Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Melanzyk - jerki i swimbaity


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3151 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 15 październik 2013 - 20:45

Dzięki Miras :) zamówię sobie coś takiego na Allegro. Ty używasz koloryzującego wosku? Czy nie wiesz jak fachowo nazywa się ta włóknina? Nie mogę tego znaleźć.

 

Wczoraj udało mi się kupić kilka nowych ostrzy w sklepie plastycznym a z racji tego, że mały terrorysta pozwolił mi trochę popracować to lekko nadgoniłem drugą stronę okonia :) zaraz siadam dłubać dalej.

 

Załączony plik  P1040705.JPG   46,72 KB   76 Ilość pobrań

 

Jak widać już bliżej jak dalej :)

 

A teraz z innej beczki, czy ktoś wie jak ustawić podpis pod postami? Któryś z użytkowników na forum ma zdjęcie z wypuszczania szczupaka pod każdym postem a ja tego ustawić niestety nie potrafię....

Pozdrawiam Melek



#82 OFFLINE   Tomislawus

Tomislawus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaKiełczów

Napisano 16 październik 2013 - 19:16

Olfa musi być :) 

 

 

 

attachicon.gifP1040705.JPG

 

 



#83 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 18 październik 2013 - 20:12

Witam. Wczoraj przy okoniu spędziłem 11 godzin  :) najpierw 5h w dzień przy kończeniu łusek na drugiej stronie, później posiedziałem 6h do 5 nad ranem przy 2 sekcji. Przerobilem przeguby i dwukrotnie przerabiałem płetwy gdyż nie za bardzo mi się podobały. Można powiedzieć, że pierwsze dwie sekcje są na gotowo. Wymagają jeszcze z godzinki czyszczenia papierem o gradacji 400 ale już więkość pracy za mną. Jeszcze tylko trochę i będzie gotowy do robienia formy! ;-)

Całość prac przekroczyła już chyba pułap 50h ale co tam ;-)
Kolejny taki projekt zrobiłbym przypuszczam o 15-20h szybciej, gdyż teraz dużo czasu poświęciłem na zmienianie/poprawianie itp. Można powiedzieć, że wszystko tutaj było robione "od dupy strony" :-) ale sporo się przy tym nauczyłem.

Poniżej dwie fotki okonia na chwilę obecną :) a teraz czas na zasłużone Tyskie ;-)

Załączony plik  P1040710.jpg   51,13 KB   31 Ilość pobrań Załączony plik  P1040709.jpg   52,04 KB   31 Ilość pobrań


  • sucks_one i Pióro lubią to

#84 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 18 październik 2013 - 20:41

Mistrzostwo. Piękny będzie.



#85 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 18 październik 2013 - 20:59

Przepięknie wykonałeś tą łuseczkę . Jestem pod wielkim wrażeniem .



#86 OFFLINE   robimax

robimax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Robert

Napisano 18 październik 2013 - 21:53

Już sie nie mogę doczekać końcowego efektu ale juz teraz widzę ze bedzie super

gratulacje  za taleny i cierpiwość.



#87 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 21 październik 2013 - 14:48

Okoń już po kolejnym etapie!
Zostało jeszcze wydłubać kilka łusek na części ogonowej i wyrzeźbić ogon.
Po tym zabiegu odrobina czyszczenia i koniec.

Jak dobrze pójdzie jeszcze dziś w nocy skończę i jutro będę mógł zacząć robić formę !!!

 

Załączony plik  P1040713 (800x600).jpg   256,54 KB   33 Ilość pobrańZałączony plik  P1040716 (800x600).jpg   211,63 KB   32 Ilość pobrań

Pozdrawiam Melek



#88 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 21 październik 2013 - 15:05

Arcydzieło :D . Doczekać malowania się nie mogę, no cóż cierpliwość popłaca :) .



#89 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 21 październik 2013 - 20:57

To jest na prawdę kawał dobrej roboty . Mocno się zastanów zanim zaczniesz psikać farbami . Pozdrawiam .


  • Dienekes i Krystekwolf lubią to

#90 OFFLINE   madpaw

madpaw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Plesiak

Napisano 21 październik 2013 - 21:05

Jestem pod wielkim wrażeniem staranności, wymiatasz... Podniosłeś poprzeczkę bardzo wysoko :) Tylko tak dalej



#91 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 21 październik 2013 - 21:19

Jak napisały obydwa Pawły ;) wyszło ostro,szkoda cokolwiek z nim robić dalej.

I wszystko po to żeby jakiś kaczodzioby to wszystko zniszczył ,ehhhhhhhhh .


  • Dienekes lubi to

#92 OFFLINE   robimax

robimax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Robert

Napisano 21 październik 2013 - 22:06

Zyczę aby forma wyszła jak najlepiej, tym bardziej ze jak czytałem miałes kilka dylematów i niepewności, mam nadzieję ze pochwalisz

się foremką z tego cudeńka :)



#93 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 22 październik 2013 - 12:08

Posłodzili, posłodzili i bum. Ostatniej nocy stało się coś czego bałem się od początku tego projektu. Nóż sie ześlizgną i powstała dziura :)
A miałem już formę robić :) Może tak miało być hehe :)

Załączony plik  IMAG0471.jpg   29,66 KB   37 Ilość pobrań

Postaram się to zalepić epoxy i może uda się na tym wydłubać łuskę :) jak nie to bede musiał zacząć od nowa.

 

Po spapraniu ogonka zniesmaczony wziąłem ołówek do ręki i naszkicowałem nowy projekt :)
Z racji, że mam tylko 10cm jerki znajomi cały czas mnie proszą o coś większego. Po chwili z ołówkiem i gumką w ręce powstało coś takiego.

 

Załączony plik  IMAG0470.jpg   22,23 KB   32 Ilość pobrań

 

Przyglądając się tej rybce z kartki zauważyłem tam piranię, więc tak właśnie będzie nazywał się ten model. (Czy ktoś jeszcze tam widzi piranię?) :D
Pirania ma 15cm więc idealna szczupakowa wielkość na Irlandię ;) na projekcie są zaczęte dwa rodzaje łusek i nie wiem który wybrać. Zastanawiałem się też czy 15cm to nie za dużo i zmniejszyłem szkic na kopiarce w pracy do 12,5cm. Teraz już wiem, że zrobię chyba oba modele zaczynając od 15-tki. Jeżeli ta wyjdzie zadowalająco do kolejna będzie 12-tka.

 

 

A teraz z zupełnie innej beczki. Wracając z pracy podczas rozmowy tel z kumplem stwierdziliśmy, że potrzebujemy coś dużego do zimowego trolla. Coś na prawdę dużego, w okolicach 40cm. Czy ktoś na forum miał styczność z tak dużymi przynętami? Chcę coś takiego stworzyć i zastanawiam się czy przy tej wielkości lepiej robić łamańca czy standardowy wobler. Łamańca myślę, że by było łatwiej nakłonić do kuszącej pracy :) Proszę się nie śmiać z tej wielkośći, ale mamy tu jeziora w których nie jedna 20kg ryba pływa, czasami się o takich słyszy... Jak wiadomo dla ryby 130cm+ taki kąsek 2-3kg to jak płotka dla 70-taka więc coś w tym jest. W zeszłym sezonie kumpel złapał pstrąga w okolicach 80cm na 30cm wobler jaxona więc 40cm to na prawdę nie jest za dużo :)

 

Kurde nie mogę przestać myśleć o tym 40cm monstrzerze :D

 

Heh

 

Aha, ten sa, kumpel poinformowal mnie, że na moje jerki 10cm połapali kilkadziesiąt konkretnych okoni 30-40cm, niestety buce nie pomyśleli o zdjęciach....

 

Pozdrawiam Melek



#94 OFFLINE   TomaszN.

TomaszN.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 22 październik 2013 - 12:27

attachicon.gifIMAG0471.jpg

Postaram się to zalepić epoxy i może uda się na tym wydłubać łuskę :) jak nie to bede musiał zacząć od nowa.

 

Zamiast epox użyj szpachli samochodowej będzie dużo lepszy efekt i łatwiej  ją obrobisz.



#95 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 22 październik 2013 - 12:34

Posłodzili, posłodzili i bum. Ostatniej nocy stało się coś czego bałem się od początku tego projektu. Nóż sie ześlizgną i powstała dziura :)(...)

Spróbuj (najpierw na deseczce czy kartce) sodę (czyli proszek do pieczenia) i klej cyjanoakrylowy. Ta mikstura powinna być dużo szybsza i lepsza od żywicy.

 

 

(...)

Aha, ten sa, kumpel poinformowal mnie, że na moje jerki 10cm połapali kilkadziesiąt konkretnych okoni 30-40cm, niestety buce nie pomyśleli o zdjęciach....

 

Pozdrawiam Melek

Spróbuj przekupstwa. Może obiecaj piwo za zdjęcia a sześciopak za sesję? ;)


  • Melanzyk lubi to

#96 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 22 październik 2013 - 12:42

Melanzyk szpachlę samochodową zalep tą dziurkę i zrobisz w tym łuskę dremelem. Kurna robota masakra.Ja bym zwariował i chyba bym się tym dłutem pochlastał.


Użytkownik Tomy edytował ten post 22 październik 2013 - 12:43


#97 OFFLINE   robimax

robimax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Robert

Napisano 22 październik 2013 - 12:50

Jesli chodzi o takie "monstrum" 40cm to tez uwazam ze łamaniec byłby lepszy. Zerknij na tego kabana z filmiku, jak widać

przy odpowiednim wykonaniu o prace mozesz być spokojny.



#98 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 22 październik 2013 - 12:57

Łamaniec - w całości by działał jak ładna dźwignia :)



#99 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 22 październik 2013 - 14:18

Jesli chodzi o takie "monstrum" 40cm to tez uwazam ze łamaniec byłby lepszy. Zerknij na tego kabana z filmiku, jak widać
przy odpowiednim wykonaniu o prace mozesz być spokojny.

Robi wyskakuje mi że film nie dostępny. Może to przez komórkę? Nie wiem. Po napisaniu posta musiałem pojechać do miasta i właśnie po drodze myślałem o lamanym pstragu. Każde większe jezioro w Irl napakowane jest pstragami więc to pewnie główny pokarm 40-funtowcow. Tylko teraz dylemat. Plan był zrobić 3-4szt dla siebie i kumpli. Wtedy wchodzi w grę drewno i jedynie detale głowy i kilka pletw. Ale jak juz takie coś robić to raz a dobrze więc może łuski, forma i odlewy? No ale skąd ja wezmę tonę silikonu i dwie tony żywicy? Heh, ale sie rozmarzylem. Jeżeli robota w drewnie to lipa, jeżeli pod formę to buk bo mniejsza szansa na odpryski...

Użytkownik Melanzyk edytował ten post 22 październik 2013 - 14:19


#100 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 23 październik 2013 - 08:58

Spróbuj przekupstwa. Może obiecaj piwo za zdjęcia a sześciopak za sesję? ;)

 

problem w tym że chłopaki nie pomyśleli, że mogę chcieć zdjęcia ;) Łapiąc w dobry dzień kilkadziesiąt takich ryb po kilku wyprawach nie fotografujesz ryb mniejszych jak 40cm. Celem ich wyprawy były szczupaki, ale jak zaczęły ładować okonie na jerki to dlaczego by ich nie połapać? :)

 

 

Melanzyk szpachlę samochodową zalep tą dziurkę i zrobisz w tym łuskę dremelem. Kurna robota masakra.Ja bym zwariował i chyba bym się tym dłutem pochlastał.

 

Tomy z tego co pamiętam szpachla samochodowa paskudnie śmierdzi prawda? Mam 4tyg synka w mieszkaniu i nie chce kombinować ze śmierdzącymi substancjami narazie. Druga sprawa, po ostatniej przeprowadzce nie mogę znaleźć końcówek do Dremela, amba je chyba zjadła...

 

Dziś miałem łowić szczupaki - pierwszy raz odkąd zostałem ojcem miałem jechać na ryby, wszystko spakowane, kanapki porobione, ponton i silnik zapakowany w samochodzie aż tu nagle koło 23 jak wstawałem z małym z łóżka młody zahaczył nóżką o kant szafki nocnej i skończył z rozcięciem stopy, ehhh. Noc nie przespana i po szczupakach.....

 

Z racji, że zostaje w domu okoń będzie dziś skończony, dziurę zalepię jak już pisałem epoxy i będę próbował wydłubać w tym łuskę. Jak się nie uda to od nowa wyrzeźbię ten element.

 

Wracając do robienia formy, tak sobie myślałem, żeby uzyskać jednakowy, prosty otwór w przegubach może by do formy zainstalować metalowy drut? Czy gdybym drut potraktował rodzielaczem i zalał żywicą czy po odlaniu byłbym w stanie go wyjąć czy raczej zostałby zalany i "utknięty" ? :) Nie posiadam wiertarki stołowej i wywiercenie idealnie prostego otworu w przegubach ręcznie będzie problemem. Kiedyś robiąc łamańca z drewna na tym właśnie etapie go spierdzieliłem.

 

 

Właśnie znalazłem jedną fotkę.
Przyjeżdżam na szczupaki, pierwszy rzut jerkiem, potężne branie, aż tu nagle coś dziwnego, co jest, takie branie i nie ma ryby?

A tu taka niespodzianka... przywalił tak, że prawie wędkę puściłem ze strachu.

 

Załączony plik  okonek.jpg   61,17 KB   31 Ilość pobrań

 

Pozdrawiam Melek






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych