Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Melanzyk - jerki i swimbaity


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3151 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 09 luty 2014 - 00:56

Okonie.Robić takie przynęty i mieć wodę z takimi rybami to jest....no chyba nic piękniejszego nie ma.


  • Melanzyk lubi to

#282 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 09 luty 2014 - 01:57

Tomy poczekaj niech no ja sobie jakiś mini warsztat urzadze i zaczne malować;) szczupaki same bedą wskakiwały na pokład ;)


  • K. Trojan lubi to

#283 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 09 luty 2014 - 08:21

Obowiązkowo-pracownia.Na tych stołkach to się marnujesz.



#284 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 09 luty 2014 - 10:44

Największym problemem dla mnie teraz jest wiercenie prostych otworów. Wiadomo jak ważna jest symetria. W swimbajcie jak obciążenie pójdzie 2mm w bok przyneta nie pracuje. często też przy wierceniu ręcznym rozwala mi korpusy i przyneta do kosza :/ problemem jest też wywiercenie prostego otworu na łączenia elementow.

#285 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 09 luty 2014 - 13:18

Używa ktoś jakieś imadła krzyżowe jak tak to na jakie firmy patrzeć?
Zakupienie takiego imadła pozwoli na precyzyjne wiercenie otworów pod obciążenie. Wiercimy jeden otwór, kilka przekręceń korbką i kolejny otwór w jednej lini bez zbędnego kombinowania.



Melanżyk kupienie precyzyjnego imadła krzyżowego graniczy z cudem, zazwyczaj do to chińskie badziewie, ewentualnie specjalne japońskie imadła jubilerskie gdzie używka chodzi po około 3kzł.

Lepszym rozwiązaniem jest kupienie solidnego stołu krzyżowego i dobre imadło.Jeśli zależy Ci na precyzji otworów musisz wziąć pod uwagę to że nie takie imadło nie lekkie. Proxxon ma stoły krzyżowe lecz... na dłuższą metę lepiej je olać, mitutoyo posiada super sprzęt lecz drogi. Poszukaj starych ślusarskich stołów krzyżowych, można czasem tanio dorwać, tym bardziej w IE. Jeśli do takiego zestawu dołożysz wiertarkę lub szliferkę prostą z regulacją no to już taki zestaw można nazwać pseudo frezarką :) Też tak sam zaczynałem z mechaniką precyzyjną teraz mam wynajmowany magazyn 120m2 zapełniony maszynami różnego typu :)


Jak masz efekt "wyrywania wiertła" to stosuj mniejsze obroty i wiertło musisz mocno docisnąć do materiału. Cała procedura w miękkich materiałach wygląda na takiej zasadzie: Dociskach mocno wiertło starujesz wolnymi obrotami, gdy wiertło już trochę się zanurzy zaczynasz wiercić szybszymi obrotami.

#286 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 09 luty 2014 - 14:05

To zależy Proxxon styka do wobków niewielkich i małą produkcję tak do 300sztuk miesięcznie ale fakt mała moc przy większych woblerach może nie wystarczyć.



#287 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 09 luty 2014 - 16:56

@Slider, a stoły krzyżowe Vertex znasz, to znaczy masz jakieś info o nich? Np. ten STÓŁ KRZYŻOWY VCT-512 już za 800zł kupi i nieźle wygląda. 



#288 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 09 luty 2014 - 17:07

Joker, niestety to jest chińszczyzna OEM'owa pod wieloma markami. Widziałem kiedyś pod inną marką, po kilku minutach kręcenia lewo/prawo, przód/tył było widać nie że nie chodzi płynie a śruba trapezowa ma dziwne uskoki. Niech w śrubę lub w jaskółczy ogon wejdzie jakiś wiór to będzie kiepsko. Poza tym na sam widok żeliwa nieoszlifowanego można stwierdzić że nie jest to produkt do precyzyjnych prac.

Już lepiej kupić VCT-407, tylko nie wiem jak z ceną. Stoły o polu roboczym 200x200mm można tanio kupić na ebayu.

Jakiś czas temu dostałem zlecenie na wykonanie podobnego stołu lecz do precyzyjnych prac jubilerskich tolerancja w granicy 0,05mm. Czym więcej cyfr po przecinku tym więcej kosztuje.
  • joker lubi to

#289 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 09 luty 2014 - 21:27

Slider dzięki za info. Niesety narazie zostanę przy jakimś chińskim imadle krzyzowym. Na pewno bedzie to lepsze od wiercenia ręcznego. Na początek do warsztatu wystarczy. Z czasem będę wszystko modernizowal. W chwili obecnej mam jakieś 2,5k zl wydatków a pewnie będzie więcej. Stol krzyzowy fajna sprawa ale z 1,5k trzeba dac plus imadlo więc narazie mnie nie stac. Może kiedys, kto wie?

Kilka osób pytało o kupno moich wyrobów, jak sie uda coś sprzedać to będę inwestował w sprzęt bo jak narazie wszystko idzie z mojej kieszeni. Żyć mam za co więc jakby sie udalo żeby sprzedaż wobkow pokrywała koszty mojego hobby to byłby bajer!

#290 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 09 luty 2014 - 23:00

Macieju zobaczysz że jak zaczniesz na giełdzie wystawiać to z robotę będziesz musiał rzucić, wobki zacne robisz i jak widać łowne, więc czego chcieć więcej.


  • @slider@ i Melanzyk lubią to

#291 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 09 luty 2014 - 23:02

Melanzyk przeglądaj strony typu sprzedaje.pl tablica.pl czy też nawet allegro można znaleźć fajne okazje :)

#292 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 10 luty 2014 - 21:37

@Melanzyk, może takie rozwiązanie od Proxona wystarczy ? (sorki za rozmiar, zdjęcie pożyczone).

Oczywiście sam stół krzyżowy również jest dostępny.

prn-20150_165--kpl-do-obrob.jpg


  • kubaS 1 lubi to

#293 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 10 luty 2014 - 21:40

Wygląda fajnie, ale ja nie mam porównania jakie to duże. Czy nada sie do wiercenia otworów 8, 10 i 12mm. Wygląda na drogi szpas. Mozesz napisać jak to sie nazywa to poczytam sobie. Dzięki

#294 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 10 luty 2014 - 21:50

Kup zwykłego chinola i zapomnij o sprzętach wspomnianych przez slidera. Dobrze poleca, ale naszego punktu widzenia 0,5mm w lewo czy w prawo nie ma znaczenia. Pomyśl, wkładasz klocek w imadła, mocujesz na stole i od czego będziesz bazował przy ustawianiu narzędzia? Od powierzchni klocka? To równie dobrze możesz z ręką wiercić... a innej pow mieć nie będziesz (jak znam życie to będziesz bazował na wytrasowany liniach z ręki, gdzie dokładność...).

Mozliwe cięzki stół, z dużym imadłem i wszystko solidnie zamocowane. Będziesz skakał ze szczęścia.


Użytkownik krzychun edytował ten post 10 luty 2014 - 21:50


#295 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 10 luty 2014 - 21:54

http://swiatnarzedzi.../f_producer_4/1 chyba wszystko się znajdzie :P 



#296 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 10 luty 2014 - 22:06

... Wygląda na drogi szpas. Mozesz napisać jak to sie nazywa to poczytam sobie. Dzięki


Niestety taniocha to nie jest.
Link przecież podałem :)
Wymiary ustrojstwa są na stronie, więc pogląd co do wielkości można sobie wyrobić.

Użytkownik Zwierzu edytował ten post 10 luty 2014 - 22:07


#297 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 10 luty 2014 - 23:09

No fajna zabawka. Ale myślę ze wiercenie 12mm otworów w buku jest tym nie wykonalne. Wezmę jakaś wiertarke stolawa na początek plus jakieś w miarę spoko imadlo i bedzie ok. To i tak bedzie dla mnie skok o lata świetlne.

Ten proxxon mialby sens jakbym robił dużo malutkich woblerkow. No i może jeszcze jakieś podstawowe formy z aluminium, np pod obciążenie. Nie widzę sensu pakowania takiej kasy w coś czego nie będę wykorzystywał na 100%. Ale dzięki za rady chłopaki!
  • krzychun lubi to

#298 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 11 luty 2014 - 09:32

Melek, nawet nie mając doświadczenia z frezarkami, to Proxxonoskie są słabe. Mała moc, mały posuw tam przewidziany, zabawa jednym słowem. Tu trzeba rach caich, docisnąć jak trzeba i nie zastanawiać się co puści ;) Za 500pln masz Kress 500W, Stojak można jakiś solidny dokupić w to miejsce. Mocne imadło z posuwem i myślę, że za pół ceny Proxxona mamy sprawniejszy dla nas sprzęt. 

Jestem fanem Proxxona, ale nie wszystko jest tam dobre dla nas. 


Użytkownik joker edytował ten post 11 luty 2014 - 09:32


#299 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 15 luty 2014 - 18:44

Witam.
Dzień przeprowadzki zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie przyblizam się do miania swojego warsztaciku. Zacząłem ostatnio przeglądać irlandzki serwis ogloszeniowy i trafiła mi się piła taśmowa w okazyjnej cenie. Planowałem na nią wydać jakieś 7 razy więcej kaski.

 

Wracając do przynęt zakończyłem pstrąga 18cm. Jeszcze tylko zastanawiam się tylko jak mu zrobić oczy. Każda łuska z osobna została przetarta na gotowo papierem o gradacji 400. Jak dla mnie to wygląda całkiem spoko.

Po weekendzie zamawiam silikon i kolejna forma do kolecji.

 

Załączony plik  P1050016.jpg   50,49 KB   22 Ilość pobrańZałączony plik  P1050017.jpg   50,36 KB   22 Ilość pobrańZałączony plik  P1050021.jpg   61,48 KB   22 Ilość pobrań

 

Wczoraj miałem dosłownie 10 min na przetestowanie zakupionej piły i powiem szczerze byłem w szoku z jaką łatwością to kroi 2cm deską bukową. A hałas przy tym praktycznie żaden i nie bedzie problemów z domownikami. Wyciąłem na szybko kształt szczupaczka 16cm, a jako, że udało mi się skończyć pstrąga i miałem chwile zaczałem sie bawić właśnie tym szczupaczkiem. Po około godz wygląda on tak:

 

Załączony plik  P1050022.jpg   49,34 KB   23 Ilość pobrańZałączony plik  P1050023.jpg   51,2 KB   22 Ilość pobrań

 

Zrobię go chyba w 2 wersjach, sterowy do trolla i druga jerk.

 

 

Jeszcze 4 tygodnie!! :ph34r: :ph34r:



#300 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 28 luty 2014 - 19:25

Witam.

Na takim etapie obecnie jest szczupaczek. Myślę, że po skończeniu będzie się prezentował całkiem spoko.

Pracuje też powolutku nad wiekszym modelem (zrobiłem już 2 wersje) ale nie do końca mi się on podoba więc zacznę od nowa i od nowa az bedę zadowolony w 100% ;)

 

Załączony plik  P1050065.jpg   82,06 KB   21 Ilość pobrańZałączony plik  P1050066.jpg   70,64 KB   20 Ilość pobrańZałączony plik  P1050067.jpg   63,75 KB   19 Ilość pobrań

 

Czy ma ktoś namiar gdzie mogę dostać listwy dębowe odpowiedniej grubości? Potrzebuję kilka sztuk dosłownie aby dokończyć zaczętego dawno temu łamanego szczupaka, który stoi z braku materiałów.

 

Już w ten wtorek żona wraz z synem jadą do PL na urlop, 20marca ja do nich dojerzdzam. Planowałem w tym czasie ogarnąć jakiś dobry kilkudniowy fishing! Kilka dni trollingu za feroxami no i troszkę szczupakowania. Wczoraj niestety sprawdziłem pogodę długoterminową i się załamałem. W okresie 4-20 marca najniższy przewidywany wiatr to 40km/h. W niektóre dni ma wiać nawet 75-80km/h, masakra.... Oznacza to, że będę utknięty w mieszkaniu a co za tym idzie w końcu robota będzie wrzeć :D malowanie i lakierowanie bez ograniczeń :P

 


  • joker, Tomik i K. Trojan lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych