na ryby po nocce. Zmęczenie mnie dopadło i zasypiałem podczas zarzucania itp. Raz prawie wpadłem do wody... ogólnie zajazd był straszny i po 3.5h odpuściłem.

 

Ciekawe dlaczego? Przecież multik do przynęt 100+ waży dużo mniej od młynka który podoła takiemu łowieniu przez kilka lat. 

Może łowiłeś z ciężkim big roundem poleconym przez kogoś życzliwego i stąd zniechęcenie.

 

Maciek, jaki kijaszek do wyrzutu przynęt 680 gramów stosował twój kolega?

 

Używa kijków Musky Innovations Bulldawgs Rods z wyrzutem 16oz.

 

Pozdr

M






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych